مشاهده نسخه کامل این صفحه

۵ سؤال مهم که باید قبل از عمل ترمیمی بینی بپرسید

اگر شما هم تصمیم دارید که برای انجام عمل ترمیمی بینی اقدام کنید، احتمالاً سؤالات بسیاری در ذهن شما وجود دارد. ما در این مقاله سعی داریم با دسته‌بندی این سؤالات، به شما کمک کنیم تا بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید.

زمان برنامه‌ریزی برای عمل ترمیمی بینی صبور باشید

این طبیعی است که شما بخواهید مشکلات عمل بینی اول خود را به‌سرعت اصلاح کنید و به شکل ایده آل بینی خود برسید، اما اجازه ندهید که ناشکیبایی بر شما غلبه کند. در این مرحله صبوری برای انجام تحقیقات و مشورت با جراحان بسیار نیاز است. عجله کردن برای انجام سریع‌تر عمل ترمیمی بینی اصلاً کار عاقلانه‌ای نیست. به خصوص اگر عمل بینی اول شما اثرات نامطلوبی بر جای گذاشته باشد، باید تلاش کنید تصمیماتی بگیرید که باعث ناامیدی مجدد شما نشوند. ۵ سؤال کلیدی زیر خلاصه‌ی مطالبی است که شما باید پیش از عمل ترمیمی بینی بدانید. اگر در جلسه‌ی مشاوره با جراحی برخورد کردید که شما را وادار به عجله در تصمیم گیری کرد یا اینکه به پرسش‌ها و نگرانی‌های شما بی توجهی نشان داد، بهتر است جراح دیگری برای انجام عمل ترمیمی بینی انتخاب کنید. صبر و شکیبایی یک مسئله‌ی بسیار مهم در حرفه‌ی پزشکی است که شما می توانید به عنوان نشانه‌ای برای اعتماد به جراح در نظر بگیرید.

برای انجام تحقیقات درباره‌ی عمل ترمیمی بینی وقت بگذارید

به خاطر داشته باشید هنگام تصمیم گیری برای عمل ترمیمی بینی، این یک مسئله‌ی طبیعی است که مردد باشید و سؤالات بسیاری در ذهنتان باشد. هر تحقیقی که برای پیش بردن عمل ترمیمی بینی‌تان مؤثر باشد، ارزشمند است. اطلاعات صحیحی که به دست می‌آورید می تواند به شما کمک کند تا مطمئن‌تر تصمیم گیری کنید. هرچه در مورد تصمیم خود مطمئن‌تر باشید، انتخاب‌های بهتری خواهید داشت؛ در نتیجه زودتر بهبود می یابید و کل تجربه‌ی شما از عمل ترمیمی بینی موفق‌تر خواهد بود. مسئله‌ی دیگری که می تواند این تجربه را برای شما بهتر کند، پیدا کردن یک جراح حاذق است که بتوانید به او اطمینان کامل داشته باشید.

تصمیم گیری برای انجام عمل ترمیمی بینی

ممکن است شما مطمئن باشید که می خواهید با انجام عمل ترمیمی بینی، مشکلات به جا مانده از عمل بینی اول خود را اصلاح کنید؛ اما شما باید حتماً به دنبال یک نظر حرفه‌ای نیز باشید که بتواند تشخیص دهد چه مواردی در اصلاح بینی شما مؤثر است. بهتر است برای این موضوع حتماً با یک جراح زیبایی مشورت کنید. حتی اگر هنوز تصمیم خود را برای عمل ترمیمی نگرفته اید ملاقات با یک جراح به شما کمک می کند که تصمیم بهتری بگیرید. یک جراح زیبایی می تواند به شما بگوید آیا انتظارات و اهداف شما از عمل ترمیمی بینی قابلیت اجرا شدن دارند یا نه؟

