عدم رضایت از نتیجه‌ی عمل زیبایی

ناراضی بودن از نتیجه‌ی عمل زیبایی

در برخی موارد ممکن است نتیجه‌ی عمل زیبایی آنچه شما انتظار داشتید نباشد. این اتفاق می‌تواند باعث ناراحتی و عدم اعتمادبه‌نفس در افراد شود. ممکن است عمل زیبایی باعث باریک‌تر شدن بینی شما شده باشد ولی درعین‌حال نوک بینی گرد و پهن به نظر برسد یا از اندازه‌ی بینی راضی باشید ولی با سوراخ‌های آن مشکل داشته باشید. این موارد و یا هر مورد دیگری که باعث نارضایتی شما از عمل زیبایی باشد می‌تواند دلیلی باشد که شما به فکر رفع آن باشید. اگر از عمل زیبایی خود ناراضی هستید و به دنبال راهی برای تغییر آن هستید این مقاله به شما کمک می‌کند.

بینیت از چه نوعی هست؟
استخوانی
گوشتی
گوشتی - استخوانی
نمیدانم

در صورت ناراضی بودن از نتیجه‌ی عمل زیبایی چه کنیم؟

اولین کاری که باید انجام دهید صبور بودن است. همه‌ی پزشکان معتقدند برای رسیدن به نتیجه‌ی نهایی جراحی زیبایی باید صبور باشید. بعضی افراد بعد از یک ماه خوب به نظر می‌رسند، بعضی دیگر سه ماه بعد از عمل و برای بعضی‌ها ممکن است نتیجه‌ی کامل تا شش ماه مشخص نباشد و این در حالی است که فرم نهایی بینی پس از یک سال و در برخی افراد حتی بیشتر از این مدت قابل‌مشاهده می‌شود. ما به شما توصیه می‌کنیم قبل از این که نسبت به نتیجه‌ی عمل زیبایی خود خسته و ناامید شوید، منتظر باشید تمام تورم و کبودی‌های پس از جراحی از بین برود. گاهی اوقات چند هفته یا حتی ماه‌ها طول می‌کشد تا روند بهبودی طی شود و تورم و کبودی‌ها از بین بروند و فقط در این صورت است که شما می‌توانید نتیجه‌ی عمل زیبایی خود را ارزیابی کنید.

مشاوره آنلاین روی واتساپ
0999 - 11 46 580

اگر احساس اضطراب و نگرانی می‌کنید، حتماً با پزشک خود صحبت کنید. هنگامی‌که برای پیگیری‌های بعد از جراحی به جراح پلاستیک خود مراجعه می‌کنید، اشکالی ندارد که در مورد مسائل و انتظارات خود با او صحبت کنید و بگویید که احساس ناامیدی یا نگرانی دارید. یک جراح زیبایی متعهد و باتجربه تلاش می‌کند نگرانی‌های شما را برطرف کند، در روند بهبودی شما را راهنمایی کند و در صورت لزوم در مورد مراحل بعدی صحبت کند.

اگر از نتیجه‌ی عمل زیبایی خود راضی نیستید

اگر از نتیجه‌ی عمل زیبایی خود راضی نیستید این کارها را انجام ندهید

باعجله به ملاقات جراحان مختلف نروید تا از گروه دیگری از جراحان زیبایی نظر و مشورت بخواهید. بدون شک پزشکانی وجود خواهند داشت که نگرانی شما را تأیید می‌کنند و می‌گویند می‌توانند آن را برطرف کنند؛ اما انگیزه‌های آن‌ها ممکن است سلامت و زیبایی شما نباشد که این به نفع شما نخواهد بود.

جهت دریافت مشاوره رایگان و تخصصی شماره خود را وارد نمایید
ارسال

راه‌حل بهتر این است که در ابتدا سعی کنید مسئله را با جراح خود در میان گذاشته و به دنبال نظرات او باشید. شما قبلاً برای انتخاب این جراح وقت و هزینه صرف کرده‌اید به همین دلیل احتمالاً جراح خودتان سعی می‌کند رضایت شما را جلب کند و کمک کند تا احساس بهتری نسبت به نتیجه‌ی جراحی زیبایی خود داشته باشید. به او فرصت دهید تا نگرانی شما را برطرف کند و اگر مشکل شما نیاز به رفع شدن دارد، برای آن راه‌حلی ارائه دهد. بسیار مهم است که در این شرایط منطقی عمل کنید. با احساسات خود پیش نروید، پزشک و تیم جراحی خود را تهدید نکنید و پرونده‌ی پزشکی خود را از آن‌ها نگیرید؛ زیرا در این صورت جراح نمی‌تواند به شما کمکی کند؛ و شما مجبور خواهید شد با صرف هزینه و وقت بیشتری پزشک جدیدی برای خود انتخاب کنید. تنها در صورتی ارتباط خود را با جراحتان قطع کنید که مطمئن باشید برای بهبود اوضاع شما اقدامی نمی‌کند.

