دستگاه کوچک کننده بینی

دستگاه کوچک کننده بینی

امروزه تبلیغات بسیاری در زمینه دستگاه‌های کوچک کننده بینی دیده می‌شود. بسیاری از افراد که از جراحی بینی می‌ترسند و به دنبال روش‌های راحت‌تر برای زیبایی بینی خود هستند در مورد ابزارهای کوچک کننده بینی سوال می‌پرسند و می‌خواهند بدانند که تا چه میزان استفاده از این ابزارها می‌تواند کمک کننده باشد؟

بینیت از چه نوعی هست؟
استخوانی
گوشتی
گوشتی - استخوانی
نمیدانم

اطلاعات ضد و نقیض در مورد کارایی دستگاه‌های کوچک کننده بینی و تاثیر آن بر تغییر شکل بینی وجود دارد. به همین دلیل در این مقاله سعی بر این است که با گردآوری اطلاعات از منابع مختلف و معتبر در مورد این موضوع اطلاع رسانی شود تا کسانی که از ظاهر بینی خود رضایت ندارند، با انتخاب بهترین روش برای تغییر شکل بینی خود اقدام کنند.

انواع ابزار فرم دهنده بینی

ابزارهای فرم دهنده بینی بسیاری معرفی شده که در این قسمت صرفا در خصوص اطلاعاتی که شرکت سازنده آن‌ها ارائه داده صحبت می‌شود. یکی از ابزارهای فرم دهنده بینی، گیره فرم دهنده و کوچک کننده بینی است که گفته شده می‌تواند سبب تغییر شکل بینی شود. این تغییرات شامل کوچک کردن بینی بزرگ، باریک کردن بینی پهن، کوتاه کردن بینی بلند، راست کردن بینی کج، صاف کردن قوز بینی و بالا بردن نوک بینی است. برای توضیح نحوه عملکرد این گیره‌ها باید اول در خصوص اجزای بینی صحبت کرد. بینی از ساختارهای مختلف استخوان، غضروف و بافت نرم تشکیل شده است که معمولا ظاهر بینی را شکل استخوان و غضروف تعیین می‌کند. غضروف بینی از یک نوع سلول به نام کندروسیت ساخته شده است. این سلول‌ها یک ماتریکس کشسان از کلاژن تولید می‌کنند. این پروتئین قابلیت پیچش بالایی داشته و 70 درصد آن از آب تشکیل شده است که در نتیجه به راحتی می‌توان شکل آن را تغییر داد. استفاده از این گیره‌ها سبب ایجاد فشار بر ماتریکس کلاژنی می‌شود و گفته شده که می‌تواند شکل غضروف را تغییر دهد. علاوه بر آن حرارتی که موقع استفاده از این ابزار احساس می‌شود فرآیند تغییر شکل غضروف را تسریع می‌کند.

مشاوره آنلاین روی واتساپ
0999 - 11 46 580
گیره کوچک کننده بینی

یکی دیگر از ابزارهای فرم دهنده، دستگاه کوچک کننده بینی است. این نوع دستگاه‌ها دارای پد سیلیکونی هستند که متصل به برق می‌باشد. پد مربوطه روی دماغ قرار می‌گیرد و با ایجاد لرزش و فشار سبب چربی سوزی بینی می‌شود. همان طور که گفته شد یکی از ساختارهای بینی بافت نرم است که شامل پوست، اپیتلیال، غشای موکوزی و رگ‌های خونی می‌باشد. پوست بینی در بعضی افراد نازک و در برخی افراد ضخیم است. ضخیم بودن بافت پوست گاهی به علت ازدیاد بافت چربی است. با توجه به این که بینی‌های گوشتی معمولا چربی بیشتری دارند، گفته شده که این نوع دستگاه برای بینی گوشتی مناسب‌تر است. از جمله این دستگاه‌ها می‌توان به دستگاه کوچک کننده بینی آیدان اشاره کرد.

