مشاهده نسخه کامل این صفحه

چه کسانی کاندیدای مناسب جراحی بینی هستند؟

آیا همه افراد می‌توانند عمل جراحی بینی را انجام دهند؟ جراحی بینی در حال حاضر به دو صورت سپتوپلاستی و رینوپلاستی انجام می‌شود که رینوپلاستی عمل زیبایی محسوب شده و برای شکل دادن درست به ظاهر بینی مناسب است. این روش جراحی گسترش زیادی پیدا کرده است و در حال حاضر متقاضیان زیادی در سراسر جهان دارد که علاوه بر افزایش دادن زیبایی، برای برخی از ناهنجاری ‌های تنفسی نیز مناسب می‌باشد. حال باید دید که چه کسانی کاندیدای مناسب برای چنین جراحی هستند و آیا همه افراد می‌توانند جراحی بینی را انجام دهند؟ در این مقاله کاندیدای مناسب برای عمل بینی را بررسی می‌کنیم.

بررسی کاندیدای مناسب جراحی بینی

با وجودی که این نوع جراحی می‌تواند برای کلیه افراد انجام شود، اما به هر حال گاهی اوقات ممکن است برخی از افراد شرایط لازم برای چنین جراحی را نداشته باشند که این موضوع به تشخیص پزشک معالج بستگی دارد. اما برای آنکه شما بتوانید یک کاندیدای مناسب برای چنین عملی باشید، حتماً باید از برخی ویژگی ‌های الزامی نیز برخوردار باشید که عبارتند از:

افرادی که از حالت بینی خود رضایت ندارند

گاهی در اطراف خود می‌بینیم که برخی از افراد در قسمت بینی خود دچار مشکل هستند. یکی از مهم‌ترین آن ها عدم تقارن در قسمت غضروفی و ساختار استخوانی بینی می‌باشد. به همین دلیل شیوه ‌های مختلفی را جهت به دست آوردن زیبایی بیشتر انجام می‌دهند که بهترین و مناسب ‌ترین آن جراحی بینی رینوپلاستی می‌باشد.

افرادی که بینی شان به علت پیری بد حالت شده است

برخی از افراد با افزایش یافتن سن دچار تغییرات زیادی در حالت چهره خود می‌شوند که یکی از آن ها نیز بینی می‌باشد. به طوری که ممکن است بینی ظاهر و فرم نامناسبی پیدا کند که این موضوع آزار دهنده است. به همین دلیل این افراد نیز اقدام به انجام عمل جراحی بینی رینوپلاستی می‌کنند که روشی ایده‌آل و تایید شده جهت حالت دادن به بینی و برطرف کردن شکل و ظاهر نامناسب آن می‌باشد.

افرادی که دچار ناهنجاری بینی هستند

گاهی اوقات تنها حفظ ظاهر و زیبایی بینی برای انجام عمل جراحی بینی رینوپلاستی مطرح نیست. چون دیده می‌شود که برخی از افراد دچار اختلالات تنفسی و ناهنجاری بینی هستند که این مشکلات بسیار جدی هستند و گاهی ممکن است تنفس افراد را نیز دچار مشکل کنند و برای رفع چنین مشکلاتی اقدام کنند. راه‌ های زیادی برای برطرف کردن این اختلالات وجود دارد که یکی از آن ها نیز رینوپلاستی می‌باشد. در بیشتر مواقع رینوپلاستی می‌تواند حتی به جای سپتوپلاستی نیز انجام شود.

افرادی که سن مناسب دارند

در سنین نوجوانی بدن با تغییرات هورمونی فراوانی همراه است. بسیاری از قسمت ‌های بدن از جمله بینی و دیگر اجزای صورت دچار تغییرات بسیار چشمگیری خواهند شد. هیجاناتی که در سنین بلوغ افراد رخ می‌دهد، ممکن است موجب شود بسیاری از جوانان و نوجوانان متقاضی چنین جراحی باشند. اما دقت کنید که بسیاری از متخصصین همواره توصیه می‌کنند تا زمانی که اجزای صورت رشد کامل خودشان را نکرده‌اند، هیچگونه عمل جراحی بر روی آن انجام نشود.

به این ترتیب سن مناسب برای چنین جراحی از ۱۸ الی ۵۰ سال می‌باشد و حتی می‌توان گفت اصلی‌ترین و مهم‌ترین عامل برای یک کاندیدای مناسب سن آن است که می‌تواند نتایج موفقیت آمیز و قابل قبولی در طی این عمل جراحی به دست بدهد.

افرادی که تصور معقول دارند

افرادی که دارای تصورات و انتظارات معقول و واقع بینانه هستند، گزینه بسیار مناسبی جهت جراحی بینی نیز می‌باشند. فراموش نکنید که اصلی‌ترین هدف از جراحی بینی برطرف کردن برخی از ناهنجاری‌ها و همچنین بهبود بخشیدن به ظاهر بینی می‌باشد و واضح است که هیچ شیوه یا روشی قادر نخواهد بود به صورت صد در صد کلیه نواقص بینی را برطرف کند. پس بهتر است چنین انتظاری نداشته باشید که پس از جراحی بینی شما بسیار خارق‌العاده بوده و یا شما به فرد کاملاً متفاوتی تبدیل شوید. با این تصور معقولانه در واقع شما یک فرد ایده‌آل و به عنوان کاندیدای مناسب جهت عمل جراحی بینی خواهید بود.

نتیجه‌ گیری

در این مقاله کاندیدای مناسب برای رینوپلاستی را بررسی کردیم. رینوپلاستی یکی از شیوه‌ های نوین برای جراحی بینی و از بین بردن برخی از ناهنجاری‌ها در ظاهر آن می‌باشد که برای انجام دادن آن فرد باید حتماً شرایط لازم را داشته باشد. ما در این مقاله به چند نمونه از آن ها اشاره کردیم. در سایت طراح طب بیشتر با کاندیدای مناسب برای رینوپلاستی آشنا شوید.

 
مشاوره تلفنی