مراحل جراحی بینی با قالب کنترلی

تیم طراح طب با استفاده از تکنولوژی روز علم پزشکی و مهندسی، به منظور تسهیل جراحی بینی و کاهش نارضایتی بیماران بعد از عمل، خدمات اسکن سه بعدی و تولید قالب‌های کنترلی را ارائه می‌دهد. در ادامه به توضیح مراحل جراحی بینی به کمک قالب‌های کنترلی می‌پردازیم.


مراحل جراحی بینی با قالب‌ کنترلی

مرحله اول

چهره زیباجو به وسیله‌ی پیشرفته‌ترین اسکنر سه بعدی به صورت دقیق و با بالاترین کیفیت اسکن می‌شود. لازم به ذکر است که استفاده از این نوع اسکنر هیچ گونه خطری برای متقاضی نخواهد داشت.

مرحله اول جراحی بینی با قالب کنترلی

مرحله دوم

در جلسه مشاوره با جراح منتخب، چهره بعد از عمل متقاضی با حضور و نظر جراح، متخصص طراحی و سلیقه‌ی خودش طراحی می‌شود. لازم به ذکر است که در این مرحله متخصص طراحی، نسبت‌های طلایی را نیز که به زیبایی بیشتر چهره متقاضی کمک می‌کند، در نظر خواهد گرفت.

مرحله دوم جراحی بینی با قالب کنترلی

مرحله سوم

پس از اینکه زیباجو فرم بینی بعد از عمل خود را تایید کرد، مهندسین مجموعه طراح طب به آنالیز چهره و بینی او می‌پردازند.

مرحله سوم جراحی بینی با قالب کنترلی

مرحله چهارم

در این مرحله قالب‌های کنترلی بر اساس فرم ایده‌آل بینی، طبق سلیقه متقاضی و نظر پزشک تولید می‌شوند. این قالب‌ها منحصر به فرد هستند و تنها برای همان شخص قابل استفاده می‌باشند.

مرحله چهارم جراحی بینی با قالب کنترلی

مرحله پنجم

قبل از انجام عمل جراحی، قالب‌های کنترلی ساخته شده توسط متخصصین و جراح مربوطه بازبینی می‌شوند تا از صحت آن‌ها اطمینان حاصل شود.

مرحله پنجم جراحی بینی با قالب کنترلی

مرحله ششم

در این مرحله حین عمل جراحی، قالب‌های کنترلی را بر روی بینی متقاضی گذاشته و در هر مرحله از جراحی فرم بینی را با قالب‌های کنترلی مقایسه می‌کنند تا بتوانند به نتیجه‌ی دلخواه متقاضی برسند و تنها زمانی عمل جراحی پایان می‌پذیرد که فرم بینی با قالب‌های کنترلی کاملا مطابقت داشته باشد. در پایان، از تطابق بینی بیمار با قالب کنترلی عکس گرفته می‌شود تا بعد از عمل در اختیار بیمار قرار گیرد.

مرحله ششم جراحی بینی با قالب کنترلی

نتایج جراحی بینی به کمک قالب‌های کنترلی


تصویر قبل و بعد از جراحی بینی با قالب کنترلی تصویر قبل و بعد از جراحی بینی با قالب کنترلی 1

طراحی سه بعدی بینی

لازم به ذکر است که در سایر مراکز، نتیجه بعد از عمل بینی به صورت دوبعدی طراحی می‌شود و هیچ ضمانتی وجود ندارد که بعد از عمل، بینی مشابه طراحی انجام شده شود. تنها مرکزی که در کشور طراحی سه بعدی بینی انجام می‌دهد، مجموعه طراح طب است که با ارائه قالب‌های کنترلی مختص هر متقاضی، جراح را ملزم می‌کند تا در حین جراحی، طراحی نهایی را پیاده سازی نماید.


نکات مرتبط با مراحل جراحی بینی با قالب کنترلی

انواع روش عمل بینی

1. روش جراحی باز بینی

2. روش جراحی بسته بینی

روش جراحی باز بینی

در این روش برای تغییر شکل ظاهری بینی (جراحی زیبایی بینی) از عمل جراحی رینوپلاستی (Rhinoplasty) که یک عملیات برای تغییر شکل یا اندازه بینی و یا برای مشکلات تنفسی مانند پولیپ، سینوس و ... می باشد استفاده می‌گردد؛ این عمل توسط متخصصین گوش و حلق و بینی انجام می شود؛ در این روش با برش بسیار کوچکی در ناحیه کولوملا دو سوراخ بینی را از هم جدا می‌سازند. در این روش می‌توان تمام پوست بینی را از قسمت غضروف و استخوان بالاتر کشید و تمام آنچه را که در درون بینی وجود دارد، دید. این تکنیک رینوپلاستی باز یا رینوپلاستی خارجی نامیده می‌شود.

روش جراحی بسته بینی

روش جراحی بسته بینی از طریق سوراخ‌های بینی در داخل بینی انجام می‌شود؛ جراح در زیر پوست و روی برآمدگی بینی سوراخی ایجاد می‌کند. اصطلاحاً به این روش جراحی سرپایی می گویند.


