لیست مقالات

انواع روش جراحی بینی

انواع روش جراحی بینی

بینی شما یکی از متمایز ترین ویژگی های ظاهری شما می باشد و عملکردی ضروری در بدن انسان دارد؛ وقتی شما با نگاه کردن به بینی خود از آن ناراضی هستید و یا عوارض عملکردی دارد که باعث اختلال در نفس کشیدن شما می شود، علم پزشکی روز به روز در حال پیشرفت می باشد و شما می توانید با استفاده از علم روز دنیا کیفیت زندگی خود را تغییر دهید، با تحقیق و با مراجعه به متخصصین مربوطه، با توجه به شناسایی مشکل شما و با استفاده از روش های مختلف عمل بینی اقدامات لازم را پس از بررسی اولیه مشکل شما، انجام خواهند داد. هدف از نگارش این مقاله آشنایی با انواع روش های مختلف عمل بینی می باشد. عمل بینی شامل هر نوع جراحی انجام شده در داخل و یا خارج بینی می باشد که با توجه به نیاز فرد که معمولاً یا برای بهبود تنفس، زیبایی و یا جراحات بینی (شکستگی، ضرب دیدگی و ...) انجام می پذیرد.

نقش بیمه های درمانی در عمل بینی

نقش بیمه های درمانی در عمل بینی

اغلب افراد جامعه بر این باورند که غالب بیمه برای خسارات وارد شده به جسم انسان و یا دارایی انسان می باشد؛ بیمه، به قول مادر بزرگ ، پدر بزرگهایمان مزایای زیادی برای روز مبادا دارد. با توجه به تنوع و گسترش خدمات پزشکی و افزایش هزینه های آن ، به منظور بر طرف کردن نگرانی های خانواده ها ساختار بیمه های تکمیلی شکل گرفت. هدف ازنگارش این مقاله آشنایی کلی با انواع بیمه های درمانی و تعهداتی که شرکت های بیمه در قبال زیان احتمالی بیمه گذار به وی ارائه می کنند.

هزینه های جراحی بینی

هزینه های جراحی بینی

معمولاً بیشترین دغدغه ذهنی هر فردی که قصد عمل بینی دارد، هزینه های مرتبط با عمل بینی می باشد. به عنوان مثال فردی که دچار افسردگی شده است و می خواهد تغییری در صورت خود ایجاد کند، یا فردی که با عمل بینی خود می خواهد اعتماد به نفس از دست رفته خود را دوباره به دست بیاورد، یا فردی که از خر و پف شبانه و یا گرفتگی بینی رنج می برد

راهکار های کاهش عوارض جراحی بینی

راهکار های کاهش عوارض جراحی بینی

امروزه رینوپلاستی یا عمل جراحی بینی یکی از پرطرفدارترین جراحی هایی می باشد که در بین قشر جوان جامعه به وفور قابل مشاهده است. این جراحی نیز ممکن است همانند بسیاری از جراحی های دیگر با یکسری عوارض احتمالی همراه باشد.

ژل هیالورونیک اسید

ژل هیالورونیک اسید

هرچند که عموماً تمامی ژل های موجود در بازار از نوع هیالورونیک اسید می باشند، اما انواع گوناگونی از آن ها وجود دارند که به ساختار مولکولی آن ها باز می گردد. به همین علت باید تزریق ژل توسط پزشکان با تجربه انجام گردد.

عوارض تزریق ژل

عوارض تزریق ژل

وارض تزریق ژل کاملاً به نوع ژل و نوع تزریق آن بازمی گردد. به همین دلیل توصیه می شود این امر حتماً در مراکز مجاز تحت نظر وزارت بهداشت انجام شود تا از احتمال بروز عفونت در محل تزریق جلوگیری شود.

خطرات تزریق ژل

خطرات تزریق ژل

یکی از انواع ژل های مخرب که عوارض غیر قابل جبرانی را به همراه داشتند، ژل های دائمی بودند که در ابتدا طرفداران بسیاری داشت اما رفته رفته با بوجود آمدن مشکلاتی نظیر ورم کردن ناحیه تزریق شده، جابه جایی ژل و ... این نوع از ژل به نوعی منسوخ شد.

توصیه های مهم قبل و بعد از عمل جراحی بینی

توصیه های مهم قبل و بعد از عمل جراحی بینی

نکات مورد توجه برای دوره قبل از عمل بینی و نکات مورد توجه برای دوره بعد از عمل جراحی

آیا از نتیجه نهایی جراحی بینی خود، نگران هستید؟

آیا از نتیجه نهایی جراحی بینی خود، نگران هستید؟

حتما شما هم افرادی را دیده‌اید که نیازی به جراحی ندارند و کاندید مناسبی برای جراحی نیستند اما بدون توجه به فرم صورت خود اصرار به انجام جراحی‌های زیبایی دارند. نتیجه این است که به دلیل تصمیم اشتباه، این گونه جراحی‌ها هرچه‌ قدر هم که خوب انجام شوند، در نهایت با نارضایتی مراجعه کننده همراه خواهد بود. باید در انجام عمل زیبایی به قانونی طلایی نسبت خطوط صورت توجه داشت.

تولید قالب کنترلی برای جراحی بینی

تولید قالب کنترلی برای جراحی بینی

سالانه تعداد بسیار زیادی عمل جراحی زیبایی بینی در ایران و سایر کشورها انجام می¬شود. اما متاسفانه به همین تناسب با تعداد چشمگیری از افرادی که از نتیجه جراحی بینی خود رضایت ندارند، روبه¬رو می¬شویم. علت این نارضایتی به عوامل متعددی باز می¬گردد، که در مقاله¬ای دیگر به آن پرداخته شده است.

تزریق ژل و بوتاکس

تزریق ژل و بوتاکس

تزریق ژل و بوتاکس (فیلر) یکی از بهترین و موثرترین روش های افزایش جذابیت چهره و جوانسازی و زیبا سازی چهره می¬باشد. اما آیا بهترین راه برای افزایش زیبایی تزریق ژل است؟ پیش از انجام تزریق ژل حتماً این مطلب را مطالعه نمایید.

سوالات رایج کاشت مو

سوالات رایج کاشت مو

پاسخ سوالات رایج کاشت مو