مشاهده نسخه کامل این صفحه

تغییرات چهره بعد از جراحی زیبایی بینی

گاهی اوقات بااینکه فرد از ظاهر بینی خود رضایت ندارد اما تصمیم‌گیری برای عمل زیبایی و تغییر بینی برای وی کاری نگران کننده است. اغلب اوقات، تردید در مورد جراحی زیبایی بینی می‌تواند ناشی از ترس از این باشد که پس از آن فرد شبیه به خودش نباشد. اینکه بتوانید توسط عمل جراحی زیبایی در مدت زمان کوتاهی یک بینی ایده‌آل داشته باشید درعین‌حال که هیجان‌انگیز و جالب است، استرس‌زا نیز می‌باشد. اگر قصد انجام عمل زیبایی بینی را دارید شاید از خود پرسیده باشید این جراحی چگونه می‌تواند ظاهر کلی شما را تغییر دهد. در ادامه در مورد اینکه عمل زیبایی بینی چگونه می‌تواند بر ظاهر کلی شما تأثیر بگذارد صحبت می‌کنیم.

آنچه با عمل زیبایی بینی تغییر می‌کند

عمل بینی بر جنبه‌های زیبایی و عملکردی بینی تأثیر می‌گذارد، هرچند اکثر متقاضیان عمل بینی بیشتر به دنبال دست‌یابی به زیبایی و تناسب بینی هستند. به نظر می‌رسد ظاهر کلی چهره‌ی فرد پس از عمل زیبایی بینی تغییر می‌کند؛ بنابراین می‌توان گفت این فقط بینی نیست که تحت تأثیر عمل بینی قرار می‌گیرد بلکه این جراحی بر تمام چهره اثر می‌گذارد.

چرا تغییر شکل بینی می‌تواند همه چیز را تغییر دهد؟

همان‌طور که گفته شد، بسیاری از افراد تعجب می‌کنند که چرا تغییر بینی می‌تواند چنین تأثیری چشمگیری روی خصوصیات چهره و حتی زیبایی کلی صورت داشته باشد. بهتر است بدانید که شکل بینی یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های اصلی صورت انسان است، بینی ساختاری است که از گونه‌ها، پیشانی و فک جلوتر است تا ابعاد و ویژگی‌های بیشتری ایجاد کند. از کنار، بینی می‌تواند به نیمرخ شکل و ساختار ویژه‌ای بدهد و باعث ایجاد تناسب اجزای صورت در کنار هم شود. با توجه به این موقعیت مهم، بینی می‌تواند در صورت هر زن یا مرد هماهنگی ایجاد کند یا آن را از بین ببرد. بینی خیلی بزرگ یا کوچک، خیلی کج یا صاف، خیلی پهن یا سربالا هرکدام ویژگی خاصی به چهره‌ی فرد می‌دهد. تغییر بینی از طریق جراحی زیبایی به طور معمول باعث می‌شود تا سایر ویژگی‌های صورت نیز موردتوجه قرار گیرند. با کمک مجموعه‌ی طراح طب، دستیابی به ظاهر کلی مورد نظر شما می‌تواند به سادگی یک عمل جراحی باشد.

چه چیزی باعث ایجاد جذابیت در بینی و صورت می‌شود؟

پاسخ به این سؤال به معنای تفکر در مورد چگونگی هماهنگی و تأثیر بینی بر روی بقیه صورت است. چهره‌ای که به‌عنوان زیبا و جذاب شناخته می‌شود، دارای هماهنگی و تناسب است. همه‌ی اجزا باهم هماهنگ هستند و هیچ‌چیزی بی‌جا به نظر نمی‌رسد. دو طرف صورت متقارن، متعادل و بینی صاف است؛ اما به صورت کلی باید بدانید زیبایی و جذابیت نسبی است و نمی‌توان تنها یک معیار مشخص را برای آن تعیین کرد. به کمک جراحی زیبایی بینی می‌توان تناسب و زیبایی چهره را افزایش داد.

جراحی زیبایی بینی چیست؟

جراحی زیبایی بینی یا عمل بینی، یک عمل جراحی است که برای اهداف زیبایی یا ترمیمی روی بینی انجام می‌شود. جراحی زیبایی بینی می‌تواند با تغییر شکل، کاهش یا افزایش بافت، برداشتن قوز یا تنظیم زاویه‌ی بین بینی و لب زیبایی بینی را بهبود ببخشد. از طرف دیگر، جراحی زیبایی بینی همچنین می‌تواند با اصلاح صدمات یا نقص‌های مادرزادی که ممکن است نفس کشیدن را برای بیمار دشوار کند، عملکرد بینی را بهتر کند.

مشکلاتی که با جراحی زیبایی بینی قابل حل شدن هستند

دلایل مختلفی وجود دارد که امروزه جراحی زیبایی بینی یکی از بهترین اقدامات جراحی پلاستیک است. هر فردی که به دنبال افزایش زیبایی است اگر نگران یکی یا چند مورد از موارد زیر باشد، جراحی زیبایی بینی به آن‌ها کمک خواهد کرد.

