دلایل محبوبیت رینوپلاستی یا جراحی زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی در تهران

با وجود گذشت سالیان بسیار از انجام رینوپلاستی، این جراحی همچنان بیشترین متقاضی را به خود اختصاص می‌دهد. جراحی زیبایی بینی یکی از قدیمی‌ترین جراحی‌ها در عصر مدرن جراحی پلاستیک است اما با این وجود همچنان یکی از پر طرفدارترین عمل‌های زیبایی محسوب می‌شود. معمولا جراحی‌هایی که در گذشته انجام می‌شده جای خود را به روش‌های جدیدی می‌دهد که راحت‌تر و به صرفه تر است، اما همان طور که قابل مشاهده است رینوپلاستی از این موضوع پیروی نمی‌کند. به راستی دلیل این موضوع چیست؟

بینیت از چه نوعی هست؟
استخوانی
گوشتی
گوشتی - استخوانی
نمیدانم

در این مقاله در خصوص دلایل محبوبیت و فواید رینوپلاستی یا جراحی زیبایی بینی صحبت شده است که سبب شده این جراحی همچنان بیشترین متقاضی را داشته باشد.

جراحی زیبایی بینی سبب افزایش اعتماد به نفس می‌شود

زمانی که شما از ظاهر بینی خود رضایت نداشته باشید به مرور زمان این موضوع بر اعتماد به نفس و تصویری که از خود در ذهن دارید تاثیر بدی می‌گذارد. ممکن است به این خاطر از ارتباط برقرار کردن با دیگران اجتناب کنید یا مدام به این فکر باشید که دیگران راجع به بینی شما چه فکری می‌کنند. گاهی نیز ممکن است همیشه ذهنتان درگیر این موضوع باشد که کسی شما را از نیم رخ نبیند. این موضوع علاوه بر این که بر زندگی اجتماعی شما تاثیر می‌گذارد می‌تواند به دیگر جنبه‌های زندگیتان نیز آسیب بزند.

مشاوره آنلاین روی واتساپ
0999 - 11 46 580

رینوپلاستی این امکان را فراهم می‌کند که افراد بتوانند بینی خود را به شکل دلخواه درآورند. تغییرات اندک بینی می‌تواند بر افزایش زیبایی شما تاثیر به سزایی داشته باشد. دلیل این موضوع این است که بینی در مرکز صورت قرار دارد و تغییرات اندک آن تناسب اجزای چهره را با یکدیگر بهبود می‌بخشد. در نتیجه جراحی زیبایی بینی تنها بینی شما را تغییر نمی‌دهد بلکه حالت سایر اجزای چهره‌تان نیز عوض می‌شود. این موضوع یکی از دلایل محبوبیت جراحی زیبایی بینی است زیرا افراد بسیاری سرتاسر دنیا وجود دارد که از ظاهر چهره خود راضی نیستند و رینوپلاستی این امکان را برایشان فراهم می‌کند که تغییرات چشم‌گیری در چهره‌شان ایجاد نمایند.

برطرف شدن مشکلات تنفسی با رینوپلاستی

رینوپلاستی مشکلات تنفسی را بر طرف می‌کند

همان طور که گفته شد بسیاری از افراد به منظور زیباتر شدن برای جراحی زیبایی بینی اقدام می‌کنند. این افراد ممکن است تحت تاثیر جامعه برای این جراحی اقدام کنند. این موضوع قابل انکار نیست که آدم‌ها تحت تاثیر اطرافیان خود یکسری کارها را انجام می‌دهند. اما در این میان افرادی نیز هستند که به دلایل پزشکی برای رینوپلاستی اقدام می‌کنند.

جهت دریافت مشاوره رایگان و تخصصی شماره خود را وارد نمایید
ارسال

رینوپلاستی می‌تواند بسیاری از مشکلات تنفسی را که در نتیجه کوچک بودن مسیر تنفسی، وجود موانع در راه تنفسی، منحرف بودن تیغه بینی و ... است برطرف نماید. این مشکلات می‌تواند شامل سینوزیت، خر و پف، گرفتگی بینی، آپنه در خواب، سوزش گلو به دلیل تنفس دهانی و ... باشد. به همین خاطر با گذشت زمان جراحی زیبایی بینی همچنان متقاضیان خود را دارد و این موضوع چیزی نیست که با تغییر جامعه و فرهنگ عوض شود.

