مشاهده نسخه کامل این صفحه

بهترین روش جراحی زیبایی بینی

جراحی بینی یا رینوپلاستی (Rhinoplasty) یکی از متداول‌ترین جراحی‌های زیبایی در ایران و کشور‌های دیگر، شناخته شده است. هدف از انجام جراحی بینی، بهبود عملکرد تنفسی و یا تغییر شکل ظاهری بینی می‌باشد. افرادی که از ظاهر بینی خود ناراضی هستند و یا از اختلالات تنفسی رنج می‌برند، با تحقیق و بررسی‌های اولیه، اقدام به جراحی بینی و یا رینوپلاستی می‌کنند.

قطعاً برای هر فرد مهم است که بعد از انجام عمل بینی، به فرم ایده‌آل مد نظر خود برسد. آیا بینی دقیقاً شبیه همان فرم ایده‌آل ذهنی می‌شود یا خیر؟ و یا چگونه جراح، خواسته‌های متقاضی را درک می‌کند؟

طبق پرسشنامه‌هایی که پژوهشگران در خصوص میزان رضایت متقاضیان عمل بيني، انجام داده‌اند، اکثر افراد این‌گونه بیان کرده‌اند که جراح اصلاً به خواسته آن‌ها توجه نکرده است و نتیجه نهایی جراحي بيني مطابق با تصور ذهنی و ایده‌آل آن‌ها نبوده است.

در این مقاله در خصوص بهترین روش جراحی زیبایی بینی صحبت شده است که با استفاده از آن میزان رضایت متقاضیان این جراحی افزایش پیدا کرده است.

جراحی بینی مجازی

بهترین روش جراحی زیبایی بینی با بهره‌مندی از تکنولوژی اسکن و شبیه‌سازی سه بعدی انجام می‌شود و توانسته است گامی بزرگ در راستای افزایش رضایت متقاضیان جراحی بینی از نتیجه جراحی، بردارد. جراحی زیبایی بینی به صورت مجازی، تا حد بسیار زیادی به ذهن متقاضی که قصد عمل بینی دارد، کمک می‌کند تا نتیجه جراحی بینی خود را پیش از انجام جراحی ببینید. طبیعی است که بیشترین استرس برای متقاضیان جراحی بینی، مربوط به نتیجه جراحی است، زیرا متقاضی جز تصور ذهنی، هیچ تصویر دقیقی از چهره بعد از جراحی خود ندارد.

ولی در دنیای امروز که روز به روز در حال پیشرفت است، متقاضی جراحی زیبایی می‌تواند با توجه به اسکن سه بعدی و طراحی سه بعدی صورت و بینی خود، از زوایای مختلف نتیجه عمل خود را به صورت مجازی و سه بعدی مشاهده کند و نظرات خود را ترسیم شده به جراح خود اعلام کند و در خصوص هر نقطه از بینی خود، نتیجه حاصله از عمل بینی را به صورت مجازی مشاهده کند. به طور مثال متقاضی می‌تواند قوس بینی خود را تغییر دهد تا حدی که مشاهده کند کدام حالت، موجب می‌شود اجزای بینی و چهره با یکدیگر تناسب بیشتری داشته باشند. در ادامه با مراحل جدیدترین روش جراحی بینی که در آن متقاضی جراحی می تواند پیش از جراحی، چهره خود را مشاهده کند و با ابزار دقیق مهندسی به اعمال تغییرات بر آن بپردازد، آشنا خواهید شد.

مشاوره عمل بینی

نکته‌ای که حائز اهمیت است این است که هنگام مراجعه به متخصصین گوش و حلق و بینی و یا متخصص جراحی پلاستیک قبل از انجام هر گونه عمل بینی، چه عمل زیبایی و چه درمانی، مشاوره ضروری است. مشاوره عمل بینی قبل از انجام جراحی باید انجام شود، زیرا این امر سبب می‌شود که جراح خواسته‌های بیمار را به خوبی درک کند.

اسکن سه بعدی

در گام بعدی، اسکن سه بعدی صورت از تمامی زوایای چهره بدون استفاده از هیچ‌گونه اشعه‌ای، انجام می‌شود. تصویر برداری سه بعدی موجب می شود، جراح و متقاضی جراحی بینی بتوانند تمامی تغییرات مورد نظر را به صورت مجازی بر روی چهره، اعمال نمایند.

طراحی سه بعدی

پس از آن‌که اسکن سه بعدی از چهره فرد انجام شد، مراجعه کننده جراحی بینی طی یک جلسه مشاوره، به همراه جراح می‌تواند تصورات ذهنی خود را به صورت سه بعدی و مجازی بر روی چهره اعمال کند.

در درجه اول با استفاده از طراحی سه بعدی، جراح از دیدگاه و سلیقه بیمار خود آگاهی کامل پیدا می‌‌کند و در درجه دوم متقاضی می‌تواند تمامی تصورهای ذهنی و چهره ایده‌آل خود را پیش از جراحی مشاهده کند. اما این سوال مطرح خواهد شد که جراح چگونه می‌تواند در حین جراحی به قول خود عمل کند و بینی را مطابق با طراحی سه بعدی انجام شده، جراحی کند. تکنولوژی اسکن سه بعدی نقطه عطفی محسوب می‌شود که جراح با استفاده از آن می‌تواند بینی را مطابق با خواسته متقاضی، جراحی کند.

