مشاهده نسخه کامل این صفحه

عمل بینی طبیعی

بسیاری از افرادی که تمایل به انجام عمل زیبایی بینی دارند، ترجیح می‌دهند که بینی آن‌ها به شکل طبیعی عمل شود تا افراد دیگر متوجه نشوند که بینی آن‌ها عمل شده است. اما سوالی که اینجا مطرح می‌شود این است که بینی باید چه خصوصیاتی داشته باشد تا طبیعی به نظر بیاید؟ در صورتی که شما هم جزء کسانی هستید که می‌خواهید عمل بینی طبیعی داشته باشید، توصیه می‌کنیم که مطالب پیش رو را مطالعه بفرمایید و نمونه‌کارهای عمل بینی طبیعی را در ادامه مطلب مشاهده کنید تا با آگاهی بیشتری برای جراحی اقدام نمایید.

معیارهای زیبایی شناسی

برای عمل زیبایی بینی باید به این نکته توجه داشت که الزاما کوچک کردن بینی و رسیدن به فرم دلخواه موجب زیبا شدن چهره نخواهد شد، بلکه زیبایی در گرو برقراری تناسب میان بینی و سایر اجزای صورت است. به طور مثال طول بینی باید با فاصله میان ابتدا بینی تا خط رویش مو و همچنین با فاصله نوک بینی تا چانه متناسب باشد. در صورتی که طول بینی کوچک شود، ممکن است که تناسب میان فواصل نام برده برهم بخورد و زیبایی صورت تحت الشعاع قرار بگیرد. علاوه بر آن نسبت عرض لب به عرض بینی نیز باید متناسب باشد و اگر بینی بیش از حد باریک و یا پهن شود، ممکن است تناسب میان اجزای صورت برهم بخورد.

خصوصیات عمل بینی طبیعی

بسیاری از مدل‌های بینی که در دوره‌های خاصی رواج پیدا می‌کنند، بعد از مدتی محبوبیت خود را از دست می‌دهند و در نهایت مدل‌های طبیعی همیشگی هستند. در روش‌های جدید جراحی بینی برخلاف گذشته بیشتر سعی بر این است که به جای حذف بافت‌های بینی، ساختار بینی تقویت و اصلاح شود و تا جای ممکن مشکلی برای تنفس فرد ایجاد نشود.

در عمل بینی طبیعی، ساختار بینی به میزان زیادی دست‌کاری نمی‌شود و فقط ایرادات آن برطرف می‌گردد. ایرادات بینی می‌تواند شامل مشکلات ظاهری نظیر قوز، کجی، پهنای زیاد و افتادگی باشد. علاوه بر آن مشکلات تنفسی نیز در این نوع عمل برطرف می‌شود و تمامی تغییراتی که بر بینی اعمال می‌شود، در راستای حفظ سلامت راه تنفسی است.

در جراحی بینی طبیعی روی بینی یا صاف است و یا انحنای کمی داده می‌شود و همچنین نوک بینی سر بالا نیست. در این نوع عمل، جراح باید ویژگی‌های نژادی فرد را نیز در نظر داشته باشد تا تغییراتی که بر بینی اعمال می‌شود متناسب با آن ویژگی‌ها باشد.

لازم به ذکر است هر دو نوع بینی استخوانی و گوشتی می‌توانند به صورت طبیعی جراحی شوند. بینی استخوانی به بینی گفته می‌شود که غضروف قوی و محکم و پوست نازک داشته باشد؛ در حالی که بینی گوشتی بافت غضروفی ضعیف و پوست ضخیم دارد. پوست نازک برای جراحی مناسب‌تر است زیرا جراح راحت‌تر می‌تواند آن‌ را فرم دهد. اما باید گفت که پوست‌های خیلی نازک نیز می‌توانند مشکل‌زا باشند. با توجه به این که در عمل بینی طبیعی تغییرات مختصرتری بر بینی اعمال می‌شود، بینی گوشتی نیز می‌تواند به صورت طبیعی عمل شود.

پیشنهاد مطلب : تاریخچه عمل بینی

تفاوت جراحی بینی طبیعی و عمل بینی فانتزی

بینی فانتزی یا عروسکی به بینی گفته می‌شود که به میزان بیشتری نسبت به بینی طبیعی کوچک شود و همچنین زاویه نوک بینی با لب بالا تر از 100 درجه باشد. گاهی نیز بالای پره‌های بینی شیار ایجاد می‌شود.

