جراحی بینی در ایران

جراحی بینی در ایران

عمل زیبایی بینی یکی از رایج‌ترین جراحی‌های پلاستیک در کشور ایران است. هر ساله افراد بسیاری از اقشار مختلف جامعه برای این جراحی اقدام می‌کنند. در گذشته بیشتر خانم‌ها متقاضی این جراحی بودند، اما امروزه آقایان نیز برای زیباتر کردن بینی خود اقدام می‌کنند. جراحی بینی به منظور اصلاح مشکلات ظاهری بینی و افزایش هماهنگی آن با اجزای چهره انجام می‌شود. علاوه بر آن در این جراحی به اصلاح مشکلات تنفسی نیز پرداخته می‌شود و در صورتی که فرد متقاضی، مشکلاتی نظیر انحراف، پولیپ، بزرگی شاخک و ... نیز داشته باشد، توسط دکتر عمل بینی در حین جراحی درمان می‌شود.

بینیت از چه نوعی هست؟
استخوانی
گوشتی
گوشتی - استخوانی
نمیدانم

هدف از نگارش این مقاله آشنایی با جراحی زیبایی بینی در ایران و نکات مربوط به آن می‌باشد تا کسانی که تمایل دارند در این کشور جراحی شوند با آگاهی بیشتری تصمیم گیری کنند.

آمار مربوط به جراحی پلاستیک

برخلاف کشور ایران که در آن جراحی بینی به نسبت سایر جراحی‌های پلاستیک بیشتر انجام می‌شود، در سایر کشورهای جهان این چنین نیست. بیشترین جراحی پلاستیک انجام شده در جهان بر اساس آمار سال 2016 شامل:

1) لیپوساکشن
2) جراحی سینه
3) ابدومینوپلاستی
4) جراحی پلک

مشاوره آنلاین روی واتساپ
0999 - 11 46 580

و بیشترین جراحی پلاستیک انجام شده در خاورمیانه شامل:

1) لیپوساکشن
2) جراحی سینه
3) ابدومینوپلاستی
4) جراحی واژن
5) رینوپلاستی

جهت دریافت مشاوره رایگان و تخصصی شماره خود را وارد نمایید
ارسال
rhinoplasty in iran

علت آمار بالای جراحی بینی در ایران

اگرچه بالاترین آمار جراحی بینی در کشور آمریکاست، اما در ایران به نسبت جمعیت کمتر و در مقایسه با سایر جراحی‌های پلاستیک این جراحی بیشتر انجام می‌شود. آمار بالای عمل بینی در ایران همیشه به دلیل توجه بیشتر ایرانی‌ها به ظاهر خود نیست، بلکه یکی از دلایل آن می‌تواند به دلیل عدم تناسب بیشتر بینی با سایر اجزای چهره در این نژاد باشد. به طور مثال در آسیای شرقی، مردم اغلب بینی‌های کوچکی دارند، اما چشم‌هایشان آن قدر زیبا نیست. در نتیجه در کشورهای این منطقه جراحی پلک بیشتر انجام می‌شود. بلعکس ایرانی‌ها چشم‌های زیبایی دارند، اما بینی‌شان معمولا بزرگ است و در نتیجه جراحی بینی در ایران طرفداران بیشتری دارد.

از طرف دیگر به دلیل آمار بالای متقاضی جراحی بینی در ایران، جراحان بسیاری در این زمینه فعالیت می‌کنند و علم و تجربه آن‌ها در این خصوص پیشرفت بسیاری کرده است. از دلایل دیگر آمار بالای عمل بینی در ایران، هزینه پایین این جراحی است که در نتیجه آن افراد بسیاری از کشورهای همسایه به این کشور آمده و ترجیح می‌دهند که عمل خود را توسط جراحان ایرانی انجام دهند.

بهترین جراح بینی در ایران

برای پیدا کردن بهترین جراح بینی در ایران شما می‌توانید با جست و جو در اینترنت به وب سایت جراحان مختلف رفته و بیوگرافی آن‌ها را مطالعه کنید. علاوه بر آن اکثر جراحان نمونه کارهای خود را در سایت قرار می‌دهند و شما می‌توانید تا حدودی با مهارت آن‌ها آشنایی پیدا کنید. به طور کلی بهترین جراح بینی در ایران باید دارای خصوصیات زیر باشد:

• دارای تحصیلات ممتاز در زمینه عمل بینی باشد.
• نمونه‌کارهای موفق داشته باشد.
• اطلاعات خود را به روز رسانی کند و از تکنیک‌های جدید برای جراحی بینی استفده نماید.
• عملکرد صحیح تنفسی را در اولویت قرار دهد.
• خواسته و سلیقه متقاضی را تا آن جا که ممکن باشد، در نظر گیرد.
• برای عمل بینی از اسکن سه بعدی و قالب‌های کنترلی استفاده کند.