علاوه بر موارد ذکر شده، کرم‌های تغییر شکل دهنده بینی نیز گاها در بعضی فروشگاه‌ها دیده می‌شود که گفته شده می‌تواند به بافت پوست نفوذ کرده و چربی تجمع یافته را کاهش دهد. به این ترتیب پوست بینی نازک، تمیز و صاف می‌شود. همچنین گفته شده که استفاده از این کرم باعث باریک‌تر شدن بینی‌های متورم و پهن می‌شود. در بعضی از این کرم‌ها میکرو کلاژن گیاهی وجود دارد که بنا به اظهارات موجب تکمیل غضروف ثانویه بینی می‌گردد.

جهت دریافت مشاوره رایگان و تخصصی شماره خود را وارد نمایید
ارسال

نظر متخصصین در مورد دستگاه‌های کوچک کننده بینی

برای این که یک ابزار جدید تایید شود لازم است که ابتدا مقالات علمی راجع به آن نوشته شود و سپس در یک جامعه آماری مورد استفاده قرار گیرد تا کاربرد آن به اثبات برسد. متاسفانه برای ابزارهای فرم دهنده و کوچک کننده بینی چنین اطلاعاتی وجود ندارد و هیچ پزشک و جراحی نیز کاربرد آن‌ها را تصدیق نکرده است. اگر ادعایی در این خصوص وجود دارد باید نتایج قبل و بعد از آن ارائه شود. اگر بخواهیم منطقی نیز به قضیه نگاه کنیم برای جراحی بینی گوشتی با استفاده از تیغ جراحی و سایر ابزارها نمی‌توان تغییرات زیادی بر بینی اعمال کرد؛ پس چگونه می‌شود که تنها با فشار و لرزش فرم بینی گوشتی را تغییر داد؟

به نظر می‌رسد که این نوع تبلیغات بیشتر به این جهت مورد توجه قرار گرفته که مردم غالبا به دنبال روش‌های ساده برای زیبایی هستند، ولی متاسفانه چنین روش‌هایی نمی‌تواند کارساز باشد و توجیه علمی ندارد. حتی اگر این ابزارها بتوانند تغییری در بینی ایجاد کنند، موقت بوده و بعد از مدتی بینی به حالت اولیه خود باز می‌گردد.

عوارض احتمالی ابزار فرم دهنده بینی

گاها دیده شده که استفاده از ابزارهای فرم دهنده و دستگاه کوچک کننده بینی می‌تواند سبب آسیب به بینی شود که در بعضی شرایط نیز آسیب‌های وارد شده غیرقابل برگشت هستند. این آسیب‌ها شامل:

• مسدود شدن مسیر تنفسی
• وارد شدن فشار غیر ضروری بر مسیر هوایی بینی
• زخم شدن پوست
• کبودی
• تجمع چربی
• حساسیت

تزریق ژل به بینی

با یک جراح بینی مشورت کنید

اگر برای جراحی بینی مطمئن نیستید و به دنبال روش‌های ساده‌تر برای زیبایی بینی خود می‌گردید، بهتر است که با یک جراح بینی در این خصوص مشورت کنید. گاهی اوقات امکان این وجود دارد که بدون بیهوشی کامل و با استفاده از بی‌حسی موضعی یکسری تغییرات بر بینی اعمال شود. همچنین روش‌های غیر تهاجمی نظیر تزریق ژل نیز می‌تواند سبب زیباتر شدن بینی شود و ایراداتی نظیر قوز و عدم تقارن بینی را برطرف سازد. امروزه ژل‌ها و فیلرهایی که مورد استفاده قرار می‌گیرد عوارض گذشته را نداشته و با بدن سازگاری دارد.

همچنین می‌توانید به کمک تکنولوژی اسکن سه بعدی تغییراتی را که با استفاده از روش‌های گوناگون می‌توان بر بینی شما اعمال کرد، مشاهده کنید و با آگاهی بیشتری روش مورد نظر خود را انتخاب نمایید. برای استفاده از خدمات اسکن سه بعدی با شماره‌های درج شده در وب سایت تماس حاصل فرمایید.


نکات مرتبط با دستگاه کوچک کننده بینی

اسکن سه بعدی بینی

اسکن سه بعدی صورت از تمامی زوایای چهره بدون استفاده از هیچگونه اشعه ای، انجام می شود. تصویر برداری سه بعدی موجب می شود، جراح و متقاضی جراحی بینی بتوانند تمامی تغییرات مورد نظر را به صورت مجازی بر روی چهره، اعمال نمایند.