لازم به ذکر است در این جراحی ساختارهای بینی به میزان بیشتری دست‌کاری می‌شوند، اما افرادی که خواستار این نوع جراحی هستند باید توجه باشند که برای کوچک شدن زیاد اصرار نداشته باشد زیرا ممکن است دچار مشکلات تنفسی شوند.

همچنین کسانی که بینی گوشتی دارند نباید انتظار داشته باشند که جراح بتواند بینی آن‌ها را به فرم فانتزی یا عروسکی درآورد زیرا همان‌طور که گفته شد ضخامت زیاد پوست در این نوع بینی قدرت جراح را برای اعمال تغییرات محدود می‌کند.

بهترین دکتر عمل بینی طبیعی

به منظور انتخاب جراح مناسب لازم است که در جلسات مشاوره نیازها و خواسته‌های خود را به صورت کامل و دقیق به پزشک مربوطه انتقال دهید و از او بخواهید که به شما بگوید تا چه اندازه خواسته‌های شما قابل اجرا است. به این نکته توجه کنید که شما نمی‌توانید انتظار باشید که بینی‌تان دقیقا به همان فرمی که مد نظرتان است در بیاید زیرا ممکن است ساختار بینی شما به گونه‌ای باشد که به جراح این امکان را ندهد.

از کسانی که در مطب پزشک حضور دارند و پیش او عمل کرده‌اند بپرسید که تا چه حد حرف‌هایی که پزشک به آن‌ها زده درست بوده و عملی شده و آیا برای آن‌ها بعد از عمل مشکلات تنفسی ایجاد شده؟

همچنین شما باید از پزشک مربوطه بخواهید نمونه کارهای مشابه به بینی شما را بهتان نشان دهد تا بر اساس نتیجه آن‌ها بهتر بتوانید تصمیم‌گیری کنید.

پیشنهاد مطلب : بهترین جراح بینی

عمل بینی طبیعی و طراحی سه بعدی

یکی از روش‌های نوین جراحی بینی طبیعی، جراحی با استفاده از اسکنر سه بعدی است. در این روش قبل از جلسه مشاوره با پزشک، با استفاده از اسکنرهای سه بعدی از چهره متقاضی عکس برداری می‌شود و در مرحله بعد با استفاده از نرم‌افزارهای مهندسی تصویر سه بعدی چهره ساخته می‌شود. در جلسه مشاوره با پزشک متقاضی نیازها و خواسته‌های خود را به پزشک می‌گوید و بعد از امکان سنجی، چهره و بینی بعد از عمل طراحی می‌شود. متقاضی می‌تواند بر اساس طراحی انجام شده تصمیم بگیرد که آیا تمایل به عمل دارد یا خیر.

با توجه به اینکه در بسیاری از موارد پزشک و متقاضی تعریف یکسانی در خصوص بینی طبیعی ندارند، با استفاده از این روش متقاضی با آگاهی بیشتری می‌تواند برای این نوع عمل اقدام کند تا بعد از جراحی دچار پشیمانی نشود.

هزینه عمل بینی طبیعی

هزینه عمل بینی ارتباط چندانی با نوع فرم درخواستی ندارد و بیش از هر چیز به جراحی بستگی دارد که انتخاب کرده‌اید. هر جراح با توجه به سابقه و مهارتی که دارد هزینه عمل بینی طبیعی را مشخص می‌کند. علاوه بر آن هزینه بیمارستان و کلینیکی که در آن جراحی انجام می‌شود نیز بر هزینه عمل درخواست شده، تاثیرگذار است.

میزان تغییراتی که لازم است بر بینی شما انجام شود تا ایرادات آن برطرف گردد، از عوامل دیگر موثر بر هزینه عمل بینی طبیعی‌ است که می‌تواند برای افراد مختلف متفاوت باشد. هزینه اسکن سه بعدی برای طراحی نتیجه بعد از عمل و ساخت قالب‌های کنترلی در مقایسه با هزینه عمل مبلغ ناچیزی محسوب می‌شود.


نکات مرتبط با عمل بینی طبیعی

جراحی مجازی بینی

جدیدترین روش جراحی زیبایی بینی که با بهره مندی از تکنولوژی اسکن و شبیه سازی سه بعدی انجام می‌شود، توانسته است گامی بزرگ در راستای افزایش رضایت متقاضیان جراحی بینی از نتیجه جراحی، بردارد. جراحی مجازی بینی، تا حد بسیار زیادی به متقاضی که قصد عمل بینی دارد، کمک می‌کند تا نتیجه جراحی بینی خود را پیش از انجام جراحی ببینید. طبیعی است که بیشترین استرس برای متقاضیان جراحی بینی، مربوط به نتیجه جراحی است، زیرا متقاضی جز تصور ذهنی، هیچ تصویر دقیقی از چهره بعد از جراحی خود ندارد.

