جراحی زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی با قالب کنترلی - طراح طب با ثبت اختراع قالب های کنترلی تحولات جدیدی را دنیای جراحی زیبایی بینی رقم زده است.

جراحی زیبایی بینی با قالب کنترلی

جراحی زیبایی بینی با قالب های کنترلی به شرح ذیل میباشد :

مرحله اول: چهره متقاضی به وسیله ی پیشرفته ترین اسکنر سه بعدی به صورت دقیق و با کیفیت بالا اسکن میشود

مرحله دوم: در جلسه مشاوره با حضور یک پزشک با تجربه ، مهندس متخصص و متقاضی و همراهان ، بینی دلخواه فرد طراحی میشود . متقاضی در این جلسه میتواند به صورت سه بعدی چهره بعد از عمل خود را مشاهده کند

مرحله سوم: بعد از اینکه متقاضی فرم بینی قبل از عمل را مشاهده و تایید کرد ، مهندسین و متخصصین مجموعه طراح طب به آنالیز چهره و بینی متقاضی بر اساس نسبت های طلایی صورت میپردازند

مرحله چهارم: در این مرحله قالب های کنترلی متقاضی که مختص به خود فرد میباشد و از فرم پیش طراحی شده متقاضی میباشد تولید میگردد

مرحله ‍‍پنج: قبل از انجام عمل جراحی در اتاق عمل دوباره آنالیز ها و قالب های کنترلی توسط پزشک و متخصصین بازبینی میشود

مرحله ششم: در این مرحله حین عمل جراحی ، قالب های کنترلی را بر روی بینی متقاضی گذاشته و در هر مرحله از جراحی فرم بینی را با قالب های کنترلی مقایسه میکنند تا بتوانند به نتیجه ی دلخواه متقاضی برسند و تنها زمانی عمل جراحی پایان میپذیرد که فرم بینی حین جراحی با قالب های کنترلی کاملا مطابقت داشته باشد


جراحی زیبایی بینی با ظهور قالب کنترلی کاملا متحول شده و به سمت و سویی رفته است که زیبا جو به راحتی میتونه چهره بعد از عمل خود را در جلسه مشاوره و طراحی قبل از عمل خود ببیند و کاملا با اطمینان تصمیم گیری کند

چه کسانی مناسب هستند برای جراحی زیبایی بینی:

زیباجویانی که دوست دارند فرم بینی خود را کوچک یا بزرگ کنند

زیباجویانی که تمایل دارند انحنای بینی و یا بینی استخوانی خود را اصلاح کنند

افرادی که مایل هستند با قال کنترلی بینی خود را جراحی کنند و قبل از عمل عکس بینی بعد از عمل خود را ببینند

کسانی که در بینی خود پلیپ یا قوس دارند

به چه صورت برای عمل بینی آماده شویم؟

در قدم نخست و مهمترین کار شما، میبایست یک مجموعه تخصصی پوست و مو زیبایی مورد تایید وزارت بهداشت را انتخاب نمایید و برای مشاوره به کلینیک مراجعه نمایید.

کلینیک طراح طب با همکاری پزشکان متخصص مجرب جراحی گوش و حلق و بینی و فوق تخصص جراحی پلاستیک و متخصص جراحی فک و صورت و EMT مرکزی ویژه و خاص را برای انتخاب شما در ایران و زودی در سرتاسر دنیا آماده نموده است.

مرکز مشاوره زیبایی طراح طب

نخستین مجموعه مشاوره زیبایی در جهان میباشد که با بهره گیری از تخصص بیش از ۱۷ مهندس و ۷ جراح متخصص زیبایی اقدام به انجام جراحی های زیبایی با بروزترین و مدرن ترین تکنولوژی جهان مینماید. با بهره گیری از خدمات این مرکز چهره شما به صورت سه بعدی طراحی میشود و میتوانید با حداقل ۴ جراح متخصص زیبایی مشاوره داشته باشید و هر جراح به صورت جداگانه بر اساس تکنیک های جراحی خودش ، نتایج بعد از عمل شما را برایتان طراحی میکند تا بتوانید بهترین انتخاب را برای جراحی خود داشته باشید .همچنین برای اطمینان بیشتر شما از نتیجه جراحی و همینطور برای اینکه اطمینان داشته باشید که جراح در حین عمل دقیقا چه قولی به شما داده و خواسته های شما از نتیجه عمل چه میباشد مجسمه و قالب هایی از چهره بعد از عمل شما در اختیار جراح قرار میگیرد که در طی فرآیند جراحی با قرار دادن این قالب ها بر روی صورتتان به فرم ایده آل میرسید .

تمام هدف این مجموعه ارائه خدمات مناسب به متقاضیان به منظور انجام یکی از مهمترین تصمیم گیری های زندگیتان میباشد.


نکات مرتبط با جراحی زیبایی بینی

هزینه های جراحی بینی

هزینه های عمل بینی به بخش های زیر تقسیم می شود:

1. هزینه های قبل از عمل

 • سی تی اسکن
 • آزمایش خون
 • عکس آتلیه
 • قالب کنترلی

2. هزینه دستمزد جراح

 • هزینه جراحی زیبایی بینی استخوانی
 • هزینه جراحی زیبایی بینی ترمیمی
 • پرداخت هزینه عمل بینی توسط بیمه
 • تنگ شدن دهلیز بینی
 • مخروط داخلی بزرگ در بینی
 • شکسته شدن استخوان بینی

3. هزینه متخصص بیهوشی

برخی از افراد تصور می کنند که بی حسی موضعی برای عمل بینی مناسب تر باشد. اما بیشتر متخصصین گوش و حلق و بینی روش بیهوشی کامل را تجویز می کنند؛ به دلیل اینکه بی حسی موضعی بار روانی زیادی برای بیمار دارد و به احتمال زیاد بعد از بین رفتن بی حسی موضعی درد زیادی در بینی خود احساس می کند ولی در بیهوشی کامل بیمار هیچگونه دردی در هنگام عمل احساس نمی کند و با بی حرکت بودن بیمار، جراح تسلط بیشتری بر روی بینی فرد دارد.

هزینه متخصص بیهوشی برای عمل بینی تعرفه تعریفی متخصص شما برای عمل بینی می باشد.

4. هزینه مواد غذایی موثر در بهبودی بعد از عمل بینی

5. هزینه ویزیت های بعد از عمل بینی

 • ویزیت ماه اول ( چکاپ هر هفته )
 • ویزیت ماه اول ( چکاپ هر هفته )
 • ویزیت سال دوم ( چکاپ هر 6 ماه )

انواع روش عمل بینی

1. روش جراحی باز بینی

2. روش جراحی بسته بینی

روش جراحی باز بینی

در این روش برای تغییر شکل ظاهری بینی (جراحی زیبایی بینی) از عمل جراحی رینوپلاستی (Rhinoplasty) که یک عملیات برای تغییر شکل یا اندازه بینی و یا برای مشکلات تنفسی مانند پولیپ، سینوس و ... می باشد استفاده می گردد؛ این عمل توسط متخصصین گوش و حلق و بینی انجام می شود؛ در این روش با برش بسیار کوچکی در ناحیه کولوملا دو سوراخ بینی را از هم جدا می سازند، در این روش می توان تمام پوست بینی را از قسمت غضروف و استخوان بالاتر کشید و تمام آنچه که در درون بینی وجود دارد را دید؛ این تکنیک رینوپلاستی باز یا رینوپلاستی خارجی نامیده می شود.

روش جراحی بسته بینی

روش جراحی بسته بینی از طریق سوراخ های بینی در داخل بینی انجام می شود؛ جراح در زیر پوست و روی برآمدگی بینی سوراخی ایجاد می کنند که اصطلاحاً به آن جراحی سرپایی می گویند.


نکات مورد توجه برای دوره بعد از عمل جراحی

در جراحی زیبایی بینی، پس از اتمام عمل به ریکاوری و پس از هوشیاری به بخش منتقل می شوید و تا حدود شش ساعت بعد از عمل مرخص می شوید.

بالا نگه داشتن زیر سر، گذاشتن کمپرس سرد کنار بینی و زیرچشم تا حداقل 48 ساعت بعد از عمل جراحی، صحبت نکردن زیاد و عدم انجام حرکت سنگین، از عوامل مهمی هستند که در صورت رعایت، تورم بعد از عمل را کاهش می دهند بویژه مصرف آناناس باعث کاهش تورم، کمبودی و بهبود سریع زخم میگردد.

ورزش، فعالیت جنسی و بلند کردن اجسام سنگین تا چهار هفته پس از عمل ممنوع است، پس ازجراحی بینی از شیرجه زدن به مدت یکسال اجتناب ورزید.

پس از جراحی زیبایی بینی از انجام فعالیت های سنگین ورزشی اجتناب نمایید، انجام فعالیت های سنگین ورزشی ممکن است به بینی آسیب بزند در نتیجه در جراحی بینی نیز تاثیر میگذارد.

خوردن شیر و آب میوه در 24 ساعت اول پس از عمل، توصیه میشود و بعد از آن به تدریج غذای میکس شده و سپس غذاهای معمولی میل کنید و از مصرف خوراکی های سفت که نیاز به جویدن زیاد دارند به مدت یک هفته پرهیز نمایید.

نوشیدن آب میوه های طبیعی توصیه میشود و مصرف دارو های تجویز شده برای شما از شب بعد از عمل الزامی است. مراقب باشید داروها را با شکم خالی میل نکنید.

در یکی دو هفته اول به دلیل داشتن ورم و ترشحات داخل بینی، ممکن است تنفس از راه بینی کمی مشکل باشد که با شستشو و انجام ساکشن بهتر میشود.

روی زخم خود را کاملا تمیز نگاه دارید و ترشح و لخته روی زخم را پاک کنید.

زمان مراجعه بیمار به مطب جهت بازکردن گچ بینی بین 6 تا 7 روز بعد از عمل می باشد. که در این مدت به گچ بینی نباید آب بزنید.

