آیا می توان بعد از عمل بینی از عینک استفاده کرد؟

آیا می توانیم بعد از عملی بینی از عینک استفاده کنیم؟ این سوالی است که بیشتر کسانی که به علت ضعیفی چشم از عینک استفاده می کنند، در هنگام تصمیم به عمل بینی ذهنشان را درگیر می کند. احتمالا پس از عمل حراجی بینی، ممکن است پزشک شما توصیه کند تا مدتی از استفاده از عینک خودداری کنید. به این دلیل که ممکن است فشار یا ناراحتی روی بینی عمل شده ایجاد کند و باعث ایجاد مشکلاتی مانند التهاب و یا حتی تغییر فرم در بینی شود. در این مقاله شما را با نکاتی درباره استفاده از عینک بعد از عمل بینی آشنا خواهیم ساخت.

تا چه مدت بعد از عمل می توان عینک استفاده کرد؟

برخی پزشکان بر این باورند که خودداری از استفاده از عینک برای یک دوره بین چهار تا هشت هفته پس از جراحی زیبایی بینی سودمند است. در این بازه زمانی خاص، ناحیه بینی دچار تورم می شود و هر نوع فشاری می تواند منجر به تغییر شکل آن گردد.

با این حال، بهتر است پیش از استفاده از عینک بعد از حراجی بینی، با پزشک خود مشورت کنید و نظر و راهنمایی او را در این زمینه دریافت کنید. پزشک شما با توجه به شرایط خاص بینی شما و نوع عمل جراحی انجام شده، می‌تواند به شما بگوید که آیا می‌توانید بلافاصله بعد از حراجی بینی از عینک استفاده کنید یا نه؟ او ممکن است توصیه کند تا از استفاده از عینک حداقل برای چند هفته یا تا زمانی که بینی شما بهبود یابد، خودداری نمایید.

استفاده از عینک ممکن است مانع روند ترمیم شود. به این دلیل که با اعمال وزن اضافی بر روی بینی اخیراً عمل شده، نتیجه مطلوب عمل را خراب می کند. همچنین به طور بالقوه، نیاز به اقدامات ترمیمی بیشتر را افزایش می دهد. البته باید تاکید کرد که استفاده فوری از عینک پس از جراحی بینی منع نمی شود. چونکه ، یک آتل گچی تقریباً به مدت یک هفته ی ابتدای عمل (یا حداقل پنج روز) روی بینی قرار می گیرد. هدف از این پوشش محافظ، محافظت از بافت بینی و استخوان ها در برابر فشارهای خارجی است. مشاهده شده است که حتی کوچکترین اعمال نیرو یا تحمیل وزن بیش از حد بینی عمل شده، ممکن است مشکلات مختلفی از جمله عدم تقارن، دررفتگی و انحراف در ناحیه پل را در بینی ایجاد کند. با این حال، پس از گذر از این مرحله موقت، کنار گذاشتن افکار در مورد استفاده از عینک تا دو ماه عاقلانه تر خواهد بود. همانطور که قبلاً ذکر شد، چنین اقدامی به تضعیف یکپارچگی ظاهر بینی شما کمک می کند. در نتیجه هم زمان سرمایه گذاری شده و هم هزینه های متحمل شده بیهوده می شود.

چند راه حل پیشنهادی برای استفاده از عینک بعد از جراحی بینی

استفاده از لنز به توصیه‌ پزشک، به عنوان اولین راه حل توصیه می شود. برخی از ما نمره چشم بالایی داریم و در فعالیت های روزانه خود پس از جراحی بینی با مشکلاتی مواجه می شویم که نمی توانیم عینک بزنیم. به عنوان مثال، افرادی که به طور گسترده با رایانه کار می کنند یا ساعت های طولانی به مطالعه مشغول هستند، اغلب به عینک نیاز دارند. استفاده از لنزهای تماسی روشی غیر تهاجمی است که هیچ آسیبی به بینی وارد نمی کند. اگر به هر دلیلی قادر به استفاده از لنزهای تماسی نیستید، سایر پیشنهادات را بررسی کنید.

خوب است بدانید که، استفاده از عینک های ساخته شده برای بینی، نیز روشی مفید است. این عینک بسیار سبک وزن بوده و فشار زیادی به بینی وارد نمی کند. در نتیجه، خطر آسیب دیدن بینی پس از جراحی در هنگام استفاده از این عینک به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. در برخی موارد، پزشک ممکن است توصیه کند تا به مدتی استراحت کنید و چشم‌هایتان را از فعالیت‌های که نیاز به دید واضح دارند، برهانید. این به کار روشی عاقلانه است تا بینی عمل شده‌ی شما، زمان مورد نیاز برای تثبت فرم خود را طی کند.

نتیجه گیری

علاوه بر نکات ذکر شده در موراد بالا، مهم است که به راهنمایی پزشک خود اطمینان حاصل کنید و تا زمانی که مشخص می شود، از استفاده از عینک پس از حراجی بینی خودداری کنید. به این ترتیب، نتایح عمل جراحی موفقیت آمیز خواهد بود و از دیدن فرم زیبای بینی خود لذت خواهید برد.

مشاوره جراحی بینی

با ما تماس بگیرید

با ما تماس بگیرید

مشاوره و نوبت دهی
[از 10:30 الی 20:30]
021 73657500

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
عنوان های مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی سوال شما توسط کارشناسان طراح طب پاسخ داده خواهد شد.
ارسال نظر
مشاوره آنلاین
راه‌های ارتباطی