سؤالاتی که باید از جراح خود بپرسید

۱. آیا من کاندید مناسبی برای عمل ترمیمی بینی هستم؟

اگر شما هنوز دوران بهبودی عمل بینی اولیه خود را کاملاً پشت سر نگذاشته اید، کاندید مناسبی برای عمل ترمیمی بینی نیستید. در برخی موارد مشکلاتی که شما در بینی خود می بینید یا احساس می کنید، پس از بهبودی کاملاً حل می شوند. به خصوص در افرادی که ورم بینی مدت طولانی‌تری باقی می ماند، وقتی این ورم به صورت کامل از بین می رود، بسیاری از معایبی که ممکن است تصور شود دائمی هستند از بین می روند. همچنین برنامه ریزی برای عمل ترمیمی بینی، قبل از بهبود کامل بسیار مشکل است. اگر بینی شما بهبود نیافته باشد ممکن هنوز استحکام کافی برای انجام عمل دوم را نداشته باشد. بهتر است بدانید هرچقدر بینی شما سالم‌تر باشد و استحکام لازم را بدست آورده باشد، احتمال بیشتری وجود دارد که یک جراح ماهر بتواند تمام عیوب ظاهری و عملکردی بینی را ترمیم کند.

۲. چه چیزی در جراحی زیبایی اولیه‌ی من اشتباه بوده است؟

درک و صحبت کردن در مورد کاستی‌های جراحی زیبایی اولیه شما، کمک می کند که بدانید قرار است چه روندی در عمل بینی ترمیمی شما انجام شود. این موضوع در کاهش استرس شما بسیار مؤثر خواهد بود. همچنین ممکن است عدم رضایت شما از نتیجه‌ی عمل بینی‌تان به علت ارتباط و درک ناکافی بین شما و جراح عمل اولیه بوده باشد؛ بنابراین مهم است که جراحی که برای انجام عمل ترمیمی بینی انتخاب کرده اید بتواند درک درستی از مشکل شما و همچنین انتظاری که دارید داشته باشد.

۳. چه چیزی باید تغییر کند؟

این موضوع بسیار مهم است که شما و جراحتان به درک مشترکی از آنچه انتظار دارید درعمل بینی ترمیمی تغییر کند، برسید. جراح با معاینه‌ی بینی شما و همچنین پرسش از شما می تواند دریابد که نتیجه‌ی مطلوب شما چه چیزی است؛ اما با توجه به اینکه ممکن است نتوانید در جلسه‌ی مشاوره به درک متقابلی از هم برسید و یا اینکه جراح بعداً در حین عمل، صحبت‌های شما را دقیقاً به یاد نیاورد بهتر است از روش مطمئن‌تری بهره بگیرید. تکنولوژی اسکن سه بعدی چهره و ساخت قالب های کنترلی روشی بسیار موفق برای حل این مسئله است. با استفاده از تکنولوژی اسکن سه بعدی چهره شما می توانید در روز مشاوره تغییرات مورد نظر خود را به صورت مجازی بر روی تصویر سه بعدی اعمال کنید تا جراح کاملاً متوجه خواسته‌ی شما بشود و امکان پذیر بودن آن را بررسی کند. در نهایت شما و جراح به نظر مشترکی خواهید رسید و چون بر روی تصویر سه بعدی شما تغییرات مورد نظرتان اعمال شده است می توانید به صورت مجازی چهره‌ی بعد از عمل بینی ترمیمی خود را ببینید. در نهایت بر اساس تصویر طراحی شده‌ی شما قالب‌های کنترلی ساخته می شود که در روز جراحی پزشک با استفاده از آن‌ها بینی را دقیقاً به شکل تأیید شده توسط خود شما در می آورد.

۴. آیا شما جراح مناسبی برای عمل ترمیمی بینی من هستید؟

قرار نیست این سؤال را مستقیماً از جراحتان بپرسید، اما این سؤالی است که باید حتماً پاسخ آن را بیابید. شما می توانید با بررسی سوابق جراح، دنبال کردن او در شبکه‌های اجتماعی و دیدن نمونه‌ی جراحی‌های او تا حدودی به پاسخ این سؤال برسید.

