مشاهده نسخه کامل این صفحه

بهترین جراح بینی در تهران

امروزه روش‌های بسیاری برای تغییر شکل بینی بدون جراحی ارائه شده است، اما با توجه به این که این روش‌ها غالبا برگشت پذیر هستند و همچنین مشکلات تنفسی توسط آن‌ها قابل اصلاح نیست، عمل جراحی بینی هنوز به عنوان بهترین روش برای اعمال تغییرات بر بینی در نظر گرفته می‌شود. در حال حاضر عمل جراحی بینی یکی از رایج‌ترین جراحی‌های پلاستیک در ایران است که در نتیجه آن پزشکان بسیاری در این حوزه پرورش یافته‌‌اند.

با توجه به اینکه عمل بینی چندین سال است که در حال انجام می‌باشد، کمی‌ها و کاستی‌های آن در این مدت پیدا شده و در حد امکان برطرف گردیده است. در حال حاضر عمل بینی یکی از راحت‌ترین و کم‌خطرترین جراحی‌ها است. اما لازم به ذکر است که همچنان مهارت و سابقه جراح از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. با توجه به این که بینی در مرکز صورت قرار دارد و تناسب آن با سایر اجزای صورت باعث می‌شود که زیبایی اجزای دیگر نیز بیشتر به چشم آید، این عمل از حساسیت و اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

حال سوالی که پیش می‌آید این است که چگونه می‌توان یک جراح خوب برای عمل بینی پیدا کرد. در این مقاله در خصوص معیار و روش انتخاب بهترین جراح بینی در تهران و موارد مرتبط با آن صحبت شده است.

جراحی بینی در تهران

ابتدا سوالی که مطرح می‌شود این است که چرا بیشتر افراد ترجیح می‌دهند که جراحی خود را در تهران انجام دهند؟ آیا در شهرستان‌ها جراح بینی خوب نیست؟ برای پاسخ به سوالات از این قبیل باید گفت که در بسیاری از شهرستان‌های بزرگ نیز جراحان خوب و ماهر هستند که می‌توانند عمل بینی شما را به صورت مطلوب انجام دهند، اما یکی از تفاوت‌های مهم شهرستان‌ها با تهران این است که در تهران تنوع جراحان بینی بالاتر است و هر شخص با هر سلیقه و خواسته‌ای در نهایت می‌تواند جراح مخصوص خود را پیدا کند.

علاوه بر آن جراحی بینی در تهران مزایای دیگری نیز دارد که از جمله آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- بیمارستان‌ها و کلینیک‌های جراحی در تهران از امکانات بالاتری برخوردار هستند.
2- در تهران خدمات اسکن سه بعدی ارائه می‌شود که توسط آن متقاضی می‌تواند نتیجه جراحی خود را به شکل سه بعدی و از همه زوایا مشاهده کند.
3- در تهران بعضی از جراحان از قالب‌های کنترلی بینی حین جراحی استفاده می‌کنند که به وسیله آن متقاضی می‌تواند مطمئن شود خواسته او حین عمل اجرا می‌شود.

روش انتخاب بهترین جراح بینی در تهران

به منظور پیدا کردن بهترین جراحان بینی در تهران می‌توانید از شبکه‌های اجتماعی نظیر اینستاگرام و یا جست و جوی گوگل کمک بگیرید. اکثر پزشکان در شبکه‌های اجتماعی فعال هستند و نمونه‌ کارهای خود را به نمایش می‌گذارند. علاوه بر آن جراحان بینی معمولا سایت شخصی نیز داشته که در آن بیوگرافی و نمونه کارهای خود را قرار می‌دهند. همچنین از دوستان و اطرافیان خود پرس و جو کنید که اگر پزشک و جراح خوبی سراغ دارند به شما معرفی کنند.

