آیا کاندید مناسبی برای عمل بینی هستید؟

کاندید مناسب عمل بینی

اگر به هماهنگی بینی با سایر اجزای چهره‌تان و تأثیری که بر شکل کلی ظاهر شما دارد دقت کنید شاید به این نتیجه برسید که عمل بینی گزینه‌ایی است که ارزش دارد به آن فکر کنید. با انتخاب یک مجموعه‌ی مجرب و در نهایت یک جراح خوب می‌توانید یک عمل زیبایی مناسب داشته باشید. جراح می‌تواند بینی شما را به طور ماهرانه تغییر دهد تا هم عیوب ظاهری بینی و هم مشکلات عملکردی آن برطرف شود. با این حال عمل بینی برای همه مناسب نیست، با پاسخ دادن به سؤالات زیر می‌توانید بفهمید آیا عمل بینی گزینه‌ی مناسبی برای شما هست یا خیر؟

بینیت از چه نوعی هست؟
استخوانی
گوشتی
گوشتی - استخوانی
نمیدانم

آیا بینی شما باعث عدم اعتماد به نفس شما می‌شود؟

اگر قسمتی از بدن یا صورت شما بر احساستان تأثیر منفی می‌گذارد و باعث ایجاد حس خجالت و عدم اعتماد به نفس در شماست، زمان آن رسیده است که با انجام عمل زیبایی بینی این مشکلات را برطرف کنید. امروزه با پیشرفت علم پزشکی و تکنولوژی امکان اصلاح عیوب ظاهری به بهترین شکل وجود دارد. اگر شما هیچ گونه مشکل روانشناسی مثل خود زشت پنداری ندارید اما به علت شکل یا اندازه‌ی بینی خود اعتماد به نفس پایینی دارید، عمل بینی به عنوان یک اقدام کمک کننده برای حل این مسئله مؤثر است.

مشاوره آنلاین روی واتساپ
0999 - 11 46 580

آیا گاهی اوقات در تنفس مشکل دارید؟

آیا خروپف می‌کنید یا دچار آپنه ی خواب هستید؟ ممکن است این موارد علائم انحراف تیغه‌ی بینی باشند. انحراف تیغه‌ی بینی مسئله‌ی بسیار شایعی است که می‌تواند از درجات خفیف تا حالات شدید در افراد مختلف وجود داشته باشد. علاوه بر انحراف بینی، وجود پولیپ بینی و تورم شاخک‌های بینی نیز باعث بروز مشکلات تنفسی می‌شود. در همه‌ی این موارد، عمل بینی می‌تواند بسیار تأثیر گذار باشد و کمک کند تا شما بتوانید تنفس راحت‌تری داشته باشید. در صورتی که از مشکلات تنفسی رنج می‌برید، با مراجعه به یک جراح می‌توانید علت را بررسی کنید. اگر هر یک از مشکلات ذکر شده در شما وجود داشته باشد، شما کاندید مناسبی برای جراحی بینی خواهید بود.

جهت دریافت مشاوره رایگان و تخصصی شماره خود را وارد نمایید
ارسال
ضربه به بینی

آیا تا کنون آسیب جدی به بینی شما وارد شده است؟

آسیب‌هایی که به بینی وارد می‌شوند ممکن است شکل و عملکرد آن را تغییر دهند، اما عمل بینی می‌تواند این مشکلات را برطرف کند. در صورتی که بینی ضربه‌ی شدیدی وارد شود که باعث درد، تورم و خون ریزی شود باید با مراجعه به پزشک متخصص گوش و حلق و بینی و انجام معاینات بالینی مطمئن شوید که به تیغه‌ی بینی آسیبی نرسیده است. در صورتی که شکستگی در استخوان‌ها و غضروف بینی وجود داشته باشد که منجر به ایراد ظاهری و عملکردی شده باشد با عمل بینی می‌توان آن را رفع کرد.