جراحی بینی با قالب کنترلی

جراحی بینی با اسکن سه بعدی و قالب کنترلی در ایران

بسیاری از افراد شاید با خودشان بگویند که کاش می‌توانستند ببینند که بعد از جراحی، بینی آن‌ها تقریبا چه شکل خواهد شد. امروزه با استفاده از تکنولوژی اسکن سه بعدی و قالب کنترلی این موضوع امکان پذیر است. به این منظور قبل از جلسه مشاوره با جراح، از چهره متقاضی عکس برداری سه بعدی انجام می‌شود و با استفاده از نرم افزارهای خاص، مدل سه بعدی چهره ساخته می‌شود. در مرحله بعد در اتاق پزشک، متقاضی خواسته‌های خود را به جراح منتقل می‌کند. جراح نیز پس از معاینه بالینی و امکان سنجی یکسری تغییرات بر مدل سه بعدی چهره اعمال کرده و به متقاضی نشان می‌دهد که بینی بعد از عمل او تقریبا چه شکل خواهد شد. لازم به ذکر است که در این مرحله از نسبت‌های طلایی صورت نیز استفاده شده و بینی در تناسب با سایر اجزای چهره طراحی می‌شود.

با استفاده از این روش، جراحان مختلف طراحی‌های متفاوتی به شما نشان می‌دهند زیرا هر پزشک به دلیل روش جراحی خاصی که استفاده می‌کند به میزان خاصی می‌تواند به ایده‌آل شما نزدیک شود. در نتیجه لازم است که شما با جراحان مختلف جلسه مشاوره داشته باشید.

بعد از تایید طراحی نهایی و انتخاب دکتر زیبایی بینی، نرم افزار با مقایسه مدل بینی اولیه و مدل نهایی، آنالیزهای لازم را انجام می‌دهد. به طور مثال مشخص می‌کند که بینی به چه اندازه باید قوس داده شود یا نوک بینی به چه میزان بالا رود؟ در مرحله بعد بر اساس طراحی نهایی قالب‌های کنترلی مختص متقاضی توسط پرینترهای سه بعدی ساخته می‌شود. این قالب‌ها انواع خاصی دارند و هر کدام از آن‌ها برای سنجش تغییرات ناحیه خاصی از بینی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در جراحی بینی با استفاده از این روش، عمل بینی تنها زمانی تمام می‌شود که قالب‌های مورد نظر به طور کامل با بینی متقاضی تطبیق داشته باشد.

surgical guides

مراحل عمل بینی در ایران

در صورتی که تمایل دارید در کشور ایران و با استفاده از قالب کنترلی جراحی شوید، لازم است که به مجموعه طراح طب مراجعه کرده و اسکن سه بعدی انجام دهید. سپس شما با پزشکان مختلف می‌توانید جلسه مشاوره داشته باشید و یکی از آن‌ها را برای جراحی انتخاب کنید. در مرحله بعد وقت عمل را مشخص کرده و آزمایش‌های لازم را انجام دهید.

بعد از انجام جراحی لازم است که به مدت 10 روز در ایران بمانید. یک هفته بعد از جراحی اسپلینت یا گچ بینی شما برداشته می‌شود و لازم است که شما از چسب بینی استفاده کنید. جراح به شما یاد می‌دهد که بعد از بازگشت به کشور خود به چه صورت چسب زدن را انجام دهید. دو الی سه روز بعد از باز کردن اسپلینت برای احتیاط بیشتر در ایران بمانید و اگر مشکل خاصی وجود نداشت، می‌توانید به کشور خود بازگردید.

برای اطلاعات بیشتر در خصوص اسکن سه بعدی و قالب‌های کنترلی و گرفتن وقت، با شماره‌های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید.


نکات مرتبط با جراحی بینی در ایران

هزینه های جراحی بینی

هزینه قبل از عمل:

هزینه ویزیت جراح
هزینه عکس آتلیه یا عکس سه بعدی
هزینه آزمایش‌های لازم

هزینه جراحی:

هزینه دستمزد جراح
هزینه کلینیک و بیمارستان

هزینه‌ بعد از عمل:

هزینه مواد غذایی مفید بعد از جراحی
هزینه دارو‌های تجویز شده

مشاوره جراحی بینی

با ما تماس بگیرید

با ما تماس بگیرید

مشاوره و نوبت دهی
[از 10:30 الی 20:30]
021 73657500
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
پرسش و پاسخ تکمیلی سوال شما توسط کارشناسان طراح طب پاسخ داده خواهد شد.
ارسال نظر
مشاوره آنلاین
راه‌های ارتباطی