کوچک کردن بینی با ماساژ

کوچک کردن بینی با ماساژ

رایج‌ترین روش تغییر شکل بینی، جراحی زیبایی بینی است. طبق گزارش‌های انجمن جراحان پلاستیک امریکا، بیش از ۲۰۷ هزار عمل زیبایی بینی در سال ۲۰۱۹ در امریکا انجام شده است که نشان دهنده‌ی محبوبیت این جراحی می‌باشد. عمل زیبایی بینی برای افرادی که از ظاهر بینی خود ناراضی هستند انجام می‌شود. همچنین این جراحی برای مواردی مانند ترمیم آسیب‌های بینی، اصلاح نقص‌های مادرزادی و بهبود مشکلات تنفسی نیز انجام می‌شود. عمل بینی می‌تواند اندازه، شکل و نسبت بینی را تغییر دهد.

بینیت از چه نوعی هست؟
استخوانی
گوشتی
گوشتی - استخوانی
نمیدانم

به‌تازگی بسیاری از وب‌سایت‌ها ورزش و ماساژ بینی را به عنوان راه‌حل جایگزین جراحی برای کوچک کردن بینی تبلیغ می‌کنند. اگرچه آن‌ها ادعا می‌کنند كه این تمرینات می‌توانند به اصلاح فرم بینی كمك كنند، اما هیچ دلیلی بر مؤثر بودن این تمرینات وجود ندارد. بیایید بررسی کنیم که علم در مورد تمرینات بینی چه می‌گوید. ما همچنین به سایر گزینه‌های غیر جراحی و جراحی برای تغییر شکل بینی خواهیم پرداخت.

آیا تمرینات و ماساژ بینی در تغییر بینی تأثیرگذار هستند؟

هیچ مدرک علمی مبنی بر اینکه ورزش‌های بینی می‌توانند بینی شما را تغییر دهند وجود ندارد. شکل قاعده بینی، جایی که به صورت متصل می‌شود، اساساً از طریق شکل استخوان تعیین می‌شود. نوک بینی نیز توسط غضروف‌های نرم شکل گرفته است. هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد تمرینات و ماساژ بینی می‌توانند به طور محسوسی بر شکل این بافت‌ها تأثیر بگذارند. ممکن است ماساژ بینی تأثیر کمی بر عضلات کوچک اطراف بینی داشته باشد اما از این عضلات برای ایجاد حالت‌های صورت استفاده می‌شود و نقش خاصی در شکل و اندازه‌ی بینی ندارند.

مشاوره آنلاین روی واتساپ
0999 - 11 46 580

آیا می‌توان با استفاده از خمیردندان بینی را کوچک‌تر کرد؟

برخی وب‌سایت‌ها شایعاتی از این دست را منتشر می‌کنند، اما آیا شواهد علمی برای تأیید این مطلب وجود دارد؟ همان‌طور که گفته شد فرم بینی در درجه اول از طریق شکل استخوان و غضروف تعیین می‌شود و خمیردندان بر اندازه و شکل هیچ‌کدام از آن‌ها تأثیری ندارد. همچنین هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد سایر روش‌های خانگی مانند استفاده از سرکه‌ی سیب، زنجبیل یا سیر بر تغییر اندازه و شکل بینی تأثیر داشته باشد.

چگونه بینی خود را بدون جراحی تغییر دهیم؟

چگونه بینی خود را بدون جراحی تغییر دهیم؟

روش‌های زیر ممکن است به شما کمک کند تا ظاهر بینی خود را بدون جراحی تغییر دهید، اما بهتر است بدانید در حال حاضر تنها راهی که نتایج آن مادام‌العمر است جراحی زیبایی بینی می‌باشد.
۱.آرایش و ایجاد سایه روشن روی بینی: آرایش اندازه بینی را تغییر نمی‌دهد، اما می‌تواند به تغییر ظاهر کمک کند. بسیاری از آموزش‌ها به‌صورت آنلاین وجود دارد که روش‌های مختلف آرایش بینی را توضیح می‌دهد؛ اما این یک روش وقت‌گیر است و انجام آن برای همه‌ی افراد از جمله آقایان ممکن نیست.
۲.استفاده از فیلرها: در این روش با تزریق فیلر زیر پوست بینی تغییراتی در شکل بینی به وجود می‌آید. در این روش پزشک یک فیلر ژل مانند زیر پوست تزریق می‌کند این فیلر می‌تواند حاوی اسیدهیالورونیک و یا کلسیم هیدروکسیلاپاتیت باشد. نتایج این روش مانند روش جراحی زیبایی چشمگیر نیست و با این روش نمی‌توان اندازه بینی را کوچک‌تر کرد.
۳.لیفت بینی با نخ: در این روش پزشک سوراخ کوچکی روی بینی ایجاد می‌کند سپس توسط نخ مخصوصی افتادگی بینی را اصلاح می‌کند. این روش نیز موقتی است و پس از مدتی نخ در محل جذب می‌شود. این روش معمولاً برای اصلاح افتادگی بینی استفاده می‌شود و برای تغییر اندازه‌ی بینی کاربردی ندارد.