در مرحله بعد لیست اسامی پزشکانی را که پیدا کرده‌اید، یاداشت کنید و یکی یکی به مطبشان رفته و با آن‌ها جلسه مشاوره داشته باشید. در زمان انتظار در مطب پزشک با مراجعه کنندگان او صحبت کنید و از آن‌ها اطلاعات بگیرید. در صورتی که مراجعه کننده‌ای حضور داشته باشد که پیش پزشک مورد نظر جراحی انجام داده، از او بپرسید که روند جراحی او به چه شکل بوده و آیا بعد از عمل مشکلات تنفسی پیدا کرده؟

بهترین جراح بینی در تهران

بهترین جراح بینی در تهران چه کسی است؟ برای پاسخ به این سوال باید ابتدا به این موضوع فکر کنید که معیار و ملاک شما چیست و از انجام عمل زیبایی بینی چه خواسته‌ای دارید. به عنوان مثال شما شاید دوست داشته باشید که بینی‌تان بعد از عمل فرم عروسکی یا فانتزی داشته باشد، در نتیجه جراح شما باید نمونه ‌کارهای موفق در این نوع بینی داشته باشد. البته به این نکته نیز توجه داشته باشید که ممکن است بینی شما قابل تبدیل به فرم بینی مد نظرتان نباشد. هر بینی ساختار خاص خود را دارد و جراح تا یه حدی می‌تواند آن را تغییر دهد.

به صورت کلی بهترین جراح بینی در تهران باید دارای خصوصیاتی باشد که از جمله آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- تحصیلات مرتبط و ممتاز در خصوص عمل بینی
2- تجربه و سابقه کافی
3- نمونه‌ کارهای موفق مشابه به بینی فعلی و مدل درخواستی شما
4- به‌روز بودن و استفاده از تکنولوژی‌های جدید نظیر اسکن سه بعدی و قالب‌های کنترلی بینی
5- آشنایی با زیبایی شناسی و نسبت‌های طلایی صورت
6- روراست بودن با بیمار در جلسه مشاوره قبل از عمل
7- اولویت قرار دادن سلامت راه تنفسی بیمار

مشاوره عمل بینی

به منظور انتخاب بهترین جراح بینی در تهران ابتدا متقاضی باید با پزشک یک جلسه مشاوره داشته تا بتواند خواسته‌ها و نیازهای خود را به پزشک منتقل کند. همچنین پزشک نیز متقاضی را مورد معاینه بالینی قرار داده تا متوجه شود که آیا نیازها و خواسته‌های بیمار قابل اجراست یا خیر. در این جلسه بسیار حائز اهمیت است که پزشک با بیمار روراست باشد و در میزان تغییرات او بعد از عمل مبالغه نکند تا متقاضی بتواند با آگاهی کافی اقدام به تصمیم‌گیری کند تا بعد از عمل ناراضی و پشیمان نشود. استفاده از اسکنرهای سه بعدی در این مرحله می‌تواند بسیار کمک کننده باشد زیرا به وسیله آن متقاضی می‌تواند به صورت سه بعدی و از همه زوایا نتیجه عمل خود را مشاهده کند و بر اساس آن تصمیم‌گیری کند.

این که تا چه حد دکتر زیبایی بینی به قول‌هایی که داده عمل می‌کند نیز حائز اهمیت است. در این مرحله با استفاده از قالب‌های کنترلی که بر اساس طراحی نهایی سه بعدی بینی ساخته شده پزشک تا قبل از اجرای کامل خواسته متقاضی نمی‌تواند جراحی بینی را به اتمام برساند.

در جلسه مشاوره همچنین می‌توانید سوالات خود را از پزشک بپرسید. در صورتی که نگران هستید از پزشک خود بخواهید که توضیح مختصری در خصوص روند جراحی به شما بدهد. سوالاتی که در این زمینه می‌توان پرسید شامل موارد زیر است:

1- جراحی بینی به چه روشی انجام می‌شود؟ باز یا بسته؟
2- از قالب‌های کنترلی حین عمل استفاده می‌شود؟
3- دوره بهبودی بعد از عمل چه مدت است؟
4- چه مراقبت‌هایی قبل و بعد از عمل باید انجام شود؟

بهترین جراح بینی گوشتی

با توجه به این که بینی گوشتی دارای بافت پوست ضخیم است، جراح به راحتی نمی‌تواند پوست آن را به فرم دلخواه درآورد و در نتیجه جراح تغییرات کمتری می‌تواند اعمال کند. علاوه بر آن این نوع بینی بافت غضروفی قوی ندارد که در حین جراحی باید بافت مربوطه تقویت شود تا بعد از عمل، بینی دچار افتادگی نشود. بنابراین با توجه به موارد ذکر شده عمل بینی گوشتی اندکی سخت‌تر از عمل بینی استخوانی است و نیاز به مهارت بالاتری دارد.