قبل از مراجعه به مطب جهت بازکردن پانسمان بینی حتما دوش بگیرید تا گچ روی بینی کاملا شل شود.

در صورت افتادن گچ زیر دوش، نگران نشوید وسپس به مطب مراجعه فرمایید.

لطفا قبل از مراجعه به مطب وقت ویزیت را بامنشی هماهنگ بفرمایید.

...


جراحی مجازی بینی

جدیدترین روش جراحی زیبایی بینی که با بهره مندی از تکنولوژی اسکن و شبیه سازی سه بعدی انجام می شود، توانسته است گامی بزرگ در راستای افزایش رضایت متقاضیان جراحی بینی از نتیجه جراحی، بردارد. جراحی مجازی بینی، تا حد بسیار زیادی به ذهن متقاضی که قصد عمل بینی دارد، کمک می کند تا نتیجه جراحی بینی خود را پیش از انجام جراحی ببینید. طبیعی است که بیشترین استرس برای متقاضیان جراحی بینی، مربوط به نتیجه جراحی است، زیرا متقاضی جز تصور ذهنی، هیچ تصویر دقیقی از چهره بعد از جراحی خود ندارد.

ولی در دنیای امروز که روز به روز در حال پیشرفت است، متقاضی جراحی زیبایی می تواند با توجه به اسکن سه بعدی و طراحی سه بعدی صورت و بینی خود، از زوایای مختلف نتیجه عمل خود را به صورت مجازی و سه بعدی مشاهده کند و نظرات خود را ترسیم شده به جراح خود اعلام کند و در خصوص هر نقطه از بینی خود، نتیجه حاصله از عمل بینی را به صورت مجازی مشاهده کند. به طور مثال متقاضی می تواند قوس بینی خود را تغییر دهد تا حدی که مشاهده کند کدام حالت، موجب می شود اجزای بینی و چهره با یکدیگر تناسب بیشتری داشته باشند. در ادامه با مراحل جدیدترین روش جراحی بینی که در آن متقاضی جراحی، می تواند پیش از جراحی، چهره خود را مشاهده کند و با ابزار دقیق مهندسی به آن فرم طراحی شده برسد، آشنا خواهید شد.


نکات مورد توجه برای دوره قبل از عمل بینی

چنانکه قبل از عمل از دارو استفاده میکنید حتما ما را در جریان قرار دهید، حتی استفاده ازداروهای گیاهی و ویتامین ها و قرص های پیشگیری از بارداری برای ما مهم است. بسیاری از این دارو ها با رقیق کردن خون سبب افرایش خونریزی حین و بعد عمل بینی میشوند.

قرص های ضد بارداری سبب افزایش ریسک ایجاد لخته خون در رگها یا ترومبوز وریدی (DVT) میشوند.

حتما باید ما را در جریان بیماری های قبلی که داشته اید قرار دهید. حتی یک سرما خوردگی ساده در دوره قبل از عمل بینی ممکن است سبب ایجاد عوارض جراحی یا بی هوشی شود.

سابقه بیماری های خانوادگی و ارثی را هم باید به ما بگویید. ممکن است قبل از عمل بتوان وجود یک بیماری خانوادگی را تشخیص داد و به این ترتیب احتمال عوارض بیهوشی را کم کرد.

مصرف سیگار و قلیان، هم در افزایش عوارض بیهوشی موثر است و هم در کاهش نتیجه نهایی پس از عمل بینی، در صورتی که قادر به ترک دخانیات نیستید باید مصرف آن را از 3 هفته قبل از عمل تا یک ماه پس از آن قطع کنید، این حداقل کاری است که باید انجام دهید.

پس از جراحی زیبایی بینی باید در یک هفته اول غذا ها را با نی میل نمایید. تا حد ممکن از مصرف غذاهایی که نیاز به جویدن دارد پرهیز نمایید، بهتر است از غذا های نرم استفاده نمایید. تا یک ماه پس از عمل ترشحات بینی خود را با فشار خارج نکنید. ترشحات بینی را میتوانید پس از شستشوی بینی با یک گوش پاک کن از دهانه بینی پاک کنید ولی گوش پاک کن را وارد بینی نکنید، این کار ممکن است سبب آسیب به مخاط بینی و خونریزی شود.

لازم است بیماران گرامی صبح راس ساعت مقرر به کلینیک مراجعه نمایند و حتما، حداقل 6 ساعت قبل از مراجعه به کلینیک به طور کامل ناشتا باشند.

همراه داشتن کارت شناسایی، مدارک بستری و یک نفر همراه برای بیماران گرامی الزامیست.

لازم است خانم ها بدون آرایش، زیور آلات و لاک ناخن بوده و آقایان بدون ریش و سبیل باشند و موی بینی خود را اصلاح کرده باشند.

در هر مرحله از عادت ماهیانه اتان که هستید سریعا مارا مطلع کنید تا نسبت به تغییر تاریخ عمل شما حداقل به مدت یکهفته اقدام لازم صورت گیرد. چون در مرحله آغازین عادت ماهانه امکان جراحی وجود ندارد.