رینوپلاستی آسیب و جراحت وارد شده به بینی را ترمیم می‌کند

ممکن است افراد در ورزش یا بر اثر تصادف بینی‌شان دچار آسیب و جراحت جدی شود. این جراحت هم می‌تواند بر زیبایی و هم بر تنفس فرد تاثیر بگذارد. برای این که بینی به حالت اولیه خود باز گردد نیاز به انجام جراحی بینی می‌باشد. پس تا زمانی که افراد بر اثر سانحه دچار شکستگی بینی می‌شوند نیاز به انجام رینوپلاستی از بین نمی‌رود.

ممکن است بر اثر سانحه‌ای که ایجاد شده، لخته‌های خونی به وجود آید که اگر درمان نشود به غضروف بینی آسیب برساند یا در حالتی دیگر بینی مستعد مشکلات تنفسی شود؛ پس بهتر است که در صورت وارد شدن آسیب به بینی به یک متخصص مراجعه کنید تا نیاز به جراحی ترمیمی بینی بررسی شود.

رینوپلاستی می‌تواند نتیجه رینوپلاستی را بهبود بخشد

ممکن است این جمله به نظرتان عجیب بیاید اما درست خواندید. رینوپلاستی می‌تواند نتیجه رینوپلاستی قبلی را بهتر کند. این احتمال وجود دارد که افراد به هر دلیلی از جراحی زیبایی بینی خود رضایت نداشته باشند. البته اگر در پیدا کردن جراح مناسب دقت لازم به عمل آید، این احتمال به حداقل می‌رسد. عدم رضایت از نتیجه رینوپلاستی می‌تواند به این خاطر باشد که جراح خواسته متقاضی را در حین عمل پیاده سازی نکند و خواست و سلیقه خود را در نظر بگیرد. گاهی نیز به دلیل عدم رعایت مراقبت‌های بعد از عمل بینی، یکسری جراحات ایجاد می‌شود که برای ترمیم آن ممکن است به جراحی ثانویه بینی نیاز باشد.

هر کدام از این علت‌ها که باشد، رینوپلاستی ثانویه می‌تواند شما را به نتیجه دلخواه برساند. البته برای عمل دوباره بینی لازم است که زخم‌ها و جراحات جراحی قبلی بهبود پیدا کند که برای این موضوع باید حداقل 6 ماه تا یک سال زمان بگذرد.

پیشرفت تکنیک های رینوپلاستی یا جراحی زیبایی بینی

تکنیک‌های رینوپلاستی با گذشت زمان پیشرفت کرده است

اگرچه جراحی زیبایی بینی جای خود را به روش‌های دیگر برای تغییر شکل بینی نداده، اما تکنیک‌های مورد استفاده در این جراحی به مرور زمان دستخوش تغییراتی شده است. به طور مثال در گذشته جای زخم و بخیه جراحی حتی بعد از اتمام دوره بهبود بر جای می‌ماند، اما امروزه با استفاده از ابزارهای جدید که برش‌های بسیار ظریف ایجاد می‌کند، این موضوع دیگر جای نگرانی ندارد.

علاوه بر آن برای کسانی که بینی گوشتی با ظاهری افتاده داشتند، هر چند جراح در حین عمل نوک بینی‌ را بالا می‌برد، اما بینی بعد از مدتی به حالت قبلی خود باز می‌گشت و دوباره دچار افتادگی می‌شد. اما امروزه با استفاده از تکنیک‌های جدید، دیگر این قبیل مشکلات ایجاد نمی‌شود.

از دیگر مواردی که سبب افزایش رضایت متقاضیان جراحی زیبایی بینی شده است، ارائه خدمات اسکن سه بعدی و قالب‌های کنترلی می‌باشد. این روش‌های مکمل برای افزایش دقت و کیفیت رینوپلاستی ارائه شده است تا نگرانی متقاضی از نتیجه جراحی زیبایی به حداقل برسد. پیشرفت روش‌ها و تکنیک‌های رینوپلاستی سبب شده که با گذشت زمان متقاضیان این جراحی در میان اقشار مختلف جامعه نه تنها کم‌تر نشده بلکه افزایش نیز پیدا کند.