ولی در دنیای امروز که روز به روز در حال پیشرفت است، متقاضی جراحی زیبایی می‌تواند با توجه به اسکن سه بعدی و طراحی سه بعدی صورت و بینی خود، از زوایای مختلف، نتیجه عمل خود را به صورت مجازی و سه بعدی مشاهده کند و نظرات خود را ترسیم شده به جراح خود اعلام کند و در خصوص هر نقطه از بینی خود، نتیجه حاصله از عمل بینی را به صورت مجازی مشاهده کند. به طور مثال متقاضی می تواند قوس بینی خود را تغییر دهد تا حدی که مشاهده کند کدام حالت، موجب می‌شود اجزای بینی و چهره با یکدیگر تناسب بیشتری داشته باشند. در ادامه با مراحل جدیدترین روش جراحی بینی که در آن متقاضی جراحی، می تواند پیش از جراحی، چهره خود را مشاهده کند و با ابزار دقیق مهندسی به آن فرم طراحی شده برسد، آشنا خواهید شد.

قالب کنترلی

مهندسین طراح طب بر اساس طراحی سه بعدی و آنالیز تغییرات بینی، ابزار دقیقی را برای کنترل روند جراحی به منظور رسیدن به فرم دلخواه متقاضی، به عنوان قالب کنترلی، طراحی کرده و با جدیدترین پرینترهای سه بعدی آن را می‌سازند.

این ابزار به جراح این امکان را می‌دهد تا در حین جراحی، فرم بینی را با آن چک کند. اگر قالب بر روی بینی کاملا منطبق نشود، جراح باید تغییراتی را اعمال کند تا بتواند به فرم مورد نظر و طراحی شده، دست یابد. به عبارت دیگر، پایان زمان جراحی، زمانی است که قالب کنترلی به طور کامل بر روی بینی قرار بگیرد.

بنابراین با استفاده از این ابزار (قالب‌های کنترلی)، نگرانی متقاضی جراحی بینی بر طرف خواهد شد که جراح چگونه می‌تواند به فرم ایده آل و طراحی شده برسد.

قالب‌های کنترلی برای انواع بینی‌ها (گوشتی، استخوانی، ترمیم بینی، انحراف بینی و ...) کاربرد دارد و هر قالب مختص به فرم طراحی شده همان فرد می‌باشد و برای فرد دیگری کاربرد ندارد.

هنگامی که قالب کنترلی یا همان قالب بینی طراحی شده متقاضی ساخته می‌شود، در روز جراحی به همراه اطلاعات جراحی و عکس‌های دو بعدی فرد، به کلینیک جراحی ارسال می‌گردد؛ از آن رو عکس و تصاویر سه بعدی و یا تصاویر اسکن سه بعدی به همراه آنالیز دقیق تغییرات بینی در بورد اتاق عمل نصب می‌‌گردد. بنابراین با استفاده از این تکنولوژی، جراح با استفاده از ابزار دقیقی که بر اساس طراحی و سلیقه متقاضی ساخته شده است، جراحی خود را انجام می دهد. این امر توانسته است خطای جراحی را به حد بسیار زیادی کاهش دهد. بنابراین با افزایش دقت جراحی، رضایت متقاضیان جراحی بینی از نتیجه جراحی به صورت چشمگیری افزایش یافته است.

عمل بینی گوشتی

در گذشته گاها پیش می‌آمد که افرادی که بینی گوشتی داشتند بعد از عمل تغییرات بینی‌شان بعد از مدتی به حالت اولیه باز می‌گشت و به همین دلیل بسیاری از کسانی که بینی گوشتی داشتند از جراحی بینی خود منصرف می‌شدند. اما امروزه با استفاده از تکنیک‌های جدید، امکان بازگشت فرم بینی به حداقل رسیده است.

در اغلب بینی‌های گوشتی، بینی دارای افتادگی است زیرا بافت غضروفی ضعیف است و توانایی حمایت بافت‌ها را به میزان کافی ندارد. برای عمل این نوع بینی جراح باید بافت غضروفی فرد را تقویت کند تا بعد از جراحی بینی دوباره دچار افتادگی نشود. خوشبختانه با استفاده از تکنیک‌های جدید امکان این کار برای جراحان فراهم شده است و جراحی بینی گوشتی بدون هیچ مشکلی قابل انجام است.

 
مشاوره تلفنی