طراحی بینی قبل از عمل

طراحی بینی قبل از عمل

عمل بینی مانند سایر عمل‌های زیبایی ممکن است با نارضایتی همراه باشد. بعضی از نارضایتی‌ها مربوط به مشکلات ظاهری است که یکی از دلایل آن عدم درک متقابل میان دکتر و متقاضی است. برای حل این مشکل و شفاف سازی هر چه بیشتر قبل از عمل، بهتر است از اطلاعات تصویری استفاده شود تا متقاضی و جراح حرف‌های یکدیگر را بهتر درک کنند.

بینیت از چه نوعی هست؟
استخوانی
گوشتی
گوشتی - استخوانی
نمیدانم

بسیاری از جراحان ادعا می‌کنند که قبل از عمل نمی‌توان با تصویر نشان داد که بینی چه شکل خواهد شد. اگرچه تا زمانی که بینی تحت جراحی قرار نگیرد به طور قطع نمی‌توان گفت که بینی چه شکل می‌شود، اما ارائه اطلاعات تصویری و درک خواسته متقاضی کمک می‌کند که در صورت امکان سلیقه او در حین جراحی پیاده‌سازی شود.

هدف از نگارش این مقاله آشنایی با یک تکنیک جدید طراحی بینی قبل از عمل است که اطلاعات حاصل از آن می‌تواند در افزایش دقت و سرعت جراحی کارایی داشته باشد.

مشاوره آنلاین روی واتساپ
0999 - 11 46 580

مشاوره عمل بینی

معمولا افراد در طول زندگی خود فقط یک بار عمل بینی انجام می‌دهند و به همین دلیل تجربه قبلی نداشته و اطلاعات کافی در این زمینه ندارند. بهتر است قبل از اقدام به جراحی با اشخاصی که در این زمینه تجربه دارند مشورت کنید و یا در خصوص عمل بینی مطالعه داشته باشید. این اطلاعات به شما کمک می‌کند که راحت‌تر بتوانید یک دکتر خوب برای عمل بینی خود انتخاب کنید. برای انتخاب دکتر لازم است که شما با جراحان مختلف جلسه مشاوره داشته باشید.

در جلسه مشاوره، دکتر بینی شما را معاینه می‌کند؛ به طور مثال انحراف تیغه بینی، ضخامت پوست و نوک بینی را مورد بررسی قرار می‌دهد. سپس در مورد سوابق پزشکی و مشکلات تنفسی شما سوال می‌کند تا متوجه شود آیا کاندید مناسبی برای جراحی بینی هستید یا خیر. در ادامه شما می‌توانید نیازهای خود را مطرح کرده و مشکلات بینی‌تان را که خواستار رفع آن هستید، بیان کنید. در این مرحله با توجه به ساختار بینی شما، دکتر می‌گوید که چه میزان از خواسته‌هایتان قابل اجراست.

در این مرحله ممکن است که دکتر خواسته‌های شما را متوجه نشود یا شما منظور دکتر را در خصوص میزان تغییرات متوجه نشوید. ارائه اطلاعات تصویری و طراحی بینی در این شرایط می‌تواند کمک کننده باشد تا بتوانید تصمیم‌گیری بهتری داشته باشید. با توجه به این که جراح در روز چندین عمل انجام می‌دهد، استفاده از اطلاعات تصویری در حین جراحی به او کمک می‌کند که خواسته و سلیقه متقاضی را فراموش نکند.

جهت دریافت مشاوره رایگان و تخصصی شماره خود را وارد نمایید
ارسال
طراحی بینی قبل از جراحی

طراحی بینی قبل از عمل چگونه است؟

بعضی از جراحان برای شفاف سازی بیشتر از برنامه فتوشاپ برای اعمال تغییرات بر عکس متقاضی استفاده می‌کنند تا به او نشان دهند که بینی بعد از عملش چه شکل خواهد شد. استفاده از این روش می‌تواند به ایجاد درک متقابل کمک کند، اما باز هم آن‌قدر کامل نیست که مشکلات ذکر شده را برطرف کند.

