مشاهده نسخه کامل این صفحه

آیا از نتیجه نهایی جراحی بینی خود، نگران هستید؟

حتما شما هم افرادی را دیده‌اید که نیازی به جراحی ندارند و کاندید مناسبی برای جراحی نیستند، اما بدون توجه به فرم صورت خود اصرار به انجام جراحی‌های زیبایی دارند. نتیجه این است که به دلیل تصمیم اشتباه، این گونه جراحی‌ها هرچه‌ قدر هم که خوب انجام شوند، در نهایت با نارضایتی مراجعه کننده همراه خواهند بود. باید در انجام عمل زیبایی به قانونی طلایی نسبت خطوط صورت توجه داشت.

به علاوه یکی دیگر از عامل‌هایی که باعث نارضایتی فرد کاندید جراحی بینی می‌شود، عدم فهم مشترک بین بیمار و پزشک نسبت به نتیجه کار است. گاهاً پزشک از نتیجه جراحی انجام شده رضایت کامل دارد، اما مراجع کننده به شدت ناراضی و سرخورده است. متاسفانه عموماً جراحان در طی روز، جراحی‌های زیادی انجام می‌دهند که میزان خطا را در عمل جراحی بالا می‌برد و با وجود این‌که در ابتدا متوجه خواست متقاضی جراحی شده‌اند در حین جراحی خواسته‌های وی را به درستی به خاطر نمی‌آورند. در نتیجه مراجع کننده در نهایت با وجود تحمل سختی زیاد همچنان به خواست خود نمی‌رسد. در ادامه درباره راه‌حل‌های مشکل خواهیم گفت.

راه حل شما چیست؟

ما مشکل جراحی‌های غیر ضروری را حل کردیم؛ اسکنرهای سه بعدی ما به راحتی به کار می‌آیند، مراجعه کنندگان چهره نهایی خود را میبینند و میتوانند آن را با فکر خود در ذهنشان تطبیق دهند و تصمیم بگیرند. با استفاده از اسکن و طراحی سه بعدی چهره، افراد چهره نهایی بعد از عمل را در تناسب با دیگر اعضای صورت میبینند و در صورت نیاز میتوانند درباره تناسب و تغییر دیگر اعضا هم تصمیمات مناسبی بگیرند. مثلا گاهی فرد متوجه می‌شود که باید به جای جراحی بینی تنها فک خود را تغییر داده و یا تزریق ژل و یا زاویهدار کردن فک انجام دهند.

از طرفی این طراحی ها تبدیل به آنالیزهای مهندسی می‌شوند و جراح به صورت مکتوب می‌داند که چه قولی به فرد داده‌ و می‌داند که از چه ابزاری باید استفاده کند، جراح در اتاق عمل می‌داند که چه تغییری حتی در حد میلی‌متر باید انجام دهد. همچنین برای افزایش دقت جراح ابزاری با عنوان قالب‌های کنترلی جراحی بینی که بر اساس فرم طراحی شده مورد تایید جراح و متقاضی درست شده است، در اختیار جراح قرار می‌گیرند و جراح با قرار دادن قالب‌های کنترلی بر روی بینی در حین عمل متوجه می‌شود که چه تغییراتی را هنوز در بینی اعمال نکرده و جراحی را آن‌قدر ادامه می‌دهد تا تناسب بین قالب‌های کنترلی و بینی برقرار گردد بنابراین جراح اطمینان حاصل می‌کند که به قول خود عمل کرده و همچنین عکس‌هایی از تطابق فرم بینی با قالب‌های کنترلی به متقاضی جراحی ارائه می‌شود تا اطمینان متقاضی از درستی فرآیند جراحی حاصل گردد. قالب‌های کنترلی جراحی ابزاری برای کنترل درستی کار جراح می‌باشد و فرآیند جراحی بر اساس این قالب‌های کنترلی صورت می‌گیرد. همه چیز از قبل برای انجام یک عمل فوق‌العاده آماده است.


نکات مرتبط با آیا از نتیجه نهایی جراحی بینی خود، نگران هستید؟

انواع روش عمل بینی

1. روش جراحی باز بینی

2. روش جراحی بسته بینی

روش جراحی باز بینی

در این روش برای تغییر شکل ظاهری بینی (جراحی زیبایی بینی) از عمل جراحی رینوپلاستی (Rhinoplasty) که یک عملیات برای تغییر شکل یا اندازه بینی و یا برای مشکلات تنفسی مانند پولیپ، سینوس و ... می باشد استفاده می‌گردد؛ این عمل توسط متخصصین گوش و حلق و بینی انجام می شود؛ در این روش با برش بسیار کوچکی در ناحیه کولوملا دو سوراخ بینی را از هم جدا می‌سازند. در این روش می‌توان تمام پوست بینی را از قسمت غضروف و استخوان بالاتر کشید و تمام آنچه را که در درون بینی وجود دارد، دید. این تکنیک رینوپلاستی باز یا رینوپلاستی خارجی نامیده می‌شود.

روش جراحی بسته بینی

روش جراحی بسته بینی از طریق سوراخ‌های بینی در داخل بینی انجام می‌شود؛ جراح در زیر پوست و روی برآمدگی بینی سوراخی ایجاد می‌کند. اصطلاحاً به این روش جراحی سرپایی می گویند.

کدام متد جراحی بینی بهتر است

این که کدام روش بهتر است کاملا بستگی به شرایط بیمار و مهارت پزشک دارد و اساسا بهتر است به جای اینکه بپرسیم کدام روش بهتر است بپرسیم کدام روش مناسب‌تر است. بعضی پزشک‌ها در روش رینوپلاستی بسته تبحر بیشتری دارند تا روش باز و بعضی دیگر بلعکس. از طرفی ممکن است شرایط بینی شما به گونه‌ای باشد که یک روش برای شما مناسب‌تر از روش دیگر باشد، اما به هر حال دست بیمار برای انتخاب روش باز است و مطلوب بودن جراحی زیبایی شما بیش از هر چیزی به تبحر و تسلط جراح در آن روش جراحی بستگی دارد. می‌توان گفت که هم در میان جراحان و هم مراجعین روش باز بیشتر مورد استقبال قرار گرفته است و استفاده از این روش رو به گسترش است.

 
مشاوره تلفنی