جراحی زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی یا راینوپلاستی جراحی است که برای تغییر نحوه‌ی عملکرد و ظاهر بینی انجام می‌شود. طبق آمار موجود، سالانه تعداد بسیار زیادی عمل جراحی زیبایی بینی انجام می‌شود که این روش را به‌عنوان متداول‌ترین جراحی پلاستیک صورت معرفی می‌کند. جراحی زیبایی بینی به‌طور هم‌زمان می‌تواند به شما در بهبود تنفس و دستیابی به ظاهری متناسب و زیبا کمک کند.

بینیت از چه نوعی هست؟
استخوانی
گوشتی
گوشتی - استخوانی
نمیدانم

آیا جراحی زیبایی بینی برای من مناسب است؟

یک دلیل پزشکی رایج برای جراحی زیبایی بینی، مشکل تنفس از طریق بینی است. انسداد بینی می‌تواند باعث ایجاد مشکل در ورزش کردن، اختلال در خواب، ایجاد خروپف و آپنه‌ی خواب شود و یا در فعالیت‌های دیگر تداخل ایجاد کند. در صورت عدم موفقیت درمان‌های اولیه‌ی پزشکی (مانند اسپری بینی یا درمان‌های اولیه برای آپنه‌ی خواب) مرحله‌ی بعدی جراحی بینی است. جراحی زیبایی بینی که به دلایل پزشکی ازجمله انحراف بینی و مشکلات تنفسی انجام می‌شود اغلب تحت پوشش بیمه‌ی درمانی است.

جراحی بینی برای اصلاح و بهبود مشکلات اساسی بینی انجام می‌شود. اگر تیغه یا سپتوم بینی (دیواره‌ای از جنس غضروف و استخوان که قسمت‌های راست و چپ بینی را از هم جدا می‌کند) انحراف داشته باشد، در این صورت روش سپتوپلاستی می‌تواند مشکل را برطرف کند. بااین‌حال، هنگامی‌که انحراف تیغه‌ی بینی شدیدتر است یا در نزدیکی مناطق مهم حمایت از بینی اتفاق می‌افتد، برای اطمینان از تنفس مناسب و فرم متناسب بینی نیاز به جراحی زیبایی بینی است. جراحی زیبایی بینی به همراه جراحی اصلاح انحراف تیغه‌ی بینی (که سپتورینوپلاستی نیز نامیده می‌شود) ناهنجاری سپتوم را برطرف می‌کند و مناطق اصلی بینی را که به تنفس بهتر کمک می‌کند با پیوندهای غضروفی که در جای مناسب قرار می‌گیرند، تقویت می‌کند.

مشاوره آنلاین روی واتساپ
0999 - 11 46 580

جراحی زیبایی بینی و جراحی اصلاح انحراف بینی

متقاضیان جراحی انحراف بینی اغلب می‌پرسند، در زمان جراحی انحراف بینی آیا می‌توانید تغییرات دیگری در بینی من ایجاد کنید؟ پاسخ بله است. رایج‌ترین درخواست‌ها برای جراحی زیبایی بینی کاهش و برداشتن قوز بینی، اصلاح نوک بینی و اصلاح عدم تقارن است. این تغییرات زیبایی که تحت پوشش بیمه نیستند، غالباً با جراحی انحراف بینی ترکیب می‌شوند؛ بنابراین متقاضی تنها یک‌بار جراحی می‌شود.

جهت دریافت مشاوره رایگان و تخصصی شماره خود را وارد نمایید
ارسال
چه چیزی باید در مورد جراحی زیبایی بینی بدانم

چه چیزی باید در مورد جراحی زیبایی بینی بدانم؟

جراحی زیبایی بینی با بیهوشی عمومی انجام می‌شود. یک برش بسیار کوچک در امتداد پایه‌ی بینی ایجاد می‌شود که پس از بهبود پوست معمولاً قابل‌مشاهده نیست. این برش به برش‌های داخل بینی متصل می‌شود که هیچ‌وقت دیده نمی‌شوند. این برش‌ها اجازه‌ی دسترسی به غضروف و استخوان‌های بینی را به جراح می‌دهند. سپس، مجاری بینی را اصلاح کرده و به آن استحکام می‌بخشند و تغییر شکل بینی از طریق تغییرات دقیق استخوان و غضروف انجام می‌شود.

گاهی متقاضیان جراحی زیبایی بینی می‌پرسند آیا در عمل زیبایی نیاز به شکستن استخوان بینی وجود دارد؟ معمولاً این‌گونه نیست. در بیشتر جراحی‌های بینی، استخوان‌ها را دست‌نخورده باقی می‌گذارند. اگر بینی فرد درگذشته آسیب قابل‌توجهی دیده باشد، گاهی اوقات در حین جراحی، استخوان‌های بینی به وضعیت مطلوبی منتقل می‌شوند. برای کاهش یا برداشتن قوز بینی نیز ممکن است نیاز باشد که استخوان بینی تراش خورده و پل بینی صاف‌تر شود. پس از به هوش آمدن، غرد در همان روز به خانه برمی‌گردد.

