پنج نکته قبل از عمل بینی

پنج نکته قبل از عمل بینی

هر عمل زیبایی می‌تواند تغییرات چشمگیری در ظاهر شما ایجاد نماید. در این میان عمل زیبایی بینی نیز چهره شما را به میزان زیادی عوض می‌کند. به کمک عمل بینی شما می‌توانید خصوصیاتی از بینی خود را که نمی‌پسندید یا خصوصیاتی که سبب ایجاد عدم تعادل در چهره شما شده، اصلاح نمایید. اگرچه این جراحی همان طور که گفته شد مزایای زیادی به همراه دارد، اما شما قبل از اقدام جدی برای عمل بینی لازم است که یکسری موارد را در نظر بگیرید.

بینیت از چه نوعی هست؟
استخوانی
گوشتی
گوشتی - استخوانی
نمیدانم

در این مقاله در خصوص پنج مورد از نکاتی که قبل از اقدام و تصمیم جدی برای عمل بینی باید در نظر بگیرید، صحبت شده است.

چه تغییراتی می‌خواهم بر بینی من اعمال شود؟

این موضوع بسیار مهم است که قبل از عمل بینی بدانید چه تغییراتی می‌خواهید بر بینی خود اعمال کنید؟ اگر به صورت مشخص نمی‌دانید که چه اصلاحاتی می‌خواهید، مشاوره با یک جراح به شما کمک می‌کند که خواسته و نیاز خود را پیدا کنید. اکثر افرادی که برای عمل بینی اقدام می‌کنند برای مدتی طولانی با ظاهر خود مشکل داشته‌اند. آن‌ها معمولا از اندازه، شکل یا ساختار بینی خود رضایت ندارند. مشکلات رایجی که افراد به خاطر آن بینی خود را عمل می‌کنند شامل بزرگ بودن بینی، کوچک بودن بیش از حد، افتادگی نوک بینی، کج بودن، پهن بودن، باریک بودن زیاد و ... می‌باشد.

مشاوره آنلاین روی واتساپ
0999 - 11 46 580

چند مورد از رایج ترین اصلاحاتی که برای بینی در خواست می‌شود شامل برداشتن قوز بینی، ایجاد تقارن در دو سمت بینی، اصلاح افتادگی نوک بینی، کم کردن عرض بینی، کوچک کردن یا بزرگ کردن اندازه کلی بینی و کوچک کردن سوراخ‌های بینی می‌باشد. گاهی اوقات نیز افراد به این دلیل خواستار عمل بینی هستند که نمی‌توانند به راحتی از یک سوراخ یا هر دو سوراخ بینی خود نفس بکشند. این موضوع می‌تواند نشان دهنده این باشد که عملکرد بینی دچار اختلال شده که این اختلال نیز به کمک عمل بینی برطرف می‌شود. عمل بینی می‌تواند هم شکل کلی بینی شما را هم قسمت کوچکی از آن را تغییر دهد همچنین به کمک این جراحی عملکرد بینی نیز بهبود پیدا می‌کند. پس اگر به دنبال ایجاد اصلاح مشکلات ظاهری یا ایرادات تنفسی در بینی خود هستید، عمل بینی می‌تواند برای شما گزینه مناسبی باشد.

آیا من انتظارات واقع بینانه‌ای از عمل بینی دارم؟

عمل بینی یک جراحی پیچیده است. این جراحی از زمان‌های قدیم انجام شده و یکی از سخت‌ترین جراحی‌ها محسوب می‌شود. قبل از انجام این عمل یا هر جراحی دیگر بسیار مهم است که بدانید چه انتظاراتی دارید. به طور مثال شما نمی‌توانید با نشان دادن یک عکس از جراح خود بخواهید که بینی شما را به آن شکل دربیاورد. بینی هر شخص منحصر به فرد است و امکانات خاصی به جراح می‌دهد. اگر ورودی جراحی یکسان نباشد نمی‌توان انتظار خروجی یکسان داشت. به طور مثال ضخامت پوست در بعضی از افراد زیاد است که این موضوع سبب می‌شود جراح نتواند پوست را بر ساختار جدید بینی به راحتی بنشاند. برای واضح شدن این موضوع ابتدا اندکی در خصوص روند جراحی بینی توضیح می‌دهیم.

جهت دریافت مشاوره رایگان و تخصصی شماره خود را وارد نمایید
ارسال
عمل بینی به روش باز

غالبا جراحان از روش باز برای جراحی بینی استفاده می‌کنند. در این روش جراح در سوراخ‌های بینی و ناحیه کلوملا (ناحیه‌ای میان دو سوراخ بینی و در قسمت پایه) برش ایجاد کرده که از طریق آن می‌تواند پوست را بالا ببرد و به ساختارهای زیرین آن دسترسی پیدا کرده و تغییرات مد نظر خود را اعمال نماید. بعد از اتمام اصلاحات جراح پوست بینی را پایین می‌آورد و بر ساختار جدید می‌نشاند. سپس برش‌های ایجاد شده بخیه می‌شود. حال اگر پوست بینی ضخامت زیادی داشته باشد به سختی بر ساختار جدید می‌نشیند. به همین دلیل برای اشخاصی که پوست ضخیم دارند تغییرات کم‌تری می‌توان ایجاد کرد.