• کاهش اندازه‌ی بینی: بینی بزرگ می‌تواند بر دیگر ویژگی‌های صورت شما غلبه کند، درحالی‌که بینی کوچک می‌تواند سایر ویژگی‌های چهره را بیش از حد برجسته نشان دهد. تصحیح اندازه‌ی بینی تمام ویژگی‌ها را به تعادل می‌رساند و ظاهری زیباتر و دل‌انگیزتر ایجاد می‌کند.
• نوک بینی: اگر نوک بینی گوشتی، افتاده یا گرد باشد، این مسائل می‌تواند از زیبایی کلی صورت بکاهد. اصلاح نوک بینی یکی از دلایل رایج عمل زیبایی بینی است. نوک بینی را می‌توان با تغییر شکل، تغییر اندازه یا تغییر زاویه اصلاح کرد و به آن زیبایی بخشید.
• قوز بینی: برآمدگی یا قوز روی پل بینی بر ویژگی‌های چهره و اعتمادبه‌نفس شما تأثیر می‌گذارد. قوز بینی می‌تواند بینی را بزرگ‌تر از آنچه هست نشان دهد و حتی نوک بینی را تحت تأثیر قرار دهد. برداشتن قوز بینی می‌تواند به طور چشمگیری ظاهر بینی را بهبود بخشد.
• سوراخ‌های پهن و بزرگ بینی: اندازه و شکل سوراخ‌های بینی می‌تواند در ظاهر بینی تأثیر بگذارد. جراحی زیبایی بینی همچنین می‌تواند در این مورد تعادل و تناسب ایجاد کند تا نسبت بهتری بین پل و قاعده بینی ایجاد شود. در بعضی موارد، تنها لازم است جراحی زیبایی بینی روی سوراخ‌های بینی (آلارپلاستی) متمرکز باشد و این تمام چیزی است که برای دستیابی به زیبایی مورد نیاز است.
• عقابی بودن نوک بینی: در این نوع بدشکلی نوک بینی منحنی و رو به پایین افتاده است. این افتادگی و بزرگ بودن نوک بینی ظاهری شبیه به نوک عقاب ایجاد می‌کند. یک جراح زیبایی با تجربه با عمل زیبایی بینی می‌تواند این ایراد را برطرف کند.
• بینی فرورفته: در این بدشکلی، ارتفاع پشت بینی کم است و روی پل بینی به حالت فرورفته درمی‌آید.
• کولوملای آویزان: کولوملای آویزان با پوست و غضروف بین دو سوراخ بینی که در زیر بینی آویزان است مشخص می‌شود. میزان افتادگی کلوملا در زیر سوراخ‌های بینی درجات مختلفی دارد، اما با جراحی زیبایی بینی این ایراد قابل برطرف شدن است.
• عدم تقارن بینی: کج بودن بینی، نامتقارن بودن سوراخ‌های بینی یا سایر نقص‌های جزئی می‌تواند تأثیر چشمگیری در ظاهر کلی بینی داشته باشد. در برخی موارد، این عدم تقارن می‌تواند بر عملکرد بینی نیز تأثیر بگذارد. ایرادات ظاهری و عملکردی را می‌توان طی یک عمل جراحی بینی برطرف کرد. جراحی زیبایی بینی اعتمادبه‌نفس شما را افزایش‌می دهد و به شما کمک می‌کند راحت‌تر نفس بکشید.

فواید جراحی زیبایی بینی

یکی از بزرگ‌ترین مزایای جراحی زیبایی بینی این است که به طور معمول اگر توسط یک جراح متخصص انجام شود تنها یک‌بار صورت می‌گیرد و پس از اتمام جراحی و بهبودی کامل بینی (که ممکن است یک سال طول بکشد)، افراد می‌توانند از بهبود زیبایی و عملکردی بینی خود مادام‌العمر لذت ببرند. عمل بینی همچنین می‌تواند تأثیر عمیقی در تعادل و هماهنگی کل صورت داشته باشد و این موضوع باعث افزایش اعتمادبه‌نفس و عزت‌نفس فرد می‌شود.


نکات مرتبط با تغییرات چهره بعد از جراحی زیبایی بینی

آنالیز دقیق تغییرات بینی

پس از طراحی انجام شده در جلسه مشاوره، تیم مهندسی طراح طب بر اساس طراحی انجام شده، آنالیز دقیقی از تغییرات فرم بینی انجام می‌دهد. آنالیز تغییرات به جراح کمک می کند تا پیش از شروع جراحی، دیدگاه کاملی از تغییرات فرم بینی داشته باشد. به طور مثال جراح می‌داند برای رفع قوز و رسیدن به قوس دلخواه متقاضی، باید تا چه میزان از ارتفاع غضروف بینی کاسته شود.

