فیلر بینی

روش تزریق فیلر بینی

به‌جز جراحی زیبایی بینی روش‌های دیگری نیز برای افزایش ارتفاع پل بینی و شکل بخشیدن به بینی وجود دارد. روش‌هایی مثل تزریق فیلر بینی اگرچه نمی‌توانند تمام ایرادهای بینی را برطرف کنند اما به داشتن ظاهری بهتر و رفع برخی عیوب کمک کرده و باعث می‌شوند جراحی زیبایی غیرضروری انجام نشود. در این مقاله در مورد تزریق فیلر بینی اطلاعات کاملی را بررسی می‌کنیم.

بینیت از چه نوعی هست؟
استخوانی
گوشتی
گوشتی - استخوانی
نمیدانم

انواع فیلر بینی

رایج‌ترین نوع فیلر بینی که برای تغییر بینی بدون جراحی استفاده می‌شود، ژل‌های حاوی اسید هیالورونیک است. اسید هیالورونیک معمولاً در اکثر فیلرها یافت می‌شود. مارک‌های مختلفی از فیلرها وجود دارد و هر مارک ویژگی‌های خاص خود را دارد. ترجیحاً بهتر است از فیلر بینی که قوام بیشتری دارد و باعث می‌شود بعد از تزریق فیلر بینی تغییرات بیشتر مشخص باشد، استفاده شود. بیشتر فیلرهای حاوی اسید هیالورونیک می‌توانند ۹ تا ۱۲ ماه دوام بیاورند. همچنین فیلرهای دائمی بینی نیز وجود دارد که به دلیل خطراتی مانند عدم رضایت از تغییر شکل دائمی بینی و عوارض جانبی مانند عفونت و ایجاد زخم استفاده از این نوع فیلر بینی توصیه نمی‌شود. نوع جدیدتری از فیلر بینی نیز وجود دارد که به آن‌ها محرک کلاژن می‌گویند. این نوع فیلر بینی ساخت کلاژن را تحریک می‌کند و اثر کمتری نسبت به فیلرهای حاوی هیالورونیک اسید دارد.

تأثیر تزریق فیلر بینی بر قسمت‌های مختلف بینی

رینوپلاستی مایع به تغییر بینی بدون جراحی اشاره دارد که در آن فیلر و یا بوتاکس به بینی شما تزریق می‌شود تا به تناسب نسبت بینی کمک کند. فیلر بینی را در قسمت‌های مختلف برای دست‌یابی به نتیجه‌ی موردنظر تزریق می‌کنند.

مشاوره آنلاین روی واتساپ
0999 - 11 46 580

فیلر بینی برای تغییر پل بینی

می‌توان با تزریق فیلر بینی به قسمت پل بینی ارتفاع آن را افزایش داد و حجم آم را بیشتر کرد. این کار برای افرادی که پل بینی در آن‌ها شکل خاص و ارتفاع مناسبی ندارد مناسب است.

تزریق فیلر بینی برای برطرف کردن قوز بینی

فیلرها نمی‌توانند باعث کوچک شدن بینی یا برداشتن قوز شوند؛ اما در کسانی که قوز بینی وجود دارد می‌توان با تزریق فیلر به قسمت بالا و پایین قوز بینی آن را با سایر قسمت‌ها هم‌سطح کرد و ظاهر متناسبی به بینی بخشید. این کار برای کسانی که قوز بسیار بزرگ و یا همراه با دیگر مشکلات بینی دارند توصیه نمی‌شود و بهترین روش برای اصلاح این نوع از ایرادها جراحی زیبایی بینی است.

جهت دریافت مشاوره رایگان و تخصصی شماره خود را وارد نمایید
ارسال
اصلاح فرورفتگی‌ها با تزریق فیلر بینی

اصلاح فرورفتگی‌ها با تزریق فیلر بینی

چون فیلرها باعث افزایش حجم می‌شوند، روش کارآمدی برای اصلاح فرورفتگی‌های بینی هستند. برای متقاضیانی که تحت عمل جراحی بینی زیبایی یا سپتوپلاستی قرارگرفته و دچار عارضه‌ای به نام بینی زینی شده‌اند (این ایراد ناهنجاری است که در آن پل بینی به دلیل برداشتن غضروف زیاد به سمت پایین فرو می‌رود) فیلر بینی یکی از راه‌های اصلاح فرورفتگی و بالا بردن پل بینی است.

تزریق فیلر بینی برای ترمیم بینی عمل شده

ممکن است بعد از جراحی بینی ایرادهای جزئی و کوچکی در بینی باقی‌مانده و یا ایجاد شود. یکی از این ایرادها عدم تقارن بینی است که با تزریق فیلر بینی می‌توان آن را اصلاح کرد. اگرچه ماندگاری فیلر بینی دائمی نیست اما در مواردی که مشکلات بینی آن‌چنان بزرگ نیستند استفاده از آن بهتر از جراحی دوباره است.

تزریق فیلر بینی برای چه کسانی مناسب است؟

اگرچه بسیاری از متقاضیان جراحی زیبایی بینی به دنبال روش راحت‌تری مانند تزریق فیلر بنی برای برطرف کردن عیوب بینی هستند؛ اما جراحی بینی مایع همان تزریق فیلر بینی تنها برای متقاضیانی که از عدم تقارن خفیف بینی، پل بینی فرورفته، قوز بینی کوچک تا متوسط شکایت دارند، مناسب است. متقاضیانی که دچار انحراف بینی، بینی پیچ‌خورده، نوک گوشتی و افتادگی نوک بینی هستند یا مایل به داشتن بینی کوچک‌تر هستند باید جراحی زیبایی بینی انجام دهند. بعضي از متقاضیان بعد از عمل جراحي بيني برای تزریق فیلر بینی مراجعه مي‌كنند؛ زيرا از نتيجه‌ی جراحی به دليل وجود برآمدگي و يا عدم تقارن خفيف بين دو قسمت بيني راضي نيستند. اگر کاندید مناسبی برای تزریق فیلر بینی باشید، یک جراحی بینی مایع می‌تواند با برطرف کردن قوز، بینی شما را صاف‌تر نشان داده و تناسب و هماهنگی بینی را بهبود ببخشد.

