طراحی سه بعدی صورت بر اساس نسبت های طلایی

تزریق ژل و بوتاکس طراح طب

بسیاری از افراد دوست دارند که بتوانند چهره بعد از جراحی خود را قبل از هر اقدامی ببینند. در مجموعه طراح طب به کمک اسکن سه بعدی، چهره بعد از عمل متقاضی برای عمل زیبایی بینی یا روش‌های زیبایی دیگر نظیر تزریق ژل، کاشت مو و ... طراحی می‌شود. با استفاده از این روش متقاضی می‌تواند با دید بهتری برای جراحی تصمیم گیری کند.

بینیت از چه نوعی هست؟
استخوانی
گوشتی
گوشتی - استخوانی
نمیدانم

علاوه بر آن در جلسه مشاوره، متخصصین طراحی نسبت‌ های طلایی را نیز برای چهره بیماران در نظر می‌گیرند که در زیبایی آ‌ن‌ها تاثیر به سزایی خواهد داشت. در ادامه در خصوص نسبت‌ های طلایی و تاثیر آن‌ها در زیبایی افراد صحبت می‌شود.

نسبت های طلایی بین اجزای صورت

بسیاری از ستارگان سینمای جهان، چهره‌هایی هستند که در همه دنیا به زیبایی شهرت دارند و خط و خطوط چهره‌ آن‌ها نقش‌هایی از زیبایی را در برابر چشمانی که به پرده نقره‌ای سینما نگاه می‌کنند، به تصویر می‌کشد. ولی آیا تا به حال فکر کرده‌اید که چرا این چهره‌ها زیبا و دلنشین هستند؟ شاید اگر به تک‌تک اجزای صورت این بازیگران نگاه کنید، زیبایی خاصی را پیدا نکنید، ولی نکته اصلی در تناسب اجزای مختلف صورت آن‌ها با یکدیگر است و رمز اصلی زیبایی آن‌ها همین است.

مشاوره آنلاین روی واتساپ
0999 - 11 46 580
نسبت هایی طلایی زیبایی صورت در هنر پیشه ها

در صورت‌های زیبا، یک نسبت طلایی بین اجزای مختلف چهره وجود دارد که دانشمندان این نسبت را در بسیاری از اجزای زیبای طبیعت مانند گلبرگ‌های گل‌ها، بدن پرندگان، اجزای بدن حشرات و حتی استخوان بندی انگشتان دست کشف کرده‌اند. این عدد 1/618 است. بر این اساس در چهره‌های زیبا و ایده‌آل این نسبت طلایی در بین خطوط طولی، عرضی و عمودی صورت وجود دارد. در خطوط عمودی، این نسبت بین فاصله خط رویش موها تا قاعده بینی به فاصله قاعده بینی تا زیر چانه دیده می‌شود. همچنین فاصله خط اتصال دهنده دو مردمک تا خط بین دو لب به فاصله خط بین دو لب تا زیر چانه نیز از این نسبت پیروی می‌کند. در اجزای افقی صورت‌های متناسب هم این نسبت می‌درخشد. مثلا اگر شما چهره‌ای ایده آل داشته باشید نسبت عرض لب‌های شما به عرض بینی شما به همین مقدار است. برای بررسی این نسبت‌ها می‌توانید یک عکس تمام رخ از خودتان بگیرید و سپس این خطوط را روی آن بکشید و با یک خط کش آنها را اندازه گیری کرده و با هم مقایسه کنید.

جهت دریافت مشاوره رایگان و تخصصی شماره خود را وارد نمایید
ارسال

همچنین صورت باید دارای سه "یک سوم" مساوی باشد که شامل محل رویش مو تا ابروها، از ابروها تا پایین بینی و از پایین بینی تا زیر چانه است. در صورتی که صورت فرد با این یک سوم‌های مساوی تطابق نداشته باشد زیبایی وی تحت الشعاع قرار می‌گیرد.

ارتباط زیبایی بینی و صورت

بینی متناسب

در صورتی که دو خط کج، مانند شکل بالا، زیر بینی رسم کنیم و سپس خطی از نوک بینی به این خطوط وصل کنیم، زاویه بین آن‌ها باید بین۳۰ تا ۴۵ درجه باشد تا بینی زیبا به نظر آید. مورد دیگر طول بینی از نمای بغل است که در حقیقت فاصله نوک بینی تا محل اتصال بینی به صورت می‌باشد. جهت زیبایی بینی باید این فاصله با فاصله لب تا محل اتصال نوک بینی برابر باشد؛ در غیر این صورت یا نوک بینی طویل است و یا فاصله لب تا بینی زیاد به نظر می‌رسد. باید توجه داشت که بالا بودن نوک بینی هم باید مناسب باشد.

اگر شما چهره‌ای با استخوان‌بندی درشت دارید، با داشتن بینی کوچک زیبا نخواهد شد، زیرا با این کار تناسب اجزای صورت شما از بین می‌رود. بینی کوچک ممکن است یک چهره را زیبا کند و یک چهره را زشت. سر بالا کردن بینی به میزان زیاد هم یک حالت مصنوعی به صورت شما می‌دهد. فراموش نکنید در بلندمدت بینی‌هایی زیباترند که طبیعی‌تر به نظر می‌رسند. بینی طبیعی به بینی‌ای گفته می‌شود که متناسب با اجزای دیگر صورت شما باشد و با شکل لب‌ها، فاصله لب‌ها تا بینی، پهنای صورت و فاصله بین چشمان شما هماهنگ باشد.

چانه متناسب

به طور ایده‌آل در یک نمای نیم‌رخ، خط عمودی که از کنار لب پایین شما کشیده می‌شود باید به چانه شما برسد. اگر نوک چانه عقب‌تر از این خط باشد، چانه شما عقب‌تر از حالت ایده‌آل است. در این شرایط ممکن است تقویت چانه یا همان جلوتر آوردن آن، برای هماهنگ کردن اجزای صورت شما لازم باشد ولی اگر نوک چانه شما از این خط عمودی جلوتر زده باشد، شما چانه‌ای بیرون زده خواهید داشت که می‌توانید با مشورت یک جراح پلاستیک، آن را کوچک‌تر کنید. یک چانه ایده‌آل و متناسب می‌تواند حالت لب‌ها، دندان‌ها و بینی شما را بهتر کند.

زیبایی لب و ارتباط با بینی و چانه

محل قرارگیری لب‌ها باید به طوری باشد که وقتی نقطه برجسته چانه را به نوک بینی وصل می کنیم، لب بالا تقریبا ۴ میلی‌متر و لب پایین تقریبا ۲ میلی‌متر در پشت این خط باشد. همچنین لب بالا و پایین وقتی ارتباط مناسب از نظر حجم و شکل با کل صورت داشته باشند، دندان‌های پیشین میانی بین ۰ تا ۳ میلی‌متر قابل مشاهده هستند. چانه نیز در آقایان باید به موازات لب پایین باشد ولی در خانم‌ها چانه به میزان مختصری عقب‌تر از لب پایین قرار می‌گیرد.

خصوصیات یک چهره زیبا

در جراحی پلاستیک این نسبت‌ها فوق‌العاده اهمیت دارند و در صورت عدم رعایت، تأثیر منفی در صورت گذاشته و سایر قسمت‌های صورت را هم بد نشان می‌دهند. مثلا اگر یک بینی بیش از حد کوتاه شود و نسبت‌های ذکر شده در آن رعایت نشود، این طور به نظر می‌رسد که قسمت پایینی صورت، کشیده و بلند شده یا این که لب بالا خیلی بلند شده است. اگر این نسبت‌ها در صورت کسی به طور طبیعی برقرار باشد، صورت او متناسب و زیبا قلمداد خواهد شد.

مشاوره جراحی بینی

با ما تماس بگیرید

با ما تماس بگیرید

مشاوره و نوبت دهی
[از 10:30 الی 20:30]
021 73657500
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
پرسش و پاسخ تکمیلی سوال شما توسط کارشناسان طراح طب پاسخ داده خواهد شد.
ارسال نظر
2
 • avatar public user
  کاربر

  با سلام و احترام لطفاً بفرمایید در کدام قسمت می توانم رزومه و عکس پزشکان حال حاضر طراح طب (جردن) رو ببینم، سپاسگزارم

  شنبه، 26 مرداد 1398
  • طراح طب

   با سلام،
   با شماره‌های درج شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

   چهارشنبه، 13 شهریور 1398
مشاوره آنلاین
راه‌های ارتباطی