نوع بینی

یکی از موارد بسیار مهمی که در جلسه مشاوره عمل بینی مورد بررسی قرار می‌گیرد، نوع بینی فرد و نتیجه بعد از عمل است. در این جلسه متقاضی باید تغییراتی را که مد نظر دارد، با پزشک خود درمیان گذارد. همچنین در خصوص مشکلات تنفسی که انتظار دارد بعد از جراحی بینی برطرف شود، صحبت کند. پزشک نیز باید نوع پوست بینی و ساختار صورت فرد را بررسی کند. بینی‌هایی که پوستشان بسیار نازک یا ضخیم است برای جراحی بینی خیلی مناسب نیستند و اعمال تغییرات زیاد بر آن‌ها امکان پذیر نیست. پزشک بعد از بررسی به بیمار می‌گوید که چه مقدار از خواسته‌های وی قابل اجراست و چه اصلاحاتی می‌تواند بر بینی‌اش انجام دهد.

اکثر موارد نارضایتی بعد از جراحی بینی مربوط به این قسمت است، زیرا پزشک نتوانسته به خوبی خواسته بیمار را متوجه شود و یا اگر متوجه شده، در روز جراحی درخواست‌های بیمار را فراموش کرده است. تیم طراح طب با ارائه خدمات اسکن سه بعدی و قالب کنترلی تا حد بسیاری این مشکلات را برطرف نموده است.

قالب کنترلی

مهندسین طراح طب بر اساس طراحی سه بعدی و آنالیز تغییرات بینی، ابزار دقیقی را برای کنترل روند جراحی به منظور رسیدن به فرم دلخواه متقاضی، به عنوان قالب کنترلی، طراحی کرده و با جدیدترین پرینترهای سه بعدی آن را می‌سازند.

این ابزار به جراح این امکان را می‌دهد تا در حین جراحی، فرم بینی را با آن چک کند. اگر قالب بر روی بینی کاملا منطبق نشود، جراح باید تغییراتی را اعمال کند تا بتواند به فرم مورد نظر و طراحی شده، دست یابد. به عبارت دیگر، پایان زمان جراحی، زمانی است که قالب کنترلی به طور کامل بر روی بینی قرار بگیرد.

بنابراین با استفاده از این ابزار (قالب‌های کنترلی)، نگرانی متقاضی جراحی بینی بر طرف خواهد شد که جراح چگونه می‌تواند به فرم ایده آل و طراحی شده برسد.

قالب‌های کنترلی برای انواع بینی‌ها (گوشتی، استخوانی، ترمیم بینی، انحراف بینی و ...) کاربرد دارد و هر قالب مختص به فرم طراحی شده همان فرد می‌باشد و برای فرد دیگری کاربرد ندارد.

هنگامی که قالب کنترلی یا همان قالب بینی طراحی شده متقاضی ساخته می‌شود، در روز جراحی به همراه اطلاعات جراحی و عکس‌های دو بعدی فرد، به کلینیک جراحی ارسال می‌گردد؛ از آن رو عکس و تصاویر سه بعدی و یا تصاویر اسکن سه بعدی به همراه آنالیز دقیق تغییرات بینی در بورد اتاق عمل نصب می‌‌گردد. بنابراین با استفاده از این تکنولوژی، جراح با استفاده از ابزار دقیقی که بر اساس طراحی و سلیقه متقاضی ساخته شده است، جراحی خود را انجام می دهد. این امر توانسته است خطای جراحی را به حد بسیار زیادی کاهش دهد. بنابراین با افزایش دقت جراحی، رضایت متقاضیان جراحی بینی از نتیجه جراحی به صورت چشمگیری افزایش یافته است.

قالب کنترلی؛ طراحی مهندسی

زمانی که طراحی سه بعدی توسط جراح و متقاضی جراحی بینی انجام می‌شود، فایل طراحی توسط واحد طراحی و مهندسی طراح طب مورد بررسی دقیق مهندسی قرار می‌گیرد. مهندسان خبره طراح طب با استفاده از دقیق‌ترین نرم افزارهای طراحی مهندسی با دقت بسیار بالایی در حد صدم میلی‌متر، قالب‌های بینی را طراحی می‌کنند.

برای کنترل فرم بینی سه نوع قالب بینی طراحی و ساخته می‌شود که در ادامه کاربرد هر یک از آن‌ها ذکر شده است. اما قالب‌های کنترلی یا ماکت‌های پیش ساخته بینی چگونه و با چه دقتی ساخته می‌شوند؟

قالب بینی یا همان قالب کنترلی بعد از طراحی توسط تیم فنی، با استفاده از جدیدترین تکنولوژی پرینترهای سه بعدی با بالاترین دقت ممکن ساخته می‌شوند. بنابراین طراحی و ساخت قالب‌های کنترلی به صورت منحصر به فرد برای هر مراجعه کننده انجام می‌شود.

 
مشاوره تلفنی