کدام متد جراحی بینی بهتر است

این که کدام روش بهتر است کاملا بستگی به شرایط بیمار و مهارت پزشک دارد و اساسا بهتر است به جای اینکه بپرسیم کدام روش بهتر است بپرسیم کدام روش مناسب‌تر است. بعضی پزشک‌ها در روش رینوپلاستی بسته تبحر بیشتری دارند تا روش باز و بعضی دیگر بلعکس. از طرفی ممکن است شرایط بینی شما به گونه‌ای باشد که یک روش برای شما مناسب‌تر از روش دیگر باشد، اما به هر حال دست بیمار برای انتخاب روش باز است و مطلوب بودن جراحی زیبایی شما بیش از هر چیزی به تبحر و تسلط جراح در آن روش جراحی بستگی دارد. می‌توان گفت که هم در میان جراحان و هم مراجعین روش باز بیشتر مورد استقبال قرار گرفته است و استفاده از این روش رو به گسترش است.


قالب کنترلی

مهندسین طراح طب بر اساس طراحی سه بعدی و آنالیز تغییرات بینی، ابزار دقیقی را برای کنترل روند جراحی به منظور رسیدن به فرم دلخواه متقاضی، به عنوان قالب کنترلی، طراحی کرده و با جدیدترین پرینترهای سه بعدی آن را می‌سازند.

این ابزار به جراح این امکان را می‌دهد تا در حین جراحی، فرم بینی را با آن چک کند. اگر قالب بر روی بینی کاملا منطبق نشود، جراح باید تغییراتی را اعمال کند تا بتواند به فرم مورد نظر و طراحی شده، دست یابد. به عبارت دیگر، پایان زمان جراحی، زمانی است که قالب کنترلی به طور کامل بر روی بینی قرار بگیرد.

بنابراین با استفاده از این ابزار (قالب‌های کنترلی)، نگرانی متقاضی جراحی بینی بر طرف خواهد شد که جراح چگونه می‌تواند به فرم ایده آل و طراحی شده برسد.

قالب کنترلی در حین جراحی

قالب‌های کنترلی برای انواع بینی‌ها (گوشتی، استخوانی، ترمیم بینی، انحراف بینی و ...) کاربرد دارد و هر قالب مختص به فرم طراحی شده همان فرد می‌باشد و برای فرد دیگری کاربرد ندارد.

هنگامی که قالب کنترلی یا همان قالب بینی طراحی شده متقاضی ساخته می‌شود، در روز جراحی به همراه اطلاعات جراحی و عکس‌های دو بعدی فرد، به کلینیک جراحی ارسال می‌گردد؛ از آن رو عکس و تصاویر سه بعدی و یا تصاویر اسکن سه بعدی به همراه آنالیز دقیق تغییرات بینی در بورد اتاق عمل نصب می‌‌گردد. بنابراین با استفاده از این تکنولوژی، جراح با استفاده از ابزار دقیقی که بر اساس طراحی و سلیقه متقاضی ساخته شده است، جراحی خود را انجام می دهد. این امر توانسته است خطای جراحی را به حد بسیار زیادی کاهش دهد. بنابراین با افزایش دقت جراحی، رضایت متقاضیان جراحی بینی از نتیجه جراحی به صورت چشمگیری افزایش یافته است.


قالب کنترلی؛ طراحی مهندسی

زمانی که طراحی سه بعدی توسط جراح و متقاضی جراحی بینی انجام می‌شود، فایل طراحی توسط واحد طراحی و مهندسی طراح طب مورد بررسی دقیق مهندسی قرار می‌گیرد. مهندسان خبره طراح طب با استفاده از دقیق‌ترین نرم افزارهای طراحی مهندسی با دقت بسیار بالایی در حد صدم میلی‌متر، قالب‌های بینی را طراحی می‌کنند.

مرکز طراح طب

برای کنترل فرم بینی سه نوع قالب بینی طراحی و ساخته می‌شود که در ادامه کاربرد هر یک از آن‌ها ذکر شده است. اما قالب‌های کنترلی یا ماکت‌های پیش ساخته بینی چگونه و با چه دقتی ساخته می‌شوند؟

قالب بینی یا همان قالب کنترلی بعد از طراحی توسط تیم فنی، با استفاده از جدیدترین تکنولوژی پرینترهای سه بعدی با بالاترین دقت ممکن ساخته می‌شوند. بنابراین طراحی و ساخت قالب‌های کنترلی به صورت منحصر به فرد برای هر مراجعه کننده انجام می‌شود.


اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ساعات پذیرش حضوری
شنبه
15 الی 19
یکشنبه
15 الی 19
دوشنبه
15 الی 19
سه شنبه
15 الی 19
چهارشنبه
15 الی 19
پنج شنبه
تعطیل
جمعه
تعطیل
پرسش و پاسخ تکمیلی سوال شما توسط کارشناسان طراح طب پاسخ داده خواهد شد.
ارسال نظر
2
 • avatar public user
  کاربر

  ببخشید هزینه عمل بینی با این تکنولوژی چقدر هست

  دوشنبه، ۲۵ تیر ۱۳۹۷
  • طراح طب

   اصولا هزینه جراحی متناسب با فرم بینی و میزان تغییرات آن مطرح می شود و با توجه به آن که در این مجموعه جراحان و متخصصان گوش و حلق و بینی و فوق تخصص های جراحی پلاستیک حضور دارند، توصیه می شود با مشاوران مجموعه تماس بگیرید.

   دوشنبه، ۲۵ تیر ۱۳۹۷