مراحل تزریق فیلر به بینی

مراحل تزریق فیلر به بینی

برای تزریق فیلر به بینی پوست بینی شما یا استفاده از بی‌حس کننده‌های موضعی بی‌حس می‌شود. سپس با استفاده از سوزن‌های بسیار باریک تزریق فیلر به ناحیه‌ی موردنظر انجام می‌شود. تزریق فیلر به بینی درد ندارد و مدتی کمی طول می‌کشد. ممکن است هم‌زمان به قسمت‌هایی از بینی که دارای خطوطی است، بوتاکس نیز تزریق شود.

مراقبت‌های بعد از تزریق فیلر بینی

بعد از تزریق فیلر بینی، می‌توانید برنامه‌های روزانه‌ی خود، رفتن به محل کار، روتین مراقبت از پوست، رژیم غذایی و آرایش کردن را از سر بگیرید؛ اما در مورد دو کار باید دقت داشته باشید. در مرحله‌ی اول، از مصرف الکل در هفته‌ی اول خودداری کنید. الکل دارای اثر گشادکننده‌ عروق است و این موضوع باعث افزایش جریان خون در صورت می‌شود و می‌تواند هرگونه کبودی را بدتر کند. ثانیاً، فیلر بینی مانند سایر فیلرهای پوستی ۳ روز تا ۲ هفته زمان نیاز دارند تا موقعیت و شکل ثابتی پیدا کنند. اگر فیلر بینی به هر دلیلی جابجا شود، به‌عنوان‌مثال به دلیل ماساژ صورت یا ضربه به‌صورت هنگام ورزش، قبل از اینکه شکل و موقعیت فیلر بینی ثابت شود، موقعیت فیلر تغییر کرده و بینی می‌تواند نامتقارن به نظر برسد. اگر این مورد بعد از تزریق فیلر بینی رخ داد، باید در اسرع وقت به پزشک مراجعه کنید تا فیلر بینی به شکل و موقعیت مناسب خود درآید.

عوارض تزریق فیلر بینی

به‌طورمعمول مانند هر روش تزریق دیگری ممکن است قرمزی، تورم، کبودی و ناراحتی موقتی بعد از تزریق فیلر بینی وجود داشته باشد. این موارد واکنش‌های گذرا هستند و عارضه‌ی جانبی محسوب نمی‌شوند؛ مانند تزریق سایر فیلرها به صورت، فیلرهای بینی می‌توانند با عوارض جانبی شایع‌تری مانند عدم تقارن و تزریق بیش‌ازحد فیلر همراه باشند. عارضه‌ی کمتر رایج اما ترسناک تزریق فیلر بینی انسداد تصادفی رگ‌های خونی توسط فیلر است. هنگامی‌که رگ‌های خونی مسدود می‌شوند، جریان خون حامل اکسیژن و مواد مغذی ضروری برای بخشی از بینی که توسط رگ خونی تأمین می‌شود مختل می‌شود. این موضوع منجر به بروز عارضه‌ای به نام نکروز ایسکمیک می‌شود که در آن بافت‌های بینی به دلیل کمبود خون می‌میرند و تیره می‌شوند. یکی دیگر از عوارض هولناک تزریق فیلر بینی، نابینایی است. این اتفاق زمانی می‌افتد که رگ‌های خونی تأمین‌کننده‌ی خون چشم به دلیل مجاورت رگ‌های خونی بینی و چشم مسدود می‌شوند. هنگامی‌که فیلر بینی اشتباه تزریق می‌شود، نابینایی می‌تواند به‌عنوان یک عارضه ایجاد شود. پس برای تزریق فیلر بینی حتماً به یک متخصص ماهر مراجعه کنید که در این زمینه تجربه‌ی کافی داشته باشد.


نکات مرتبط با فیلر بینی

آنالیز دقیق تغییرات بینی

پس از طراحی انجام شده در جلسه مشاوره، تیم مهندسی طراح طب بر اساس طراحی انجام شده، آنالیز دقیقی از تغییرات فرم بینی انجام می‌دهد. آنالیز تغییرات به جراح کمک می کند تا پیش از شروع جراحی، دیدگاه کاملی از تغییرات فرم بینی داشته باشد. به طور مثال جراح می‌داند برای رفع قوز و رسیدن به قوس دلخواه متقاضی، باید تا چه میزان از ارتفاع غضروف بینی کاسته شود.

انواع قالب کنترلی و طراحی قبل و بعد از عمل

اسکن سه بعدی بینی

اسکن سه بعدی صورت از تمامی زوایای چهره بدون استفاده از هیچگونه اشعه ای، انجام می شود. تصویر برداری سه بعدی موجب می شود، جراح و متقاضی جراحی بینی بتوانند تمامی تغییرات مورد نظر را به صورت مجازی بر روی چهره، اعمال نمایند.

اسکن سه بعدی بینی - جراحی مجازی

مشاوره جراحی بینی

با ما تماس بگیرید

با ما تماس بگیرید

مشاوره و نوبت دهی
[از 10:30 الی 20:30]
021 73657500
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
پرسش و پاسخ تکمیلی سوال شما توسط کارشناسان طراح طب پاسخ داده خواهد شد.
ارسال نظر
مشاوره آنلاین
راه‌های ارتباطی