آیا موارد زیر در مورد بینی شما وجود دارد؟

۱.قوز بینی. قوز بینی می‌تواند به صورت ژنتیکی با در اثر شکستگی بینی وجود داشته باشد. وجود قوز بینی به خصوص از زاویه نیم رخ باعث می‌شود بینی بزرگ و نازیبا به نظر برسد. با تراشیدن غضروف و استخوان در عمل بینی می‌توان این ایراد را رفع کرد و با ایجاد یک قوس مناسب هم در خانم‌ها و هم آقایان زیبایی بینی را افزایش داد.
۲.بینی کج. یکی از ویژگی‌هایی که باعث می‌شود بینی متناسب‌تر باشد، صاف بودن آن از زاویه‌ی رو به رو می‌باشد. اگر بینی به یک سمت منحرف شده باشد یا حالت پیچ خورده داشته باشد تقارن و هماهنگی چهره از بین می‌رود. کجی و نامتقارن بودن بینی تنها با عمل بینی از بین می‌رود. در صورتی که به دنبال رفع کجی بینی خود هستید عمل بینی برای شما مناسب است.
۳.پهن بودن بینی. پهنای بینی ممکن است به علت گرد بودن نوک بینی، پهن بودن سوراخ‌ها یا پل بینی باشد. در هر حال چون بینی در مرکز صورت قرار دارد و عدم تناسب آن با سایر اجزای صورت باعث بر هم خوردن هماهنگی چهره می‌شود، جراح می‌تواند با تشخیص علت پهن بودن بینی روند عمل بینی را برنامه‌ریزی کرده و آن را اصلاح کند.
۴.افتادگی نوک بینی. این مسئله می‌تواند دلایل متعددی مانند بالارفتن سن، ضربه به بینی و آسیب دیدگی آن یا عمل زیبایی بینی ناموفق داشته باشد. حتی ممکن است افتادگی بینی به صورت ژنتیکی در فرد وجود داشته باشد. وجود زاویه‌ی مناسب بین لب بالا و بینی در زیبایی چهره نقش زیادی دارد. زاویه‌ی ایده آل در خانم‌ها ۹۵-۱۰۰ درجه و در آقایان ۹۰-۹۵ درجه می‌باشد. اگر اشکال بینی شما فقط افتادگی نوک بینی باشد می‌توان آن را با جراحی تیپ پلاستی که همان عمل نوک بینی است از بین برد.
۵.زیاد بودن ارتفاع بینی. فاصله‌ی بین نوک بینی تا صورت ارتفاع بینی نام دارد. اگر این ارتفاع از ۶۷ درصد طول بینی بیشتر باشد یعنی ارتفاع بینی زیاد است. در افرادی که ارتفاع بینی‌شان زیاد است، بینی برای صورت بزرگ است و برجسته به نظر می‌رسد. در عمل بینی که برای کاهش ارتفاع بینی انجام می‌شود سعی بر این است که تناسب ارتفاع نوک بینی با پل بینی ایجاد شود که در واقع باعث کوچک شدن بینی می‌شود.

عمل بینی ایرانی‌ها

آیا دوست دارید ویژگی‌های قومیتی و نژادی در بینی شما کم‌تر شود؟

اغلب اوقات، ویژگی‌های نژادی در گروه‌های قومی مانند آسیایی‌ها یا آفریقایی - آمریکایی‌ها، در بینی افراد مشخص است. این ویژگی نژادی در ایرانیان باعث ایجاد بینی بزرگ در اغلب افراد می‌باشد. به صورت کلی برای انجام عمل بینی جراحان نژاد و قومیت فرد را در نظر می‌گیرند و اغلب جراحان معتقدند که در جراحی زیبایی بینی، بهتر است ویژگی‌های قومیتی در بینی فرد، کاملاً از بین نرود و تناسب اجزای صورت حفظ شود؛ اما با عمل بینی می‌توان این ویژگی‌های نژادی را تعدیل کرد و تناسب بیشتری به چهره بخشید. برای اصلاح بزرگی یا پهن بودن بینی تنها روش موجود عمل زیبایی بینی است.

با توجه به پاسخ‌هایتان به سؤالات فوق، آیا شما کاندید مناسبی برای عمل بینی هستید؟

اگر پاسخ شما به تعدادی از سؤالات مطرح شده، بله می‌باشد احتمالاً شما می‌توانید کاندید مناسبی برای جراحی زیبایی بینی باشید. فاکتورهای زیادی وجود دارد که می‌تواند تعیین کند شما کاندیدای ایده آلی برای جراحی زیبایی بینی هستید یا خیر؛ بنابراین لطفاً یک جلسه مشاوره با جراحان پلاستیک ما ترتیب دهید تا در مورد گزینه‌های خود صحبت کرده و بتوانید بر اساس شرایطتان بهترین تصمیم را بگیرید.


