مشاهده نسخه کامل این صفحه

تولید قالب کنترلی برای جراحی بینی

سالانه تعداد بسیار زیادی عمل جراحی زیبایی بینی در ایران و سایر کشورها انجام می شود. اما متاسفانه به همین تناسب با تعداد چشمگیری از افرادی که از نتیجه جراحی بینی خود رضایت ندارند، روبه رو می شویم. علت این نارضایتی به عوامل متعددی باز می گردد، که در مقاله ای دیگر به آن پرداخته شده است.

بنابر نظرسنجی های انجام شده، برخی از عواملی که موجب نارضایتی متقاضیان جراحی زیبایی بینی می شود، وابسته به خطاهای جراحی و عدم درک صحیح جراح از نظر متقاضی، می باشد. در مقاله ای که با موضوع هم فکری و تطبیق نظر جراح با مراجعه کننده و استفاده از تکنولوژی اسکن سه بعدی و طراحی سه بعدی نوشته شده است، روشی نوین در خدمات جراحی زیبایی و پوست و مو معرفی شده است. روشی که متقاضی پیش از جراحی می تواند چهره بعد از عمل و تغییرات را مشاهده کند و با پزشک خود به هم فکری دقیقی به صورت سه بعدی و مجازی برسد.

اما این سوال و نگرانی در این زمینه وجود دارد که چه ضمانتی برای رسیدن به فرم ایده آل طراحی شده وجود دارد. آیا جراح به طور دقیق فرم طراحی شده را در ذهن دارد؟ تا چه میزان ممکن است جراح به درستی به فرم طراحی شده نزدیک شود؟ آیا جراح به قولی که به متقاضی جراحی زیبایی داده است، آگاهی کامل دارد؟ برای پاسخ به این سوال ها، این مقاله را مطالعه فرمایید.

قالب های کنترلی؛ جراحی با دقت مهندسی

همانطور که ذکر شد براساس آمار رسمی ارائه شده، میزان نارضایتی متقاضیان جراحی زیبایی بینی و سایر جراحی های زیبایی از نتیجه تغییرات، به دلیل وجود خطای جراحی یا عدم درک صحیح جراح از درخواست متقاضی، امری غیر قابل انکار می باشد. اما این میزان نارضایتی تا چه زمانی باید ادامه پیدا کند؟ آیا مقصر جراح است یا متقاضیان جراحی زیبایی همیشه ناراضی هستند؟

براساس مقاله ارائه شده با موضوع طراحی سه بعدی، دریافتیم که در بسیاری از موارد نارضایتی متقاضیان به دلیل عدم وجود درک و فهم مشترک بین متقاضی و جراح می باشد که این امر در نگاه اول با استفاده از تکنولوژی اسکن سه بعدی و طراحی سه بعدی بر طرف شده است. اما راه رسیدن به فرم ایده آل طراحی شده چیست؟ چگونه می توان دقت جراحی را افزایش داد تا بتوان رضایت زیباجویان و مراجعه کنندگان جراحی زیبایی بینی را افزایش داد؟

مهندسی به عنوان علمی دقیق در محاسبات و اندازه گیری، نقطه عطفی برای کاهش خطای جراحی محسوب می شود که با استفاده از نوین ترین تکنولوژی های تصویر برداری سه بعدی، شبیه سازی سه بعدی و آنالیز دقیق تغییرات بینی توانسته است خدمتی بزرگ در پزشکی و در راستای افزایش رضایت متقاضیان جراحی زیبایی بینی داشته باشد.

همانطور که مطرح شد، زیباجویان می توانند با جراح خود به صورت مجازی فرم سه بعدی چهره بعد از عمل خود را مشاهده کنند و به عبارتی دیگر، هر آنچه که در ذهن و تصورات خود دارند را به صورت مجازی و سه بعدی بررسی کنند تا بتوانند بهترین و ایده آل ترین فرم بینی و چهره خود را با اطمینان انتخاب کنند.

