قالب کنترلی و روش اجرایی

قلب کنترلی
قالب کنترلی
بهمن ۱۷, ۱۳۹۶
جراحی بینی
بهمن ۳۰, ۱۳۹۶
قالب کنترلی و روش اجراء
قالب کنترلی و روش اجراییReviewed by حسین on Feb 12Rating: ۵.۰قالب کنترلی و روش جراییقالب کنترلی تحولی نو در جراحی زیبایی بینی | در اتاق عمل بعد از تزریقات اولیه و برشهای Rhinoplasty ابتدا عمل Skeletonization انجام و نسوج نرم از روی ناحیه Dorsum جدا می گردد.

قالب کنترلی و یک روش اجرایی برای بکار گیری آن!

 

قالب کنترلی تو این روش در اتاق عمل بعد از تزریقات اولیه و برشهای Rhinoplasty  ابتدا عمل Skeletonization انجام و نسوج  نرم از روی ناحیه dorsum  جدا می گردد. بعد از تصحیح ناحیه  dorsum وdorsum resection و نواحی tip با برشها خاصی expose  می گردد.

سپس غضروف های نواحی tip و alar medial crus, lateral crus, middle crus شکل دهی می شود و عمل tip refining کامل می گردد و بعد از تصحیح ناحیه tip استخوان بینی به روش nose lateral osteotomy  شکسته شده و بسمت medial  و یا lateral  جابجا می گردد.

استفاده از قالب Transverse  این امکان را به ما می دهد که استخوان بینی را در موقعیت صحیح از پیش تعیین شده قرار دهیم.

بعد از تصحیح استخوان بینی میتوان از قالب های طولی جهت بررسی درستی فرم نواحی  dorsum, tip, columella  استفاده کرد و جایگاه این نواحی را با فرم بینی از پیش طراحی شده مطابقت داد و در صورت عدم تطابق اقدام به اصلاح نواحی مذکور جهت رسیدن به فرم ایده آل بینی از پیش طراحی شده نمود.  

در ادامه میتوان با استفاده از قالب های basal  نواحی برش ناحیه alar را مشخص کرده و بعد از حذف قسمت های اضافی ناحیه alar از قالب های basal  استفاده و موقعیت نهایی alar  را نسبت به فرم ایده آل بینی بررسی کرد.

بعد از بخیه زدن ناحیه alar از قالب final برای بررسی هماهنگی و هارمونی نواحی dorsum  و tip و alar و استخوان بینی در کنار یکدیگر استفاده می شود و در صورتی که هر کدام از نواحی نیاز به اصلاح داشته باشد مورد شکل دهی مجدد قرار میگیرد و در صورت تطابق نواحی ذکر شده با فرم بینی ایده آل از پیش تعیین شده بخیه زدن نواحی برش انجام می شود.

سپس با قراردادن splint بر روی بینی نواحی شکسته شده و تصحیح شده در موقعیت فعلی برای مدت یک هفته ثابت قرار میگیرندو استفاده از splint از پیش طراحی شده به علت adaptation  بسیار بالا میتواند باعث کاهش زمان جراحی و همچنین حفظ موقعیت قطعات و بافت های بینی در موقعیت صحیح خود بعد از عمل گردد.

 

2 دیدگاه ها

  1. مونا اخلاقی گفت:

    چه روش جالبی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *