طراحی سه بعدی بینی

مرحله اول جراحی بینی با قالب کنترلی

طراحی سه بعدی بینی برای کسانی که می‌خواهند عمل زیبایی بینی انجام دهند، می‌تواند بسیار کمک کننده باشد. عمل زیبایی بینی یکی از رایج‌ترین جراحی‌های پلاستیک در سرتاسر جهان و به خصوص کشور ما ایران است. با توجه به این که در نژاد ایرانی، بینی اندکی بزرگ‌تر از سایر نژادهاست، این نوع عمل زیبایی در کشور ما محبوبیت بسیاری پیدا کرده است و جراحان بسیاری به این منظور پرورش یافته‌اند که در نتیجه آن ایران به یکی از مسیرهای توریست پزشکی برای عمل زیبایی بینی تبدیل شده است.

بینیت از چه نوعی هست؟
استخوانی
گوشتی
گوشتی - استخوانی
نمیدانم

در همین راستا به منظور ارتقاء کیفیت عمل زیبایی بینی و افزایش رضایت متقاضیان این جراحی، با استفاده از علم روز پزشکی و مهندسی، خدمات طراحی سه بعدی بینی و عمل جراحی با استفاده از قالب‌های کنترلی ارائه شده است. در این مقاله در خصوص مزایای استفاده از طراحی سه بعدی و کاربرد آن در جراحی بینی صحبت شده است.

مزایای طراحی سه بعدی بینی

به طور معمول قبل از انتخاب جراح و انجام عمل جراحی بینی، متقاضی در جلسه مشاوره با جراح، نیازها و خواسته‌های خود را مطرح کرده و پزشک نیز با توجه به تجربه و دانش خود در خصوص تغییراتی که می‌تواند اعمال شود، صحبت می‌کند. غالبا غالبأ پیش می‌آید که در این جلسات جراح و متقاضی به درک مشترک نرسند و چرا که یا جراح نتواند نمی‌تواند خواسته بیمار را درک کند و یا متقاضی متوجه نمی‌شود که پزشک چه تغییراتی را می‌تواند اعمال کند. همچنین ممکن است پزشک متوجه خواسته بیمار شود، اما در حین جراحی تغییرات خواسته شده را اعمال نکند.

مشاوره آنلاین روی واتساپ
0999 - 11 46 580

با توجه به موارد ذکر شده، گاها پیش می‌آید که متقاضی بعد از جراحی از بینی خود رضایت نداشته و از انتخاب خود پشیمان شود. حال سوالی که مطرح می‌شود این است که چطور می‌توان مشکل ذکر شده را حل کرد؟

جهت دریافت مشاوره رایگان و تخصصی شماره خود را وارد نمایید
ارسال

در مجموعه طراح طب، قبل از جلسه مشاوره با پزشک، با استفاده از اسکنرهای سه بعدی که هیچ اشعه زیان آوری ندارند، از متقاضی عکس برداری می‌شود. در مرحله بعد طراحی سه بعدی بینی متقاضی ساخته شده و در جلسه مشاوره با پزشک مورد بررسی قرار می‌گیرد. در این جلسه متقاضی خواسته‌ها و نیازهای خود را به پزشک انتقال داده و پزشک نیز بعد از امکان سنجی، طراحی بعد از عمل را به صورت سه بعدی به متقاضی نشان می‌دهد تا او بتواند از همه زوایا طراحی نهایی را بررسی کند. در نهایت بعد از این که پزشک و متقاضی به تفاهم مشترک رسیدند طراحی نهایی بینی ثبت می‌شود.

لازم به ذکر است که در سایر مراکز طراحی بینی به صورت دو بعدی انجام می‌شود که در مقایسه با حالت واقعی بسیار متفاوت است.

مرحله ششم جراحی بینی با قالب کنترلی

در مرحله بعد بر اساس طراحی انجام شده و آنالیز تغییرات بینی، قالب‌های کنترلی اختصاصی ساخته می‌شود. این قالب‌ها انواع مختلفی داشته که علاوه بر اینکه در پیشبرد جراحی و افزایش دقت و سرعت جراح نقش دارند، همچنین سبب می‌شوند که در حین عمل، جراح خواسته بیمار را فراموش نکرده و سلیقه او را اعمال کند. در نهایت از تطابق قالب کنترلی با بینی فرد عکس گرفته می‌شود تا بعد از جراحی به او نشان داده شود.

تطبیق نتیجه جراحی بینی با طراحی سه بعدی

عمل جراحی بینی با طراحی سه بعدی سبب می‌شود که متقاضیان قبل از جراحی اطمینان بیشتری داشته باشند که فرم مد نظر آن‌ها پیاده سازی می‌شود و در نتیجه با آرامش بیشتری عمل زیبایی بینی خود را انجام دهند.

چرا مجموعه طراح طب؟

لازم به ذکر است که عمل جراحی بینی با طراحی سه بعدی به شکل حرفه‌ای منحصرا توسط مجموعه طراح طب انجام می‌شود و تکنولوژی طراحی و ساخت قالب‌های کنترلی عمل زیبایی بینی که دارای ثبت اختراع سازمان ثبت اختراعات جمهوری اسلامی ایران بوده، بر اساس قانون حق اختراع، تنها قابل استفاده توسط شرکت طراح طب بنیان پاسارگاد می‌باشد.