آنالیز دقیق تغییرات

پس از طراحی انجام شده در جلسه مشاوره، تیم مهندسی طراح طب بر اساس طراحی انجام شده، آنالیز دقیق تغییرات فرم بینی را انجام می‌دهد. آنالیز تغییرات به جراح کمک می‌کند تا پیش از شروع جراحی، دیدگاه کاملی از تغییرات فرم بینی داشته باشد. به طور مثال جراح می‌داند برای رفع قوز و رسیدن به قوس دلخواه متقاضی، باید تا چه میزان از ارتفاع غضروف بینی کاسته شود.

جراحی بینی با قالب کنترلی

در گام بعدی مهندسین طراح طب بر اساس طراحی سه بعدی و آنالیز تغییرات بینی، ابزار دقیقی را برای کنترل روند جراحی به منظور رسیدن به فرم دلخواه متقاضی، به عنوان قالب کنترلی طراحی کرده و با جدیدترین پرینترهای سه بعدی آن را می‌سازند.

استفاده از قالب کنترلی در جراحی بینی برای سنجش درستی تغییرات انجام شده در حین عمل استفاده می‌شود. اگر قالب بر بینی کاملا منطبق نشود، جراح باید تغییراتی را اعمال کند تا بتواند به فرم مورد نظر و طراحی شده، دست یابد. به عبارت دیگر، پایان زمان جراحی، زمانی است که قالب کنترلی به طور کامل بر روی بینی قرار بگیرد.

بنابراین با استفاده از این ابزار (قالب های کنترلی)، نگرانی متقاضی جراحی بینی بر طرف خواهد شد که جراح چگونه می‌تواند به فرم ایده‌آل و طراحی شده برسد.

قالب‌های کنترلی برای انواع بینی‌ها (گوشتی، استخوانی، ترمیم بینی، انحراف بینی و ...) کاربرد دارد و هر قالب مختص به فرم طراحی شده همان فرد می‌باشد و برای فرد دیگری کاربرد ندارد.

هنگامی که قالب کنترلی یا همان قالب بینی طراحی شده متقاضی ساخته می‌شود، در روز جراحی به همراه اطلاعات جراحی و عکس‌های دو بعدی فرد، به کلینیک جراحی ارسال می‌گردد؛ از آن رو عکس و تصاویر سه بعدی و یا تصاویر اسکن سه بعدی به همراه آنالیز دقیق تغییرات بینی در بورد اتاق عمل نصب می‌گردد. بنابراین با استفاده از این تکنولوژی، جراح با استفاده از ابزار دقیقی که بر اساس طراحی و سلیقه متقاضی ساخته شده است، جراحی خود را انجام می‌دهد. استفاده از بهترین روش جراحی زیبایی بینی توانسته است خطای جراحی را به حد بسیار زیادی کاهش دهد که در نتیجه آن رضایت افراد از نتیجه جراحی افزایش یافته است.

جهت گرفتن وقت مشاوره با شماره‌های درج شده در سایت تماس بگیرید یا از طریق سامانه نوبت دهی اقدام نمایید.


نکات مرتبط با بهترین روش جراحی زیبایی بینی

انواع روش عمل بینی

1. روش جراحی باز بینی

2. روش جراحی بسته بینی

روش جراحی باز بینی

در این روش برای تغییر شکل ظاهری بینی (جراحی زیبایی بینی) از عمل جراحی رینوپلاستی (Rhinoplasty) که یک عملیات برای تغییر شکل یا اندازه بینی و یا برای مشکلات تنفسی مانند پولیپ، سینوس و ... می باشد استفاده می‌گردد؛ این عمل توسط متخصصین گوش و حلق و بینی انجام می شود؛ در این روش با برش بسیار کوچکی در ناحیه کولوملا دو سوراخ بینی را از هم جدا می‌سازند. در این روش می‌توان تمام پوست بینی را از قسمت غضروف و استخوان بالاتر کشید و تمام آنچه را که در درون بینی وجود دارد، دید. این تکنیک رینوپلاستی باز یا رینوپلاستی خارجی نامیده می‌شود.

روش جراحی بسته بینی

روش جراحی بسته بینی از طریق سوراخ‌های بینی در داخل بینی انجام می‌شود؛ جراح در زیر پوست و روی برآمدگی بینی سوراخی ایجاد می‌کند. اصطلاحاً به این روش جراحی سرپایی می گویند.

کدام متد جراحی بینی بهتر است

این که کدام روش بهتر است کاملا بستگی به شرایط بیمار و مهارت پزشک دارد و اساسا بهتر است به جای اینکه بپرسیم کدام روش بهتر است بپرسیم کدام روش مناسب‌تر است. بعضی پزشک‌ها در روش رینوپلاستی بسته تبحر بیشتری دارند تا روش باز و بعضی دیگر بلعکس. از طرفی ممکن است شرایط بینی شما به گونه‌ای باشد که یک روش برای شما مناسب‌تر از روش دیگر باشد، اما به هر حال دست بیمار برای انتخاب روش باز است و مطلوب بودن جراحی زیبایی شما بیش از هر چیزی به تبحر و تسلط جراح در آن روش جراحی بستگی دارد. می‌توان گفت که هم در میان جراحان و هم مراجعین روش باز بیشتر مورد استقبال قرار گرفته است و استفاده از این روش رو به گسترش است.

 
مشاوره تلفنی