در مثالی دیگر بعضی از افراد از جراح خود می‌خواهند که بیش از اندازه بینی آن‌ها را کوچک کنند و اصطلاحا خواستار بینی عروسکی می‌باشند. این افراد باید در نظر داشته باشند که کوچک شدن بیش از حد بینی آن‌ها می‌تواند سبب کوچک شدن مخروط تنفسی شده که در نتیجه آن عملکرد تنفسی بینی دچار اخلال می‌شود. با توجه به نکات گفته شده با اندکی مطالعه در خصوص عمل بینی متوجه می‌شوید که خواسته‌ها و انتظارات واقع بینانه از جراح خود داشته باشید.

آیا من زمان کافی برای دوره بهبود بعد از عمل دارم؟

یکی از نکات مهمی که قبل از تصمیم‌گیری برای عمل بینی باید در نظر بگیرید این است که آیا شما زمان کافی برای دوره بهبود بعد از عمل دارید؟ شما نباید زمانی که قرار است یک هفته دیگر به مسافرت بروید یا زمانی که قرار است در این هفته یک ملاقات کاری انجام دهید، عمل کنید. لازم است که شما مدتی بعد از عمل خود سر کار نروید، فعالیت‌های معمول خود را کاهش دهید و استراحت کافی داشته باشید.

بعد از جراحی بینی، شما درد کمی را تجربه می‌کنید و دچار ورم و کبودی می‌شوید. ممکن است در چند روز اول بعد از عمل بینی نتوانید به راحتی نفس بکشید. در دوره بهبود بعد از عمل بینی لازم است شما یکسری مراقبت‌ها را انجام دهید. به طور مثال خم نشوید و یا وزنه سنگین بلند نکنید. همچنین از دویدن، دوچرخه سواری و ورزش‌های هوازی برای چندین روز اجتناب کنید. علاوه بر آن از ورزش‌هایی که در آن تماس فیزیکی وجود دارد لازم است که به مدت چند ماه اجتناب شود تا استخوان بینی استحکام خود را بازیابد.

قبل از گرفتن وقت عمل به موارد گفته شده توجه داشته باشید. مراقبت‌های بعد از عمل نیز می‌تواند علاوه بر مهارت جراح در نتیجه جراحی شما تاثیر گذار باشد؛ پس لازم است که آن‌ها را جدی بگیرید.

آیا من برای ظاهر جدید آماده هستم؟

بعضی از اشخاص بدون در نظر گرفتن این موضوع که با تغییر بینی کل چهره آن‌ها تغییر می‌کند، برای جراحی اقدام کرده و بعد از آن با دیدن تغییرات شوکه می‌شوند. عادت کردن به چهره جدید ممکن است اندکی زمان‌بر باشد. اگر درباره ظاهر جدید خود نگران هستید در این خصوص با جراحتان صحبت کنید.

طراحی بینی قبل از عمل

امروزه با استفاده از تکنولوژی اسکن سه بعدی جراح می‌تواند به شما نشان دهد که چهره بعد از عمل شما تقریبا چه شکل خواهد بود. شما می‌توانید طراحی بعد از عمل خود را به صورت سه بعدی و از همه زوایا مشاهده کنید و به این ترتیب تصمیم گیری بهتری داشته باشید.

آیا جراح انتخابی من مهارت کافی دارد؟

مهارت جراح یکی از مهمترین فاکتورها در موفقیت عمل بینی است. یک جراح خوب می‌تواند عوارض جانبی جراحی و مشکلات بعد از آن را به حداقل برساند. بنابراین این که شما یک جراح مطمئن انتخاب کنید بسیار حائز اهمیت است. برای انتخاب یک جراح مناسب بهترین کار این است که در خصوص خواسته‌ها و توقعات خود با جراحانی که ملاقات می‌کنید صحبت کرده و متوجه شوید که کدام یک بهتر خواسته شما را درک کرده و اجرا می‌کند. البته در این مرحله به منطقی بودن خواسته‌هایتان نیز توجه کنید. علاوه بر آن لازم است که شما نمونه‌کارهای جراح مورد نظر را مشاهده کرده و با کسانی که در مطب او حضور دارند و نزد او جراحی شده‌اند مشورت کنید تا با میزان مهارت جراح مورد نظر آشنا شوید.


