تکنیک جدید عمل زیبایی بینی حفاظت کننده

عمل زیبایی بینی حفاظت کننده

در یکی از نشست‌های تخصصی در زمینه عمل زیبایی بینی در کالیفرنیا در تاریخ نوامبر 2019 تکنیک جدید جراحی بینی حفاظت کننده یا Preservation Rhinoplasty ارائه شد. این تکنیک جدید می‌تواند نتایج بهتر و پایدارتری را به همراه داشته باشد. در این مقاله در خصوص این روش جدید و مزایای بهره‌گیری از آن صحبت شده است.

بینیت از چه نوعی هست؟
استخوانی
گوشتی
گوشتی - استخوانی
نمیدانم

عمل زیبایی بینی حفاظت کننده چیست؟

جراحی بینی حفاظت کننده روشی است برای تغییر شکل بینی که شامل روش‌های سنتی تغییر ساختمان بینی که غالبا در عمل زیبایی بینی استفاده می‌شود، نمی‌باشد. این تکنیک‌های قدیمی شامل ایجاد برش و شکستگی در استخوان بینی به منظور برداشتن قوز می‌باشد که بعد از جراحی و در دوره بهبود ممکن است مشکلاتی را ایجاد نماید. این روش قدیمی در قرن 19 استفاده می‌شد و در حال حاضر نیز رواج دارد. اما جراحان به دنبال یک روش مطمئن‌تر برای ایجاد تغییر در استخوان بینی هستند و به همین دلیل عمل زیبایی بینی حفاظت کننده ارائه شده است.

مشاوره آنلاین روی واتساپ
0999 - 11 46 580
جراحی بینی حفاظت کننده

تصویر بالا از مقاله Saban و همکاران که در سال 2018 در مجله Aesthetic Surgery Journal (ASJ) چاپ شد، برداشته شده است. بر اساس شکل بالا می‌توان دید که عمل بینی حفاظت کننده به دو روش قابل انجام است. در روش push down، استخوان بینی به صورت یکپارچه از اسکلت بینی جدا می‌شود و غضروف سپتوم بینی که در زیر آن قرار گرفته، برداشته می‌شود. برداشتن غضروف سبب می‌شود که یک فضای خالی زیر استخوان ایجاد شده که به این ترتیب استخوان بینی را می‌توان به عقب فشار داد و بدون ایجاد شکستگی در استخوان، قوز بینی را پوشاند. در این روش استخوان بینی یکپارچه است و به قطعات کوچکتر شکسته نمی‌شود.

در روش let down، نه تنها غضروف زیر استخوان برداشته می‌شود، بلکه یک قسمت مثلثی از سمت راست و چپ استخوان بینی نیز برداشته می‌شود. به این ترتیب یک فضای خالی ایجاد شده که استخوان بینی در آن جای می‌گیرد. در هر دو روش نکته حائز اهمیت این است که استخوان بینی یکپارچه بوده و پایدارتر است.

جهت دریافت مشاوره رایگان و تخصصی شماره خود را وارد نمایید
ارسال

چه نوع بینی برای جراحی بینی حفاظت کننده مناسب است؟

چندین مورد برای انتخاب کاندید مناسب این نوع جراحی باید در نظر گرفته شود. این موارد شامل:

• خطوط پشتی بینی (dorsal nasal lines) مناسب باشد.
• سپتوم کادال میان پره‌های بینی راست باشد.
• اندازه قوز بینی کوچک تا متوسط باشد.
• احتیاجی به اصلاح محل اتصال بینی به پیشانی (radix) نباشد.
• قوز بینی بیشتر غضروفی باشد.
• استخوان بینی شکل V باشد و نه شکل S.

بسیاری از افراد این شرایط را دارند و برای انجام عمل زیبایی بینی محافظت کننده مناسب می‌باشند.

فواید عمل زیبایی بینی حافظت کننده

از آن جایی که این تکنیک به منظور جلوگیری از ایجاد تغییرات شدید در آناتومی بینی طراحی شده، در نهایت سبب می‌شود که بینی طبیعی‌تر و با ثبات‌تر باشد. در این روش به بافت نرم بینی آسیب کمتری وارد شده و بعد از جراحی تورم و کبودی بینی نیز کم‌تر خواهد بود. در آخر اگر متقاضی تمایل به انجام جراحی ثانویه داشته باشد، این کار راحت‌تر برایش قابل انجام است.


نکات مرتبط با تکنیک جدید عمل زیبایی بینی حفاظت کننده

اسکن سه بعدی بینی

اسکن سه بعدی صورت از تمامی زوایای چهره بدون استفاده از هیچگونه اشعه ای، انجام می شود. تصویر برداری سه بعدی موجب می شود، جراح و متقاضی جراحی بینی بتوانند تمامی تغییرات مورد نظر را به صورت مجازی بر روی چهره، اعمال نمایند.

اسکن سه بعدی بینی - جراحی مجازی

قالب کنترلی

مهندسین طراح طب بر اساس طراحی سه بعدی و آنالیز تغییرات بینی، ابزار دقیقی را برای کنترل روند جراحی به منظور رسیدن به فرم دلخواه متقاضی، به عنوان قالب کنترلی، طراحی کرده و با جدیدترین پرینترهای سه بعدی آن را می‌سازند.

این ابزار به جراح این امکان را می‌دهد تا در حین جراحی، فرم بینی را با آن چک کند. اگر قالب بر روی بینی کاملا منطبق نشود، جراح باید تغییراتی را اعمال کند تا بتواند به فرم مورد نظر و طراحی شده، دست یابد. به عبارت دیگر، پایان زمان جراحی، زمانی است که قالب کنترلی به طور کامل بر روی بینی قرار بگیرد.

بنابراین با استفاده از این ابزار (قالب‌های کنترلی)، نگرانی متقاضی جراحی بینی بر طرف خواهد شد که جراح چگونه می‌تواند به فرم ایده آل و طراحی شده برسد.

قالب کنترلی در حین جراحی

قالب‌های کنترلی برای انواع بینی‌ها (گوشتی، استخوانی، ترمیم بینی، انحراف بینی و ...) کاربرد دارد و هر قالب مختص به فرم طراحی شده همان فرد می‌باشد و برای فرد دیگری کاربرد ندارد.

هنگامی که قالب کنترلی یا همان قالب بینی طراحی شده متقاضی ساخته می‌شود، در روز جراحی به همراه اطلاعات جراحی و عکس‌های دو بعدی فرد، به کلینیک جراحی ارسال می‌گردد؛ از آن رو عکس و تصاویر سه بعدی و یا تصاویر اسکن سه بعدی به همراه آنالیز دقیق تغییرات بینی در بورد اتاق عمل نصب می‌‌گردد. بنابراین با استفاده از این تکنولوژی، جراح با استفاده از ابزار دقیقی که بر اساس طراحی و سلیقه متقاضی ساخته شده است، جراحی خود را انجام می دهد. این امر توانسته است خطای جراحی را به حد بسیار زیادی کاهش دهد. بنابراین با افزایش دقت جراحی، رضایت متقاضیان جراحی بینی از نتیجه جراحی به صورت چشمگیری افزایش یافته است.

مشاوره جراحی بینی

با ما تماس بگیرید

با ما تماس بگیرید

مشاوره و نوبت دهی
[از 10:30 الی 20:30]
021 73657500
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
پرسش و پاسخ تکمیلی سوال شما توسط کارشناسان طراح طب پاسخ داده خواهد شد.
ارسال نظر
مشاوره آنلاین
راه‌های ارتباطی