کوچک کردن سوراخ‌های بینی

کوچک کردن سوراخ های بینی

برخی از افراد دارای پره‌های بینی بزرگ هستند که باعث شده بینی آن‌ها پهن و بزرگ به نظر برسد. در برخی از نژادها معمولا این مسئله بیشتر دیده می‌شود. در بعضی از افراد دیگر بعد از جراحی بینی پره‌های بینی بزرگ‌تر به نظر آمده و نیازمند اصلاح می‌باشد. در هر دو حالت می‌توان از جراحی کوچک کردن سوراخ یا پره بینی استفاده کرد.

بینیت از چه نوعی هست؟
استخوانی
گوشتی
گوشتی - استخوانی
نمیدانم

در این مقاله در خصوص کوچک کردن پره‌های بینی صحبت شده است.

ساختار پره بینی

بسیاری از افراد تصور می‌کنند که بزرگ بودن پره‌های بینی به علت ازدیاد بافت غضروفی در این ناحیه می‌باشد. اما باید گفت که پره بینی غضروف ندارد و از بافت نرم، فیبروزی و چربی تشکیل شده است. در نتیجه، برای اصلاح این ناحیه نیازی به دست‌کاری غضروف نمی‌باشد.

مشاوره آنلاین روی واتساپ
0999 - 11 46 580

زیبایی پره‌های بینی

برای این‌که سوراخ‌های بینی یک فرد زیبا به نظر برسد لازم است که طول یا قطر سوراخ بینی دو برابر فاصله بالای سوراخ بینی تا نوک بینی باشد. علاوه بر آن بهتر است که عرض پایه بینی به اندازه فاصله میان چشم‌ها باشد و تقریبا یک پنجم عرض صورت را به خود اختصاص دهد.

زیبایی بینی

جراحی کوچک کردن پره‌های بینی

برای کوچک کردن پره‌های بینی از روش‌های مختلفی می‌توان استفاده کرد. در یک روش برش پره بینی از محل اتصال پره به بالای لب زده می‌شود. در روش دیگر این برش از محل اتصال پره به گونه ایجاد می‌گردد. گاهی نیز از برش‌های داخلی برای کوچک کردن پره بینی استفاده می‌شود. استفاده از تکنیک کوچک کردن پره بینی بستگی به میزان کاهش سایز، شکل سوراخ بینی و میزان قرینه بودن دو سوراخ بینی با یکدیگر دارد. تشخیص انتخاب روش جراحی به عهده پزشک است. در صورتی که از برش‌های داخلی استفاده شود، دیگر جای برش و بخیه مشخص نخواهد بود. در حالتی نیز که برش پوست بینی در قسمت پایین بینی (محل اتصال پره به بالای لب) باشد، جای بخیه کمتر دیده می‌شود.

در صورتی که مشکل بینی فقط بزرگ بودن پره بینی باشد، می‌توان طی یک عمل سرپایی در مطب با بی‌حسی موضوعی جراحی کوچک کردن سوراخ‌های بینی را انجام داد.

جهت دریافت مشاوره رایگان و تخصصی شماره خود را وارد نمایید
ارسال

بزرگ بودن پره‌های بینی بعد از عمل

همان طور که گفته شد بعضی از افراد بعد از عمل از بزرگی سوراخ‌های بینی خود رضایت نداشته و تمایل به اصلاح این مشکل طی عمل ترمیمی دارند. برای این که در خصوص شکل پره‌های بینی خود قضاوت کنید، لازم است که حداقل 6 ماه از جراحی بینی شما گذشته باشد، زیرا تا قبل از آن به دلیل تورم نا متقارن، ممکن است پره‌های بینی بزرگ یا نامتقارن به نظر برسند. بعد از عمل بینی مایعات بافتی در زیر پوست جمع شده و تورم ایجاد می‌کنند.

در صورتی که بعد از 6 ماه از ظاهر بینی خود رضایت نداشتید، می‌توانید طی عمل ترمیمی که معمولا به صورت سرپایی در مطب انجام می‌شود، مشکلات جزئی باقی مانده را اصلاح کنید.

کوچک کردن بیش از حد بینی

بسیاری از افراد قبل از جراحی از پزشک خود می‌خواهند که بینی آن‌ها را بیش از اندازه کوچک کند. همان طور که قبل‌تر نیز گفته شد بینی باید در تناسب با سایر اجزای صورت باشد تا زیبا به نظر برسد و برای زیبایی بینی نسبت‌های ذکر شده باید در جراحی در نظر گرفته شود. در صورتی که یک فرد صورت پهنی دارد، یک بینی باریک برای او مناسب نخواهد بود.

علاوه بر آن کوچک کردن بیش از حد بینی ممکن است برای فرد مشکلات تنفسی به همراه داشته باشد. یک جراح ماهر همیشه سلامت راه تنفسی بیمار را در اولویت خود برای اعمال تغییرات قرار می‌دهد.

عمل کوچک کردن سوراخ های بینی

مراقبت‌های بعد از کوچک کردن سوراخ‌های بینی

بعد از جراحی کوچک کردن سوراخ‌های بینی، ممکن است بینی‌تان کمی ورم داشته باشد که طبیعی است و جای نگرانی ندارد. همچنین در صورتی که از برش‌های خارجی برای جراحی استفاده شده باشد لازم است که چند روز بعد برای کشیدن بخیه‌ها به دکتر عمل بینی خود مراجعه کنید.

