سوالات رایج کاشت مو

آیا کاشت مو به روش­های طبیعی با ریزش مو همراه است یا کاشت مو دائمی است؟

کاشت مو به روش­های طبیعی مانند FIT و FUT کاملاً دائمی هستند و در آینده هیچ گونه ریزشی نخواهند داشت. زیرا محل بانک مو در این دو روش، پشت سر متقاضی است که به ناحیه امن در برابر ریزش محسوب می­شوند.

بینیت از چه نوعی هست؟
استخوانی
گوشتی
گوشتی - استخوانی
نمیدانم

آیا اسکار و جای زخم در محل کاشت مو باقی می­ماند؟

با پیشرفت تکنولوزی و روش­های کاشت مو و استفاده از به روز­ترین دستگاه­ها که ظرافت بسیار زیادی دارند، هیچ گونه جای زخم و اسکار در سطح سر باقی نخواهد ماند.


آیا کاشت مو با بیهوشی همراه است؟

خیز لازم به ذکر است که کاشت مو به عنوان یک عمل سرپایی و با بی­حسی موضعی در کلینیک­های تخصصی مجاز کاشت مو انجام می­پذیرد.

مشاوره آنلاین روی واتساپ
0999 - 11 46 580

آیا متقاضی در حین فرایند یا بعد از کاشت مو احساس درد خواهد داشت؟

همانطور که ذکر شد این فرایند با بی­حسی موضعی در ناحیه سر انجام می­شود و در حین کاشت مو هیچگونه دردی را حس نخواهد کرد و حتی پس از فرایند کاشت نیز هیچگونه داروی مسکنی نیاز نیست. نهایتاً در برخی موارد خاص پزشک، داروهای مسکن ضعیف مانند استامینفون را برای متقاضی تجویز می­کند.


آیا پیش از کاشت مو، باید موهای متقاضی تراشیده شود؟

به دلیل پرهیز از خطرات ناشی از عفونت و همچنین راحتی و سهولت انجام فرایند در روش­های FIT، FUT و ترکیبی نیاز است که موهای فرد تراشیده شود. البته لازم به ذکر است که در روش HRT که عموماً برای بانوان توصیه می­شود، نیازی به کوتاهی مو نیست.


آیا رشد موهای کاشته شده ثابت بوده و همیشه در یک حد کوتاه باقی می­مانند؟

اگر کاشت مو به صورت طبیعی انجام شود، رشد مو همانند قبل بوده و اندازه آن ثابت نخواهد بود. بنابراین جای هیچ نگرانی برای موهای شما نخواهد بود و کاملاً طبیعی رشد خواهد کرد.

جهت دریافت مشاوره رایگان و تخصصی شماره خود را وارد نمایید
ارسال

کاشت مو در چند جلسه انجام می­شود؟

کاشت مو وابسته به بانک موی متقاضی و میزان تراکم لازم، معمولاً در یک جلسه انجام می­شود.


کدام روش برای کاشت مو مناسب است؟

یکی از سوالات رایج بین متقاضیان کاشت مو، انتخاب روش مناسب برای کاشت است. اما واقعیت این است که انتخاب روش مناسب وابسته به بانک موی مناسب فرد دارد. البته میزان تراکم کاشت نیز مهم است. به طور کلی هریک از روش­های کاشت مو، مزایا و معایب خود را دارد که نمی­توان به طور کلی برای همه متقاضیان یک روش را تجویز کرد. بنابراین بهترین راه برای انتخاب روش مناسب، توسط پزشک و بر اساس شرایط متقاضی کاشت مو است.


آیا کاشت مو با آسیب رسیدن به موهای قبلی فرد همراه است؟

در صورتی که کاشت مو توسط پزشک متخصص انجام نشود، می­تواند خطرات این چنینی را همراه داشته باشد. زیرا اگر سوراخ زدن برای کاشت با دقت کافی انجام نشود، ریشه موهای اطراف آسیب خواهد دید که این امر موجب ریزش موهای فرد می­شود.


اگر قسمتی از پوست سر دچار اسکار یا سوختگی باشد، آیا امکان کاشت مو بر روی آن ناحیه امکان پذیر است؟

بله در کاشت مو محدودیتی از این نظر وجود ندارد و بسیاری از افراد برای بر طرف کردن ناحیه­ای که دچار سوختگی باشد یا دچار اسکار باشد، از کاشت مو استفاده می­کنند.


کاشت مو با لیزر انجام می­شود؟

متاسفانه استفاده از واژه جراحی یا کاشت با لیزر صرفاً یک روش تبلیغاتی منفی بوده که هیچگونه صحت علمی و عملی نداشته و تنها به عنوان ابزاری برای بازاریابی توسط افراد سودجو استفاده می­شود. البته باید توجه داشت که استفاده از تکنولوژی لیزر صرفا در بخش برش و ایجاد سوراخ در سر قابل استفاده است که این امر به دلیل عوارض استفاده از لیزر، استفاده نمی­شود. زیرا حرارت بالای لیزر باعث آسیب رساندن به فولیکول­ها و مویرگ­های سر می­شود که کیفیت کاشت مو را کاهش می­دهد.


کاشت موی سه بعدی چگونه انجام می­شود؟

استفاده از تکنولوژی اسکن سه­بعدی چهره و مو روشی نوین در زمینه کاشت مو محسوب می­شود که با استفاده از آن، متقاضی می­تواند خط رویش و تراکم مناسب برای کاشت مو را متناسب با ضخامت مو، تعداد فولیکول­ موی قابل برداشت، بانک موی سر و ... مشاهده و انتخاب کند و کاشت موی دقیق و طبیعی را با بالاترین کیفیت انجام دهد.


آیا اسکن مو به صورت سه بعدی برای موهای فرد ضرر دارد؟

خیر. زیرا استفاده از به روز ترین تکنولوژی تصویر برداری سه بعدی که هیچگونه اشعه یا لیزری ندارد، باعث شده به هیچ وجه به موهای فرد آسیب نرسد.


کاشت مو به روش مصنوعی چگونه است؟

عموماً کاشت مو به روش FIT، FUT و ترکیبی که از جمله روش­های طبیعی کاشت مو محسوب می­شوند، از محاسن بیشتری برخوردارند. اما روشی غیر طبیعی به نام HRT نیز وجود دارد که که روشی مصنوعی در کاشت مو محسوب می­شود و عموماً در موارد نادری، توصیه می­شود. بزرگترین عیب روش مصنوعی، غیردائمی بودن کاشت است که موقت بوده و نیاز به ترمیم دارد.

مشاوره جراحی بینی

با ما تماس بگیرید

با ما تماس بگیرید

مشاوره و نوبت دهی
[از 10:30 الی 20:30]
021 73657500
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
عنوان های مرتبط
مشاوره آنلاین
راه‌های ارتباطی