تماس با ما درباره ما
طراح طب

آیا از نتیجه نهایی جراحی بینی خود، نگران هستید؟

حتما شما هم افرادی را دیده‌اید که نیازی به جراحی ندارند و کاندید مناسبی برای جراحی نیستند، اما بدون توجه به فرم صورت خود اصرار به انجام جراحی‌های زیبایی دارند. نتیجه این است که به دلیل تصمیم اشتباه، این گونه جراحی‌ها هرچه‌ قدر هم که خوب انجام شوند، در نهایت با نارضایتی مراجعه کننده همراه خواهند بود. باید در انجام عمل زیبایی به قانونی طلایی نسبت خطوط صورت توجه داشت.

به علاوه یکی دیگر از عامل‌هایی که باعث نارضایتی فرد کاندید جراحی بینی می‌شود، عدم فهم مشترک بین بیمار و پزشک نسبت به نتیجه کار است. گاهاً پزشک از نتیجه جراحی انجام شده رضایت کامل دارد، اما مراجع کننده به شدت ناراضی و سرخورده است. متاسفانه عموماً جراحان در طی روز، جراحی‌های زیادی انجام می‌دهند که میزان خطا را در عمل جراحی بالا می‌برد و با وجود این‌که در ابتدا متوجه خواست متقاضی جراحی شده‌اند در حین جراحی خواسته‌های وی را به درستی به خاطر نمی‌آورند. در نتیجه مراجع کننده در نهایت با وجود تحمل سختی زیاد همچنان به خواست خود نمی‌رسد. در ادامه درباره راه‌حل‌های مشکل خواهیم گفت.

راه حل شما چیست؟

ما مشکل جراحی‌های غیر ضروری را حل کردیم؛ اسکنرهای سه بعدی ما به راحتی به کار می‌آیند، مراجعه کنندگان چهره نهایی خود را میبینند و میتوانند آن را با فکر خود در ذهنشان تطبیق دهند و تصمیم بگیرند. با استفاده از اسکن و طراحی سه بعدی چهره، افراد چهره نهایی بعد از عمل را در تناسب با دیگر اعضای صورت میبینند و در صورت نیاز میتوانند درباره تناسب و تغییر دیگر اعضا هم تصمیمات مناسبی بگیرند. مثلا گاهی فرد متوجه می‌شود که باید به جای جراحی بینی تنها فک خود را تغییر داده و یا تزریق ژل و یا زاویهدار کردن فک انجام دهند.

از طرفی این طراحی ها تبدیل به آنالیزهای مهندسی می‌شوند و جراح به صورت مکتوب می‌داند که چه قولی به فرد داده‌ و می‌داند که از چه ابزاری باید استفاده کند، جراح در اتاق عمل می‌داند که چه تغییری حتی در حد میلی‌متر باید انجام دهد. همچنین برای افزایش دقت جراح ابزاری با عنوان قالب‌های کنترلی جراحی بینی که بر اساس فرم طراحی شده مورد تایید جراح و متقاضی درست شده است، در اختیار جراح قرار می‌گیرند و جراح با قرار دادن قالب‌های کنترلی بر روی بینی در حین عمل متوجه می‌شود که چه تغییراتی را هنوز در بینی اعمال نکرده و جراحی را آن‌قدر ادامه می‌دهد تا تناسب بین قالب‌های کنترلی و بینی برقرار گردد بنابراین جراح اطمینان حاصل می‌کند که به قول خود عمل کرده و همچنین عکس‌هایی از تطابق فرم بینی با قالب‌های کنترلی به متقاضی جراحی ارائه می‌شود تا اطمینان متقاضی از درستی فرآیند جراحی حاصل گردد. قالب‌های کنترلی جراحی ابزاری برای کنترل درستی کار جراح می‌باشد و فرآیند جراحی بر اساس این قالب‌های کنترلی صورت می‌گیرد. همه چیز از قبل برای انجام یک عمل فوق‌العاده آماده است.