۵. باید انتظار چه چیزهایی را در مورد عمل ترمیمی بینی داشته باشم؟

شما قبلاً یک بار تحت جراحی زیبایی بینی قرار گرفته اید و ممکن است تصور کنید با تمام مراحل قبل و بعد از جراحی آشنا هستید؛ اما درعمل ترمیمی بینی ممکن است تفاوت‌هایی وجود داشته باشد؛ بنابراین درمورد مراحل قبل از جراحی، روند جراحی و تکنیک‌هایی که قرار است برای شما استفاده شود و مراحل بهبودی پس از عمل ترمیمی بینی حتماً با جراح خود صحبت کنید.


نکات مرتبط با ۵ سؤال مهم که باید قبل از عمل ترمیمی بینی بپرسید

قالب کنترلی

مهندسین طراح طب بر اساس طراحی سه بعدی و آنالیز تغییرات بینی، ابزار دقیقی را برای کنترل روند جراحی به منظور رسیدن به فرم دلخواه متقاضی، به عنوان قالب کنترلی، طراحی کرده و با جدیدترین پرینترهای سه بعدی آن را می‌سازند.

این ابزار به جراح این امکان را می‌دهد تا در حین جراحی، فرم بینی را با آن چک کند. اگر قالب بر روی بینی کاملا منطبق نشود، جراح باید تغییراتی را اعمال کند تا بتواند به فرم مورد نظر و طراحی شده، دست یابد. به عبارت دیگر، پایان زمان جراحی، زمانی است که قالب کنترلی به طور کامل بر روی بینی قرار بگیرد.

بنابراین با استفاده از این ابزار (قالب‌های کنترلی)، نگرانی متقاضی جراحی بینی بر طرف خواهد شد که جراح چگونه می‌تواند به فرم ایده آل و طراحی شده برسد.

قالب‌های کنترلی برای انواع بینی‌ها (گوشتی، استخوانی، ترمیم بینی، انحراف بینی و ...) کاربرد دارد و هر قالب مختص به فرم طراحی شده همان فرد می‌باشد و برای فرد دیگری کاربرد ندارد.

هنگامی که قالب کنترلی یا همان قالب بینی طراحی شده متقاضی ساخته می‌شود، در روز جراحی به همراه اطلاعات جراحی و عکس‌های دو بعدی فرد، به کلینیک جراحی ارسال می‌گردد؛ از آن رو عکس و تصاویر سه بعدی و یا تصاویر اسکن سه بعدی به همراه آنالیز دقیق تغییرات بینی در بورد اتاق عمل نصب می‌‌گردد. بنابراین با استفاده از این تکنولوژی، جراح با استفاده از ابزار دقیقی که بر اساس طراحی و سلیقه متقاضی ساخته شده است، جراحی خود را انجام می دهد. این امر توانسته است خطای جراحی را به حد بسیار زیادی کاهش دهد. بنابراین با افزایش دقت جراحی، رضایت متقاضیان جراحی بینی از نتیجه جراحی به صورت چشمگیری افزایش یافته است.

قالب کنترلی؛ طراحی مهندسی

زمانی که طراحی سه بعدی توسط جراح و متقاضی جراحی بینی انجام می‌شود، فایل طراحی توسط واحد طراحی و مهندسی طراح طب مورد بررسی دقیق مهندسی قرار می‌گیرد. مهندسان خبره طراح طب با استفاده از دقیق‌ترین نرم افزارهای طراحی مهندسی با دقت بسیار بالایی در حد صدم میلی‌متر، قالب‌های بینی را طراحی می‌کنند.

برای کنترل فرم بینی سه نوع قالب بینی طراحی و ساخته می‌شود که در ادامه کاربرد هر یک از آن‌ها ذکر شده است. اما قالب‌های کنترلی یا ماکت‌های پیش ساخته بینی چگونه و با چه دقتی ساخته می‌شوند؟

قالب بینی یا همان قالب کنترلی بعد از طراحی توسط تیم فنی، با استفاده از جدیدترین تکنولوژی پرینترهای سه بعدی با بالاترین دقت ممکن ساخته می‌شوند. بنابراین طراحی و ساخت قالب‌های کنترلی به صورت منحصر به فرد برای هر مراجعه کننده انجام می‌شود.

 
مشاوره تلفنی