سن مناسب برای عمل بینی چه زمانی است؟

یکی از تصمیمات مهم در مورد عمل بینی، انتخاب زمان مناسب برای انجام آن است. این موضوع که آیا باید عمل بینی در سن خاصی انجام شود یا خیر، همواره مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. در این مقاله، به بررسی عوامل مختلفی که در تعیین سن مناسب برای عمل بینی تأثیر دارند، خواهیم پرداخت. تا پایان ما را همراهی کنید.

بینیت از چه نوعی هست؟
استخوانی
گوشتی
گوشتی - استخوانی
نمیدانم

از چند سالگی می‌توان نسبت به جراحی بینی اقدام کرد؟؟

حداکثر سن موردنظر برای انجام عمل زیبایی، با توجه به وضعیت عمومی سلامت فرد متقاضی تعیین می‌شود. اما توجه داشته باشید که پس از سن 45 سالگی، ترمیم با تاخیر انجام می‌شود و احتمال عوارض جراحی بالا می‌رود، بنابراین در این سن جراحی توصیه نمی‌شود. همچنین، عمل در سن پایین ممکن است بر رشد صورت تأثیر بگذارد. اگر قبل از تکامل غضروف‌های بینی دستکاری شود، این ممکن است منجر به اختلال در رشد صورت شود زیرا بخشی از غضروف‌های داخلی بینی در این فرآیند نقش دارند.

با اقدام به جراحی زودتر از سن تایید شده برای عمل زیبایی بینی، ممکن است عوارض و نتایج نا مطلوبی به وجود آید. به عبارتی، جراحی را باید زمانی انجام داد که رشد بینی و صورت فرد به پایان رسیده باشد. غضروف‌های داخلی بینی که به نام غضروف رشد شناخته می‌شوند، در رشد بینی و صورت نقش دارند. اگر این غضروف‌ها در سنین پایین دستکاری شوند، ممکن است رشد منطقه وسطی صورت تحت تأثیر قرار گیرد، در حالی که پیشانی و چانه هنوز رشد کامل داشته باشند. در نتیجه، شکل صورت ممکن است مشابه یک بشقاب شود! به همین دلیل، انجام جراحی در سن مناسب بسیار مهم است.

مشاوره آنلاین روی واتساپ
0999 - 11 46 580

جراحی بینی در نوجوانی با چه چالش هایی همراه است؟

جراحی بینی در دوره نوجوانی با چالش‌های خاصی همراه است که باید به آن‌ها توجه کنیم از جمله: تغییرات رشدی: در دوره نوجوانی، بدن و چهره در حال تغییر و رشد است. این تغییرات ممکن است تاثیرات غیرمنتظره‌ای بر جراحی بینی داشته باشند.

تاثیرات روحی: نوجوانان اغلب حساسیت زیادی به ارزیابی دیگران نسبت به ظاهر خود دارند. جراحی بینی ممکن است تأثیرات روحی مهمی بر آن‌ها بگذارد و در صورت نتایج نامطلوب، اعتماد به نفس آن‌ها را تضعیف کند.

جهت دریافت مشاوره رایگان و تخصصی شماره خود را وارد نمایید
ارسال

رعایت محدودیت‌ها: پس از جراحی بینی، نوجوانان باید محدودیت‌هایی در فعالیت‌های روزمره خود داشته باشند. این موضوع ممکن است برای آن‌ها چالش برانگیز باشد.

تصمیم گیری مشترک: تصمیم به انجام جراحی بینی باید به صورت مشترک بین والدین و نوجوان اتخاذ شود. این می‌تواند منجر به تناقض‌ها و نیاز به مذاکره باشد.

مراقبت پس از جراحی: پس از جراحی بینی، نوجوانان نیاز به مراقبت‌های ویژه دارند. این ممکن است به علت فعالیت‌های روزانه و مسئولیت‌های تحصیلی آن‌ها، تبدیل به یک چالش شود.

در نهایت، مهم است که نوجوانان و والدین با اطلاعات کافی و مشورت با پزشک متخصص، تصمیم به انجام جراحی بینی در این دوره حساس بگیرند.

توصیه های مهم پس از جراحی

برای مدت زمان تعیین‌شده توسط پزشک، استراحت کنید و از فعالیت‌های شدید خودداری نمایید. همچنین، رعایت مراقبت‌های پس از جراحی مانند تمیز کردن محل جراحی و تعویض به موقع پانسمان بسیار مهم است.

دقیقاً طبق دستور پزشک داروها را مصرف کنید، حتی اگر درد یا تورم کاهش پیدا کرده باشد. برای کاهش تورم، کمپرس سرد به محل جراحی اعمال کنید و سر را به طرف بالا نگه دارید. استفاده از مواد غذایی حاوی آنتی‌اکسیدان‌ها و پروتئین های سالم می‌تواند به تسریع در بهبودی کمک کند. برای مدتی پس از جراحی، از خوردن غذاهای نرم و ملایم استفاده کنید تا فشار ناشی از جویدن کمتر شود. تا بهبودی کامل از ورزش‌ها و فعالیت‌های سنگین خودداری کنید. برنامه‌ریزی برای مراجعات دوره‌ای پس از جراحی را دنبال کنید تا پیشرفت بهبودی شما ارزیابی شود.

سخن پایانی

سن مناسب برای انجام عمل بینی برای هر فرد ممکن است متفاوت باشد. مهمترین نکته این است که فرد از سلامت جسمانی و رشد کامل برخوردار باشد. پیشنهاد معمول برای اکثر افراد انجام این عمل پس از پایان رشد نهایی، یعنی حدود ۱۸ سالگی یا بعد از سنین نوجوانی است. به هر حال، مشورت با یک پزشک متخصص می‌تواند به شما در تعیین زمان مناسب برای این عمل کمک کند.

مشاوره جراحی بینی

با ما تماس بگیرید

با ما تماس بگیرید

مشاوره و نوبت دهی
[از 10:30 الی 20:30]
021 73657500
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
پرسش و پاسخ تکمیلی سوال شما توسط کارشناسان طراح طب پاسخ داده خواهد شد.
ارسال نظر
مشاوره آنلاین
راه‌های ارتباطی