اگر بینی شما از نوع گوشتی است برای انتخاب بهترین جراح بینی در تهران باید دقت بیشتری داشته باشید و همچنین انتظارات خود را اندکی کاهش دهید. گاهی اوقات ضخیم بودن بافت پوست به علت زیاد بودن بافت چربی است که در این نوع بینی، جراحی به نسبت راحت‌تر انجام می‌شود. برای جراحی این نوع بینی در صورت صلاح دید پزشک قبل از عمل از داروهای خاصی به منظور کاهش بافت چربی استفاده می‌شود و یا لازم است که بیمار رژیم غذایی خود را اندکی تغییر دهد.


نکات مرتبط با بهترین جراح بینی در تهران

نوع بینی

یکی از موارد بسیار مهمی که در جلسه مشاوره عمل بینی مورد بررسی قرار می‌گیرد، نوع بینی فرد و نتیجه بعد از عمل است. در این جلسه متقاضی باید تغییراتی را که مد نظر دارد، با پزشک خود درمیان گذارد. همچنین در خصوص مشکلات تنفسی که انتظار دارد بعد از جراحی بینی برطرف شود، صحبت کند. پزشک نیز باید نوع پوست بینی و ساختار صورت فرد را بررسی کند. بینی‌هایی که پوستشان بسیار نازک یا ضخیم است برای جراحی بینی خیلی مناسب نیستند و اعمال تغییرات زیاد بر آن‌ها امکان پذیر نیست. پزشک بعد از بررسی به بیمار می‌گوید که چه مقدار از خواسته‌های وی قابل اجراست و چه اصلاحاتی می‌تواند بر بینی‌اش انجام دهد.

اکثر موارد نارضایتی بعد از جراحی بینی مربوط به این قسمت است، زیرا پزشک نتوانسته به خوبی خواسته بیمار را متوجه شود و یا اگر متوجه شده، در روز جراحی درخواست‌های بیمار را فراموش کرده است. تیم طراح طب با ارائه خدمات اسکن سه بعدی و قالب کنترلی تا حد بسیاری این مشکلات را برطرف نموده است.

انواع روش عمل بینی

1. روش جراحی باز بینی

2. روش جراحی بسته بینی

روش جراحی باز بینی

در این روش برای تغییر شکل ظاهری بینی (جراحی زیبایی بینی) از عمل جراحی رینوپلاستی (Rhinoplasty) که یک عملیات برای تغییر شکل یا اندازه بینی و یا برای مشکلات تنفسی مانند پولیپ، سینوس و ... می باشد استفاده می‌گردد؛ این عمل توسط متخصصین گوش و حلق و بینی انجام می شود؛ در این روش با برش بسیار کوچکی در ناحیه کولوملا دو سوراخ بینی را از هم جدا می‌سازند. در این روش می‌توان تمام پوست بینی را از قسمت غضروف و استخوان بالاتر کشید و تمام آنچه را که در درون بینی وجود دارد، دید. این تکنیک رینوپلاستی باز یا رینوپلاستی خارجی نامیده می‌شود.

روش جراحی بسته بینی

روش جراحی بسته بینی از طریق سوراخ‌های بینی در داخل بینی انجام می‌شود؛ جراح در زیر پوست و روی برآمدگی بینی سوراخی ایجاد می‌کند. اصطلاحاً به این روش جراحی سرپایی می گویند.

کدام متد جراحی بینی بهتر است

این که کدام روش بهتر است کاملا بستگی به شرایط بیمار و مهارت پزشک دارد و اساسا بهتر است به جای اینکه بپرسیم کدام روش بهتر است بپرسیم کدام روش مناسب‌تر است. بعضی پزشک‌ها در روش رینوپلاستی بسته تبحر بیشتری دارند تا روش باز و بعضی دیگر بلعکس. از طرفی ممکن است شرایط بینی شما به گونه‌ای باشد که یک روش برای شما مناسب‌تر از روش دیگر باشد، اما به هر حال دست بیمار برای انتخاب روش باز است و مطلوب بودن جراحی زیبایی شما بیش از هر چیزی به تبحر و تسلط جراح در آن روش جراحی بستگی دارد. می‌توان گفت که هم در میان جراحان و هم مراجعین روش باز بیشتر مورد استقبال قرار گرفته است و استفاده از این روش رو به گسترش است.

 
مشاوره تلفنی