نکات مرتبط با طراحی سه بعدی بینی

جراحی مجازی بینی

جدیدترین روش جراحی زیبایی بینی که با بهره مندی از تکنولوژی اسکن و شبیه سازی سه بعدی انجام می‌شود، توانسته است گامی بزرگ در راستای افزایش رضایت متقاضیان جراحی بینی از نتیجه جراحی، بردارد. جراحی مجازی بینی، تا حد بسیار زیادی به متقاضی که قصد عمل بینی دارد، کمک می‌کند تا نتیجه جراحی بینی خود را پیش از انجام جراحی ببینید. طبیعی است که بیشترین استرس برای متقاضیان جراحی بینی، مربوط به نتیجه جراحی است، زیرا متقاضی جز تصور ذهنی، هیچ تصویر دقیقی از چهره بعد از جراحی خود ندارد.

ولی در دنیای امروز که روز به روز در حال پیشرفت است، متقاضی جراحی زیبایی می‌تواند با توجه به اسکن سه بعدی و طراحی سه بعدی صورت و بینی خود، از زوایای مختلف، نتیجه عمل خود را به صورت مجازی و سه بعدی مشاهده کند و نظرات خود را ترسیم شده به جراح خود اعلام کند و در خصوص هر نقطه از بینی خود، نتیجه حاصله از عمل بینی را به صورت مجازی مشاهده کند. به طور مثال متقاضی می تواند قوس بینی خود را تغییر دهد تا حدی که مشاهده کند کدام حالت، موجب می‌شود اجزای بینی و چهره با یکدیگر تناسب بیشتری داشته باشند. در ادامه با مراحل جدیدترین روش جراحی بینی که در آن متقاضی جراحی، می تواند پیش از جراحی، چهره خود را مشاهده کند و با ابزار دقیق مهندسی به آن فرم طراحی شده برسد، آشنا خواهید شد.

قالب کنترلی

مهندسین طراح طب بر اساس طراحی سه بعدی و آنالیز تغییرات بینی، ابزار دقیقی را برای کنترل روند جراحی به منظور رسیدن به فرم دلخواه متقاضی، به عنوان قالب کنترلی، طراحی کرده و با جدیدترین پرینترهای سه بعدی آن را می‌سازند.

این ابزار به جراح این امکان را می‌دهد تا در حین جراحی، فرم بینی را با آن چک کند. اگر قالب بر روی بینی کاملا منطبق نشود، جراح باید تغییراتی را اعمال کند تا بتواند به فرم مورد نظر و طراحی شده، دست یابد. به عبارت دیگر، پایان زمان جراحی، زمانی است که قالب کنترلی به طور کامل بر روی بینی قرار بگیرد.

بنابراین با استفاده از این ابزار (قالب‌های کنترلی)، نگرانی متقاضی جراحی بینی بر طرف خواهد شد که جراح چگونه می‌تواند به فرم ایده آل و طراحی شده برسد.

قالب کنترلی در حین جراحی

قالب‌های کنترلی برای انواع بینی‌ها (گوشتی، استخوانی، ترمیم بینی، انحراف بینی و ...) کاربرد دارد و هر قالب مختص به فرم طراحی شده همان فرد می‌باشد و برای فرد دیگری کاربرد ندارد.

هنگامی که قالب کنترلی یا همان قالب بینی طراحی شده متقاضی ساخته می‌شود، در روز جراحی به همراه اطلاعات جراحی و عکس‌های دو بعدی فرد، به کلینیک جراحی ارسال می‌گردد؛ از آن رو عکس و تصاویر سه بعدی و یا تصاویر اسکن سه بعدی به همراه آنالیز دقیق تغییرات بینی در بورد اتاق عمل نصب می‌‌گردد. بنابراین با استفاده از این تکنولوژی، جراح با استفاده از ابزار دقیقی که بر اساس طراحی و سلیقه متقاضی ساخته شده است، جراحی خود را انجام می دهد. این امر توانسته است خطای جراحی را به حد بسیار زیادی کاهش دهد. بنابراین با افزایش دقت جراحی، رضایت متقاضیان جراحی بینی از نتیجه جراحی به صورت چشمگیری افزایش یافته است.

قالب کنترلی؛ طراحی مهندسی

زمانی که طراحی سه بعدی توسط جراح و متقاضی جراحی بینی انجام می‌شود، فایل طراحی توسط واحد طراحی و مهندسی طراح طب مورد بررسی دقیق مهندسی قرار می‌گیرد. مهندسان خبره طراح طب با استفاده از دقیق‌ترین نرم افزارهای طراحی مهندسی با دقت بسیار بالایی در حد صدم میلی‌متر، قالب‌های بینی را طراحی می‌کنند.

مرکز طراح طب

برای کنترل فرم بینی سه نوع قالب بینی طراحی و ساخته می‌شود که در ادامه کاربرد هر یک از آن‌ها ذکر شده است. اما قالب‌های کنترلی یا ماکت‌های پیش ساخته بینی چگونه و با چه دقتی ساخته می‌شوند؟

قالب بینی یا همان قالب کنترلی بعد از طراحی توسط تیم فنی، با استفاده از جدیدترین تکنولوژی پرینترهای سه بعدی با بالاترین دقت ممکن ساخته می‌شوند. بنابراین طراحی و ساخت قالب‌های کنترلی به صورت منحصر به فرد برای هر مراجعه کننده انجام می‌شود.

مشاوره جراحی بینی

با ما تماس بگیرید

با ما تماس بگیرید

مشاوره و نوبت دهی
[از 10:30 الی 20:30]
021 73657500
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
پرسش و پاسخ تکمیلی سوال شما توسط کارشناسان طراح طب پاسخ داده خواهد شد.
ارسال نظر
مشاوره آنلاین
راه‌های ارتباطی