برای اینکه از نتیجه‌ی عمل زیبایی خود راضی باشید قبل از جراحی برنامه‌ریزی کنید

مهم‌ترین مسئله‌ای که باعث رضایت شما از نتیجه‌ی عمل زیبایی خواهد بود انتخاب یک جراح مناسب است. این موضوع بسیار مهم است که مطمئن باشید یک جراح مناسب برای نیازهای خود پیدا کرده‌اید. برای اطمینان از این موضوع توصیه‌های زیر را به شما ارائه می‌دهیم:

• نظرات در مورد جراح را بررسی کنید.
اگر به‌صورت کلی نظرات در مورد جراح مثبت باشد می‌توان از یک یا دو نظر بسیار منفی چشم‌پوشی کرد و به نظرات کلی اعتماد کرد. در مورد جراحانی که نظرات متوسط و یا منفی زیادی در مورد آن‌ها وجود دارد بیشتر دقت کنید.
• در مورد زیبایی‌شناسی جراح تحقیق کنید.
به افرادی که عمل زیبایی انجام داده‌اند در اتاق انتظار نگاه کنید. بخواهید عکس‌های قبل و بعد از عمل‌های زیبایی را که جراح مورد نظر انجام داده است، ببینید به‌خصوص از افرادی که از نظر سن و مشخصات کلی جسمی مشابه شما هستند. از هر تکنولوژی که به شما امکان می‌دهد با تصاویر دیجیتال نتیجه‌ی عمل زیبایی خود را ببینید، استفاده کنید. به این صورت می‌توانید متوجه شوید که آیا نظرات و سلیقه‌ی جراح با خواسته‌های شما مطابقت دارد یا نه و همچنین می‌فهمید که انتظارات شما از عمل زیبایی واقعی و قابل اجراست یا خیر.
• تیمی را که جراح با آن‌ها کار می‌کند ارزیابی کنید.
شما جراحی می‌خواهید که یک تیم قوی و مجرب داشته باشد و ارتباط خوبی با آن‌ها داشته باشد. بسیار مهم است که جراح با یک تیم متخصص و به روز همکاری داشته باشد.
• عجله نکنید.
هر سؤالی که به شما کمک می‌کند انتخاب بهتری داشته باشید، بپرسید. اگرچه بخشی از مشکلات جراحی اولیه با جراحی ترمیمی قابل برگشت یا رفع است، اما این راه حلی نیست که بخواهید روی آن حساب کنید. عمل ترمیم بینی جراحی سخت و پرهزینه‌ای است. علاوه بر این برای انجام آن باید حداقل یک سال صبر کنید تا روند بهبودی جراحی اولیه کاملاً طی شود.

نگرانی از نتیجه‌ی عمل بینی

چه زمانی در مورد جراح عمل زیبایی خود نگران شوید

اگر پزشک معقول نیست، نگرانی شما را پاسخ نمی‌دهد یا احساس می‌کنید قادر به ایجاد نتیجه‌ی دلخواه شما نیست وقت آن رسیده که در مورد انتخاب او تجدید نظر کنید. بیشتر جراحان زیبایی می‌خواهند شما راضی باشید، بیشتر اوقات ناامیدی از نتیجه‌ی عمل زیبایی ناشی از ارتباط نادرست بین جراح و متقاضی یا انتظارات غیرواقعی است نه مهارت نداشتن جراح؛ بنابراین استفاده از راهی که این مسئله را برطرف کند بسیار مهم است. در مجموعه‌ی طراح طب این امکان برای متقاضیان وجود دارد که به کمک تکنولوژی اسکن سه بعدی، نتیجه‌ی عمل زیبایی را قبل از انجام آن ببینند و در مورد آن با جراح خود صحبت کنند.


نکات مرتبط با عدم رضایت از نتیجه‌ی عمل زیبایی

طراحی سه بعدی بینی

پس از آنکه اسکن سه بعدی از چهره فرد انجام شد، مراجعه کننده جراحی بینی طی یک جلسه مشاوره، به همراه جراح می‌تواند تصورات ذهنی خود را به صورت سه بعدی و مجازی بر روی چهره اعمال کند.

در درجه اول با استفاده از طراحی سه بعدی، جراح از دیدگاه و سلیقه بیمار خود آگاهی کامل پیدا می‌کند و در درجه دوم متقاضی می تواند تمامی تصورهای ذهنی خود را مشاهده کند و بتواند پیش از جراحی بینی، چهره ایده‌آل خود را مشاهده کند. اما این سوال مطرح خواهد شد که جراح چگونه می‌تواند در حین جراحی به قول خود عمل کند و بینی را مطابق با طراحی سه بعدی انجام شده، جراحی کند. تکنولوژی اسکن سه بعدی نقطه عطفی محسوب می‌شود که جراح با استفاده از آن می‌تواند بینی را مطابق با خواسته متقاضی، جراحی کند.

اسکن سه بعدی بینی

اسکن سه بعدی صورت از تمامی زوایای چهره بدون استفاده از هیچگونه اشعه ای، انجام می شود. تصویر برداری سه بعدی موجب می شود، جراح و متقاضی جراحی بینی بتوانند تمامی تغییرات مورد نظر را به صورت مجازی بر روی چهره، اعمال نمایند.

اسکن سه بعدی بینی - جراحی مجازی

مشاوره جراحی بینی

با ما تماس بگیرید

با ما تماس بگیرید

مشاوره و نوبت دهی
[از 10:30 الی 20:30]
021 73657500
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
پرسش و پاسخ تکمیلی سوال شما توسط کارشناسان طراح طب پاسخ داده خواهد شد.
ارسال نظر
مشاوره آنلاین
راه‌های ارتباطی