پس از انجام طراحی سه بعدی، آنالیز دقیق تغییرات بینی توسط تیم فنی و مهندسی طراح طب انجام می شود تا در روز جراحی به عنوان ابزاری دقیق چشمی در اختیار جراح قرار بگیرد. همچنین براساس طراحی سه بعدی انجام شده و تحلیل میزان تغییرات بینی، قالب های کنترلی طراحی و ساخته می شوند. اما شاید تا به اینجا کاربرد اصلی قالب های کنترلی را به خوبی درک نکرده باشید، به همین خاطر خواندن بخش بعدی به شما پیشنهاد داده می شود.

قالب کنترلی؛ طراحی مهندسی

زمانی که طراحی سه بعدی توسط جراح و متقاضی جراحی بینی انجام می شود، فایل طراحی توسط واحد طراحی و مهندسی طراح طب مورد بررسی دقیق مهندسی قرار می گیرد. مهندسان خبره طراح طب با استفاده از دقیق ترین نرم افزارهای طراحی مهندسی با دقت بسیار بالایی در حد صدم میلی-متر، قالب های بینی را طراحی می کنند.

برای کنترل فرم بینی سه نوع قالب بینی طراحی و ساخته می شود که در ادامه کاربرد هریک از آن ها ذکر شده است. اما قالب های کنترلی یا ماکت های پیش ساخته بینی چگونه و با چه دقتی ساخته می شوند؟

قالب بینی یا همان قالب کنترلی بعد از طراحی توسط تیم فنی، با استفاده از جدیدترین تکنولوژی پرینترهای سه بعدی با بالاترین دقت ممکن ساخته می شوند. بنابراین طراحی و ساخت قالب های کنترلی به صورت منحصر به فرد برای هر مراجعه کننده انجام می شود.

طراحی و ساخت قالب کنترلی برای جراحی بینی

یکی از خدمات منحصر به فرد مجموعه طراح طب، طراحی و ساخت قالب های کنترلی برای جراحی انواع بینی استخوانی، بینی گوشتی و بینی های عمل مجدد یا همان جراحی ترمیم بینی است. طراح طب با ثبت اختراع قالب های کنترلی در ایران و جهان و دریافت گواهی نامه های معتبر بین المللی توانسته است به صورت انحصاری در ایران و خارج از کشور، ارائه دهنده این تکنولوژی در زمینه پزشکی باشد.

جراحی بینی با قالب کنترلی؛ رسیدن به فرم دلخواه بینی

در مطالب قبلی نحوه طراحی و ساخت قالب های کنترلی، به طور کامل ذکر شد. بنابراین مشخص شد که قالب بینی بر اساس طراحی سه بعدی چهره متقاضی و به صورت منحصر به فرد، با بالاترین دقت مهندسی ساخته می شود.

هنگامی که قالب کنترلی یا همان قالب بینی طراحی شده متقاضی ساخته می شود، در روز عمل به همراه اطلاعات جراحی و عکس های دوبعدی بیمار، به کلینیک جراحی ارسال می شود. عکس ها و تصاویر سه بعدی و دو بعدی به همراه آنالیز دقیق تغییرات بینی در بورد اتاق عمل نصب می شود و قالب ها نیز در محلول سایدکس برای چند دقیقه، به طور کامل ضدعفونی و استریل می شوند تا هیچ گونه عامل میکروبی یا عفونی باقی نماند.

پیش از شروع جراحی، پزشک با مشاهده آنالیز دقیق تغییرات بینی و طراحی سه بعدی بینی، می-داند چه تغییراتی را باید برای رسیدن به فرم ایده آل بینی و مورد نظر متقاضی انجام دهد. این امر در نگاه اول منجر به داشتن دید کلی جراح نسبت به روند جراحی می شود.

