مشاهده نسخه کامل این صفحه

روش‌های کوچک کردن بینی

آیا از اندازه‌ی بینی خود ناراضی هستید؟ آیا احساس می‌کنید بینی شما با سایر ویژگی‌های صورتتان سازگار نیست و باعث عدم جذابیت چهره‌ی شما شده است؟ آیا فکر می‌کنید اگر بینی کوچک‌تری داشته باشید احساس بهتری خواهید داشت؟ در این صورت، ممکن است به دنبال راه‌های مختلفی برای کوچک کردن بینی باشید یا بخواهید جراحی زیبایی بینی انجام دهید. اگر با اندازه‌ی بینی خود مشکل دارید در این مقاله به شما کمک می‌کنیم تا بفهمید برای کوچک کردن بینی خود چه‌کاری می‌توانید انجام دهید.

کوچک کردن بینی با روش‌های غیر از جراحی زیبایی بینی

اگر به دنبال کوچک کردن بینی بدون جراحی زیبایی بینی باشید، حتماً با روش‌های خانگی زیادی برای کوچک کردن بینی مواجه شده‌اید. برخی از وب‌سایت‌ها پیشنهاد می‌کنند که قرار دادن یخ روی بینی به‌طور مکرر باعث کوچک شدن بینی می‌شود. برخی دیگر می‌گویند که استفاده از خمیر سیر، خمیردندان، سرکه‌ی سیب، پودر زنجبیل یا سایر مواد ضدالتهابی به کوچک کردن بینی بدون عمل جراحی کمک می‌کند. همچنین افرادی هستند که معتقدند انجام برخی از تمرینات صورت و ماساژ بینی می‌تواند در کوچک کردن بینی مؤثر باشد؛ اما باید بدانید که ساختار بینی از عضله، غضروف و استخوان تشکیل‌شده است و هیچ‌کدام از راه‌های خانگی بر این بخش‌ها تأثیر ندارد و به شما برای کوچک کردن بینی کمکی نمی‌کند.

کوچک کردن بینی با پلاسما جت

پلاسما حالت چهارم ماده است که می‌تواند سلول‌ها را یونیزه کند و از حالت جامد به گاز تبدیل کند. این عمل باعث جمع شدن لایه‌های زیرین پوست می‌شود. با استفاده از تکنولوژی جدیدی به نام پلاسما جت می‌توان تغییرات در پوست به وجود آورد. از پلاسما جت برای جوان‌سازی پوست، از بین بردن چروک‌ها و بستن منافذ باز پوست استفاده می‌شود؛ زیرا پلاسما کمک می‌کند که سلول‌های فیبروبلاست تحریک شده و کلاژن سازی کنند همچنین باعث انقباض لایه‌های زیرین پوست و درنتیجه لیفت پوست می‌شود. در برخی موارد با تشخیص پزشک و درخواست متقاضیان زیبایی از پلاسما جت برای لیفت و کوچک کردن بینی نیز استفاده می‌شود. این روش بیشتر برای بینی‌های گوشتی کاربرد دارد ولی روی بینی استخوانی نیز اثراتی دارد. پلاسما جت روشی است که نیاز به بیهوشی ندارد و فقط محل موردنظر با استفاده از کرم موضعی بی‌حس شده و پس از ۳۰ دقیقه کار شروع می‌شود. این کار نیاز به تکرار دارد و پس از مدتی اثرات آن مشخص می‌شود. اگر قصد کوچک کردن بینی به‌وسیله‌ی پلاسما جت را دارید مورد مهمی که باید به آن دقت کنید انتخاب محل مناسب برای انجام آن است. انجام پلاسما جت توسط افراد غیرمتخصص می‌تواند عوارض ناخوشایندی برای شما به همراه داشته باشد. با انتخاب یک مجموعه‌ی معتبر از این مشکلات پیشگیری کرده و به نتیجه‌ی بهتری دست پیدا می‌کنید.

کوچک کردن بینی با عمل جراحی زیبایی

جراحی زیبایی بینی یکی از عمل‌های محبوب در دنیاست و روزبه‌روز نیز در حال افزایش است. به کمک جراحی بینی می‌توان مشکلات ظاهری و عملکردی بینی را رفع کرد. کوچک کردن بینی، تغییر اندازه‌ی سوراخ‌های بینی، ایجاد تقارن و برداشتن قوز بینی ازجمله کارهایی است که با جراحی زیبایی بینی انجام می‌شود. همچنین می‌توان مشکلات تنفسی و بویایی ناشی از انحراف بینی، پولیپ بینی و سایر مسائل را به کمک جراحی بینی بهبود بخشید و یا حتی به‌صورت کامل برطرف نمود.

کاندید مناسب کوچک کردن بینی با جراحی

بینی عضوی است که در مرکز صورت قرار دارد و نامتناسب بودن آن با سایر اجزای چهره بر جذابیت صورت اثر بسیار منفی دارد. داشتن یک بینی پهن، افتاده و یا بزرگ می‌تواند جذابیت ظاهری فرد را کم کند و اثر مستقیمی بر اعتمادبه‌نفس و عزت‌نفس او بگذارد. اگر شما نیز به دلیل شکل و اندازه‌ی بینی خود خجالت‌زده می‌شوید و به دنبال راهی برای کوچک کردن بینی هستید. در صورت سلامت فیزیکی و روانی می‌توانید کاندید مناسبی برای این جراحی باشید. همچنین درصورتی‌که بینی شما در گذشته ضربه خورده باشد و دچار شکستگی باشد با جراحی زیبایی بینی می‌توان ایرادات آن را رفع کرد و ظاهر زیباتری به دست آورد.

بهترین جراح زیبایی برای کوچک کردن بینی

پیدا کردن یک جراح مناسب یکی از مهم‌ترین مراحل در تصمیم‌گیری برای انجام جراحی زیبایی بینی است. شما برای به دست آوردن نتیجه‌ی دلخواه و مناسب باید برای پیدا کردن یک جراح خوب وقت کافی بگذارید. بهتر است با چند جراح ملاقات کنید و نمونه جراحی‌های آن‌ها را ببینید. صفحات اجتماعی آن‌ها جستجو کرده و نظرات کسانی که نزد وی جراحی زیبایی انجام داده‌اند بررسی کنید. مطمئن شوید جراح منتخب شما از تحصیلات و تجربه‌ی کافی برخوردار باشد. درصورتی‌که احساس کردید جراح وقت و حوصله‌ی کافی برای پاسخ به نگرانی‌های شما صرف نمی‌کند در مورد انتخاب او تجدیدنظر کنید.

انواع جراحی برای کوچک کردن بینی

جراحی زیبایی بینی به دو روش باز و بسته انجام می‌شود برای اینکه بدانید کدام روش برای شما بهتر است باید با یک جراح مشورت کنید. در عمل بینی به روش باز در ناحیه‌ی کلوملا و در برخی موارد در پره‌های بینی برش ایجاد می‌شود و پوست بینی بالا برده می‌شود تا جراح ساختار بینی را به‌صورت کامل ببیند. درروش جراحی باز ساختار غضروف، استخوان و سایر بافت‌ها برای جراح قابل‌مشاهده است و این باعث می‌شود کار برای او آسان‌تر باشد. پس از اتمام جراحی و کوچک کردن بینی و ایجاد تغییرات مدنظر، پوست بینی به‌جای اول برگردانده می‌شود.

درروش جراحی بسته برشی خارج از بینی ایجاد نمی‌شود و جراح از طریق سوراخ‌های بینی تغییرات را اعمال می‌کند. این موضوع باعث می‌شود تورم کم‌تری ایجاد شود درنتیجه دوران بهبودی کوتاه‌تر باشد؛ اما تسلط جراح در این روش کم‌تر است.

نتیجه‌ی جراحی کوچک کردن بینی

هدف جراحی زیبایی بینی این است که فرد از ظاهر خود راضی باشد و نسبت به آن احساس خجالت و کمبود نداشته باشد؛ بنابراین به دست آوردن نتیجه‌ای مطابق با سلیقه و خواست متقاضی اهمیت دارد. گاهی اوقات به دلیل اینکه جراح و متقاضی درک درستی از حرف‌های یکدیگر پیدا نمی‌کنند ممکن است نتیجه‌ی مورد رضایتی برای فرد ایجاد نشود. در طراح طب با استفاده از اسکن سه بعدی تصویری از همه‌ی زوایای صورت و به شکل سه بعدی گرفته می‌شود. در جلسه‌ی مشاوره با جراح شما می‌توانید خواست و سلیقه‌ی خود را بر این تصویر سه بعدی اعمال کنید و نتیجه را از تمام زوایا مشاهده کنید و سپس تصمیم نهایی را بگیرید. ممکن است خواست شما به دلیل نوع و شکل بینی به‌صورت کامل قابل‌اجرا نباشد در این صورت نیز جراح با توضیح محدودیت‌ها نتیجه‌ی نهایی جراحی را به‌صورت سه بعدی به شما نشان داده و در تصمیم‌گیری شما را راهنمایی می‌کند.


نکات مرتبط با روش‌های کوچک کردن بینی

آنالیز دقیق تغییرات بینی

پس از طراحی انجام شده در جلسه مشاوره، تیم مهندسی طراح طب بر اساس طراحی انجام شده، آنالیز دقیقی از تغییرات فرم بینی انجام می‌دهد. آنالیز تغییرات به جراح کمک می کند تا پیش از شروع جراحی، دیدگاه کاملی از تغییرات فرم بینی داشته باشد. به طور مثال جراح می‌داند برای رفع قوز و رسیدن به قوس دلخواه متقاضی، باید تا چه میزان از ارتفاع غضروف بینی کاسته شود.

اسکن سه بعدی بینی

اسکن سه بعدی صورت از تمامی زوایای چهره بدون استفاده از هیچگونه اشعه ای، انجام می شود. تصویر برداری سه بعدی موجب می شود، جراح و متقاضی جراحی بینی بتوانند تمامی تغییرات مورد نظر را به صورت مجازی بر روی چهره، اعمال نمایند.

 
مشاوره تلفنی