جراحی بینی

جراحی بینی

بینی بافت زنده است نه خمیر بازی!!!

برخی از جراحان بر این باور هستند که هیچگاه نمی توان به فرم مورد نظر متقاضی رسید یا حتی نزدیک شدن به فرم مورد نظر و ایده آل متقاضی جراحی زیبایی بینی را امری محال و دور از ذهن تصور می کنند.

برای درک بهتر این مطلب ابتدا تصور کنید برای جراحی بینی، به پزشکی مراجعه کرده اید و از او می خواهید بینی شما را کاملاً طبیعی جراحی کند. از جراح خود می خواهید قوس بینی شما خیلی کم و زاویه بین لب و بینی ایده آل باشد. آیا تصور ذهنی شما با جراح یکسان است؟ اگر فرض کنیم این دیدگاه کاملاً یکسان و منطبق باشد، چه تضمینی وجود دارد که جراح در حین جراحی دقیقاً به یادداشته باشد که چه قولی به متقاضی خود داده است یا حتی تا چه میزان به آن نزدیک شده باشد.

نحوه نشستن ماکت روی بینی

آیا استفاده از یک ابزار دقیق در حین جراحی که مطابق با خواسته متقاضی طراحی و ساخته شده است که حداقل با آن می توان میزان تغییرات را کنترل کرد، امری غیرممکن می باشد؟ بنابراین بهتر نیست واقعیت را به گونه ای دیگر بررسی کنیم! هدف اصلی استفاده از قالب های کنترلی در جراحی بینی نزدیک شدن به فرم طراحی شده و مورد نظر متقاضی و کنترل میزان تغییرات بینی مطابق با طراحی سه بعدی انجام شده است. بنابراین وجود یک ابزار کنترلی دقیق و نزدیک شدن به فرم مورد نظر متقاضی بهتر از نبود آن است.

با این وجود استفاده از قالب کنترلی نه تنها ضرری در روند و نتیجه جراحی ندارد، بلکه استفاده از آن موجب می شود جراح تمامی دقت و تمرکز خود را برای نزدیک شدن به فرم طراحی شده و مورد نظر متقاضی، به کار گیرد. البته براساس تجربه جراحی و مهارت جراح، امکان رسیدن به فرم طراحی شده و ایده آل متقاضی بیش از 80 درصد بوده که با این وجود و رضایت متقاضیان از آمارگیری های انجام شده براساس مراجعان و متقاضیان جراحی زیبایی بینی با قالب کنترلی، آمار بسیار مطلوب با رضایت بسیار زیادی از نتیجه جراحی بینی گزارش شده است، که این امری شگرف در زمینه جراحی زیبایی است.


نکات مرتبط با جراحی بینی

راهکار های کاهش عوارض جراحی بینی

  • قرار دادن تمامی سوابق پزشکی در اختیار پزشک معالج
  • کاهش عوارض جراحی بینی با مراقبت های دارویی
  • اهمیت به قرار گرفتن سر در وضعیت متناسب، راهکار اصلی کاهش عوارض جراحی بینی
  • با داشتن رژیم غذایی سالم از عوارض جراحی بینی بکاهید
  • مصرف کالری، پروتئین، انواع ویتامین ها و مواد معدنی
  • آیا می دانید یکی از راهکار های کاهش عوارض جراحی بینی نداشتن استرس است؟
  • کاهش عوارض جراحی بینی با استفاده از کمپرس آب سرد
  • کنترل فعالیت های روزانه راهکاری ساده برای کاهش عوارض جراحی بینی

انواع روش عمل بینی

1. روش جراحی باز بینی

2. روش جراحی بسته بینی

روش جراحی باز بینی

در این روش برای تغییر شکل ظاهری بینی (جراحی زیبایی بینی) از عمل جراحی رینوپلاستی (Rhinoplasty) که یک عملیات برای تغییر شکل یا اندازه بینی و یا برای مشکلات تنفسی مانند پولیپ، سینوس و ... می باشد استفاده می گردد؛ این عمل توسط متخصصین گوش و حلق و بینی انجام می شود؛ در این روش با برش بسیار کوچکی در ناحیه کولوملا دو سوراخ بینی را از هم جدا می سازند، در این روش می توان تمام پوست بینی را از قسمت غضروف و استخوان بالاتر کشید و تمام آنچه که در درون بینی وجود دارد را دید؛ این تکنیک رینوپلاستی باز یا رینوپلاستی خارجی نامیده می شود.

روش جراحی بسته بینی

روش جراحی بسته بینی از طریق سوراخ های بینی در داخل بینی انجام می شود؛ جراح در زیر پوست و روی برآمدگی بینی سوراخی ایجاد می کنند که اصطلاحاً به آن جراحی سرپایی می گویند.


درمان سینوزیت به کمک جراحی

اگر علائم بیمار با راه های پیشنهادی توسط پزشک تغییر و بهبودی پیدا نکند، از جراحی سینوس آندوسکوپیک (FESS) بهره برده خواهد شد. این یک روش برای بهبود تخلیه مخاط از سینوس ها است که به عنوان درمان سینوزیت به کمک جراحی شناخته می شود.

درمان سینوزیت به کمک جراحی با انجام روند بیهوشی عمومی انجام می پذیرد. طبق مراحل این شیوه درمانی، جراح آندوسکوپ را در داخل بینی قرار خواهد داد. این لوله نازک دارای یک لنز در یک طرف خود است که داخل بینی شما را بزرگتر نشان می دهد و همچنین فرصتی جهت اینکه سینوس ها را باز کند تا ابزار جراحی کوچک را وارد آن کند.

هنگامی که حفره های درونی سینوس ها مسدود شده و مسیر ها بسته می شوند، باکتری ها این امکان را دارند تا در داخل آن ها رشد کنند و موجب ایجاد عفونت شوند.

در درمان سینوزیت به کمک جراحی جراح سپس هر گونه بافتی مانند پولیپ بینی را که سینوس تحت تأثیر قرار گرفته را مسدود کرده یا به آن لطمه وارد کرده، حذف خواهد کرد.

وی یک بادکنك كوچك را در مسیر سينوس ها باد می کند تا آن ها را وسیع تر کند و قبل از اینکه بادش خالی شود آن را برمی دارد.

عوارض جانبی بالقوه و خطرات درمان سینوزیت به کمک جراحی عبارتند از: آزردگی آنی و پوسته پوسته شدن داخل بینی، خونریزی و عفونت. اطمینان حاصل کنید که پیش از آن با جراحتان درباره خطرات درمان سینوزیت به کمک جراحی صحبت کنید.


اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ساعات پذیرش حضوری
شنبه
15 الی 19
یکشنبه
15 الی 19
دوشنبه
15 الی 19
سه شنبه
15 الی 19
چهارشنبه
15 الی 19
پنج شنبه
تعطیل
جمعه
تعطیل