تماس با ما درباره ما
طراح طب

موفقیت عمل جراحی زیبایی بینی

عمل جراحی زیبایی بینی، با توجه به این که بینی در مرکزیت صورت قرار دارد و عملکرد تنفسی آن برای افراد ضروری است، از حساسیت بالاتری نسبت به سایر عمل‌های جراحی زیبایی برخوردار است.

موفقیت عمل بینی را می‌توان این گونه تعریف کرد که زیبایی ظاهری بینی بهتر شده و سلامت راه تنفسی حفظ شود. لازم به ذکر است که موفقیت جراحی زیبایی بینی در افراد مختلف متفاوت است و بستگی به نوع بینی فرد و سایر اجزای صورت او دارد. به طبع اگر فردی اجزای صورت متناسبی داشته باشد، بعد از عمل بینی، زیبایی او بیشتر احساس خواهد شد. در حالت دیگر اگر فردی بینی گوشتی داشته باشد و پوست ضخیم بینی‌اش امکان دست کاری زیادی به جراح ندهد، تغییرات کمتری را بعد از عمل بینی مشاهده می‌کند.

یکی از مواردی که سبب کاهش نارضایتی بیمار بعد از عمل بینی خواهد شد، شفاف سازی پزشک در جلسه مشاوره است. در صورتی که پزشک توضیحات لازم را در خصوص میزان و نوع تغییرات بینی به متقاضی بدهد، بعد از عمل نارضایتی کمتری به وجود می‌آید، زیرا متقاضی با آگاهی لازم اقدام به عمل بینی کرده است.

در ادامه به سایر ملاک‌های موفقیت جراحی زیبایی بینی پرداخته شده است.

موفقیت عمل بینی را می‌توان بهبود شکل ظاهری بینی و حفظ سلامت راه تنفسی، تعریف کرد.

ملاک‌های موفقیت عمل جراحی زیبایی بینی

• یکی از ملاک‌های موفقیت عمل بینی، تناسب بینی با سایر اجزای صورت است. الزاما بینی که کوچک باشد زیبا نیست بلکه اندازه بینی باید در تناسب با سایر قسمت‌های صورت باشد.
• امروزه بر خلاف روش‌های قدیمی، بیشتر سعی بر این است که بافت‌های بینی در صورت امکان حذف نشود و ترجیحا تقویت یا اصلاح شود. قوز یا افتادگی بینی در بیشتر موارد به دلیل عدم حمایت بافت استخوانی بینی ایجاد می‌شود و تقویت استخوان بینی در اکثر موارد مشکلات ظاهری بینی را برطرف خواهد کرد. حذف بافت‌های بینی به مرور زمان سبب تغییر شکل، افتادگی و چروکیده شدن بینی می‌شود.
• طبیعی بودن بینی از دیگر ملاک‌های موفقیت عمل بینی است. عروسکی کردن و زاویه دار کردن بینی در جوامعی با فرهنگ بالاتر دیگر زیبا نیست و زشت و مصنوعی تلقی می‌شود. علاوه بر آن بینی نباید به شکلی باشد که در نگاه اول، نظر افراد را به خود جلب کند، بلکه فردی زیباست که در نگاه اول چشم‌هایش توجه افراد را به خود جلب کند.
• به حداقل رساندن برش‌ها و زخم‌ها در جراحی بسیار حائز اهمیت است و بهتر است از تامپون استفاده نشود تا بعد از جراحی درد و مشکلات بیمار به حداقل برسد.
• بهتر است که در جراحی زیبایی بینی سوراخ‌های بینی دستکاری و کوچک‌تر نشوند چرا که ممکن است فرد دچار مشکلات تنفسی شود. همچنین این تغییرات معمولا دیر ترمیم می‌شوند و غیر قابل برگشت هستند.

راه کار افزایش موفقیت عمل جراحی زیبایی بینی

همان طور که گفته شد در صورتی که بیمار قبل از جراحی از میزان تغییرات بینی خود آگاهی داشته باشد، بعد از جراحی دچار نارضایتی کمتری می‌شود. به همین منظور تیم طراح‌طب با بهره گیری از تکنولوژی روز علم پزشکی و مهندسی به کمک دستگاه اسکن سه بعدی و نرم افزارهای پیشرفته توانسته مشکلات عمل بینی را تا حد بسیاری حل کند.

در این روش، قبل از جلسه مشاوره با پزشک، از چهره بیمار عکس برداری سه بعدی انجام می‌شود. در مرحله بعد در جلسه مشاوره به کمک متخصص طراحی، تغییرات بعد از عمل بیمار به صورت سه بعدی به او نشان داده می‌شود و او به راحتی می‌تواند نظرات خود را در صورت تایید پزشک بر طراحی چهره خود اعمال نماید. در مرحله بعد با توجه به طراحی انجام شده قالب‌های کنترلی طراحی می‌شود که حین عمل به پزشک کمک می‌کند که خواسته‌های بیمار به طور کامل به اجرا در آید. برای اطلاعات بیشتر در خصوص این روش می‌توانید مقاله مراحل جراحی بینی با قالب کنترلی را مطالعه نمایید.