در حین عمل بینی، جراح چندین مرتبه از قالب کنترلی استفاده می کند. زمانی که جراح قالب را بر روی بینی قرار می دهد، اگر قالب کنترلی کاملاً بر روی بینی منطبق شود به این معنا است که جراح روند جراحی را برای رسیدن به فرم مورد نظر متقاضی به درستی انجام داده است.

اما اگر منطبق نشود می داند چه تغییری در کدام ناحیه باید اعمال شود. به عبارت دیگر، وجود قالب کنترلی موجب می شود تغییرات بینی تا حد امکان مطابق با نظر متقاضی انجام شود. بنابراین خطای جراحی به صورت چشم گیری کاهش می یابد. به نوعی می توان وجود قالب کنترلی در حین جراحی بینی را به عنوان نماینده متقاضی، در اتاق جراحی دانست.

آیا قالب کنترلی به بینی فرم می دهد؟!

برای بسیاری از مراجعه کنندگان جراحی بینی این سوال وجود دارد که آیا قالب کنترلی به بینی فرم می دهد؟ یا به عبارت دیگر بینی موم نیست که با قالب فرم دهی شود. اما در واقع این چنین نیست. یعنی جراح با قالب کنترلی بینی را فرم نمی دهد.

برخی از جراحان و متقاضیان جراحی زیبایی بینی، تصور و دیدگاه نادرستی از کاربرد قالب کنترلی در جراحی زیبایی بینی دارند. اما واقعیت این چنین نیست که بینی با قالب فرم دهی شود. همانطور که ذکر شد قالب کنترلی صرفاً یک ابزار دقیق مهندسی برای کنترل روند جراحی به منظور رسیدن به فرم دلخواه متقاضی می باشد.

قالب کنترلی؛ روش جراحی نیست!!!

برخی از مراجعه کنندگان جراحی زیبایی و زیباجویان این سوال را مطرح می کنند که با استفاده از قالب کنترلی نیازی به جراحی بینی نیست؟ یا بدون جراحی و صرفاً با قالب کنترلی، فرم بینی چگونه تغییر می کند. در پاسخ به این دسته از سوالات باید ذکر کرد جراحی بینی با استفاده از قالب کنترلی، روش جراحی محسوب نمی شود. یا به عبارت دیگر، قالب کنترلی روش جراحی نیست و جراح با استفاده از قالب کنترلی به بینی فرم نمی دهد.

قالب کنترلی یک ابزار دقیق همانند سایر ابزار و وسایل اتاق عمل می باشد که منحصراً برای هر متقاضی طراحی و ساخته می شود تا جراح با استفاده از آن به فرم مطلوب و مورد نظر متقاضی جراحی برسد.

بنابراین جراحی با قالب کنترلی یک روش جراحی محسوب نمی شود، بلکه یک تکنیک نوین و موثر برای افزایش سطح رضایت متقاضیان جراحی زیبایی بینی است، تا زیباجویان عزیز بتوانند به فرم ایده آل، مطلوب و مورد نظر خود برسند.

بینی بافت زنده است نه خمیر بازی!!!

برخی از جراحان بر این باور هستند که هیچگاه نمی توان به فرم مورد نظر متقاضی رسید یا حتی نزدیک شدن به فرم مورد نظر و ایده آل متقاضی جراحی زیبایی بینی را امری محال و دور از ذهن تصور می کنند.

برای درک بهتر این مطلب ابتدا تصور کنید برای جراحی بینی، به پزشکی مراجعه کرده اید و از او می خواهید بینی شما را کاملاً طبیعی جراحی کند. از جراح خود می خواهید قوس بینی شما خیلی کم و زاویه بین لب و بینی ایده آل باشد. آیا تصور ذهنی شما با جراح یکسان است؟ اگر فرض کنیم این دیدگاه کاملاً یکسان و منطبق باشد، چه تضمینی وجود دارد که جراح در حین جراحی دقیقاً به یادداشته باشد که چه قولی به متقاضی خود داده است یا حتی تا چه میزان به آن نزدیک شده باشد.

