عمل بینی مردان

عمل بینی مردان

در حال حاضر عمل زیبایی بینی یکی از رایج‌ترین عمل‌های زیبایی است و در بین اقشار مختلف جامعه رواج پیدا کرده است. در گذشته غالبا خانم‌ها برای این عمل زیبایی اقدام می‌کردند اما امروزه مردان نیز به این جراحی روی آورده‌اند.

بینیت از چه نوعی هست؟
استخوانی
گوشتی
گوشتی - استخوانی
نمیدانم

یکی از نگرانی‌های آقایان در عمل زیبایی بینی این است که چهره آن‌ها بعد از عمل حالت زنانه و ظریف پیدا کند، اما باید گفت که در صورتی که جراح انتخابی از دانش و تجربه کافی برخوردار باشد بینی را طوری اصلاح می‌کند که حالت مردانه خود را از دست ندهد و چهره زیبایی و جذابیت مردانه خود را حفظ کند.

در این مقاله در خصوص عمل بینی مردان و نکات مرتبط با آن صحبت شده است تا آقایانی که تمایل به جراحی بینی دارند با آگاهی بیشتری برای این عمل اقدام کنند.

مشاوره آنلاین روی واتساپ
0999 - 11 46 580

تفاوت بینی زنان و مردان

حتما شما هم متوجه شده‌اید که بینی در مردان اندکی بزرگ‌تر از بینی در خانم‌ها است. این تفاوت اندازه به این خاطر است که بافت عضلانی در مردان بیشتر بوده و به نسبت نیاز به اکسیژن بیشتری دارد. طبیعتا بزرگ بودن بینی سبب می‌شود که حجم هوایی بیشتری وارد بینی شده و اکسیژن رسانی بیشتری انجام شود.

افزایش رشد بینی در دختران و پسران در سنین نوجوانی به اوج خود می‌رسد و بعد از آن رشد بینی رفته رفته متوقف می‌شود. این تصور اشتباه وجود دارد که بینی تا سنین کهن‌سالی نیز به رشد خود ادامه می‌دهد، اما باید گفت که تغییر شکل بینی در سنین بالا به علت تاثیر جاذبه بر بینی و افتادگی آن است.

دلایل عمل بینی مردان

اغلب آقایان به دلیل شکستگی بینی و یا مشکلات تنفسی برای جراحی بینی اقدام می‌کند. شکستگی بینی در مردان امری شایع است که در بعضی موارد سطحی است و به راحتی جا انداخته می‌شود. اما در بعضی موارد دیگر برای درمان شکستگی بینی نیاز به جراحی است. ضربه به بینی همچنین می‌تواند منجر به انحراف تیغه بینی شود که در نتیجه آن راه تنفسی در یک طرف بینی گرفته شده و مشکلات تنفسی به وجود می‌آید.

جهت دریافت مشاوره رایگان و تخصصی شماره خود را وارد نمایید
ارسال

گاهی نیز عمل بینی مردان برای اصلاح مشکلات ظاهری بینی است که از جمله این مشکلات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

• قوز بینی
• سرپایین بودن نوک بینی
• پره‌های بینی بزرگ
• بینی کشیده

نمونه کار عمل بینی مردانه

فرم ایده‌آل بینی مردانه

با توجه به این که صورت مرد باید جذبه و ابهت داشته باشد، نباید عمل بینی مردان مشابه عمل بینی در خانم‌ها انجام شود. بینی در مردان نباید نازک شود و همچنین نباید خیلی پهن باقی بماند. در صورتی که عمل بینی مردان مشابه عمل بینی خانم‌ها انجام شود، بینی حالت ظریف و زنانه خواهد گرفت که چهره را از حالت مردانه خارج خواهد کرد. به منظور عمل بینی مردان باید فرم بینی مناسب برای این جنس را در نظر داشت.

برای مردان بهتر است که نوک بینی آن‌ها به میزان زیادی سر بالا نشود و همچنین پل بینی قوس زیادی نداشته باشد. علاوه بر آن بینی مردان به میزان کمتری نسبت به بینی خانم‌ها باید کوچک شود. بینی به عنوان عضوی که در وسط صورت قرار گرفته اندازه‌اش باید در تناسب با سایر اجزای چهره تا زیبایی دیگر اجزا نیز تحت‌الشعاع قرار نگیرد.

نمونه کار عمل بینی مردان

مشاوره عمل بینی مردان

با توجه به اینکه مردان به میزان کمتری نسبت به خانم‌ها می‌توانند در خصوص نیازها و خواسته‌های خود صحبت کنند، ممکن است در جلسه مشاوره نتوانند خواسته خود را به خوبی به جراح مربوطه انتقال دهند. استفاده از تکنولوژی اسکن سه بعدی در این راستا می‌تواند کمک کننده باشد. با استفاده از این روش قبل از عمل با استفاده از اسکنرهای سه بعدی، عکس برداری انجام می‌شود و در ادامه بر اساس عکس‌های گرفته شده طراحی سه بعدی چهره ساخته می‌شود. در مرحله بعد در جلسه مشاوره با پزشک متقاضی می‌تواند خواسته‌های خود را بر طراحی مورد نظر اعمال کند و بعد از امکان سنجی توسط پزشک، طراحی انجام شده تایید شود.

در مرحله بعد بر اساس آنالیزهایی که توسط مهندسین بر طراحی نهایی انجام می‌شود، قالب‌های کنترلی مختص متقاضی ساخته شده که در حین عمل به عنوان یک استاندارد برای پیشبرد جراحی استفاده می‌گردد و پزشک را ملزم می‌کند که طراحی نهایی متقاضی را به اجرا درآورد.

هزینه عمل بینی مردان

هزینه عمل بینی به جنسیت ارتباطی ندارد و در خانم‌ها و آقایان متفاوت نیست. مهمترین عامل تاثیرگذار در هزینه عمل بینی پزشکی است که شما برای جراحی انتخاب می‌کنید. سایر عوامل تاثیرگذار در هزینه عمل بینی شامل موارد زیر است:

• هزینه کلینیک و بیمارستان
• هزینه دستمزد پزشک بیهوشی
• میزان مشکلات بینی و تغییرات درخواستی


نکات مرتبط با عمل بینی مردان

تفاوت آناتومی بینی در مردان و زنان

  • آناتومی بینی در ناحیه پوست در آقایان بر اساس طبیعت فیزیکی، نسبت به خانم‌ها ضخیمتر است که این مسئله را می‌توان با لمس کردن بینی خانمها و آقایان با دست و به صورت فیزیکی حس کرد. البته این تفاوت در ضخامت پوست بینی، دلیل اصلی برای زمخت‌تر بودن بینی آقایان نمی باشد هر چند که بی تاثیر نیز نیست؛ دلیل اصلی و عمده این قضیه تفاوت در اسکلت بینی خانم‌ها و آقایان است.
  • اسکلت بینی در آقایان همان طور که از ظاهر بینی نیز پیداست در قیاس با خانم‌ها قوی‌تر و محکم‌تر است و این موضوع ارتباط مستقیم با سیستم هورمونی بدن آن‌ها دارد. به این صورت که ما این تفاوت را علاوه بر استخوان بینی در کل استخوان‌های بدن آقایان نسبت به خانم‌ها می‌بینیم و بینی نیز از این مسئله مستثنا نیست. همان طور که در پاراگراف قبلی نیز بیان شد، تفاوت آناتومی بینی در استخوان خانم‌ها نسبت به آقایان باعث ظریف‌تر دیده شدن بینی خانم‌ها می‌شود. از دلایل دیگر تفاوت آناتومی بینی خانم‌ ها و آقایان می‌توان به شکل استخوان‌های بینی نیز اشاره کرد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.
  • آناتومی بینی خانم‌ ها نسبت به آقایان در بخش استخوان دارای برجستگی‌های کمتری است و از هارمونی و ظرافت بیشتری برخوردار است. از نظر طول استخوان‌، بینی خانم‌ها کوتاه‌تر از آقایان است و دلیل این موضوع تفاوت زاویه استخوان بینی با پیشانی در آقایان نسبت به خانم‌ها می‌باشد.
  • از دیگر تفاوت‌های آناتومی بینی می‌توان به تفاوت آناتومی بینی گوشتی و استخوانی اشاره کرد که در خانم‌ها و آقایان مشترک است؛ به این صورت که در هر دو جنسیت این مسئله وجود دارد. بینی‌های گوشتی دارای پوست ضخیم و اسکلت ضعیف هستند، در اطراف سوراخ‌های بینی غدد چربی بیشتری وجود دارد و نوک بینی غالبا گرد است، اما بینی‌های استخوانی دارای پوست نازک و اسکلت و غضروف محکم می‌باشند.

