عمل مجدد زیبایی بینی

عمل مجدد زیبایی بینی

امروزه جراحی بینی یکی از رایج ترین جراحی های زیبایی دنیا محسوب می شود که پزشکان زیادی در این زمینه فعالیت می کنند. بهتر است پیش از عمل در انتخاب پزشک خود دقت داشته باشید. زیرا در کنار عوارض زیاد این جراحی، متخصص نبودن و غیر حرفه ای بودن پزشک شما می تواند نتایج جبران ناپذیری ایجاد کند. بسیاری از افراد پس از جراحی، از نتیجه راضی نیستند و تمایل به انجام عمل مجدد زیبایی بینی دارند که تحت شرایط خاصی انجام می شود. اگر شما نیز از عمل خود رضایت ندارید، باید توجه داشته باشید که عمل مجدد بینی بعد از گذشت حداقل یک سال و پس از تمام شدن کامل دوران نقاهت قابل انجام خواهد بود. با ما در این مقاله همراه باشید تا درباره جراحی بینی برای بار دوم صحبت کنیم.

بینیت از چه نوعی هست؟
استخوانی
گوشتی
گوشتی - استخوانی
نمیدانم

دلایل نیاز به عمل مجدد زیبایی بینی

ممکن است در اطرافیان خود با این موضوع روبرو شده باشید که فرد پس از انجام جراحی بینی خود دچار مشکلاتی از نظر ظاهری و ساختاری شده باشد و یا ایرادات قبلی بینی، به طور کامل برطرف نشده باشند. علاوه بر این مشکلات و عوارض زیادی پس از جراحی اول برای بسیاری از بیماران بروز می کند که تنها با عمل مجدد برطرف خواهند شد. بعنوان مثال یکی از مشکلات رایج پس از عمل بینی، برداشتن بیش از حد استخوان و غضروف بینی است که در اثر بی دقتی پزشک صورت می گیرد. همچنین در عمل های بینی سپتوپلاستی که با هدف برطرف کردن انحرافات سپتوم ( تیغه اصلی بینی ) صورت می گیرد، مشکلاتی نظیر عدم تقارن سوراخ های بینی و یا کج بودن تیغه اصلی در میان افراد دیده می شود که با عمل ترمیمی تا حد زیادی برطرف خواهند شد. در جراحی سپتوپلاستی رفع مشکلات تنفسی یکی از موضوعات مهمی است که مورد توجه پزشکان قرار می گیرد و در صورتی که پس از جراحی بینی، همچنان مشکلات عملکردی تنفسی به قوت خود باقی مانده باشند، عمل ترمیمی بهترین راه حل برای این مسئله خواهد بود. پزشکان متخصص در حین جراحی با صرف دقت زیاد سعی می کنند به میزان بافت بینی برداشته شده توجه داشته باشند. اما کم یا زیاد بودن این بافت های برداشته شده، می تواند دلیل محکمی برای عمل مجدد بینی به شمار بیاید. علاوه بر این موارد مشکلات ساختاری در نوک بینی، برآمدگی، قوز و تشکیل بافت اسکار چالش های بزرگی هستند که در اکثر مواقع با عمل های ترمیمی کاملا برطرف خواهند شد.

مشاوره آنلاین روی واتساپ
0999 - 11 46 580
عمل مجدد زیبایی بینی

بهترین زمان برای عمل مجدد زیبایی بینی

بطور کلی مناسب ترین بازه زمانی برای بهبود کامل بینی پس از عمل، حدود یک سال است. اگر در جراحی بینی اولیه خود به نتایج دلخواهی نرسیدید، بهتر است به مدت یک سال صبر کنید تا بینی شما به حالت اولیه خود بازگردد و با رسیدن به بهبودی کامل، برای جراحی ترمیمی آماده شود. علاوه بر این بهتر است که این مدت زمان را پس از اولین جراحی بینی سپری کنید تا با از بین رفتن ورم ها و عوارض اولیه، چهره درستی از بینی خود مشاهده کنید و در صورت نیاز به سراغ جراحی ثانویه بروید. توجه داشته باشید که بسیاری از مشکلات ظاهری بینی شما، با کاهش تورم از بین خواهد رفت.

جهت دریافت مشاوره رایگان و تخصصی شماره خود را وارد نمایید
ارسال

انواع روش های بکار برده شده در عمل مجدد

در عمل های ترمیمی بینی اصولا از دو روش جراحی باز و جراحی بسته استفاده می شود که درباره آن ها بیشتر توضیح خواهیم داد.

عمل مجدد زیبایی بینی

جراحی باز

در جراحی باز بینی، از برش هایی در کناره های بینی استفاده می شود که پزشک به داخل این عضو دسترسی داشته باشد و بتواند مشکلات به وجود آمده را رفع کند. جراحی باز معمولا در مواردی مثل پیوند غضروف و ایجاد تغییراتی در تیغه میانی بکار برده می شود و می توان گفت این روش نسبت به جراحی بسته رواج بیشتری دارد.

عمل مجدد زیبایی بینی

جراحی بسته

در جراحی بسته میزان تسلط پزشک بر بینی شما کم است و معمولا از این روش برای ایجاد اصلاحات ضعیف تر و کمتر بکار برده می شود. در جراحی بسته هیچگونه جای زخم یا بخیه بر روی بینی شما باقی نخواهد ماند.

جمع بندی

همانطور که بررسی کردیم نیاز به عمل مجدد بینی برای بیماران زیادی به وجود آمده است و پزشک شما بر اساس نیاز و میزان موفقیت عمل اولیه درباره این موضوع با شما گفتگو خواهد کرد. طراح طب یکی از گروه های موفق و قدیمی در زمینه تولید قالب های بینی است که درباره این جراحی شما را به خوبی راهنمایی خواهد کرد.

مشاوره جراحی بینی

با ما تماس بگیرید

با ما تماس بگیرید

مشاوره و نوبت دهی
[از 10:30 الی 20:30]
021 73657500
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
عنوان های مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی سوال شما توسط کارشناسان طراح طب پاسخ داده خواهد شد.
ارسال نظر
مشاوره آنلاین
راه‌های ارتباطی