قالب کنترلی

فواید اسکن و سه بعدی
بهمن ۱۱, ۱۳۹۶
باشگاه مشتریان طراح طب
باشگاه مشتریان طراح طب
اسفند ۲, ۱۳۹۶
قلب کنترلی
قالب کنترلیReviewed by محمد on Feb 6Rating: ۵.۰قالب کنترلیقالب کنترلی تحولی نوین در جراحی زیبایی بینی | جراحی بینی با قالب کنترلی برای اولین بار توسط مجموعه طراح طب و بزودی در سرتاسر جهان ۰۲۱-۲۶۲۰۲۰۴۱

قالب کنترلی چیست و چه کمکی به ما میکند؟

 

قالب کنترلی دقت جراحی را افزایش و زمان و ریسک جراحی را کاهش می دهد. همچنین در حین جراحی بینی موارد زیادی پیش می آید که جراح نیاز دارد بررسی کند که آیا تغییراتی را که تصمیم داشته بر روی بینی متقاضی جراحی اعمال کند را بدرستی اعمال کرده یا نه و در صورتی که فرم بینی متقاضی جراحی با فرم استاندارد بینی مغایرت داشته باشد باید اصلاحاتی بر روی نواحی مختلف بینی انجام دهد.

بدلیل اینکه هیچ منبعی برای بررسی درستی اعمال تغییرات بر اساس استاندارد های فرم بینی در حین جراحی وجود ندارد و کلیه تصمیمات برای اعمال تغییرات به صورت ذهنی توسط جراح اتخاذ می گردد ،عموماً امکان بروز خطا و عدم تناسب فرم بینی با استانداردهای جراحی بینی وجود دارد .جراحی زیبایی با  استفاده قالب های Transverse و Axial  و basal و final و Final splint  ویژه جراحی بینی باعث بالا رفتن دقت در جراحی و کاهش زمان عمل می شود زیرا این قالب ها بر اساس فرم استاندارد بینی طراحی و تولید شده اند . همچنین جراح می تواند در حین عمل تمامی ناحیه هایی را که برش داده و اصلاح می کند را با قالب های از پیش طراحی شده کنترل کند.

قالب کنترلی

وضیعت دانش پیشین:

در اتاق عمل بعد از تزریقات اولیه و برشهای Rhinoplasty  ابتدا عمل Skeletonization انجام و نسوج  نرم از روی ناحیه dorsum  جدا می گردد. بعد از تصحیح ناحیه  dorsum وdorsum resection و نواحی tip با برشها خاصی expose  می گردد.سپس غضروف های نواحی tip و (alar (medial crus, lateral crus, middle crus شکل دهی می شود و عمل tip refining کامل می گردد و بعد از تصحیح ناحیه tip استخوان بینی به روش nose lateral osteotomy  شکسته شده و بسمت medial  و یا lateral  جابجا می گردد.

 

 

ارائه راه حل همراه با شرح دقیق اختراع

با استفاده از اطلاعات خروجی اسکنر های سه بعدی مخصوص صورت و یا فایل های سیتی اسکن متقاضی جراحی چهره فعلی شخص طراحی شده و سپس فرم بینی ایده آل متقاضی جراحی بر اساس نسبت های استاندارد بینی در نرم افزار های مهندسی طراحی شده و قالب هایی جهت کنترل هر یک از مراحل جراحی طراحی و تولید می شود . جراح حین عمل از هر قالب جهت بررسی درستی اعمال تغییرات بر روی بینی متقاضی جراحی استفاده می کند و در صورت تطابق قالب با بینی ، مرحله بعدی جراحی را با قالب بعدی شروع می کند . چون این قالب ها قبل از عمل و بر اساس استاندارد های فرم بینی تولید شده اند دقت جراحی بسیار افزایش داده و موجب تناسب بینی با استاندارد های جراحی می شود 

قالب Transverse  برای بررسی درستی قرار گیری صحیح استخوان بینی طراحی می شود .

قالب طولی Axial  جهت بررسی درستی فرم نواحی  dorsum, tip, columella  طراحی می شود .

قالب basal  جهت برسی موقعیت نهایی alar  نسبت به فرم ایده آل بینی طراحی می شود .

قالب final جهت بررسی هماهنگی و هارمونی نواحی dorsum  و  tip و alar و استخوان بینی در کنار یکدیگر طراحی می شود .
Splint    نیز با توجه فرم بینی اصلاح شده طراحی می شود .

 

کلمه کلیدی: قالب کنترلی | قالب های کنترلی | جراحی بینی با قالب کنترلی | قالب کنترلی چیست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *