تماس با ما درباره ما
طراح طب

عمل بینی مردان

در حال حاضر عمل زیبایی بینی یکی از رایج‌ترین عمل‌های زیبایی است و در بین اقشار مختلف جامعه رواج پیدا کرده است. در گذشته غالبا خانم‌ها برای این عمل زیبایی اقدام می‌کردند اما امروزه مردان نیز به این جراحی روی آورده‌اند.

یکی از نگرانی‌های آقایان در عمل زیبایی بینی این است که چهره آن‌ها بعد از عمل حالت زنانه و ظریف پیدا کند، اما باید گفت که در صورتی که جراح انتخابی از دانش و تجربه کافی برخوردار باشد بینی را طوری اصلاح می‌کند که حالت مردانه خود را از دست ندهد و چهره زیبایی و جذابیت مردانه خود را حفظ کند.

در این مقاله در خصوص عمل بینی مردان و نکات مرتبط با آن صحبت شده است تا آقایانی که تمایل به جراحی بینی دارند با آگاهی بیشتری برای این عمل اقدام کنند.

تفاوت بینی زنان و مردان

حتما شما هم متوجه شده‌اید که بینی در مردان اندکی بزرگ‌تر از بینی در خانم‌ها است. این تفاوت اندازه به این خاطر است که بافت عضلانی در مردان بیشتر بوده و به نسبت نیاز به اکسیژن بیشتری دارد. طبیعتا بزرگ بودن بینی سبب می‌شود که حجم هوایی بیشتری وارد بینی شده و اکسیژن رسانی بیشتری انجام شود.

افزایش رشد بینی در دختران و پسران در سنین نوجوانی به اوج خود می‌رسد و بعد از آن رشد بینی رفته رفته متوقف می‌شود. این تصور اشتباه وجود دارد که بینی تا سنین کهن‌سالی نیز به رشد خود ادامه می‌دهد، اما باید گفت که تغییر شکل بینی در سنین بالا به علت تاثیر جاذبه بر بینی و افتادگی آن است.

دلایل عمل بینی مردان

اغلب آقایان به دلیل شکستگی بینی و یا مشکلات تنفسی برای جراحی بینی اقدام می‌کند. شکستگی بینی در مردان امری شایع است که در بعضی موارد سطحی است و به راحتی جا انداخته می‌شود. اما در بعضی موارد دیگر برای درمان شکستگی بینی نیاز به جراحی است. ضربه به بینی همچنین می‌تواند منجر به انحراف تیغه بینی شود که در نتیجه آن راه تنفسی در یک طرف بینی گرفته شده و مشکلات تنفسی به وجود می‌آید.

گاهی نیز عمل بینی مردان برای اصلاح مشکلات ظاهری بینی است که از جمله این مشکلات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

• قوز بینی
• سرپایین بودن نوک بینی
• پره‌های بینی بزرگ
• بینی کشیده

فرم ایده‌آل بینی مردانه

با توجه به این که صورت مرد باید جذبه و ابهت داشته باشد، نباید عمل بینی مردان مشابه عمل بینی در خانم‌ها انجام شود. بینی در مردان نباید نازک شود و همچنین نباید خیلی پهن باقی بماند. در صورتی که عمل بینی مردان مشابه عمل بینی خانم‌ها انجام شود، بینی حالت ظریف و زنانه خواهد گرفت که چهره را از حالت مردانه خارج خواهد کرد. به منظور عمل بینی مردان باید فرم بینی مناسب برای این جنس را در نظر داشت.

برای مردان بهتر است که نوک بینی آن‌ها به میزان زیادی سر بالا نشود و همچنین پل بینی قوس زیادی نداشته باشد. علاوه بر آن بینی مردان به میزان کمتری نسبت به بینی خانم‌ها باید کوچک شود. بینی به عنوان عضوی که در وسط صورت قرار گرفته اندازه‌اش باید در تناسب با سایر اجزای چهره تا زیبایی دیگر اجزا نیز تحت‌الشعاع قرار نگیرد.

مشاوره عمل بینی مردان

با توجه به اینکه مردان به میزان کمتری نسبت به خانم‌ها می‌توانند در خصوص نیازها و خواسته‌های خود صحبت کنند، ممکن است در جلسه مشاوره نتوانند خواسته خود را به خوبی به جراح مربوطه انتقال دهند. استفاده از تکنولوژی اسکن سه بعدی در این راستا می‌تواند کمک کننده باشد. با استفاده از این روش قبل از عمل با استفاده از اسکنرهای سه بعدی، عکس برداری انجام می‌شود و در ادامه بر اساس عکس‌های گرفته شده طراحی سه بعدی چهره ساخته می‌شود. در مرحله بعد در جلسه مشاوره با پزشک متقاضی می‌تواند خواسته‌های خود را بر طراحی مورد نظر اعمال کند و بعد از امکان سنجی توسط پزشک، طراحی انجام شده تایید شود.

در مرحله بعد بر اساس آنالیزهایی که توسط مهندسین بر طراحی نهایی انجام می‌شود، قالب‌های کنترلی مختص متقاضی ساخته شده که در حین عمل به عنوان یک استاندارد برای پیشبرد جراحی استفاده می‌گردد و پزشک را ملزم می‌کند که طراحی نهایی متقاضی را به اجرا درآورد.

هزینه عمل بینی مردان

هزینه عمل بینی به جنسیت ارتباطی ندارد و در خانم‌ها و آقایان متفاوت نیست. مهمترین عامل تاثیرگذار در هزینه عمل بینی پزشکی است که شما برای جراحی انتخاب می‌کنید. سایر عوامل تاثیرگذار در هزینه عمل بینی شامل موارد زیر است:

• هزینه کلینیک و بیمارستان
• هزینه دستمزد پزشک بیهوشی
• میزان مشکلات بینی و تغییرات درخواستی