روش‌های عمل جراحی بینی

عمل جراحی بینی

بینی عضو بسیار مهمی است که ظاهر و درنتیجه احساس ما نسبت به خودمان را تحت تأثیر قرار می‌دهد. بینی در وسط صورت قرار دارد و شکل و اندازه‌ی آن می‌تواند به میزان قابل‌توجهی بر عزت‌نفس فرد اثر بگذارد. در عمل جراحی بینی علاوه بر زیبایی حفظ و بهبود عملکرد بینی نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است؛ بنابراین عمل جراحی بینی موضوعی بسیار حساس است و به جراحی نیاز دارد که تجربه‌ی بالایی داشته باشد و بر زیبایی‌شناسی کل چهره مسلط باشد. هدف از عمل جراحی بینی این است که تغییراتی ایجاد شود تا بینی متقاضی به‌صورت مجزا و همچنین در کنار سایر اجزای صورت متناسب و هماهنگ باشد. بهتر است بعد از عمل جراحی بینی فرد ظاهری طبیعی داشته باشد تا زیبا به نظر برسد.

بینیت از چه نوعی هست؟
استخوانی
گوشتی
گوشتی - استخوانی
نمیدانم

عمل جراحی بینی چگونه انجام می‌شود؟

اصولاً یک سری معاینات و بحث‌ها قبل از هر عمل جراحی بینی انجام می‌شود. یک برنامه‌ی عملیاتی فردی بر اساس خواسته‌ها و گزینه‌های جراحی متقاضی ایجاد می‌شود. در برخی موارد برای اینکه متقاضی نتیجه‌ی عمل جراحی بینی را از قبل ببیند، یک شبیه‌سازی رایانه‌ای از نتیجه‌ی مورد انتظار به او نشان داده می‌شود. به‌این‌ترتیب می‌توان به‌طور تصویری به متقاضی نشان داد که چه تغییراتی در بینی و صورت به وجود می‌آید. در مجموعه‌ی طراح طب این شبیه‌سازی توسط اسکن سه بعدی انجام می‌شود و این امکان را برای متقاضی ایجاد می‌کند تا بتواند از تمام زوایا نتیجه‌ی عمل جراحی بینی را ببیند و ارزیابی کند.

برای یک جراح باتجربه مهم است که بینی از نظر زیبایی و هماهنگی متناسب با تصویر کلی صورت باشد. در جلسه‌ی مشاوره‌ی قبل از عمل جراحی بینی باید همه‌ی ابهامات شما برطرف شده و به تمام سؤالاتتان به‌طور دقیق پاسخ داده شود. جراح منتخب شما در جلسه‌ی مشاوره باید طوری برخورد کند تا شما بتوانید به او اعتماد کنید و ترسی از عمل جراحی بینی نداشته باشید.

مشاوره آنلاین روی واتساپ
0999 - 11 46 580

از چه روش‌هایی برای عمل جراحی بینی استفاده می‌شود؟

برای عمل جراحی بینی دو روش وجود دارد:
• روش جراحی بسته که در آن عمل از طریق مجاری بینی انجام می‌شود و خارج از بینی برشی وجود نخواهد داشت؛ بنابراین دوران بهبودی کوتاه‌تر است.
• روش جراحی باز که در این روش برش‌های کوچکی ایجاد شده و عمل از آن طریق انجام می‌شود.
جراحان بیشتر از روش جراحی باز برای عمل جراحی بینی استفاده می‌کنند چون دسترسی به بافت‌های بینی در این حالت برای جراح راحت‌تر است و نتیجه‌ی جراحی بهتر خواهد بود.

جهت دریافت مشاوره رایگان و تخصصی شماره خود را وارد نمایید
ارسال

آیا در عمل جراحی بینی تیغه‌ی بینی نیز اصلاح می‌شود؟

معمولاً در هر عمل جراحی بینی اصلاح تیغه‌ی بینی انجام می‌شود زیرا این تیغه بخشی از شکل خارجی بینی را تشکیل می‌دهد. همچنین درصورتی‌که تیغه‌ی بینی دچار انحراف باشد، حتی اگر در ظاهر بینی مشخص نباشد، در عمل جراحی بینی انحراف آن اصلاح می‌شود تا بینی عملکرد درستی از نظر تنفس و بویایی داشته باشد.

