داستان جراحی بینی ژولن

داستان جراحی بینی ژولن

توجه: این مقاله حاوی تصاویری از جراحی بینی است.

بینیت از چه نوعی هست؟
استخوانی
گوشتی
گوشتی - استخوانی
نمیدانم

من خیلی از ویژگی‌های ظاهری صورتم را مثل چشم‌های سبزم که از مادرم به ارث بردم، لب‌های بزرگ طبیعی‌ام و لبخندم را دوست دارم، اما همیشه احساس خوبی نسبت به بینی‌ خود نداشتم. وقتی که 15 ساله و در دوره بلوغ بودم، بینی من دچار تغییراتی شد؛ به طور مثال قوز درآورد و نوکش خیلی جلو آمد. این تغییرات باعث شد که وقتی در آینه نگاه می‌کردم دیگر حس خوبی نسبت به چهره‌ خود نداشته باشم.

زمانی که به دانشگاه رفتم و برای اولین بار به صورت مستقل وارد جامعه شدم، به دلیل بینی زشتم اعتماد به نفس پایینی در مورد ظاهرم داشتم. وقتی با کس جدیدی آشنا می‌شدم سعی می‌کردم که بیشتر از روبرو با او صحبت کنم تا نیم رخ چهره‌ام را نبیند. وقتی که 19 سالم شد تصمیم گرفتم که جراحی بینی انجام دهم و پدرم من را به یک کلینیک برد تا با یک دکتر عمل بینی مشورت کنم. اما من از کار آن جراح خوشم نیامد و به صورت کلی از فکر جراحی بینی بیرون آمدم.

نمونه عکس عمل بینی

زمانی که از دانشگاه فارغ التحصیل شدم و به دنبال کار می‌گشتم، فهمیدم که الآن برای جراحی بینی زمان مناسبی است. پس دوباره به دنبال یک دکتر خوب برای جراحی بینی گشتم. در این زمان با یک جراح آشنا شدم که نسبت به او احساس خوبی داشتم و از نمونه کارهای او خوشم آمد. من از دقیق و محتاط بودن او و از این که به نگرانی‌ها و خواسته‌های من گوش می‌داد و سعی می‌کرد که راحت باشم، خوشم آمد.

مشاوره آنلاین روی واتساپ
0999 - 11 46 580

وقتی برای رینوپلاستی به صورت قاطع تصمیم گرفتم، خانواده خود را در جریان گذاشتم و آن‌ها هم همه استقبال کردند. من بینی خود را از مادرم به ارث برده بودم. زمانی که به او گفتم که می‌خواهم بینی خود را جراحی کنم، او گفت که شاید من هم این کار را انجام دهم. این موضوع من را متعجب کرد زیرا او هیچوقت در مورد ظاهر خود خیلی صحبت نمی‌کرد و به نظر نمی‌آمد که مشکلی با این مسئله داشته باشد.

مشاوره عمل بینی

جلسه مشاوره جراحی بینی

جلسه مشاوره‌ای که با دکترم داشتم، خیال من را خیلی راحت کرد. ما خیلی معمولی در مورد بینی، خواسته ها و نیازها و سابقه پزشکی من صحبت می‌کردیم. سپس دکتر بینی من را معاینه کرد تا متوجه شود که آیا من کاندید خوبی برای جراحی هستم؟ او درون بینی من را نگاه کرد تا ببیند آیا تیغه بینی‌ام انحراف دارد؟ او همچنین ضخامت پوست بینی، عرض و نوک بینی‌ام را خیلی سریع و بدون هیچ دردی مورد بررسی قرار داد.

سپس در مطب از زوایای مختلف بینی من عکس گرفته شد و دکتر بعد از بررسی آن‌ها و اعمال تغییرات، به من نشان داد که بینی بعد از عملم تقریبا به چه شکل خواهد بود. با دیدن آن تصاویر خیلی خوشحال و هیجان زده شدم زیرا دقیقا همان چیزی بود که میخواستم؛ یک بینی کوچک‌تر و بهتر ولی به صورت طبیعی.

جهت دریافت مشاوره رایگان و تخصصی شماره خود را وارد نمایید
ارسال

در مرحله بعد دکتر برای من کمی در خصوص روند جراحی صحبت کرد. او گفت که جراحی من را به روش باز انجام خواهد داد. او توضیح داد که تفاوت روش جراحی باز و بسته این است که در جراحی به روش باز یک برش اضافه در ناحیه کلوملا (قسمت باریکی که بین دو سوراخ بینی و در قسمت پایه وجود دارد) زده می‌شود که بسیار کوچک است و بعد از گذشت مدت زمان کوتاهی اثرش از بین می‌رود. هر دو روش جراحی نیازمند برش‌هایی درون سوراخ بینی است، اما همان‌طور که گفته شد در روش باز یک برش اضافه نیز زده می‌شود.