روش جدیدتری که به این منظور استفاده می‌شود، طراحی بینی سه بعدی و قالب کنترلی است. به این منظور قبل از جلسه مشاوره از زوایای مختلف چهره متقاضی عکسبرداری انجام شده و سپس با استفاده از نرم افزارهای خاص مدل سه بعدی چهره او ساخته می‌شود. در جلسه مشاوره، پزشک بعد از معاینه بالینی و شنیدن خواسته‌های بیمار، تغییرات قابل اجرا را بر مدل سه بعدی بینی اعمال می‌کند و متقاضی می‌تواند نظرات تکمیلی خود را بیان کرده و بر اساس طراحی نهایی تصمیم‌گیری کند.

مرحله چهارم جراحی بینی با قالب کنترلی

در صورتی که طراحی نهایی مورد تایید متقاضی باشد، با استفاده از نرم افزار، بینی اولیه و طراحی نهایی مقایسه شده و یکسری آنالیزها به دست می‌آید. به طور مثال نرم افزار مشخص می‌کند که نوک بینی به چه میزان باید بالا رود یا پل بینی باید چه میزان قوس داده شود؟ در مرحله بعد بر اساس طراحی بینی نهایی، یکسری قالب‌های کنترلی توسط پرینترهای سه بعدی ساخته می‌شود که از آن‌ها در حین جراحی استفاده می‌شود. این قالب‌ها انواع مختلفی داشته و هر کدام از آن‌ها برای سنجش تغییرات اعمال شده در ناحیه خاصی از بینی به کار می‌آید. در عمل بینی با استفاده از این روش دقت جراحی بیشتر شده و از تصمیمات لحظه‌ای متناسب با سلیقه جراح ممانعت به عمل می‌آید.

زیبایی شناسی در طراحی بینی قبل از عمل

زیبایی شناسی در طراحی بینی قبل از عمل

در عمل بینی، جراح علاوه بر داشتن مهارت بالا در جراحی و پزشکی باید با زیبایی شناسی نیز آشنا باشد. یک بینی زیبا با سایر اجزای چهره نیز در تناسب است. به طور مثال در شخصی که صورت کشیده‌ای دارد، یک بینی کوچک و کوتاه تناسب اجزای چهره را برهم می‌زند. شاید ما با اشخاص مختلفی روبرو شده باشیم که به نظرمان زیبا بیایند و ندانیم راز زیبایی آن‌ها در چیست؟ ممکن است زمانی که اجزای چهره آن‌ها را به صورت جداگانه بررسی کنیم، متوجه زیبایی خاصی نشویم. معمولا راز زیبایی این افراد در این است که چهره آن‌ها از نسبت‌های طلایی پیروی می‌کند.

برای طراحی یک بینی زیبا می‌توان از نسبت‌های طلایی صورت استفاده کرد. با استفاده از این روش بینی بعد از عمل در تناسب با سایر اجزای چهره طراحی می‌شود.

کدام مدل بینی برای من مناسب‌تر است؟

گاهی اوقات افراد از دکتر خود خواسته‌هایی دارند که برای آن‌ها مناسب نیست. به طور مثال ممکن است از جراح خود بخواهند که پهنای بینی‌شان را کم کند اما در عمل زمانی که این اتفاق بیافتد از ظاهر بینی خود راضی نباشند. برای جلوگیری از این مشکلات طراحی بینی قبل از عمل بسیار کمک کننده است. با استفاده از تکنولوژی اسکن سه بعدی متقاضی می‌تواند مدل‌های مختلف بینی را بر مدل سه بعدی چهره خود امتحان کرده و بررسی کند که کدام فرم برای او مناسب‌تر است. در این روش متقاضی می‌تواند چهره بعد از عمل خود را به صورت سه بعدی و نزدیک به واقعیت مشاهده کند.

نمونه عکس عمل بینی

نمونه کار عمل بینی

برای تصمیم‌گیری بهتر از دکتر خود بخواهید که نمونه کارهای مشابه بینی شما را بهتان نشان دهد تا با میزان مهارت و توانایی او در این زمینه آشنا شوید. حتی می‌توانید از او بخواهید طراحی قبل از عمل آن‌ها را به شما نشان دهد تا با نتایج بعد از عمل مقایسه کرده و متوجه شوید که دکتر مورد نظر چه میزان از خواسته‌های بیمار خود را پیاده‌سازی کرده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص طراحی بینی قبل از عمل با شماره‌های درج شده در وب‌سایت تماس حاصل فرمایید.