اسکن سه بعدی بینی - جراحی مجازی

قالب کنترلی

مهندسین طراح طب بر اساس طراحی سه بعدی و آنالیز تغییرات بینی، ابزار دقیقی را برای کنترل روند جراحی به منظور رسیدن به فرم دلخواه متقاضی، به عنوان قالب کنترلی، طراحی کرده و با جدیدترین پرینترهای سه بعدی آن را می‌سازند.

این ابزار به جراح این امکان را می‌دهد تا در حین جراحی، فرم بینی را با آن چک کند. اگر قالب بر روی بینی کاملا منطبق نشود، جراح باید تغییراتی را اعمال کند تا بتواند به فرم مورد نظر و طراحی شده، دست یابد. به عبارت دیگر، پایان زمان جراحی، زمانی است که قالب کنترلی به طور کامل بر روی بینی قرار بگیرد.

بنابراین با استفاده از این ابزار (قالب‌های کنترلی)، نگرانی متقاضی جراحی بینی بر طرف خواهد شد که جراح چگونه می‌تواند به فرم ایده آل و طراحی شده برسد.

قالب کنترلی در حین جراحی

قالب‌های کنترلی برای انواع بینی‌ها (گوشتی، استخوانی، ترمیم بینی، انحراف بینی و ...) کاربرد دارد و هر قالب مختص به فرم طراحی شده همان فرد می‌باشد و برای فرد دیگری کاربرد ندارد.

هنگامی که قالب کنترلی یا همان قالب بینی طراحی شده متقاضی ساخته می‌شود، در روز جراحی به همراه اطلاعات جراحی و عکس‌های دو بعدی فرد، به کلینیک جراحی ارسال می‌گردد؛ از آن رو عکس و تصاویر سه بعدی و یا تصاویر اسکن سه بعدی به همراه آنالیز دقیق تغییرات بینی در بورد اتاق عمل نصب می‌‌گردد. بنابراین با استفاده از این تکنولوژی، جراح با استفاده از ابزار دقیقی که بر اساس طراحی و سلیقه متقاضی ساخته شده است، جراحی خود را انجام می دهد. این امر توانسته است خطای جراحی را به حد بسیار زیادی کاهش دهد. بنابراین با افزایش دقت جراحی، رضایت متقاضیان جراحی بینی از نتیجه جراحی به صورت چشمگیری افزایش یافته است.

طراحی سه بعدی بینی برای تزریق ژل و بوتاکس

استفاده از اسکن و طراحی سه بعدی نقطه عطفی در امر پزشکی و مهندسی است که توانسته با ایجاد تعامل فکری بین پزشک و متقاضی و نمایش تغییرات فرم ایده آل چهره متناسب با نظر متقاضی، رضایت مراجعه کنندگان تزریق ژل را افزایش دهد.

مرحله دوم تزریق ژل و بوتاکس به روش اسکن سه بعدی

با استفاده از این روش، مراجعه کننده پیش از تزریق ژل می‌تواند مدل سه بعدی چهره پس از تزریق خود را مشاهده کند و تمامی تصورات ذهنی خود را به صورت سه بعدی و مجازی عملی سازد. همچنین او می‌تواند مناسب‌ترین فرم چهره که حداکثر جذابیت را به همراه دارد، متناسب با نسبت‌های طلایی چهره، مشاهده کند. به طور مثال فرد متقاضی با تصور تزریق ژل لب اقدام به تزریق ژل می‌نماید، اما با استفاده از طراحی سه بعدی متوجه می‌شود که با تزریق و فرم دهی چانه نتیجه مطلوب‌تری خواهد گرفت. بنابراین به جای تزریق ژل لب می‌تواند با انتخاب صحیح، برای چانه اقدام به تزریق ژل نماید.

مشاوره جراحی بینی

با ما تماس بگیرید

با ما تماس بگیرید

مشاوره و نوبت دهی
[از 10:30 الی 20:30]
021 73657500
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
پرسش و پاسخ تکمیلی سوال شما توسط کارشناسان طراح طب پاسخ داده خواهد شد.
ارسال نظر
مشاوره آنلاین
راه‌های ارتباطی