بینیمو عمل کنم یا نه؟

بینیمو عمل کنم یا نه

عمل بینی یکی از جراحی‌های رایج در میان جوانان و همچنین افراد مسن‌تری است که به دنبال رسیدن به بهترین خودشان هستند. نوجوانان زیادی منتظرند تا به سن مناسب برای عمل بینی برسند و این جراحی‌ را انجام دهند. افراد میانسال نیز که دچار روزمرگی شده و به دنبال تغییر و تنوع هستند، ممکن است به فکر انجام این جراحی بیفتند. بعضی از افراد هم هستند که دلشان می‌خواهد بینی زیباتری داشته باشند اما به دلایل مختلف از جمله نداشتن وقت و هزینه کافی اقدامی نمی‌کنند و در این شک و دودلی باقی می‌مانند که بینیمو عمل کنم یا نه؟ این افراد ممکن است که از اطرافیانشان نظرخواهی کنند یا در تالارهای گفت و گو از دیگران مشورت بخواهند. ممکن است گاهی مصمم‌تر و گاهی کاملا منصرف شوند.

بینیت از چه نوعی هست؟
استخوانی
گوشتی
گوشتی - استخوانی
نمیدانم

در این مقاله با بررسی دلایل محبوبیت عمل بینی و همچنین علل منصرف شدن از این جراحی، به افراد متقاضی عمل بینی کمک می‌شود که تصمیم‌گیری بهتر و قاطع‌تری داشته باشند.

دلایل منصرف شدن از عمل جراحی بینی

از خودتان بپرسید که به چه علت نسبت به عمل بینی مردد هستید؟ شناخت دلایل دقیق تردید نسبت به عمل بینی به شما کمک می‌کند تا راحت‌تر تصمیم گیری کنید. در ادامه به دلایل رایج که موجب منصرف شدن از عمل بینی می‌شود پرداخته شده است.

مشاوره آنلاین روی واتساپ
0999 - 11 46 580

از عمل بینی می‌ترسم

بعضی از افراد به دلیل ترس از عمل بینی از این جراحی منصرف می‌شوند. ترس از عمل بینی می‌تواند شامل ترس از بیهوشی کامل باشد. اما باید دانست که جراح تنها در صورتی با عمل متقاضی موافقت می‌کند که بررسی آزمایش خون و سابقه بیماری متقاضی نشان دهنده خطری برای بیهوشی نباشد. علاوه بر آن متخصص بیهوشی در تمام مدت عمل در کنار بیمار بوده و علائم حیاتی او را بررسی می‌کند. از این رو بروز مشکل بر اثر بیهوشی بسیار نادر است و نگرانی در این خصوص دلیل موجهی ندارد.

یکی از دیگر مواردی که منجر به ترس از عمل بینی می‌شود، ترس از درد جراحی است که بعد از به هوش آمدن یا طی دوره بهبود ممکن است احساس شود. در پاسخ به این ترس باید گفت که درد عمل بینی به دلیل داروهای مسکنی که جراح تجویز می‌کند خیلی احساس نمی‌شود و بیشتر از این که فرد احساس درد داشته باشد، به دلیل گرفتگی بینی در چند روز اول بعد از جراحی احساس ناراحتی خواهد داشت.

جهت دریافت مشاوره رایگان و تخصصی شماره خود را وارد نمایید
ارسال
برای عمل بینی وقت ندارم

برای عمل بینی وقت ندارم

یکی دیگر از دلایلی که منجر به عقب انداختن جراحی بینی می‌شود، نداشتن وقت کافی برای جست و جوی جراح و به اصطلاح مطب گردی و همین طور دوره بهبودی بعد از عمل است که معمولا یک هفته به طول می‌انجامد. به دلیل مشغله‌های جهان امروز، برنامه‌ریزی برای کارهای مختلف ممکن است به سختی انجام شود. از طرفی افراد به دلیل قرار گرفتن در معرض تبلیغات و محرک‌های اجتماعی تمایل به انجام کارهای مختلفی پیدا می‌کنند اما زمان کافی برای تحقق آن‌ها نخواهند داشت. در این شرایط اولویت بندی و برنامه ریزی بسیار حائز اهمیت است و به افراد کمک می‌کند که از هجمه افکار خود کاسته و گام به گام نیازهای خود را محقق سازند. بنابراین اگر به دلیل نداشتن وقت، عمل بینی خود را عقب می‌اندازید شاید لازم باشد که خواسته‌های خود را در قدم اول اولویت بندی کرده و به میزان اهمیت هر کدام امتیاز دهید.

علاوه بر موارد گفته شده، اگر وقت کافی برای مطب گردی ندارید در نظر داشته باشید که در مجموعه طراح طب می‌توانید در روزهای مختلف با چندین جراح مشاوره شوید و دیگر نیازی ندارید که برای مشاوره با جراحان مختلف از یک جا به جای دیگر بروید.

