بهترین جراح بینی

بهترین جراح بینی

انتخاب صحیح پزشک به منظور عمل جراحی بینی بسیار حائز اهمیت است. یکی از دلایل این موضوع این است که بینی در مرکز صورت قرار دارد و تناسب آن با سایر اجزای صورت در زیبایی افراد بسیار تاثیرگذار است. علاوه بر آن امر حیاتی تنفس از طریق بینی انجام می‌شود و برطرف کردن مشکلات تنفسی و یا حفظ عملکرد صحیح بینی بسیار مهم است و نیاز به مهارت بالای پزشک دارد.

بینیت از چه نوعی هست؟
استخوانی
گوشتی
گوشتی - استخوانی
نمیدانم

ملاک‌های مختلفی برای انتخاب جراح بینی باید در نظر گرفته شود تا نتیجه دلخواه بعد از عمل حاصل شود. به طور مثال باید توجه داشته باشید که جراح بینی مورد نظر برای عمل بینی از نوع بینی شما مهارت کافی داشته باشد زیرا ممکن است یک جراح برای عمل بینی استخوانی تبحر کافی داشته باشد، اما برای عمل بینی شما که از نوع گوشتی است، مهارت کافی نداشته باشد.

مشاوره آنلاین روی واتساپ
0999 - 11 46 580

هدف از نگارش این مقاله آشنایی با روش و معیار انتخاب بهترین جراح بینی است.

خصوصیات بهترین جراح بینی

برای این که یک جراح به عنوان یک جراح خوب در نظر گرفته شود باید خصوصیات مشخصی داشته باشد که شامل موارد زیر است:

جهت دریافت مشاوره رایگان و تخصصی شماره خود را وارد نمایید
ارسال

1- سوابق تحصیلی ممتاز در زمینه مربوطه داشته باشد.
2- تجربه کافی و نمونه کار موفق در جراحی بینی داشته باشد.
3- اطلاعات خود را به روز رسانی کند و از روش‌های نوین برای جراحی بینی استفاده نماید.
4- در جلسه مشاوره با بیمار روراست باشد و وعده‌های الکی ندهد. در حین جراحی، سلیقه و خواست بیمار را در نظر داشته باشد.
5- بعد از انجام جراحی، در صورت بروز مشکل برای بیمار وقت بگذارد.
6- علاوه بر تکنیک‌های پزشکی، با زیبایی شناسی هم آشنایی داشته باشد و نسبت‌های طلایی را در نظر بگیرد.

پیشنهاد مطلب : تاریخچه عمل بینی

روش انتخاب بهترین جراح بینی

1- در شبکه‌های اجتماعی و اینترنت جستجو کنید و در صفحات اختصاصی پزشکان، بیوگرافی و نمونه‌کارهای آن‌ها را مشاهده کنید.
2- در میان دوستان و آشنایان پرس و جو کنید.
3- لیست تمام پزشکانی را که پیدا کرده‌اید، یادداشت کنید و برای کسب اطلاعات بیشتر به مطب آن‌ها مراجعه کنید.
4- هنگام مراجعه به مطب پزشک مربوطه علاوه بر مشاهده بینی اشخاصی که آن جا حضور دارند و عمل شده‌اند، با آن‌ها صحبت کنید و در خصوص مشکلات تنفسی و نحوه عملشان سوال بپرسید.
5- در جلسه مشاوره تمام نیازها و خواسته‌های خود را با پزشک در میان بگذارید.
6- به منظور تعامل بهتر با پزشک، بهتر است که قبل از جلسه مشاوره اسکن سه بعدی انجام دهید تا بتوانید خواسته‌ها و نیازهای خود را به صورت ملموس با پزشک خود درمیان گذارید.

سوالات جلسه مشاوره بینی

سوالات جلسه مشاوره

بهتر است که از قبل لیست سوالاتی را که می‌خواهید از پزشک بپرسید، یادداشت کنید چراکه ممکن است در جلسه مشاوره با پزشک فراموش کنید. از جمله سوالاتی که در جلسه مشاوره مطرح می‌شوند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- آیا امکان اجرای خواسته و رسیدن به فرم بینی دلخواه شما وجود دارد؟ ترجیحا از او بخواهید که به صورت سه بعدی به شما نشان دهد که بینی‌تان بعد از عمل چه شکل خواهد شد.
2- طول دوره بهبود بعد از عمل چقدر است؟
3- 3- چه مواردی لازم است که قبل از عمل انجام شود؟ مراقبت‌های بعد از عمل شامل چه مواردی است؟
4- آیا در گذشته بینی مشابه بینی شما عمل کرده است؟ از او بخواهید که نمونه کارهای مشابه را به شما نشان دهد.
5- از چه روشی برای جراحی بینی استفاده می‌شود؟ جراحی به روش باز است یا بسته؟ آیا از قالب‌های کنترلی در حین جراحی استفاده می‌شود؟
6- هزینه عمل بینی چقدر است؟
7- در صورتی که در گذشته جراحی خاصی انجام داده‌اید یا این که در حال حاضر مبتلا به بیماری خاصی هستید و یا دارو مصرف می‌کنید حتما با پزشک مربوطه در میان بگذارید و از او بپرسید که آیا امکان جراحی برای شما وجود دارد؟


نکات مرتبط با بهترین جراح بینی

جراحی مجازی بینی

جدیدترین روش جراحی زیبایی بینی که با بهره مندی از تکنولوژی اسکن و شبیه سازی سه بعدی انجام می‌شود، توانسته است گامی بزرگ در راستای افزایش رضایت متقاضیان جراحی بینی از نتیجه جراحی، بردارد. جراحی مجازی بینی، تا حد بسیار زیادی به متقاضی که قصد عمل بینی دارد، کمک می‌کند تا نتیجه جراحی بینی خود را پیش از انجام جراحی ببینید. طبیعی است که بیشترین استرس برای متقاضیان جراحی بینی، مربوط به نتیجه جراحی است، زیرا متقاضی جز تصور ذهنی، هیچ تصویر دقیقی از چهره بعد از جراحی خود ندارد.