نکات مرتبط با پنج نکته قبل از عمل بینی

اسکن سه بعدی بینی

اسکن سه بعدی صورت از تمامی زوایای چهره بدون استفاده از هیچگونه اشعه ای، انجام می شود. تصویر برداری سه بعدی موجب می شود، جراح و متقاضی جراحی بینی بتوانند تمامی تغییرات مورد نظر را به صورت مجازی بر روی چهره، اعمال نمایند.

اسکن سه بعدی بینی - جراحی مجازی

جراحی مجازی بینی

جدیدترین روش جراحی زیبایی بینی که با بهره مندی از تکنولوژی اسکن و شبیه سازی سه بعدی انجام می‌شود، توانسته است گامی بزرگ در راستای افزایش رضایت متقاضیان جراحی بینی از نتیجه جراحی، بردارد. جراحی مجازی بینی، تا حد بسیار زیادی به متقاضی که قصد عمل بینی دارد، کمک می‌کند تا نتیجه جراحی بینی خود را پیش از انجام جراحی ببینید. طبیعی است که بیشترین استرس برای متقاضیان جراحی بینی، مربوط به نتیجه جراحی است، زیرا متقاضی جز تصور ذهنی، هیچ تصویر دقیقی از چهره بعد از جراحی خود ندارد.

ولی در دنیای امروز که روز به روز در حال پیشرفت است، متقاضی جراحی زیبایی می‌تواند با توجه به اسکن سه بعدی و طراحی سه بعدی صورت و بینی خود، از زوایای مختلف، نتیجه عمل خود را به صورت مجازی و سه بعدی مشاهده کند و نظرات خود را ترسیم شده به جراح خود اعلام کند و در خصوص هر نقطه از بینی خود، نتیجه حاصله از عمل بینی را به صورت مجازی مشاهده کند. به طور مثال متقاضی می تواند قوس بینی خود را تغییر دهد تا حدی که مشاهده کند کدام حالت، موجب می‌شود اجزای بینی و چهره با یکدیگر تناسب بیشتری داشته باشند. در ادامه با مراحل جدیدترین روش جراحی بینی که در آن متقاضی جراحی، می تواند پیش از جراحی، چهره خود را مشاهده کند و با ابزار دقیق مهندسی به آن فرم طراحی شده برسد، آشنا خواهید شد.

قالب کنترلی

مهندسین طراح طب بر اساس طراحی سه بعدی و آنالیز تغییرات بینی، ابزار دقیقی را برای کنترل روند جراحی به منظور رسیدن به فرم دلخواه متقاضی، به عنوان قالب کنترلی، طراحی کرده و با جدیدترین پرینترهای سه بعدی آن را می‌سازند.

این ابزار به جراح این امکان را می‌دهد تا در حین جراحی، فرم بینی را با آن چک کند. اگر قالب بر روی بینی کاملا منطبق نشود، جراح باید تغییراتی را اعمال کند تا بتواند به فرم مورد نظر و طراحی شده، دست یابد. به عبارت دیگر، پایان زمان جراحی، زمانی است که قالب کنترلی به طور کامل بر روی بینی قرار بگیرد.

بنابراین با استفاده از این ابزار (قالب‌های کنترلی)، نگرانی متقاضی جراحی بینی بر طرف خواهد شد که جراح چگونه می‌تواند به فرم ایده آل و طراحی شده برسد.

قالب کنترلی در حین جراحی

قالب‌های کنترلی برای انواع بینی‌ها (گوشتی، استخوانی، ترمیم بینی، انحراف بینی و ...) کاربرد دارد و هر قالب مختص به فرم طراحی شده همان فرد می‌باشد و برای فرد دیگری کاربرد ندارد.

هنگامی که قالب کنترلی یا همان قالب بینی طراحی شده متقاضی ساخته می‌شود، در روز جراحی به همراه اطلاعات جراحی و عکس‌های دو بعدی فرد، به کلینیک جراحی ارسال می‌گردد؛ از آن رو عکس و تصاویر سه بعدی و یا تصاویر اسکن سه بعدی به همراه آنالیز دقیق تغییرات بینی در بورد اتاق عمل نصب می‌‌گردد. بنابراین با استفاده از این تکنولوژی، جراح با استفاده از ابزار دقیقی که بر اساس طراحی و سلیقه متقاضی ساخته شده است، جراحی خود را انجام می دهد. این امر توانسته است خطای جراحی را به حد بسیار زیادی کاهش دهد. بنابراین با افزایش دقت جراحی، رضایت متقاضیان جراحی بینی از نتیجه جراحی به صورت چشمگیری افزایش یافته است.

مشاوره جراحی بینی

با ما تماس بگیرید

با ما تماس بگیرید

مشاوره و نوبت دهی
[از 10:30 الی 20:30]
021 73657500
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
پرسش و پاسخ تکمیلی سوال شما توسط کارشناسان طراح طب پاسخ داده خواهد شد.
ارسال نظر
مشاوره آنلاین
راه‌های ارتباطی