در دوران بهبودی پس از جراحی زیبایی بینی چه انتظاری باید داشته باشم؟

شما باید انتظار داشته باشید که یک هفته از محل کار یا تحصیل خود مرخصی بگیرید. در آن زمان استراحت کنید، از یخ برای کاهش ورم و کبودی استفاده کنید و رژیم غذایی نرم و سالمی داشته باشید. درحالی‌که اغلب پزشکان بعد از جراحی زیبایی بینی داروهای ضد درد تجویز می‌کنند، اکثر افراد فقط برای چند روز به آن‌ها نیاز دارند.

در طول بهبودی، نفس کشیدن از طریق بینی دشوار است زیرا آتل (ورق‌های پلاستیکی خم شونده و نازک) و یا تامپون در داخل بینی قرار می‌گیرد تا تیغه بینی صاف باشد. تورم در روز سوم به اوج خود می‌رسد و سپس کاهش می‌یابد. گاهی ممکن است کبودی در زیر چشم رخ دهد. در طول یک هفته پس از جراحی زیبایی بینی، برای محافظت از بینی و کاهش تورم، گچ کوچک روی بینی خود خواهید داشت. یک هفته پس از عمل بینی، آتل و گچ در مطب جراح برداشته می‌شود. سپس می‌توانید به کار خود برگردید و ورزش‌های هوازی مانند راه رفتن یا دویدن را از سر بگیرید اما باید به مدت شش هفته از ورزش‌های تماسی خودداری کنید. به‌صورت کلی طی دو هفته پس از عمل بینی می‌توانید به فعالیت‌ها و کارهای عادی خود برگردید. درحالی‌که به‌احتمال‌زیاد در ماه اول بهبود می‌یابید، اما بهبودی کامل ممکن است یک سال طول بکشد. بیشتر تورم‌ها در ماه اول از بین می‌روند و تمام تورم‌ها باید طی یک سال از بین بروند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد جراحی زیبایی بینی چه کنیم؟

اگر به دلایل عملکردی و یا زیبایی به جراحی زیبایی بینی علاقه دارید، با یک جراح موفق و باتجربه که به‌طورمعمول جراحی بینی را انجام می‌دهد، یک جلسه‌ی مشاوره تنظیم کنید. در این جلسه شما می‌توانید تمام سؤالات و نگرانی‌های خود را با جراح مطرح کرده و جواب آن‌ها را بگیرید. اگر تصمیم شما برای انجام جراحی زیبایی بینی قطعی شد، شما و جراحتان می‌توانید یک برنامه‌ی شخصی و متناسب با اهداف خود ایجاد کنید.

نتیجه‌ی جراحی زیبایی بینی مطابق میل

چگونه مطمئن باشیم نتیجه‌ی جراحی زیبایی بینی مطابق میلمان خواهد بود؟

گاهی پیش می‌آید که افراد از نتیجه‌ی عمل بینی خود رضایت ندارند و مجبور می‌شوند هزینه و وقت بیشتری صرف کنند تا آن را اصلاح کنند. این مشکل ممکن است به دلیل باتجربه نبودن جراح، واقع‌بین نبودن متقاضی یا عدم درک متقابل بین جراح و متقاضی پیش بیاید. با استفاده از اسکن سه بعدی و طراحی بینی قبل از جراحی تا حدود بسیار زیدی می‌توان از این اتفاق جلوگیری کرد. وقتی که در جلسه‌ی مشاوره شما خواسته‌های خود را بیان می‌کنید این خواسته‌ها روی تصویر سه‌بعدی چهره‌ی شما پیاده شده و شما می‌توانید نتیجه را از تمام زوایا ببینید. درعین‌حال جراح نیز می‌تواند خواسته‌های شما را امکان سنجی کند و به طور دقیق به شما بگوید کدام بخش از خواسته‌ی شما قابل انجام و کدام بخش غیرممکن است. به این صورت شما تصویری دقیق از آنچه قرار است اتفاق بیفتد را خواهید دید و با اطلاعات کامل و کافی در مورد آن تصمیم‌گیری خواهید کرد.


نکات مرتبط با جراحی زیبایی بینی

جراحی مجازی بینی

جدیدترین روش جراحی زیبایی بینی که با بهره مندی از تکنولوژی اسکن و شبیه سازی سه بعدی انجام می‌شود، توانسته است گامی بزرگ در راستای افزایش رضایت متقاضیان جراحی بینی از نتیجه جراحی، بردارد. جراحی مجازی بینی، تا حد بسیار زیادی به متقاضی که قصد عمل بینی دارد، کمک می‌کند تا نتیجه جراحی بینی خود را پیش از انجام جراحی ببینید. طبیعی است که بیشترین استرس برای متقاضیان جراحی بینی، مربوط به نتیجه جراحی است، زیرا متقاضی جز تصور ذهنی، هیچ تصویر دقیقی از چهره بعد از جراحی خود ندارد.