ولی در دنیای امروز که روز به روز در حال پیشرفت است، متقاضی جراحی زیبایی می‌تواند با توجه به اسکن سه بعدی و طراحی سه بعدی صورت و بینی خود، از زوایای مختلف، نتیجه عمل خود را به صورت مجازی و سه بعدی مشاهده کند و نظرات خود را ترسیم شده به جراح خود اعلام کند و در خصوص هر نقطه از بینی خود، نتیجه حاصله از عمل بینی را به صورت مجازی مشاهده کند. به طور مثال متقاضی می تواند قوس بینی خود را تغییر دهد تا حدی که مشاهده کند کدام حالت، موجب می‌شود اجزای بینی و چهره با یکدیگر تناسب بیشتری داشته باشند. در ادامه با مراحل جدیدترین روش جراحی بینی که در آن متقاضی جراحی، می تواند پیش از جراحی، چهره خود را مشاهده کند و با ابزار دقیق مهندسی به آن فرم طراحی شده برسد، آشنا خواهید شد.

قالب کنترلی

مهندسین طراح طب بر اساس طراحی سه بعدی و آنالیز تغییرات بینی، ابزار دقیقی را برای کنترل روند جراحی به منظور رسیدن به فرم دلخواه متقاضی، به عنوان قالب کنترلی، طراحی کرده و با جدیدترین پرینترهای سه بعدی آن را می‌سازند.

این ابزار به جراح این امکان را می‌دهد تا در حین جراحی، فرم بینی را با آن چک کند. اگر قالب بر روی بینی کاملا منطبق نشود، جراح باید تغییراتی را اعمال کند تا بتواند به فرم مورد نظر و طراحی شده، دست یابد. به عبارت دیگر، پایان زمان جراحی، زمانی است که قالب کنترلی به طور کامل بر روی بینی قرار بگیرد.

بنابراین با استفاده از این ابزار (قالب‌های کنترلی)، نگرانی متقاضی جراحی بینی بر طرف خواهد شد که جراح چگونه می‌تواند به فرم ایده آل و طراحی شده برسد.

قالب کنترلی در حین جراحی

قالب‌های کنترلی برای انواع بینی‌ها (گوشتی، استخوانی، ترمیم بینی، انحراف بینی و ...) کاربرد دارد و هر قالب مختص به فرم طراحی شده همان فرد می‌باشد و برای فرد دیگری کاربرد ندارد.

هنگامی که قالب کنترلی یا همان قالب بینی طراحی شده متقاضی ساخته می‌شود، در روز جراحی به همراه اطلاعات جراحی و عکس‌های دو بعدی فرد، به کلینیک جراحی ارسال می‌گردد؛ از آن رو عکس و تصاویر سه بعدی و یا تصاویر اسکن سه بعدی به همراه آنالیز دقیق تغییرات بینی در بورد اتاق عمل نصب می‌‌گردد. بنابراین با استفاده از این تکنولوژی، جراح با استفاده از ابزار دقیقی که بر اساس طراحی و سلیقه متقاضی ساخته شده است، جراحی خود را انجام می دهد. این امر توانسته است خطای جراحی را به حد بسیار زیادی کاهش دهد. بنابراین با افزایش دقت جراحی، رضایت متقاضیان جراحی بینی از نتیجه جراحی به صورت چشمگیری افزایش یافته است.

انواع روش عمل بینی

1. روش جراحی باز بینی

2. روش جراحی بسته بینی

روش جراحی باز بینی

در این روش برای تغییر شکل ظاهری بینی (جراحی زیبایی بینی) از عمل جراحی رینوپلاستی (Rhinoplasty) که یک عملیات برای تغییر شکل یا اندازه بینی و یا برای مشکلات تنفسی مانند پولیپ، سینوس و ... می باشد استفاده می‌گردد؛ این عمل توسط متخصصین گوش و حلق و بینی انجام می شود؛ در این روش با برش بسیار کوچکی در ناحیه کولوملا دو سوراخ بینی را از هم جدا می‌سازند. در این روش می‌توان تمام پوست بینی را از قسمت غضروف و استخوان بالاتر کشید و تمام آنچه را که در درون بینی وجود دارد، دید. این تکنیک رینوپلاستی باز یا رینوپلاستی خارجی نامیده می‌شود.

روش جراحی بسته بینی

روش جراحی بسته بینی از طریق سوراخ‌های بینی در داخل بینی انجام می‌شود؛ جراح در زیر پوست و روی برآمدگی بینی سوراخی ایجاد می‌کند. اصطلاحاً به این روش جراحی سرپایی می گویند.

مشاوره جراحی بینی

با ما تماس بگیرید

با ما تماس بگیرید

مشاوره و نوبت دهی
[از 10:30 الی 20:30]
021 73657500
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
پرسش و پاسخ تکمیلی سوال شما توسط کارشناسان طراح طب پاسخ داده خواهد شد.
ارسال نظر
مشاوره آنلاین
راه‌های ارتباطی