آیا استفاده از یک ابزار دقیق در حین جراحی که مطابق با خواسته متقاضی طراحی و ساخته شده است که حداقل با آن می توان میزان تغییرات را کنترل کرد، امری غیرممکن می باشد؟ بنابراین بهتر نیست واقعیت را به گونه ای دیگر بررسی کنیم! هدف اصلی استفاده از قالب های کنترلی در جراحی بینی نزدیک شدن به فرم طراحی شده و مورد نظر متقاضی و کنترل میزان تغییرات بینی مطابق با طراحی سه بعدی انجام شده است. بنابراین وجود یک ابزار کنترلی دقیق و نزدیک شدن به فرم مورد نظر متقاضی بهتر از نبود آن است.

با این وجود استفاده از قالب کنترلی نه تنها ضرری در روند و نتیجه جراحی ندارد، بلکه استفاده از آن موجب می شود جراح تمامی دقت و تمرکز خود را برای نزدیک شدن به فرم طراحی شده و مورد نظر متقاضی، به کار گیرد. البته براساس تجربه جراحی و مهارت جراح، امکان رسیدن به فرم طراحی شده و ایده آل متقاضی بیش از 80 درصد بوده که با این وجود و رضایت متقاضیان از آمارگیری های انجام شده براساس مراجعان و متقاضیان جراحی زیبایی بینی با قالب کنترلی، آمار بسیار مطلوب با رضایت بسیار زیادی از نتیجه جراحی بینی گزارش شده است، که این امری شگرف در زمینه جراحی زیبایی است.


نکات مرتبط با تولید قالب کنترلی برای جراحی بینی

قالب کنترلی

مهندسین طراح طب بر اساس طراحی سه بعدی و آنالیز تغییرات بینی، ابزار دقیقی را برای کنترل روند جراحی به منظور رسیدن به فرم دلخواه متقاضی، به عنوان قالب کنترلی، طراحی کرده و با جدیدترین پرینترهای سه بعدی آن را می‌سازند.

این ابزار به جراح این امکان را می‌دهد تا در حین جراحی، فرم بینی را با آن چک کند. اگر قالب بر روی بینی کاملا منطبق نشود، جراح باید تغییراتی را اعمال کند تا بتواند به فرم مورد نظر و طراحی شده، دست یابد. به عبارت دیگر، پایان زمان جراحی، زمانی است که قالب کنترلی به طور کامل بر روی بینی قرار بگیرد.

بنابراین با استفاده از این ابزار (قالب‌های کنترلی)، نگرانی متقاضی جراحی بینی بر طرف خواهد شد که جراح چگونه می‌تواند به فرم ایده آل و طراحی شده برسد.

قالب‌های کنترلی برای انواع بینی‌ها (گوشتی، استخوانی، ترمیم بینی، انحراف بینی و ...) کاربرد دارد و هر قالب مختص به فرم طراحی شده همان فرد می‌باشد و برای فرد دیگری کاربرد ندارد.

هنگامی که قالب کنترلی یا همان قالب بینی طراحی شده متقاضی ساخته می‌شود، در روز جراحی به همراه اطلاعات جراحی و عکس‌های دو بعدی فرد، به کلینیک جراحی ارسال می‌گردد؛ از آن رو عکس و تصاویر سه بعدی و یا تصاویر اسکن سه بعدی به همراه آنالیز دقیق تغییرات بینی در بورد اتاق عمل نصب می‌‌گردد. بنابراین با استفاده از این تکنولوژی، جراح با استفاده از ابزار دقیقی که بر اساس طراحی و سلیقه متقاضی ساخته شده است، جراحی خود را انجام می دهد. این امر توانسته است خطای جراحی را به حد بسیار زیادی کاهش دهد. بنابراین با افزایش دقت جراحی، رضایت متقاضیان جراحی بینی از نتیجه جراحی به صورت چشمگیری افزایش یافته است.

 
مشاوره تلفنی