هزینه عمل بینی برام زیاده

هزینه عمل بینی یکی دیگر از فاکتورهایی است که می‌تواند افراد علاقه‌مند به عمل بینی را منصرف کند. قیمت عمل بینی در مجموعه طراح طب در سال 1400 به طور متوسط 15 میلیون بوده که بسته به میزان تغییرات مورد نیاز بینی شما می‌تواند بالا یا پایین شود. این میزان هزینه برای بعضی از افراد ممکن است گران باشد و منجر به منصرف شدن آن‌ها از عمل بینی شود. بعضی از افراد به دنبال عمل بینی ارزان هستند و تبلیغات مختلف را با این مضمون «عمل بینی تنها با 5 میلیون و ...» مورد بررسی قرار می‌دهند. این افراد باید بدانند که اگرچه عمل بینی بسیار رایج است و جراحی خطرناکی نیست، اما یکی از عمل‌های پیچیده بوده که نیاز به ظرافت و مهارت بالایی از طرف جراح دارد. بعضی از افراد نیز به دنبال روش‌های غیر جراحی هستند که هزینه کمتر و همین‌طور ماندگاری کمتری دارد. بهترین روش برای تغییر بینی، جراحی بینی است که در این روش تنها با پرداخت یکبار هزینه تا آخر عمر از ظاهر زیباتر خود لذت خواهید برد.

از نتیجه عمل بینی مطمئن نیستم

بینیمو عمل کنم یا نه؟ گاهی اوقات این سوال از این نشات می‌گیرد که فرد متقاضی از نتیجه جراحی بینی مطمئن نبوده و نمی‌داند تغییر شکل بینی به چه میزان بر چهره‌اش تاثیر می‌گذارد. مخصوصا اگر بینی فرد از نوع به اصطلاح گوشتی باشد و فکر کند که بینی‌اش تغییر زیادی نخواهد کرد. مجموعه طراح طب با هدف برطرف کردن این نگرانی با استفاده از جدیدترین تکنولوژی اسکن و شبیه سازی سه بعدی به مخاطب نشان می‌دهد که بینی بعد از عمل او چه شکل خواهد شد. به این ترتیب فرد می‌تواند با توجه به میزان تغییرات بینی و چهره‌اش تصویر واضحی از نتیجه جراحی خود داشته و تصمیم‌گیری بهتری داشته باشد. برای تضمین اجرای شبیه سازی بینی در حین عمل از قالب‌های کنترلی مختص متقاضی که بر اساس مدل سه بعدی ساخته می‌شود، استفاده خواهد شد. جراح در حین جراحی این قالب‌ها را بر بینی می‌گذارد تا متوجه شود چه میزان تغییرات لازم است که بر بینی اعمال شود.

دوست دارم بینیمو عمل کنم

دلایل محبوبیت عمل بینی

با توجه به این که بینی در مرکز چهره است، تغییرات اندک در این عضو از صورت بر ساختار کل چهره تاثیر می‌گذارد. حتما دیده‌اید که با عمل بینی حتی حالت لب، گونه و چشم‌های فرد نیز تغییر می‌کند. علاوه بر آن با توجه به این که بینی ساختاری سه بعدی در چهره دارد، شکل آن در زیبایی نیم رخ فرد تاثیر زیادی می‌تواند داشته باشد. از این رو جراحی بینی تاثیر زیادی بر زیبایی افراد گذاشته و تصویر ذهنی آن‌ها از خودشان را تغییر می‌دهد که این موضوع می‌تواند بر اعتماد به نفس تاثیرات مثبتی داشته باشد. تحقیقات بسیاری در این زمینه صحت این موضوع را تایید می‌کند. بالا رفتن اعتماد به نفس بر جایگاه اجتماعی نیز تاثیرگذار بوده و به دنبال آن فرد می‌تواند موفقیت‌های بیشتری را تجربه کند. تغییرات بینی در افراد دارای بینی گوشتی کمتر است اما در این افراد نیز تغییرات بینی و زیبایی صورت از همان روزهای اول بعد از عمل مشهود خواهد بود.

عمل بینی برای برطرف کردن مشکلات تنفسی نیز بسیار موثر است. بعضی از افراد به دلیل مشکلات تنفسی با دهان باز می‌خوابند که این موضوع باعث خشک شدن گلو و ناراحتی حین خواب خواهد شد. بعضی از افراد نیز در حین خواب خروپف می‌کنند. خروپف علل مختلفی دارد که یکی از آن‌ها می‌تواند انسداد و گرفتگی بینی باشد. انسداد بینی با جراحی به میزان زیادی بهبود پیدا می‌کند که در نتیجه‌ی آن خروپف نیز بهتر می‌شود. سلامت راه تنفسی تاثیر زیادی بر سلامت و همچنین کیفیت خواب فرد داشته که در نتیجه‌ی آن کیفیت زندگی نیز تغییر زیادی خواهد کرد.