روش‌های عمل جراحی بینی

برداشتن قوز در عمل جراحی بینی

در عمل جراحی بینی قوزهای کوچک با سوهان کشیدن و کمی تراش دادن استخوان بینی برداشته می‌شوند. در مورد قوزهای بزرگ‌تر مراحل و پیچیدگی‌های بیشتری وجود دارد، اما در نهایت با برداشتن قوز، بینی درازتر و باریک‌تر به نظر می‌رسد. برای ایجاد تناسب در بینی لازم است بعد از برداشتن قوز، نوک بینی نیز کوتاه‌تر شده و جابه‌جا شود. استفاده از روش جراحی باز کمک می‌کند تا جراح به‌راحتی این تغییرات را اعمال کند و بعد از عمل جراحی بینی، نوک بینی عقابی نشود.

عمل جراحی بینی باعث صاف شدن بینی می‌شود

در بینی‌های استخوانی و غضروفی که پیچ‌خورده هستند باید تمام چهارچوب بینی ازجمله تیغه‌ی بینی جابه‌جا شود. بعد از عمل جراحی بینی پیچ‌خورده، به مدت دو هفته بینی باید با استفاده از آتل کاملاً بی‌حرکت باشد.

دوره‌ی بهبود بعد از عمل جراحی بینی

بعد از عمل جراحی بینی معمولاً افراد درد زیادی ندارند ولی درصورتی‌که دردی وجود داشته باشد با داروهای مسکن معمولی قابل‌کنترل است. بعد از یک هفته آتل و بخیه‌های خارجی بینی برداشته می‌شوند. بخیه‌های داخل بینی جذب می‌شوند و نیاز به کشیدن آن‌ها نیست. احتمالاً پزشک یک کرم برای برطرف شدن جای زخم برای شما تجویز می‌کند که باعث می‌شود طی چند هفته جای زخم کاملاً محو شود. پس از دو هفته که پانسمان بینی برداشته می‌شود فرد می‌تواند به‌راحتی در اجتماع حضور داشته باشد. در چند هفته‌ی اول معمولاً تورم به‌خصوص در ناحیه نوک بینی وجود دارد. نتیجه‌ی نهایی عمل جراحی بینی پس از ۶ تا ۱۲ ماه مشخص می‌شود.

هزینه‌ی عمل جراحی بینی

هزینه‌ی عمل جراحی بینی به دشواری عمل، جراح و محل انجام جراحی بستگی دارد. بعد از جلسه‌ی مشاوره هزینه‌ی عمل جراحی بینی به‌صورت دقیق به شما اعلام می‌شود. بیمه‌های درمانی هزینه‌های جراحی زیبایی بینی را پوشش نمی‌دهند. اگر مشکل تنفسی و عملکردی در بینی وجود داشته باشد ممکن است برخی بیمه‌ها هزینه‌های مربوط به آن بخش را پرداخت کنند.

نتیجه‌ی عمل جراحی بینی

ناراضی بودن از نتیجه‌ی عمل جراحی بینی

در برخی موارد افراد از نتیجه‌ی عمل جراحی بینی خود رضایت ندارند و دچار اضطراب و ناراحتی می‌شوند. برای پیشگیری از این موضوع انتخاب جراحی که از روش‌ها و تکنولوژی‌های روز دنیا در عمل جراحی بینی استفاده کند، ضروری است. به کمک اسکن سه بعدی می‌توان تصویری سه بعدی از چهره‌ی متقاضی به دست آورد. در این دستگاه هیچ‌گونه اشعه‌ی مضری وجود ندارد. در مجموعه‌ی طراح طب این امکان وجود دارد که بعد از تهیه‌ی تصویر سه بعدی از چهره‌ی متقاضی، در روز مشاوره تمام تغییرات مورد نظر روی این تصویر اعمال شود تا فرد بتواند نتیجه‌ی آن را ببیند و بهتر تصمیم بگیرد. در روز مشاوره طراحی بینی بر اساس نسبت‌های طلایی انجام می‌شود و بعد از تأیید متقاضی، مهندسین طراح طب از روی همان تصویر سه بعدی قالب‌هایی برای روز عمل جراحی بینی می‌سازند. این قالب‌های کنترلی به جراح کمک می‌کند مراحل جراحی را به صورتی انجام دهد تا شکل نهایی بینی دقیقاً مطابق قالب‌ها باشد. در پایان عمل جراحی بینی شکل بینی دقیقاً همان‌طور خواهد بود که فرد در روز مشاوره انتخاب کرده است. به همین دلیل احتمال اینکه متقاضی از نتیجه‌ی عمل جراحی بینی خود ناراضی باشد به‌شدت کاهش می‌یابد. با انتخاب این روش جراحی بینی، نیاز به جراحی ترمیمی بینی نیز وجود نخواهد داشت و به این صورت فرد می‌تواند در زمان و هزینه صرفه‌جویی کند.


