تماس با ما درباره ما
طراح طب

طراحی سه بعدی بینی

طراحی سه بعدی بینی برای کسانی که می‌خواهند عمل زیبایی بینی انجام دهند، می‌تواند بسیار کمک کننده باشد. عمل زیبایی بینی یکی از رایج‌ترین جراحی‌های پلاستیک در سرتاسر جهان و به خصوص کشور ما ایران است. با توجه به این که در نژاد ایرانی، بینی اندکی بزرگ‌تر از سایر نژادهاست، این نوع عمل زیبایی در کشور ما محبوبیت بسیاری پیدا کرده است و جراحان بسیاری به این منظور پرورش یافته‌اند که در نتیجه آن ایران به یکی از مسیرهای توریست پزشکی برای عمل زیبایی بینی تبدیل شده است.

در همین راستا به منظور ارتقاء کیفیت عمل زیبایی بینی و افزایش رضایت متقاضیان این جراحی، با استفاده از علم روز پزشکی و مهندسی، خدمات طراحی سه بعدی بینی و عمل جراحی با استفاده از قالب‌های کنترلی ارائه شده است. در این مقاله در خصوص مزایای استفاده از طراحی سه بعدی و کاربرد آن در جراحی بینی صحبت شده است.

مزایای طراحی سه بعدی بینی

به طور معمول قبل از انتخاب جراح و انجام عمل جراحی بینی، متقاضی در جلسه مشاوره با جراح، نیازها و خواسته‌های خود را مطرح کرده و پزشک نیز با توجه به تجربه و دانش خود در خصوص تغییراتی که می‌تواند اعمال شود، صحبت می‌کند. غالبا غالبأ پیش می‌آید که در این جلسات جراح و متقاضی به درک مشترک نرسند و چرا که یا جراح نتواند نمی‌تواند خواسته بیمار را درک کند و یا متقاضی متوجه نمی‌شود که پزشک چه تغییراتی را می‌تواند اعمال کند. همچنین ممکن است پزشک متوجه خواسته بیمار شود، اما در حین جراحی تغییرات خواسته شده را اعمال نکند.

با توجه به موارد ذکر شده، گاها پیش می‌آید که متقاضی بعد از جراحی از بینی خود رضایت نداشته و از انتخاب خود پشیمان شود. حال سوالی که مطرح می‌شود این است که چطور می‌توان مشکل ذکر شده را حل کرد؟

در مجموعه طراح طب، قبل از جلسه مشاوره با پزشک، با استفاده از اسکنرهای سه بعدی که هیچ اشعه زیان آوری ندارند، از متقاضی عکس برداری می‌شود. در مرحله بعد طراحی سه بعدی بینی متقاضی ساخته شده و در جلسه مشاوره با پزشک مورد بررسی قرار می‌گیرد. در این جلسه متقاضی خواسته‌ها و نیازهای خود را به پزشک انتقال داده و پزشک نیز بعد از امکان سنجی، طراحی بعد از عمل را به صورت سه بعدی به متقاضی نشان می‌دهد تا او بتواند از همه زوایا طراحی نهایی را بررسی کند. در نهایت بعد از این که پزشک و متقاضی به تفاهم مشترک رسیدند طراحی نهایی بینی ثبت می‌شود.

لازم به ذکر است که در سایر مراکز طراحی بینی به صورت دو بعدی انجام می‌شود که در مقایسه با حالت واقعی بسیار متفاوت است.

در مرحله بعد بر اساس طراحی انجام شده و آنالیز تغییرات بینی، قالب‌های کنترلی اختصاصی ساخته می‌شود. این قالب‌ها انواع مختلفی داشته که علاوه بر اینکه در پیشبرد جراحی و افزایش دقت و سرعت جراح نقش دارند، همچنین سبب می‌شوند که در حین عمل، جراح خواسته بیمار را فراموش نکرده و سلیقه او را اعمال کند. در نهایت از تطابق قالب کنترلی با بینی فرد عکس گرفته می‌شود تا بعد از جراحی به او نشان داده شود.

عمل جراحی بینی با طراحی سه بعدی سبب می‌شود که متقاضیان قبل از جراحی اطمینان بیشتری داشته باشند که فرم مد نظر آن‌ها پیاده سازی می‌شود و در نتیجه با آرامش بیشتری عمل زیبایی بینی خود را انجام دهند.

چرا مجموعه طراح طب؟

لازم به ذکر است که عمل جراحی بینی با طراحی سه بعدی به شکل حرفه‌ای منحصرا توسط مجموعه طراح طب انجام می‌شود و تکنولوژی طراحی و ساخت قالب‌های کنترلی عمل زیبایی بینی که دارای ثبت اختراع سازمان ثبت اختراعات جمهوری اسلامی ایران بوده، بر اساس قانون حق اختراع، تنها قابل استفاده توسط شرکت طراح طب بنیان پاسارگاد می‌باشد.