جهت دریافت مشاوره رایگان و تخصصی شماره خود را وارد نمایید
ارسال

روش‌های جراحی

همان‌طور که در بالا اشاره کردیم روش‌های غیر جراحی روش‌های موقتی هستند که توسط آن‌ها تغییرات چشمگیری در بینی ایجاد نمی‌شود. با این روش‌ها اندازه‌ی بینی و شکل پره‌های بینی تغییر نمی‌کند، همچنین ایرادهای بینی که منجر به مشکلات تنفسی می‌شوند با این روش‌ها قابل حل شدن نیستند. به طور مثال انحراف تیغه‌ی بینی یا پولیپ بینی تنها با عمل جراحی قابل اصلاح و بهبود هستند. گزینه‌های جراحی زیر می‌تواند به تغییر شکل بینی کمک کند.

رینوپلاستی یا جراحی زیبایی بینی

رینوپلاستی یا جراحی زیبایی بینی

رایج‌ترین روش برای تغییر فرم بینی، جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی است. توسط این نوع جراحی می‌توان سوراخ‌های بینی را اصلاح کرد، قوز بینی را برداشت و اندازه و شکل بینی را تغییر داد. چند روش جراحی زیبایی بینی وجود دارد، اما دو دسته اصلی، جراحی زیبایی بینی باز و جراحی زیبایی بینی بسته هستند.

جراحی زیبایی بینی به روش باز

جراحی زیبایی بینی باز معمولاً برای تغییر شکل عمده انجام می‌شود. طی این نوع جراحی، جراح برشی روی پوست بین سوراخ‌های بینی ایجاد می‌کند تا به قسمت داخلی بینی دسترسی پیدا کند. یا استفاده از این روش جراح کاملاً اجزای بینی را می‌بیند و با تسلط کامل تغییرات مورد نظر را روی بینی اعمال می‌کند.

جراحی زیبایی بینی به روش بسته

در این روش برشی روی پوست بینی ایجاد نمی‌شود و جراح عمل جراحی را از طریق برش‌هایی که داخل سوراخ‌های بینی ایجاد می‌شود، انجام می‌دهد. در جراحی بینی به روش بسته پوست بینی بالا نمی‌رود بنابراین جراح نمی‌تواند ساختار کلی بینی را مشاهده کند.
هر کدام از این جراحی‌ها مزایا و معایب خود را دارند و تصمیم‌گیری برای نوع جراحی بر عهده‌ی جراح می‌باشد. پس از معاینه‌ی متقاضی، بر اساس نوع بینی و شرایط زیباجو جراح تصمیم می‌گیرد کدام روش جراحی را انجام دهد.

سپتوپلاستی یا جراحی تیغه‌ی بینی

تیغه‌ی داخلی بینی می‌تواند به علل مختلفی دچار انحراف باشد. تیغه‌ی بینی یا سپتوم از جنس استخوان و غضروف است و حفره‌ی بینی را به دو قسمت تقسیم می‌کند. اگر انحرافی در این تیغه وجود داشته باشد ممکن است فرد دچار عوارض متعددی مانند گرفتگی بینی، سردرد، کاهش بویایی و... شود. از طریق جراحی سپتوپلاستی سپتوم یا تیغه‌ی بینی در جایگاه درست قرار می‌گیرد و انحراف ان از بین می‌رود. رینوپلاستی یا جراحی زیبایی بینی برای اصلاح عیوب زیبایی و ظاهری بینی انجام می‌شود. در صورت لزوم ممکن است رینوپلاستی به همراه سپتوپلاستی انجام شود که در این صورت به آن سپتورینوپلاستی می‌گویند.