نکات مرتبط با روش‌های عمل جراحی بینی

جراحی مجازی بینی

جدیدترین روش جراحی زیبایی بینی که با بهره مندی از تکنولوژی اسکن و شبیه سازی سه بعدی انجام می‌شود، توانسته است گامی بزرگ در راستای افزایش رضایت متقاضیان جراحی بینی از نتیجه جراحی، بردارد. جراحی مجازی بینی، تا حد بسیار زیادی به متقاضی که قصد عمل بینی دارد، کمک می‌کند تا نتیجه جراحی بینی خود را پیش از انجام جراحی ببینید. طبیعی است که بیشترین استرس برای متقاضیان جراحی بینی، مربوط به نتیجه جراحی است، زیرا متقاضی جز تصور ذهنی، هیچ تصویر دقیقی از چهره بعد از جراحی خود ندارد.

ولی در دنیای امروز که روز به روز در حال پیشرفت است، متقاضی جراحی زیبایی می‌تواند با توجه به اسکن سه بعدی و طراحی سه بعدی صورت و بینی خود، از زوایای مختلف، نتیجه عمل خود را به صورت مجازی و سه بعدی مشاهده کند و نظرات خود را ترسیم شده به جراح خود اعلام کند و در خصوص هر نقطه از بینی خود، نتیجه حاصله از عمل بینی را به صورت مجازی مشاهده کند. به طور مثال متقاضی می تواند قوس بینی خود را تغییر دهد تا حدی که مشاهده کند کدام حالت، موجب می‌شود اجزای بینی و چهره با یکدیگر تناسب بیشتری داشته باشند. در ادامه با مراحل جدیدترین روش جراحی بینی که در آن متقاضی جراحی، می تواند پیش از جراحی، چهره خود را مشاهده کند و با ابزار دقیق مهندسی به آن فرم طراحی شده برسد، آشنا خواهید شد.

قالب کنترلی

مهندسین طراح طب بر اساس طراحی سه بعدی و آنالیز تغییرات بینی، ابزار دقیقی را برای کنترل روند جراحی به منظور رسیدن به فرم دلخواه متقاضی، به عنوان قالب کنترلی، طراحی کرده و با جدیدترین پرینترهای سه بعدی آن را می‌سازند.

این ابزار به جراح این امکان را می‌دهد تا در حین جراحی، فرم بینی را با آن چک کند. اگر قالب بر روی بینی کاملا منطبق نشود، جراح باید تغییراتی را اعمال کند تا بتواند به فرم مورد نظر و طراحی شده، دست یابد. به عبارت دیگر، پایان زمان جراحی، زمانی است که قالب کنترلی به طور کامل بر روی بینی قرار بگیرد.

بنابراین با استفاده از این ابزار (قالب‌های کنترلی)، نگرانی متقاضی جراحی بینی بر طرف خواهد شد که جراح چگونه می‌تواند به فرم ایده آل و طراحی شده برسد.

قالب کنترلی در حین جراحی

قالب‌های کنترلی برای انواع بینی‌ها (گوشتی، استخوانی، ترمیم بینی، انحراف بینی و ...) کاربرد دارد و هر قالب مختص به فرم طراحی شده همان فرد می‌باشد و برای فرد دیگری کاربرد ندارد.

هنگامی که قالب کنترلی یا همان قالب بینی طراحی شده متقاضی ساخته می‌شود، در روز جراحی به همراه اطلاعات جراحی و عکس‌های دو بعدی فرد، به کلینیک جراحی ارسال می‌گردد؛ از آن رو عکس و تصاویر سه بعدی و یا تصاویر اسکن سه بعدی به همراه آنالیز دقیق تغییرات بینی در بورد اتاق عمل نصب می‌‌گردد. بنابراین با استفاده از این تکنولوژی، جراح با استفاده از ابزار دقیقی که بر اساس طراحی و سلیقه متقاضی ساخته شده است، جراحی خود را انجام می دهد. این امر توانسته است خطای جراحی را به حد بسیار زیادی کاهش دهد. بنابراین با افزایش دقت جراحی، رضایت متقاضیان جراحی بینی از نتیجه جراحی به صورت چشمگیری افزایش یافته است.

مشاوره جراحی بینی

با ما تماس بگیرید

با ما تماس بگیرید

مشاوره و نوبت دهی
[از 10:30 الی 20:30]
021 73657500
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
پرسش و پاسخ تکمیلی سوال شما توسط کارشناسان طراح طب پاسخ داده خواهد شد.
ارسال نظر
مشاوره آنلاین
راه‌های ارتباطی