اگر شما هم سوالتان این است که «بینیمو عمل کنم یا نه»، بهتر است که برای مشاوره به مجموعه طراح طب مراجعه کرده تا با شبیه سازی سه بعدی از تغییرات بعد از عمل خود آگاه شده و تصمیم‌گیری بهتری داشته باشید. شما همچنین می‌توانید به صورت آنلاین با مشاورین ما در ارتباط باشید.


نکات مرتبط با بینیمو عمل کنم یا نه؟

اسکن سه بعدی بینی

اسکن سه بعدی صورت از تمامی زوایای چهره بدون استفاده از هیچگونه اشعه ای، انجام می شود. تصویر برداری سه بعدی موجب می شود، جراح و متقاضی جراحی بینی بتوانند تمامی تغییرات مورد نظر را به صورت مجازی بر روی چهره، اعمال نمایند.

اسکن سه بعدی بینی - جراحی مجازی

قالب کنترلی

مهندسین طراح طب بر اساس طراحی سه بعدی و آنالیز تغییرات بینی، ابزار دقیقی را برای کنترل روند جراحی به منظور رسیدن به فرم دلخواه متقاضی، به عنوان قالب کنترلی، طراحی کرده و با جدیدترین پرینترهای سه بعدی آن را می‌سازند.

این ابزار به جراح این امکان را می‌دهد تا در حین جراحی، فرم بینی را با آن چک کند. اگر قالب بر روی بینی کاملا منطبق نشود، جراح باید تغییراتی را اعمال کند تا بتواند به فرم مورد نظر و طراحی شده، دست یابد. به عبارت دیگر، پایان زمان جراحی، زمانی است که قالب کنترلی به طور کامل بر روی بینی قرار بگیرد.

بنابراین با استفاده از این ابزار (قالب‌های کنترلی)، نگرانی متقاضی جراحی بینی بر طرف خواهد شد که جراح چگونه می‌تواند به فرم ایده آل و طراحی شده برسد.

قالب کنترلی در حین جراحی

قالب‌های کنترلی برای انواع بینی‌ها (گوشتی، استخوانی، ترمیم بینی، انحراف بینی و ...) کاربرد دارد و هر قالب مختص به فرم طراحی شده همان فرد می‌باشد و برای فرد دیگری کاربرد ندارد.

هنگامی که قالب کنترلی یا همان قالب بینی طراحی شده متقاضی ساخته می‌شود، در روز جراحی به همراه اطلاعات جراحی و عکس‌های دو بعدی فرد، به کلینیک جراحی ارسال می‌گردد؛ از آن رو عکس و تصاویر سه بعدی و یا تصاویر اسکن سه بعدی به همراه آنالیز دقیق تغییرات بینی در بورد اتاق عمل نصب می‌‌گردد. بنابراین با استفاده از این تکنولوژی، جراح با استفاده از ابزار دقیقی که بر اساس طراحی و سلیقه متقاضی ساخته شده است، جراحی خود را انجام می دهد. این امر توانسته است خطای جراحی را به حد بسیار زیادی کاهش دهد. بنابراین با افزایش دقت جراحی، رضایت متقاضیان جراحی بینی از نتیجه جراحی به صورت چشمگیری افزایش یافته است.

قالب کنترلی؛ طراحی مهندسی

زمانی که طراحی سه بعدی توسط جراح و متقاضی جراحی بینی انجام می‌شود، فایل طراحی توسط واحد طراحی و مهندسی طراح طب مورد بررسی دقیق مهندسی قرار می‌گیرد. مهندسان خبره طراح طب با استفاده از دقیق‌ترین نرم افزارهای طراحی مهندسی با دقت بسیار بالایی در حد صدم میلی‌متر، قالب‌های بینی را طراحی می‌کنند.

مرکز طراح طب

برای کنترل فرم بینی سه نوع قالب بینی طراحی و ساخته می‌شود که در ادامه کاربرد هر یک از آن‌ها ذکر شده است. اما قالب‌های کنترلی یا ماکت‌های پیش ساخته بینی چگونه و با چه دقتی ساخته می‌شوند؟

قالب بینی یا همان قالب کنترلی بعد از طراحی توسط تیم فنی، با استفاده از جدیدترین تکنولوژی پرینترهای سه بعدی با بالاترین دقت ممکن ساخته می‌شوند. بنابراین طراحی و ساخت قالب‌های کنترلی به صورت منحصر به فرد برای هر مراجعه کننده انجام می‌شود.

مشاوره جراحی بینی

با ما تماس بگیرید

با ما تماس بگیرید

مشاوره و نوبت دهی
[از 10:30 الی 20:30]
021 73657500
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
پرسش و پاسخ تکمیلی سوال شما توسط کارشناسان طراح طب پاسخ داده خواهد شد.
ارسال نظر
مشاوره آنلاین
راه‌های ارتباطی