سخن نهایی

تبلیغات در مورد کوچک کردن بینی با ماساژ بینی و یا ورزش بینی در اینترنت محبوب است اما باید بدانید هیچ مدرکی مبنی بر مؤثر بودن ماساژ بینی و یا ورزش بینی برای تغییر شکل و اندازه بینی وجود ندارد. شکل بینی شما در درجه اول توسط استخوان و غضروف تعیین می‌شود و بدون جراحی قابل تغییر نیست. اگر از فرم و اندازه بینی خود ناراضی هستید مطمئن‌ترین راه که نتایج دائمی به همراه دارد عمل جراحی زیبایی بینی است.


نکات مرتبط با کوچک کردن بینی با ماساژ

قالب کنترلی

مهندسین طراح طب بر اساس طراحی سه بعدی و آنالیز تغییرات بینی، ابزار دقیقی را برای کنترل روند جراحی به منظور رسیدن به فرم دلخواه متقاضی، به عنوان قالب کنترلی، طراحی کرده و با جدیدترین پرینترهای سه بعدی آن را می‌سازند.

این ابزار به جراح این امکان را می‌دهد تا در حین جراحی، فرم بینی را با آن چک کند. اگر قالب بر روی بینی کاملا منطبق نشود، جراح باید تغییراتی را اعمال کند تا بتواند به فرم مورد نظر و طراحی شده، دست یابد. به عبارت دیگر، پایان زمان جراحی، زمانی است که قالب کنترلی به طور کامل بر روی بینی قرار بگیرد.

بنابراین با استفاده از این ابزار (قالب‌های کنترلی)، نگرانی متقاضی جراحی بینی بر طرف خواهد شد که جراح چگونه می‌تواند به فرم ایده آل و طراحی شده برسد.

قالب کنترلی در حین جراحی

قالب‌های کنترلی برای انواع بینی‌ها (گوشتی، استخوانی، ترمیم بینی، انحراف بینی و ...) کاربرد دارد و هر قالب مختص به فرم طراحی شده همان فرد می‌باشد و برای فرد دیگری کاربرد ندارد.

هنگامی که قالب کنترلی یا همان قالب بینی طراحی شده متقاضی ساخته می‌شود، در روز جراحی به همراه اطلاعات جراحی و عکس‌های دو بعدی فرد، به کلینیک جراحی ارسال می‌گردد؛ از آن رو عکس و تصاویر سه بعدی و یا تصاویر اسکن سه بعدی به همراه آنالیز دقیق تغییرات بینی در بورد اتاق عمل نصب می‌‌گردد. بنابراین با استفاده از این تکنولوژی، جراح با استفاده از ابزار دقیقی که بر اساس طراحی و سلیقه متقاضی ساخته شده است، جراحی خود را انجام می دهد. این امر توانسته است خطای جراحی را به حد بسیار زیادی کاهش دهد. بنابراین با افزایش دقت جراحی، رضایت متقاضیان جراحی بینی از نتیجه جراحی به صورت چشمگیری افزایش یافته است.

قالب کنترلی؛ طراحی مهندسی

زمانی که طراحی سه بعدی توسط جراح و متقاضی جراحی بینی انجام می‌شود، فایل طراحی توسط واحد طراحی و مهندسی طراح طب مورد بررسی دقیق مهندسی قرار می‌گیرد. مهندسان خبره طراح طب با استفاده از دقیق‌ترین نرم افزارهای طراحی مهندسی با دقت بسیار بالایی در حد صدم میلی‌متر، قالب‌های بینی را طراحی می‌کنند.

مرکز طراح طب

برای کنترل فرم بینی سه نوع قالب بینی طراحی و ساخته می‌شود که در ادامه کاربرد هر یک از آن‌ها ذکر شده است. اما قالب‌های کنترلی یا ماکت‌های پیش ساخته بینی چگونه و با چه دقتی ساخته می‌شوند؟

قالب بینی یا همان قالب کنترلی بعد از طراحی توسط تیم فنی، با استفاده از جدیدترین تکنولوژی پرینترهای سه بعدی با بالاترین دقت ممکن ساخته می‌شوند. بنابراین طراحی و ساخت قالب‌های کنترلی به صورت منحصر به فرد برای هر مراجعه کننده انجام می‌شود.

مشاوره جراحی بینی

با ما تماس بگیرید

با ما تماس بگیرید

مشاوره و نوبت دهی
[از 10:30 الی 20:30]
021 73657500
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
پرسش و پاسخ تکمیلی سوال شما توسط کارشناسان طراح طب پاسخ داده خواهد شد.
ارسال نظر
مشاوره آنلاین
راه‌های ارتباطی