جراحی مجازی بینی

جدیدترین روش جراحی زیبایی بینی که با بهره مندی از تکنولوژی اسکن و شبیه سازی سه بعدی انجام می‌شود، توانسته است گامی بزرگ در راستای افزایش رضایت متقاضیان جراحی بینی از نتیجه جراحی، بردارد. جراحی مجازی بینی، تا حد بسیار زیادی به متقاضی که قصد عمل بینی دارد، کمک می‌کند تا نتیجه جراحی بینی خود را پیش از انجام جراحی ببینید. طبیعی است که بیشترین استرس برای متقاضیان جراحی بینی، مربوط به نتیجه جراحی است، زیرا متقاضی جز تصور ذهنی، هیچ تصویر دقیقی از چهره بعد از جراحی خود ندارد.

ولی در دنیای امروز که روز به روز در حال پیشرفت است، متقاضی جراحی زیبایی می‌تواند با توجه به اسکن سه بعدی و طراحی سه بعدی صورت و بینی خود، از زوایای مختلف، نتیجه عمل خود را به صورت مجازی و سه بعدی مشاهده کند و نظرات خود را ترسیم شده به جراح خود اعلام کند و در خصوص هر نقطه از بینی خود، نتیجه حاصله از عمل بینی را به صورت مجازی مشاهده کند. به طور مثال متقاضی می تواند قوس بینی خود را تغییر دهد تا حدی که مشاهده کند کدام حالت، موجب می‌شود اجزای بینی و چهره با یکدیگر تناسب بیشتری داشته باشند. در ادامه با مراحل جدیدترین روش جراحی بینی که در آن متقاضی جراحی، می تواند پیش از جراحی، چهره خود را مشاهده کند و با ابزار دقیق مهندسی به آن فرم طراحی شده برسد، آشنا خواهید شد.

قالب کنترلی

مهندسین طراح طب بر اساس طراحی سه بعدی و آنالیز تغییرات بینی، ابزار دقیقی را برای کنترل روند جراحی به منظور رسیدن به فرم دلخواه متقاضی، به عنوان قالب کنترلی، طراحی کرده و با جدیدترین پرینترهای سه بعدی آن را می‌سازند.

این ابزار به جراح این امکان را می‌دهد تا در حین جراحی، فرم بینی را با آن چک کند. اگر قالب بر روی بینی کاملا منطبق نشود، جراح باید تغییراتی را اعمال کند تا بتواند به فرم مورد نظر و طراحی شده، دست یابد. به عبارت دیگر، پایان زمان جراحی، زمانی است که قالب کنترلی به طور کامل بر روی بینی قرار بگیرد.

بنابراین با استفاده از این ابزار (قالب‌های کنترلی)، نگرانی متقاضی جراحی بینی بر طرف خواهد شد که جراح چگونه می‌تواند به فرم ایده آل و طراحی شده برسد.

قالب کنترلی در حین جراحی

قالب‌های کنترلی برای انواع بینی‌ها (گوشتی، استخوانی، ترمیم بینی، انحراف بینی و ...) کاربرد دارد و هر قالب مختص به فرم طراحی شده همان فرد می‌باشد و برای فرد دیگری کاربرد ندارد.

هنگامی که قالب کنترلی یا همان قالب بینی طراحی شده متقاضی ساخته می‌شود، در روز جراحی به همراه اطلاعات جراحی و عکس‌های دو بعدی فرد، به کلینیک جراحی ارسال می‌گردد؛ از آن رو عکس و تصاویر سه بعدی و یا تصاویر اسکن سه بعدی به همراه آنالیز دقیق تغییرات بینی در بورد اتاق عمل نصب می‌‌گردد. بنابراین با استفاده از این تکنولوژی، جراح با استفاده از ابزار دقیقی که بر اساس طراحی و سلیقه متقاضی ساخته شده است، جراحی خود را انجام می دهد. این امر توانسته است خطای جراحی را به حد بسیار زیادی کاهش دهد. بنابراین با افزایش دقت جراحی، رضایت متقاضیان جراحی بینی از نتیجه جراحی به صورت چشمگیری افزایش یافته است.

مشاوره جراحی بینی

با ما تماس بگیرید

با ما تماس بگیرید

مشاوره و نوبت دهی
[از 10:30 الی 20:30]
021 73657500
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
پرسش و پاسخ تکمیلی سوال شما توسط کارشناسان طراح طب پاسخ داده خواهد شد.
ارسال نظر
مشاوره آنلاین
راه‌های ارتباطی