بیهوشی قبل از جراحی بینی

دکتر توضیح داد که روش باز این امکان را فراهم می‌کند که جراح به اجزا و ساختارهای بینی دید بهتری پیدا کند و بتواند تغییرات دقیق‌تری اعمال نماید. او اعتقاد داشت که چون برای جراحی من می‌خواهد کل بینی و نه تنها پل آن را تغییر دهد، بهتر است از روش باز استفاده کند.

من به اشتباه فکر می‌کردم که برای جراحی تنها لازم است که قوز بینی من برداشته شود، اما او توضیح داد که برداشتن یک ناحیه بدون در نظر گرفتن این که کل بینی چه تغییری می‌کند، امکان پذیر نیست. او گفت که اگر تنها قوز بینی من را صاف کند، بینی‌ام از روبرو خیلی پهن به نظر خواهد آمد. او همچنین گفت که لازم است غضروف‌های نوک بینی‌ام کمتر شده و اندکی بالاتر رود تا زاویه نوک بینی با بالای لب از از 91 به 93 درجه برسد. با اعمال این تغییرات بینی من سرانجام کوچک‌تر شده و پلی بینی صاف‌تر و نوک آن نیز اصلاح خواهد شد.

عکس جراحی بینی

سپس دکتر چند تا از عکس‌های قبل و بعد کسانی را که عمل کرده بود، به من نشان داد. بیشتر آن‌ها بینی‌شان شبیه به بینی من بود و نتایج بعد از عملشان نیز شبیه به تصویر بینی بعد از عملم بود که دکتر به من نشان داد. او به من گفت که در طی سال‌هایی که جراحی بینی انجام داده‌ است، تنها یک بار مجبور شده که عمل ترمیمی یا ثانویه انجام دهد و این موضوع هم به این دلیل بوده که متقاضی خواستار تغییرات بیشتری بوده است. این حرف‌ها باعث شد که من برای تصمیم خود قاطع شوم و مطمئن شوم که خود را به دستان ماهر و توانمندی می‌سپارم.

زمانی که ما تاریخ جراحی را مشخص کردیم، دکتر برای من ویتامین‌های مختلف (ویتامین C، B12 و روی) تجویز کرد تا از یک هفته قبل از جراحی مصرف کنم تا بدنم برای جراحی آماده شود و دوره بهبود سریع‌تری داشته باشم. به من گفته شد که از الکل و داروهایی نظیر آسپرین که خون را رقیق می‌کند، از دو هفته قبل از عمل استفاده نکنم. او همچنین برای من قرص مسکن تجویز کرد تا بعد از جراحی مصرف کنم، اما گفت که به قرص مسکن زیادی احتیاج نخواهم داشت زیرا درد بعد از عمل آن‌قدر زیاد نیست. او به من گفت که بعد از جراحی تورم و کبودی زیادی خواهم داشت، اما بعد از شش هفته ظاهر من به حالت نرمال برمی‌گردد فقط با یک بینی زیباتر. بعد از 3 ماه من به میزان 75 درصد بهبود پیدا خواهم کرد، اما برای از بین رفتن کامل تورم نیاز به گذشت حدودا یک سال می‌باشد.

عکس عمل بینی

جراحی بینی

صبح روز جراحی خیلی استرس داشتم و به این موضوع فکر می‌کردم که آیا همه کارهای لازم را انجام داده و برای جراحی آماده شده‌ام؟ همچنین نگران این بودم که چه شکل می‌شوم و دیگران با دیدن من چه نظری خواهند داشت؟ در آن زمان دچار تردید شدم که آیا واقعا به جراحی بینی نیاز داشتم؟ آیا واقعا این جراحی باعث می‌شود که احساس بهتر و اعتماد به نفس بالاتری داشته باشم؟ اگرچه دچار این افکار شده بودم، اما می‌دانستم که اگر از جراحی منصرف شوم باز هم همان احساس بد را نسبت به بینی‌ام خواهم داشت که این موضوع باعث شد همه افکار منفی از بین برود. دکتر بعد از یکسری آزمایش‌های نهایی، روی بینی من یکسری نشانه گذاری انجام داد. دکتر به من گفت که اکثر مردم بعد از به هوش آمدن کمی احساس تهوع خواهند داشت، پس اگر این حس را داشتی نگران نباش. سپس یک پرستار من را به اتاق جراحی برد و آخرین چیزی که به یاد دارم این بود که از همه کسانی که کنارم بودن و باعث شدن حس بهتری داشته باشم قدردان بودم.

عمل جراحی بینی

زمانی که به هوش آمدم خیلی هیجان زده بودم و از خوشحالی گریه می‌کردم. توی اتاق ریکاوری بودم و روی بینی‌ام اسپلینت قرار داشت. با خودم گفتم آیا به آینه نگاه کنم؟ در آن زمان یک نگاه سریع به آینه انداختم و متوجه تغییرات بینی‌ام شدم. با این که اسپلینت بر بینی‌ام قرار داشت باز هم می‌توانستم ببینم که بینی‌ام زیباتر شده است. خوشحال بودم و احساس راحتی داشتم. احساس درد زیادی نداشتم و می‌توانستم به راحتی از طریق بینی‌‌ام نفس بکشم.