همان طور که گفته شد پره‌های بینی حاوی چربی هستند که ترشح چربی در این نواحی مانع از بهبود سریع زخم می‌شود؛ پس لازم است با استفاده از داروی مناسب مراقبت‌های لازم از این ناحیه به عمل آید. شکل و نوع بینی فرد در از بین رفتن جای بخیه بسیار مهم است؛ کسانی که دارای بینی گوشتی هستند، زمان بیشتری برای مراقبت از محل بخیه باید اختصاص دهند.

هزینه جراحی کوچک کردن پره‌های بینی

یکی از فاکتورهایی که هزینه جراحی بینی را مشخص می‌کند، میزان تغییرات بینی است. با توجه به این که برای عمل کوچک کردن سوراخ‌های بینی، تنها پره بینی تغییر داده می‌شود، زمان زیادی از پزشک نمی‌گیرد پس هزینه کمتری نیز دریافت می‌شود.

علاوه بر آن جراحی کوچک کردن پره‌های بینی را می‌تواند به صورت سرپایی در مطب انجام داد و نیاز به دکتر بیهوشی نیست؛ در نتیجه هزینه‌های مربوط به بیمارستان حذف شده و به طبع هزینه این جراحی از هزینه یک جراحی کامل به مراتب کمتر خواهد بود.


نکات مرتبط با کوچک کردن سوراخ‌های بینی

کوچک کردن بینی با روش های خانگی

با توجه به اینکه یکی از دلایل بزرگی بینی می‌تواند به علت حجیم بودن بافت چربی بینی باشد، با استفاده از روش‌هایی که بافت چربی را کمتر می‌کند، می‌توان اندازه بینی را کوچک‌تر کرد. این روش‌ها شامل استفاده موضعی از زنجبیل بر بینی، بخور دادن بینی و ماساژ بینی است. بعد از بخور دادن بهتر است که آب سرد روی بینی بریزید تا بینی دچار افتادگی نشود.

علاوه بر آن در بعضی منابع به کوچک کردن بینی با استفاده از یخ اشاره شده زیرا سرما و انجماد باعث کاهش اندک حجم خواهد شد. اما باید گفت که استفاده از این روش کارایی بالایی ندارد و بینی دوباره به حالت قبل باز می‌گردد. همچنین استفاده از دستگاه کوچک کننده بینی با توجه به این که سبب ایجاد لرزش در بینی خواهد شد، می‌تواند به کاهش بافت چربی بینی کمک کرده و در کوچک کردن اندک بینی نقش موثری داشته باشد.

اسکن سه بعدی بینی

اسکن سه بعدی صورت از تمامی زوایای چهره بدون استفاده از هیچگونه اشعه ای، انجام می شود. تصویر برداری سه بعدی موجب می شود، جراح و متقاضی جراحی بینی بتوانند تمامی تغییرات مورد نظر را به صورت مجازی بر روی چهره، اعمال نمایند.

اسکن سه بعدی بینی - جراحی مجازی

قالب کنترلی

مهندسین طراح طب بر اساس طراحی سه بعدی و آنالیز تغییرات بینی، ابزار دقیقی را برای کنترل روند جراحی به منظور رسیدن به فرم دلخواه متقاضی، به عنوان قالب کنترلی، طراحی کرده و با جدیدترین پرینترهای سه بعدی آن را می‌سازند.

این ابزار به جراح این امکان را می‌دهد تا در حین جراحی، فرم بینی را با آن چک کند. اگر قالب بر روی بینی کاملا منطبق نشود، جراح باید تغییراتی را اعمال کند تا بتواند به فرم مورد نظر و طراحی شده، دست یابد. به عبارت دیگر، پایان زمان جراحی، زمانی است که قالب کنترلی به طور کامل بر روی بینی قرار بگیرد.

بنابراین با استفاده از این ابزار (قالب‌های کنترلی)، نگرانی متقاضی جراحی بینی بر طرف خواهد شد که جراح چگونه می‌تواند به فرم ایده آل و طراحی شده برسد.

قالب کنترلی در حین جراحی

قالب‌های کنترلی برای انواع بینی‌ها (گوشتی، استخوانی، ترمیم بینی، انحراف بینی و ...) کاربرد دارد و هر قالب مختص به فرم طراحی شده همان فرد می‌باشد و برای فرد دیگری کاربرد ندارد.

هنگامی که قالب کنترلی یا همان قالب بینی طراحی شده متقاضی ساخته می‌شود، در روز جراحی به همراه اطلاعات جراحی و عکس‌های دو بعدی فرد، به کلینیک جراحی ارسال می‌گردد؛ از آن رو عکس و تصاویر سه بعدی و یا تصاویر اسکن سه بعدی به همراه آنالیز دقیق تغییرات بینی در بورد اتاق عمل نصب می‌‌گردد. بنابراین با استفاده از این تکنولوژی، جراح با استفاده از ابزار دقیقی که بر اساس طراحی و سلیقه متقاضی ساخته شده است، جراحی خود را انجام می دهد. این امر توانسته است خطای جراحی را به حد بسیار زیادی کاهش دهد. بنابراین با افزایش دقت جراحی، رضایت متقاضیان جراحی بینی از نتیجه جراحی به صورت چشمگیری افزایش یافته است.

مشاوره جراحی بینی

با ما تماس بگیرید

با ما تماس بگیرید

مشاوره و نوبت دهی
[از 10:30 الی 20:30]
021 73657500
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
پرسش و پاسخ تکمیلی سوال شما توسط کارشناسان طراح طب پاسخ داده خواهد شد.
ارسال نظر
مشاوره آنلاین
راه‌های ارتباطی