نکات مرتبط با آیا کاندید مناسبی برای عمل بینی هستید؟

اسکن سه بعدی بینی

اسکن سه بعدی صورت از تمامی زوایای چهره بدون استفاده از هیچگونه اشعه ای، انجام می شود. تصویر برداری سه بعدی موجب می شود، جراح و متقاضی جراحی بینی بتوانند تمامی تغییرات مورد نظر را به صورت مجازی بر روی چهره، اعمال نمایند.

اسکن سه بعدی بینی - جراحی مجازی

قالب کنترلی

مهندسین طراح طب بر اساس طراحی سه بعدی و آنالیز تغییرات بینی، ابزار دقیقی را برای کنترل روند جراحی به منظور رسیدن به فرم دلخواه متقاضی، به عنوان قالب کنترلی، طراحی کرده و با جدیدترین پرینترهای سه بعدی آن را می‌سازند.

این ابزار به جراح این امکان را می‌دهد تا در حین جراحی، فرم بینی را با آن چک کند. اگر قالب بر روی بینی کاملا منطبق نشود، جراح باید تغییراتی را اعمال کند تا بتواند به فرم مورد نظر و طراحی شده، دست یابد. به عبارت دیگر، پایان زمان جراحی، زمانی است که قالب کنترلی به طور کامل بر روی بینی قرار بگیرد.

بنابراین با استفاده از این ابزار (قالب‌های کنترلی)، نگرانی متقاضی جراحی بینی بر طرف خواهد شد که جراح چگونه می‌تواند به فرم ایده آل و طراحی شده برسد.

قالب کنترلی در حین جراحی

قالب‌های کنترلی برای انواع بینی‌ها (گوشتی، استخوانی، ترمیم بینی، انحراف بینی و ...) کاربرد دارد و هر قالب مختص به فرم طراحی شده همان فرد می‌باشد و برای فرد دیگری کاربرد ندارد.

هنگامی که قالب کنترلی یا همان قالب بینی طراحی شده متقاضی ساخته می‌شود، در روز جراحی به همراه اطلاعات جراحی و عکس‌های دو بعدی فرد، به کلینیک جراحی ارسال می‌گردد؛ از آن رو عکس و تصاویر سه بعدی و یا تصاویر اسکن سه بعدی به همراه آنالیز دقیق تغییرات بینی در بورد اتاق عمل نصب می‌‌گردد. بنابراین با استفاده از این تکنولوژی، جراح با استفاده از ابزار دقیقی که بر اساس طراحی و سلیقه متقاضی ساخته شده است، جراحی خود را انجام می دهد. این امر توانسته است خطای جراحی را به حد بسیار زیادی کاهش دهد. بنابراین با افزایش دقت جراحی، رضایت متقاضیان جراحی بینی از نتیجه جراحی به صورت چشمگیری افزایش یافته است.

قالب کنترلی؛ طراحی مهندسی

زمانی که طراحی سه بعدی توسط جراح و متقاضی جراحی بینی انجام می‌شود، فایل طراحی توسط واحد طراحی و مهندسی طراح طب مورد بررسی دقیق مهندسی قرار می‌گیرد. مهندسان خبره طراح طب با استفاده از دقیق‌ترین نرم افزارهای طراحی مهندسی با دقت بسیار بالایی در حد صدم میلی‌متر، قالب‌های بینی را طراحی می‌کنند.

مرکز طراح طب

برای کنترل فرم بینی سه نوع قالب بینی طراحی و ساخته می‌شود که در ادامه کاربرد هر یک از آن‌ها ذکر شده است. اما قالب‌های کنترلی یا ماکت‌های پیش ساخته بینی چگونه و با چه دقتی ساخته می‌شوند؟

قالب بینی یا همان قالب کنترلی بعد از طراحی توسط تیم فنی، با استفاده از جدیدترین تکنولوژی پرینترهای سه بعدی با بالاترین دقت ممکن ساخته می‌شوند. بنابراین طراحی و ساخت قالب‌های کنترلی به صورت منحصر به فرد برای هر مراجعه کننده انجام می‌شود.

مشاوره جراحی بینی

با ما تماس بگیرید

با ما تماس بگیرید

مشاوره و نوبت دهی
[از 10:30 الی 20:30]
021 73657500
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
پرسش و پاسخ تکمیلی سوال شما توسط کارشناسان طراح طب پاسخ داده خواهد شد.
ارسال نظر
مشاوره آنلاین
راه‌های ارتباطی