کشیدن بخیه بینی چگونه است؟

کشیدن بخیه بینی چگونه است؟

جراحی بینی یکی از متداول ترین عمل های زیبایی در دنیای امروز به شمار می رود. با پیشرفت علم پزشکی در کنار پیشرفت تکنولوژی جراحی بینی به یکی از آسان ترین عمل های ممکن در جهان تبدیل شده است و در کشور ما نیز مردان و زنان زیادی با اهدافی مثل برطرف کردن نواقص ظاهری و رفع مشکلات ساختاری و بیماری های تنفسی به سراغ جراحی بینی می آیند. یکی از مراحل مهم پس از انجام جراحی بینی، کشیدن بخیه بینی است. بخیه با هدف پیوند زدن در جراحی بکار برده می شود و کشیدن آن از موضوعات استرس زا برای بیماران است. بطور کلی بهتر است در روزهای پس از عمل کاری با بخیه نداشته باشید و کشیدن آن را به پزشک خود بسپارید. اگر قصد دارید درباره بخیه بینی بیشتر بدانید، با ما همراه باشید.

بینیت از چه نوعی هست؟
استخوانی
گوشتی
گوشتی - استخوانی
نمیدانم

زمان کشیدن بخیه بینی

بطور کلی می توان گفت زمان کشیدن بخیه پس از جراحی بینی به نوع بخیه بکار رفته بستگی دارد. بخیه های جذبی اکثرا تا حداکثر یک ماه پس از جراحی بینی جذب شده و از بین می روند. اما در صورتی که پزشک شما از بخیه های غیر جذبی استفاده کرده باشد، پس از گذشت 5 الی 7 روز از جراحی باید برای کشیدن بخیه اقدام کنید. توجه داشته باشید که کشیدن بخیه پس از عمل فرآیند حساسی است که بهتر است این کار را به فرد متخصصی بسپارید. بهترین فرد برای کشیدن بخیه های غیر جذبی، شخص پزشک شما است.

مشاوره آنلاین روی واتساپ
0999 - 11 46 580
کشیدن بخیه بینی چگونه است؟

انواع بخیه بینی

مدل های مختلف بخیه ای که در عمل های بینی توسط پزشکان بکار برده می شوند به دو نوع جذبی و غیر جذبی تقسیم می شوند که هر یک از ویژگی های خاصی برخوردار هستند. درباره این دو نوع بخیه به اختصار صحبت خواهیم کرد.

جهت دریافت مشاوره رایگان و تخصصی شماره خود را وارد نمایید
ارسال

بخیه جذبی

بخیه های جذبی یا قابل جذب نوع پرکاربردی از بخیه های بیمارستانی هستند که با گذر زمان توسط پوست جذب شده و از بین می روند. اگر پزشک شما در حین جراحی از این نوع بخیه ها استفاده کند، شما نیازی به کشیدن بخیه نخواهید داشت و به راحتی از این مرحله عبور خواهید کرد. معمولا از این بخیه ها در ترمیم بینی استفاده می شود و کاربرد زیادی دارند. بخیه های جذبی در دو نوع طبیعی و مصنوعی موجود هستند و عموما در جراحی بینی از بخیه های جذبی مصنوعی بدلیل هماهنگی بیشتر با بدن و پوست استفاده می شود.

بخیه غیر جذبی

بخیه های جذبی از جنس نایلون تولید می شوند و معمولا برای قسمت هایی از بدن مثل بینی که امکان برداشتن آسان وجود دارد، استفاده می شوند. بخیه های غیر جذبی بر اساس بافت مورد نظر انتخاب می شوند و از مقاومت زیادی برخوردار هستند.

کشیدن بخیه بینی چگونه است؟

میزان درد کشیدن بخیه بینی

میزان دردی که ممکن است در طی فرآیند کشیدن بخیه تحمل کنید، به مهارت پزشک شما بستگی دارد. اگر فرد تخصص زیادی داشته باشد، انجام این کار بیشتر از چند دقیقه طول نخواهد کشید و بدلیل سرعت بالای او، شما متوجه هیچگونه دردی نخواهید شد. اما غیر حرفه ای عمل کردن افراد می تواند باعث شود تا شما درد زیادی متحمل شوید. بجز درد لحظه کشیدن بخیه، ممکن است کمی سوزش در محل آن احساس کنید که پس از مدتی از بین خواهد رفت.

مراقبت از بخیه پس از جراحی بینی

شما می توانید با رعایت نکاتی پیش از اقدام جهت کشیدن بخیه های خود، به سهولت بیشتر این کار کمک کنید. بهتر است پیش از کشیدن بخیه ها تلاش کنید که در هنگام عطسه از دهان خود کمک بگیرید و فشاری به بینیتان وارد نکنید. می توانید برای مراقبت بیشتر از بخیه ها آن ها را بوسیله کرم های مخصوص مرطوب نگه دارید. توجه داشته باشید که تا پیش از کشیدن بخیه ها باید با دهان نفس بکشید و از ایجاد فشار بر روی بینی و بخیه ها جلوگیری کنید.

جمع بندی

توجه داشته باشید که کشیدن بخیه کار سختی نیست اما بهتر است از فردی متخصص و حرفه ای کمک بگیرید تا بدون درد این کار را برایتان انجام دهد. طراح طب یکی از مجموعه های ماهر و توانمند در حوزه طراحی و اختراع قالب های کنترلی، قالب های بینی و اسکن سه بعدی بینی است که در جراحی های زیبایی به ویژه عمل بینی کاربرد زیادی دارد و می تواند در این زمینه شما را راهنمایی کند.

مشاوره جراحی بینی

با ما تماس بگیرید

با ما تماس بگیرید

مشاوره و نوبت دهی
[از 10:30 الی 20:30]
021 73657500
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
عنوان های مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی سوال شما توسط کارشناسان طراح طب پاسخ داده خواهد شد.
ارسال نظر
مشاوره آنلاین
راه‌های ارتباطی