مشاهده نسخه کامل این صفحه

چهره دلخواهتان را با قالب کترلی طراحی و انتخاب کنید!

یکی از پر طرفدارترین جراحی­ها در ایران و سایر کشورها که از اهمیت بالایی برخوردار می­باشد، جراحی زیبایی بینی است زیرا شکل ظاهری بینی در چهره هر فرد تاثیر بسزایی دارد که بیشتر از سایر اجزای چهره جلب توجه می­نماید.

اما بر اساس آمار رسمی ارئه شده در منابع خبری معتبر، بسیاری از افراد که جراحی بینی را تجربه کرده اند از نتیجه جراحی رضایت کافی را نداشته یا پیش از انجام جراحی، در مورد چهره بعد از عمل خود، استرس دارند.

از آن جایی که مفهوم مشترکی از زیبایی بین مراجعه کننده و جراح وجود ندارد و جراح دقیقاً از خواسته متقاضی آگاه نیست، باعث می شود پزشک در حین جراحی تصمیمات لحظه ای در مورد تغییر فرم بینی فرد اتخاذ کند. این امر علاوه بر اینکه مطابق با نظر متقاضی نیست، به علت اتخاذ تصمیمات لحظه­ای نیز می­تواند اشتباهات بسیاری را به همراه داشته باشد که موجب نارضایتی فرد می­شود.

اما راه حل چیست؟!

بهترین راه حل برای رفع این مشکل، آگاهی از چهره ایده ­آل قابل دست­یابی بعد از عمل، پیش از انجام آن است که موجب می­شود متقاضی تغییرات چهره خود را ببیند و با پزشک خود به فهم مشترکی از زیبایی برسد. در ادامه این مطلب می­توانید با جدیدترین روش جراحی بینی که تلفیقی از علم مهندسی و پزشکی است آشنا شوید.

در کشور ما جراح عمومی، جراح گوش ‌و حلق ‌و بینی، جراح زیبایی ‌پلاستیک و جراح فک ‌و‌ صورت، جراحی‌های زیبایی را انجام می­دهند که به رغم علم و تجربیات هر گروه و تکنیک جراحی، نتایج جراحی با یکدیگر متفاوت هستند. متاسفانه برخی از جراحان برای رفع مشکل فوق از عکس­های تمام رخ و نیم رخ متقاضی به همراه نرم افزارهای دوبعدی مانند فوتوشاپ استفاده می­کنند که این روش ها قدیمی و اعتبار کمی دارند. زیرا هنگامی­که تغییرات در نیم رخ اعمال می­شود، تاثیر آن در زاویه تمام رخ دیده نمی­شود و یا بالعکس. اما اگر فرضاً مدل طراحی شده نیز معتبر باشد، مجدداً هیچ تضمینی برای اجرای دقیق آن در حین جراحی وجود ندارد که بتوان فرایند جراحی را کنترل کرد

.

دو عامل رایج در عدم رضایت متقاضیان جراحی زیبایی بینی

1. عدم فهم مشترک بین متقاضی و جراح

گاهی اوقات ممکن است افراد در ذهن خود فرم بینی را تصور کنند که بعد از انجام جراحی هیچ شباهتی به ساخته ذهنی فرد ندارد و علت اصلی به وجود آمدن این مشکل عدم تطبیق نتیجه نهایی با تصورات ذهنی متقاضی و عدم درک صحیح تقاضای وی توسط جراح می­باشد که در اغلب اوقات، پزشک از نتیجه عمل راضی اما مراجع کننده به شدت ناراضی است.

2. خطای جراح

حتی اگر جراح از خواسته متقاضی آگاهی داشته باشد چون تنها ابزار کنترلی پزشک در حین جراحی، چشم و دست اوست، و کلیه تصمیمات در جراحی به صورت آنی و ذهنی صورت می پذیرد، احتمال نرسیدن متقاضی به چهره ایده­آل و مورد نظر، افزایش می­یابد.

چگونه می­توان اطمینان حاصل کرد که جراح در حین جراحی به طور کامل از سلیقه متقاضی آگاه است؟

استفاده از نوین­ترین تکنولوژی­های مهندسی در جراحی بینی باعث شده میزان خطای جراحی کاهش یابد که این امر رضایت متقاضیان جراحی بینی را بیش از پیش به همراه داشته است.

در واقع با تکنولوژی تصویربرداری سه بعدی، مراجعه کننده می­تواند تغییرات لازم و طراحی فرم ایده­آل بینی خود را متناسب با سایر اجزای چهره مشاهده و با دیدن چهره بعد از عمل خود، با اطمینان برای جراحی اقدام کند. بر اساس طراحی انجام شده، قالب­های کنترلی و مجسمه سه­بعدی از فرم ایده­آل بینی ساخته می­شود که با استفاده از آن­ها روند جراحی کنترل شده و پزشک به خواسته ایده­آل متقاضی می­رسد که با این کار میزان بالایی از درصد خطا کاهش می‌یابد.

اطمینان؛ حق مشتری است

با گرد هم آوردن بهترین و ماهر­ترین جراحان در مجموعه، این اختیار را به متقاضیان می­دهیم تا با تمامی جراحان مجموعه مشاوره انجام دهند و طراحی منحصر به فرد خود را با هریک از جراحان به صورت جداگانه مشاهده و با آسودگی خاطر جراح خود را انتخاب کنند. به منظور ارائه خدمات بهتر، آمادگی روحی متقاضی برای جراحی بینی طی جلسه مشاوره با روانشناس نیز بررسی می­شود.

چرا برخی جراحان از این روش استفاده نمی­کنند؟!

این روش علمی ثبت اختراع مجموعه طراح طب است که با غرور به آن می­بالیم و با افتخار می­گوییم که ما اولین و تنها مجموعه­ای هستیم که توانستیم این اختراع را با نام خود، ثبت جهانی کنیم. لذا بدیهی است که دسترسی و انجام جراحی با این تکنولوژی برای تمامی جراحان میسر نمی باشد.

از طرفی جراحی بر اساس طراحی سه­بعدی و استفاده از قالب­های کنترلی، ضمن افزایش دقت جراحی موجب افزایش مسئولیت پزشک در مقابل متقاضی می­شود، که این امر باعث شده برخی از جراحان از پذیرفتن بار مسئولیت جراحی با این روش شانه خالی کنند. لازم به ذکر است که قالب های کنترلی تنها ابزاری برای بررسی درستی کار جراح می باشند. فرایند جراحی بر اساس تکنیک های جراح صورت می گیرد بنابراین برای اینکه فرم بینی متقاضی مطابق با فرم قالب های کنترلی جراحی شود ، جراحان باید از تبحر بالایی برخوردار باشند.

 
مشاوره تلفنی