بهبود عملکرد بینی پس از جراحی

بهبود عملکرد بینی پس از جراحی

جراحی بینی یکی از عمل هایی است که امروزه بسیاری از افراد با هدف های مختلف به انجام آن می پردازند. انسان ذاتا به دنبال زیبایی است و به همین علت مهمترین و رایج ترین دلایل جراحی بینی، زیبایی بیشتر می باشد. امروزه با پیشرفت علم این امکان به افراد داده شده است تا با کمک گرفتن از متخصصان و پزشکان نواقص صورت خود را رفع کنند و جراحی بینی نیز یکی از اساسی ترین روش ها می باشد. عمل بینی عموما با هدف زیبایی انجام می شود اما در موارد زیادی برای رفع مشکلات ساختاری بینی نیز صورت می پذیرد و مشکلات تنفسی افراد را رفع می کند. اگر علاقمند به کسی اطلاعات بیشتر درباره جراحی بینی هستید، با ما همراه باشید.

بینیت از چه نوعی هست؟
استخوانی
گوشتی
گوشتی - استخوانی
نمیدانم

دلایل جراحی بینی

افراد با دلایل زیادی به پزشکان متخصص با هدف جراحی بینی خود مراجعه می کنند. یکی از رایج ترین دلایل رفع انحرافات موجود در بینی و کاهش مشکلات تنفسی است که افراد را مجبور به انجام این عمل می سازد. مشکلات تنفسی ناشی از انحراف تیغه اصلی بینی، می تواند بسیار آزار دهنده باشد و همچنین انحراف های شدید در چهره افراد کاملا مشخص خواهد بود. در بعضی موارد بیماران با هدف رفع مشکلات سینوسی اقدام به این جراحی می کنند. وجود انحراف و مشکلات ساختاری در بینی می تواند سینوس های شما را تحت تاثیر قرار دهد و سرماخوردگی های سخت و پیچیده ای را برایتان رقم بزند. به همین علت هدف تعداد زیادی از مراجعان، رفع مشکلات سینوسی می باشد. علاوه بر این موارد، شکستگی بینی نیز یکی از دلایلی است که افراد را به اتاق عمل می کشاند. می توان گفت جراحی شکستگی بینی، یکی از متداول ترین جراحی های موجود است که با هدف برطرف کردن شکستگی انجام می شود.

مشاوره آنلاین روی واتساپ
0999 - 11 46 580
بهبود عملکرد بینی پس از جراحی

انواع جراحی بینی

انواع مختلف جراحی بینی به دو دسته رینوپلاستی و سپتوپلاستی تقسیم می شوند. سپتوپلاستی نوعی از جراحی بینی است که برای رفع مشکلات سپتوم بینی ( تیغه اصلی بینی ) انجام می شود؛ اما رینوپلاستی انجام جراحی بینی با هدف برطرف کردن مشکلات ظاهری بینی می باشد. پزشک در جراحی سپتوپلاستی کانال های تنفسی شما را باز می کند و با هم تراز کردن سپتوم بینی شما، تنفس بدون مشکلی را برای شما فراهم می سازد. در جراحی رینوپلاستی، تمرکز اصلی پزشک بر زیبایی بینی است. در اصل عمل رینوپلاستی ماهیت زیبایی دارد و با باریک یا پهن ساختن نوک بینی و یا کوتاه و فانتزی تر کردن آن، باعث زیبایی هر چه بیشتر بینی می شود. می توان گفت جراحی سپتوپلاستی داخل بینی را هدف قرار می دهد اما جراحی رینوپلاستی بر ظاهر بیرونی آن متمرکز می باشد. شما باید با مراجعه به پزشک، درباره نوع عمل خود با او مشورت کنید.

جهت دریافت مشاوره رایگان و تخصصی شماره خود را وارد نمایید
ارسال

مشکلات پس از جراحی بینی

پس از جراحی بینی ممکن است مشکلات و عوارضی برای شما پیش بیاید که مانند هر عمل جراحی دیگری طبیعی است و جای نگرانی وجود ندارد.

بهبود عملکرد بینی پس از جراحی

ورم بینی

یکی از موضوعاتی که بیماران پس از جراحی بینی با آن دست و پنجه نرم می ‌کنند، ورم بینی است که تا مدت زمان زیادی باقی خواهد ماند. بیماران مختلف با شرایط جسمی متفاوت، تجارب مختلفی در این باره خواهند داشت اما بطور کلی در عموم مردم دیده شده است که 90 درصد ورم پس از جراحی در 3 ماه اول از بین خواهد رفت. توجه داشته باشید که شما باید نتیجه نهایی را پس از گذشت 1 سال از عمل بینی خود بررسی کنید. زیرا در طول این یک سال، ورم بخش هایی از بینی زودتر، و بخش های دیگر دیرتر از بین می رود و این موضوع باعث ایجاد ناهماهنگی میان نقاط مختلف بینی مثل نوک و پل بینی خواهد شد. توجه داشته باشید که ورم نوک بینی، دیرتر از قسمت های دیگر برطرف خواهد شد و این موضوع نباید باعث نگرانی شما شود.

بهبود عملکرد بینی پس از جراحی

جمع بندی

بطور کلی می توان گفت که عمل بینی نسبت به سایر جراحی های زیبایی موثرتر و کاربردی تر می باشد. نکته حائز اهمیت درباره این عمل، انتخاب پزشک مناسب است که موضوع بسیار مهمی به شمار می رود. طراح طب یکی از مجموعه های فعال در حوزه اختراع قالب کنترلی مختص عمل بینی و سایر عمل های زیبایی است که در این زمینه به شما کمک های زیادی خواهد رساند.

مشاوره جراحی بینی

با ما تماس بگیرید

با ما تماس بگیرید

مشاوره و نوبت دهی
[از 10:30 الی 20:30]
021 73657500
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
عنوان های مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی سوال شما توسط کارشناسان طراح طب پاسخ داده خواهد شد.
ارسال نظر
مشاوره آنلاین
راه‌های ارتباطی