ولی در دنیای امروز که روز به روز در حال پیشرفت است، متقاضی جراحی زیبایی می‌تواند با توجه به اسکن سه بعدی و طراحی سه بعدی صورت و بینی خود، از زوایای مختلف، نتیجه عمل خود را به صورت مجازی و سه بعدی مشاهده کند و نظرات خود را ترسیم شده به جراح خود اعلام کند و در خصوص هر نقطه از بینی خود، نتیجه حاصله از عمل بینی را به صورت مجازی مشاهده کند. به طور مثال متقاضی می تواند قوس بینی خود را تغییر دهد تا حدی که مشاهده کند کدام حالت، موجب می‌شود اجزای بینی و چهره با یکدیگر تناسب بیشتری داشته باشند. در ادامه با مراحل جدیدترین روش جراحی بینی که در آن متقاضی جراحی، می تواند پیش از جراحی، چهره خود را مشاهده کند و با ابزار دقیق مهندسی به آن فرم طراحی شده برسد، آشنا خواهید شد.

قالب کنترلی

مهندسین طراح طب بر اساس طراحی سه بعدی و آنالیز تغییرات بینی، ابزار دقیقی را برای کنترل روند جراحی به منظور رسیدن به فرم دلخواه متقاضی، به عنوان قالب کنترلی، طراحی کرده و با جدیدترین پرینترهای سه بعدی آن را می‌سازند.

این ابزار به جراح این امکان را می‌دهد تا در حین جراحی، فرم بینی را با آن چک کند. اگر قالب بر روی بینی کاملا منطبق نشود، جراح باید تغییراتی را اعمال کند تا بتواند به فرم مورد نظر و طراحی شده، دست یابد. به عبارت دیگر، پایان زمان جراحی، زمانی است که قالب کنترلی به طور کامل بر روی بینی قرار بگیرد.

بنابراین با استفاده از این ابزار (قالب‌های کنترلی)، نگرانی متقاضی جراحی بینی بر طرف خواهد شد که جراح چگونه می‌تواند به فرم ایده آل و طراحی شده برسد.

قالب کنترلی در حین جراحی

قالب‌های کنترلی برای انواع بینی‌ها (گوشتی، استخوانی، ترمیم بینی، انحراف بینی و ...) کاربرد دارد و هر قالب مختص به فرم طراحی شده همان فرد می‌باشد و برای فرد دیگری کاربرد ندارد.

هنگامی که قالب کنترلی یا همان قالب بینی طراحی شده متقاضی ساخته می‌شود، در روز جراحی به همراه اطلاعات جراحی و عکس‌های دو بعدی فرد، به کلینیک جراحی ارسال می‌گردد؛ از آن رو عکس و تصاویر سه بعدی و یا تصاویر اسکن سه بعدی به همراه آنالیز دقیق تغییرات بینی در بورد اتاق عمل نصب می‌‌گردد. بنابراین با استفاده از این تکنولوژی، جراح با استفاده از ابزار دقیقی که بر اساس طراحی و سلیقه متقاضی ساخته شده است، جراحی خود را انجام می دهد. این امر توانسته است خطای جراحی را به حد بسیار زیادی کاهش دهد. بنابراین با افزایش دقت جراحی، رضایت متقاضیان جراحی بینی از نتیجه جراحی به صورت چشمگیری افزایش یافته است.

عمل بینی گوشتی

در گذشته گاها پیش می‌آمد که افرادی که بینی گوشتی داشتند بعد از عمل تغییرات بینی‌شان بعد از مدتی به حالت اولیه باز می‌گشت و به همین دلیل بسیاری از کسانی که بینی گوشتی داشتند از جراحی بینی خود منصرف می‌شدند. اما امروزه با استفاده از تکنیک‌های جدید، امکان بازگشت فرم بینی به حداقل رسیده است.

در اغلب بینی‌های گوشتی، بینی دارای افتادگی است زیرا بافت غضروفی ضعیف است و توانایی حمایت بافت‌ها را به میزان کافی ندارد. برای عمل این نوع بینی جراح باید بافت غضروفی فرد را تقویت کند تا بعد از جراحی بینی دوباره دچار افتادگی نشود. خوشبختانه با استفاده از تکنیک‌های جدید امکان این کار برای جراحان فراهم شده است و جراحی بینی گوشتی بدون هیچ مشکلی قابل انجام است.

نمونه عمل بینی گوشتی

مشاوره جراحی بینی

با ما تماس بگیرید

با ما تماس بگیرید

مشاوره و نوبت دهی
[از 10:30 الی 20:30]
021 73657500
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
پرسش و پاسخ تکمیلی سوال شما توسط کارشناسان طراح طب پاسخ داده خواهد شد.
ارسال نظر
مشاوره آنلاین
راه‌های ارتباطی