بهبودی پس از جراحی بینی

بعد از مدت زمان کمی به همراه یکی از دوستانم به خانه برگشتم. ما با هم تلویزیون نگاه کردیم و صحبت کردیم اما من گیج بودم و نیاز داشتم که بخوابم. گلویم به دلیل لوله تنفسی که حین جراحی در دهانم بود، خشک شده و اندکی درد می‌کرد. بعد از آن که اثر داروها از بین رفت، احساس سردرد داشتم اما با همان داروهای مسکن که برایم تجویز شده بود، سردردم برطرف شد. شب اول فکر می‌کردم که نتوانم راحت بخوابم اما آن‌قدر هم بد نبود و من از ساعت 9 و نیم شب تا 6 صبح خواب بودم. با این حال به دلیل این که برای پیشگیری از تورم لازم بود طاق باز بخوابم و سرم اندکی بالاتر قرار بگیرد، خیلی راحت نبودم.

عکس واقعی از جراحی بینی

روز بعد، شبیه هیولا شده بودم و دوست نداشتم هیچ کس مرا ببیند. کبودی و تورم صورتم بیشتر شده بود و در سرم احساس فشار می‌کردم. به دلیل خون‌ریزی و تورم، دیگر نمی‌توانستم از طریق بینی نفس بکشم. حسم شبیه به سرماخوردگی بود. پس از آن هر روز که می‌گذشت حسم اندکی بهتر می‌شد. من در روز دوشنبه جراحی شدم و پنجشنبه آن‌قدر حسم بهتر شده بود که بتوانم قسمتی از کارهایم را مانند جواب دادن ایمیل، انجام دهم. جمعه شب من برای دیدن فیلم به سینما رفتم و حس خیلی خوبی بود که توانستم بیرون بروم. در آن زمان کبودی صورتم خیلی بهتر شده بود و من کل آخر هفته را بیرون گذراندم. اگرچه بیرون رفتن با اسپلینت خیلی راحت نبود، اما بهتر از این بود که در خانه بمانم. فکر می‌کنم که فعال بودن به من کمک کرد که سریع‌تر بهبود پیدا کنم.

یک هفته بعد از جراحی به مطب دکتر مراجعه کردم. دکتر اسپلینت بینی من را درآورد و زمانی که اولین بار خودم را در آینه دیدم از خوشحالی گریه کردم. من واقعا از بینی قبلیم متنفر بودم ولی حالا خیلی زیباتر شده بود. نمی‌توانستم باور کنم که این بینی من است. بالاخره نسبت به این عضو صورتم که همیشه از آن بدم می‌آمد، حس خوبی پیدا کرده بودم.

بخیه زدن بینی

سه ماه بعد از جراحی بینی

این تجربه زندگی من را تغییر داده بود. بینی من بدون شک ایده‌آل شده بود و من حتی یک لحظه هم از انجام جراحی پشیمان نبودم. من از دکترم و تیمش خیلی راضی بودم و خانواده هم در این مدت خیلی من را حمایت کردند و هر روز از من می‌خواستند که برایشان عکس بفرستم. زمانی که در دوره بهبودی بعد از جراحی هستید، تصور می‌کنید که این دوره هیچ‌وقت به پایان نمی‌رسد اما من از این دوره خیلی زود گذر کردم. روز دوم و سوم بعد از عمل خیلی سخت گذشت اما بعد از آن هر روز شاهد بهتر شدن وضعیتم بودم. هر روز از روز قبل متفاوت به نظر می‌آمدم و می‌دانستم که روز بعد این تصویری که امروز در آینه می‌بینم، نخواهم بود. قبل از انجام جراحی همه به من می‌گفتند که بینی‌ام همین‌طور که هست مشکلی ندارد و به چهره‌ام می‌آید، اما بعد از جراحی همه قبول داشتند که زیباتر شده‌ام و جراحی تصمیم درستی بوده است.

جراحی بینی طبیعی

اگر شما هم دنبال این هستید که بینی خود را عمل کنید، دنبال یک جراح ماهر با تیم حرفه‌ای بگردید تا بتوانید مانند من یک تجربه خوب داشته باشید.

مشاوره جراحی بینی

با ما تماس بگیرید

با ما تماس بگیرید

مشاوره و نوبت دهی
[از 10:30 الی 20:30]
021 73657500
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
پرسش و پاسخ تکمیلی سوال شما توسط کارشناسان طراح طب پاسخ داده خواهد شد.
ارسال نظر
مشاوره آنلاین
راه‌های ارتباطی