نکات مرتبط با طراحی بینی قبل از عمل

قالب کنترلی

مهندسین طراح طب بر اساس طراحی سه بعدی و آنالیز تغییرات بینی، ابزار دقیقی را برای کنترل روند جراحی به منظور رسیدن به فرم دلخواه متقاضی، به عنوان قالب کنترلی، طراحی کرده و با جدیدترین پرینترهای سه بعدی آن را می‌سازند.

این ابزار به جراح این امکان را می‌دهد تا در حین جراحی، فرم بینی را با آن چک کند. اگر قالب بر روی بینی کاملا منطبق نشود، جراح باید تغییراتی را اعمال کند تا بتواند به فرم مورد نظر و طراحی شده، دست یابد. به عبارت دیگر، پایان زمان جراحی، زمانی است که قالب کنترلی به طور کامل بر روی بینی قرار بگیرد.

بنابراین با استفاده از این ابزار (قالب‌های کنترلی)، نگرانی متقاضی جراحی بینی بر طرف خواهد شد که جراح چگونه می‌تواند به فرم ایده آل و طراحی شده برسد.

قالب کنترلی در حین جراحی

قالب‌های کنترلی برای انواع بینی‌ها (گوشتی، استخوانی، ترمیم بینی، انحراف بینی و ...) کاربرد دارد و هر قالب مختص به فرم طراحی شده همان فرد می‌باشد و برای فرد دیگری کاربرد ندارد.

هنگامی که قالب کنترلی یا همان قالب بینی طراحی شده متقاضی ساخته می‌شود، در روز جراحی به همراه اطلاعات جراحی و عکس‌های دو بعدی فرد، به کلینیک جراحی ارسال می‌گردد؛ از آن رو عکس و تصاویر سه بعدی و یا تصاویر اسکن سه بعدی به همراه آنالیز دقیق تغییرات بینی در بورد اتاق عمل نصب می‌‌گردد. بنابراین با استفاده از این تکنولوژی، جراح با استفاده از ابزار دقیقی که بر اساس طراحی و سلیقه متقاضی ساخته شده است، جراحی خود را انجام می دهد. این امر توانسته است خطای جراحی را به حد بسیار زیادی کاهش دهد. بنابراین با افزایش دقت جراحی، رضایت متقاضیان جراحی بینی از نتیجه جراحی به صورت چشمگیری افزایش یافته است.

قالب کنترلی؛ طراحی مهندسی

زمانی که طراحی سه بعدی توسط جراح و متقاضی جراحی بینی انجام می‌شود، فایل طراحی توسط واحد طراحی و مهندسی طراح طب مورد بررسی دقیق مهندسی قرار می‌گیرد. مهندسان خبره طراح طب با استفاده از دقیق‌ترین نرم افزارهای طراحی مهندسی با دقت بسیار بالایی در حد صدم میلی‌متر، قالب‌های بینی را طراحی می‌کنند.

مرکز طراح طب

برای کنترل فرم بینی سه نوع قالب بینی طراحی و ساخته می‌شود که در ادامه کاربرد هر یک از آن‌ها ذکر شده است. اما قالب‌های کنترلی یا ماکت‌های پیش ساخته بینی چگونه و با چه دقتی ساخته می‌شوند؟

قالب بینی یا همان قالب کنترلی بعد از طراحی توسط تیم فنی، با استفاده از جدیدترین تکنولوژی پرینترهای سه بعدی با بالاترین دقت ممکن ساخته می‌شوند. بنابراین طراحی و ساخت قالب‌های کنترلی به صورت منحصر به فرد برای هر مراجعه کننده انجام می‌شود.

مشاوره جراحی بینی

با ما تماس بگیرید

با ما تماس بگیرید

مشاوره و نوبت دهی
[از 10:30 الی 20:30]
021 73657500
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
پرسش و پاسخ تکمیلی سوال شما توسط کارشناسان طراح طب پاسخ داده خواهد شد.
ارسال نظر
مشاوره آنلاین
راه‌های ارتباطی