مشاهده نسخه کامل این صفحه

مراحل جراحی بینی با قالب کنترلی

تیم طراح طب با استفاده از تکنولوژی روز علم پزشکی و مهندسی، به منظور تسهیل جراحی بینی و کاهش نارضایتی بیماران بعد از عمل، خدمات اسکن سه بعدی و تولید قالب‌های کنترلی را ارائه می‌دهد. در ادامه به توضیح مراحل جراحی بینی به کمک قالب‌های کنترلی می‌پردازیم.


مراحل جراحی بینی با قالب‌ کنترلی

مرحله اول

چهره زیباجو به وسیله‌ی پیشرفته‌ترین اسکنر سه بعدی به صورت دقیق و با بالاترین کیفیت اسکن می‌شود. لازم به ذکر است که استفاده از این نوع اسکنر هیچ گونه خطری برای متقاضی نخواهد داشت.

مرحله دوم

در جلسه مشاوره با جراح منتخب، چهره بعد از عمل متقاضی با حضور و نظر جراح، متخصص طراحی و سلیقه‌ی خودش طراحی می‌شود. لازم به ذکر است که در این مرحله متخصص طراحی، نسبت‌های طلایی را نیز که به زیبایی بیشتر چهره متقاضی کمک می‌کند، در نظر خواهد گرفت.

مرحله سوم

پس از اینکه زیباجو فرم بینی بعد از عمل خود را تایید کرد، مهندسین مجموعه طراح طب به آنالیز چهره و بینی او می‌پردازند.

مرحله چهارم

در این مرحله قالب‌های کنترلی بر اساس فرم ایده‌آل بینی، طبق سلیقه متقاضی و نظر پزشک تولید می‌شوند. این قالب‌ها منحصر به فرد هستند و تنها برای همان شخص قابل استفاده می‌باشند.

مرحله پنجم

قبل از انجام عمل جراحی، قالب‌های کنترلی ساخته شده توسط متخصصین و جراح مربوطه بازبینی می‌شوند تا از صحت آن‌ها اطمینان حاصل شود.

مرحله ششم

در این مرحله حین عمل جراحی، قالب‌های کنترلی را بر روی بینی متقاضی گذاشته و در هر مرحله از جراحی فرم بینی را با قالب‌های کنترلی مقایسه می‌کنند تا بتوانند به نتیجه‌ی دلخواه متقاضی برسند و تنها زمانی عمل جراحی پایان می‌پذیرد که فرم بینی با قالب‌های کنترلی کاملا مطابقت داشته باشد. در پایان، از تطابق بینی بیمار با قالب کنترلی عکس گرفته می‌شود تا بعد از عمل در اختیار بیمار قرار گیرد.


نتایج جراحی بینی به کمک قالب‌های کنترلی


طراحی سه بعدی بینی

لازم به ذکر است که در سایر مراکز، نتیجه بعد از عمل بینی به صورت دو بعدی طراحی می‌شود و هیچ ضمانتی وجود ندارد که بعد از عمل، بینی مشابه طراحی انجام شده شود. تنها مرکزی که در کشور طراحی سه بعدی بینی انجام می‌دهد، مجموعه طراح طب است که با ارائه قالب‌های کنترلی مختص هر متقاضی، جراح را ملزم می‌کند تا در حین جراحی، طراحی نهایی را پیاده سازی نماید.


نکات مرتبط با مراحل جراحی بینی با قالب کنترلی

جراحی مجازی بینی

جدیدترین روش جراحی زیبایی بینی که با بهره مندی از تکنولوژی اسکن و شبیه سازی سه بعدی انجام می‌شود، توانسته است گامی بزرگ در راستای افزایش رضایت متقاضیان جراحی بینی از نتیجه جراحی، بردارد. جراحی مجازی بینی، تا حد بسیار زیادی به متقاضی که قصد عمل بینی دارد، کمک می‌کند تا نتیجه جراحی بینی خود را پیش از انجام جراحی ببینید. طبیعی است که بیشترین استرس برای متقاضیان جراحی بینی، مربوط به نتیجه جراحی است، زیرا متقاضی جز تصور ذهنی، هیچ تصویر دقیقی از چهره بعد از جراحی خود ندارد.

ولی در دنیای امروز که روز به روز در حال پیشرفت است، متقاضی جراحی زیبایی می‌تواند با توجه به اسکن سه بعدی و طراحی سه بعدی صورت و بینی خود، از زوایای مختلف، نتیجه عمل خود را به صورت مجازی و سه بعدی مشاهده کند و نظرات خود را ترسیم شده به جراح خود اعلام کند و در خصوص هر نقطه از بینی خود، نتیجه حاصله از عمل بینی را به صورت مجازی مشاهده کند. به طور مثال متقاضی می تواند قوس بینی خود را تغییر دهد تا حدی که مشاهده کند کدام حالت، موجب می‌شود اجزای بینی و چهره با یکدیگر تناسب بیشتری داشته باشند. در ادامه با مراحل جدیدترین روش جراحی بینی که در آن متقاضی جراحی، می تواند پیش از جراحی، چهره خود را مشاهده کند و با ابزار دقیق مهندسی به آن فرم طراحی شده برسد، آشنا خواهید شد.

انواع قالب بینی

قالب Transverse: به عنوان یک راهنما برای بررسی صحت محل اسکلت بینی طراحی شده است.

قالب Axial: برای چک کردن قوس (پل) بینی، نوک بینی، زاویه ی نوک و کلوملا مورد استفاده قرار میگیرد.

قالب Basal: برای چک کردن نهایی آلار مورد استفاده قرار می گیرد.

قالب final: بررسی شکل کلی بینی استفاده می شود.

جراحی بینی به کمک قالب بینی نه تنها دقت عمل جراحی و میزان رضایت بیمار را افزایش می دهد، بلکه موجب صرفه جویی در زمان و کاهش عوارض و خطاهای این جراحی نیز خواهد شد.

 
مشاوره تلفنی