نکات مرتبط با دلایل محبوبیت رینوپلاستی یا جراحی زیبایی بینی

کوچک کردن بینی با روش های خانگی

با توجه به اینکه یکی از دلایل بزرگی بینی می‌تواند به علت حجیم بودن بافت چربی بینی باشد، با استفاده از روش‌هایی که بافت چربی را کمتر می‌کند، می‌توان اندازه بینی را کوچک‌تر کرد. این روش‌ها شامل استفاده موضعی از زنجبیل بر بینی، بخور دادن بینی و ماساژ بینی است. بعد از بخور دادن بهتر است که آب سرد روی بینی بریزید تا بینی دچار افتادگی نشود.

علاوه بر آن در بعضی منابع به کوچک کردن بینی با استفاده از یخ اشاره شده زیرا سرما و انجماد باعث کاهش اندک حجم خواهد شد. اما باید گفت که استفاده از این روش کارایی بالایی ندارد و بینی دوباره به حالت قبل باز می‌گردد. همچنین استفاده از دستگاه کوچک کننده بینی با توجه به این که سبب ایجاد لرزش در بینی خواهد شد، می‌تواند به کاهش بافت چربی بینی کمک کرده و در کوچک کردن اندک بینی نقش موثری داشته باشد.

اسکن سه بعدی بینی

اسکن سه بعدی صورت از تمامی زوایای چهره بدون استفاده از هیچگونه اشعه ای، انجام می شود. تصویر برداری سه بعدی موجب می شود، جراح و متقاضی جراحی بینی بتوانند تمامی تغییرات مورد نظر را به صورت مجازی بر روی چهره، اعمال نمایند.

اسکن سه بعدی بینی - جراحی مجازی

قالب کنترلی

مهندسین طراح طب بر اساس طراحی سه بعدی و آنالیز تغییرات بینی، ابزار دقیقی را برای کنترل روند جراحی به منظور رسیدن به فرم دلخواه متقاضی، به عنوان قالب کنترلی، طراحی کرده و با جدیدترین پرینترهای سه بعدی آن را می‌سازند.

این ابزار به جراح این امکان را می‌دهد تا در حین جراحی، فرم بینی را با آن چک کند. اگر قالب بر روی بینی کاملا منطبق نشود، جراح باید تغییراتی را اعمال کند تا بتواند به فرم مورد نظر و طراحی شده، دست یابد. به عبارت دیگر، پایان زمان جراحی، زمانی است که قالب کنترلی به طور کامل بر روی بینی قرار بگیرد.

بنابراین با استفاده از این ابزار (قالب‌های کنترلی)، نگرانی متقاضی جراحی بینی بر طرف خواهد شد که جراح چگونه می‌تواند به فرم ایده آل و طراحی شده برسد.

قالب کنترلی در حین جراحی

قالب‌های کنترلی برای انواع بینی‌ها (گوشتی، استخوانی، ترمیم بینی، انحراف بینی و ...) کاربرد دارد و هر قالب مختص به فرم طراحی شده همان فرد می‌باشد و برای فرد دیگری کاربرد ندارد.

هنگامی که قالب کنترلی یا همان قالب بینی طراحی شده متقاضی ساخته می‌شود، در روز جراحی به همراه اطلاعات جراحی و عکس‌های دو بعدی فرد، به کلینیک جراحی ارسال می‌گردد؛ از آن رو عکس و تصاویر سه بعدی و یا تصاویر اسکن سه بعدی به همراه آنالیز دقیق تغییرات بینی در بورد اتاق عمل نصب می‌‌گردد. بنابراین با استفاده از این تکنولوژی، جراح با استفاده از ابزار دقیقی که بر اساس طراحی و سلیقه متقاضی ساخته شده است، جراحی خود را انجام می دهد. این امر توانسته است خطای جراحی را به حد بسیار زیادی کاهش دهد. بنابراین با افزایش دقت جراحی، رضایت متقاضیان جراحی بینی از نتیجه جراحی به صورت چشمگیری افزایش یافته است.

مشاوره جراحی بینی

با ما تماس بگیرید

با ما تماس بگیرید

مشاوره و نوبت دهی
[از 10:30 الی 20:30]
021 73657500
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
پرسش و پاسخ تکمیلی سوال شما توسط کارشناسان طراح طب پاسخ داده خواهد شد.
ارسال نظر
مشاوره آنلاین
راه‌های ارتباطی