جراحی بینی به روش بسته

عمل بینی به روش بسته

شاید بسیاری از افرادی که متقاضی عمل بینی هستند از این موضوع اطلاع نداشته باشند که جراحی بینی به دو روش باز و بسته انجام می‌شود. بعضی از افراد نیز ممکن است در خصوص جراحی بینی به روش بسته حرف‌هایی شنیده باشند و بدون اطلاعات کافی به دنبال جراحی بگردند که با استفاده از این روش عمل آن‌ها را انجام دهد.

بینیت از چه نوعی هست؟
استخوانی
گوشتی
گوشتی - استخوانی
نمیدانم

جراحی بینی به روش بسته در گذشته بیشتر انجام می‌شده و امروزه تنها در موارد محدودی مورد استفاده قرار می‌گیرد. با این حال با توجه به سوالاتی که در این زمینه پرسیده می‌شود، در این مقاله در خصوص جراحی بینی به روش بسته و موارد مرتبط با آن صحبت شده است.

تفاوت جراحی بینی به روش باز با روش بسته

به منظور انجام عمل بینی، متقاضی غالبا به صورت کامل بیهوش می‌شود. در بعضی موارد نیز در صورت صلاح دید پزشک و درخواست متقاضی ممکن است تنها ناحیه بینی و اطراف آن به صورت موضعی بی‌حس شود. توصیه می‌شود که از بیهوشی موضعی تا حد امکان استفاده نشود زیرا هر چند متقاضی دردی احساس نمی‌کند اما مشاهده ابزار و روند جراحی ممکن است برای او ناخوشایند باشد.

مشاوره آنلاین روی واتساپ
0999 - 11 46 580

در جراحی بینی به روش باز، پوست بینی در ناحیه سوراخ بینی و کلوملا برش می‌خورد. کلوملا در ناحیه پایه بین دو پره بینی قرار دارد. از طریق برش‌های ایجاد شده، پوست بینی بالا برده می‌شود تا جراح بتواند فریم کار را مشاهده کرده و تغییرات مد نظر خود را اعمال کند. از آن طرف در جراحی بینی به روش بسته پوست بینی در ناحیه کلوملا برش نمی‌خورد و جراحی از طریق برش‌هایی که در سوراخ بینی ایجاد می‌شود، صورت می‌گیرد.

لازم به ذکر است که اگرچه در روش بسته بافت نرم بینی که شامل پوست بینی است، کمتر جابه‌جا می‌شود، اما در هر دو روش پوست از اسکلت بینی جدا می‌گردد. در روش بسته نیز در صورت نیاز استخوان بینی تغییر داده می‌شود و بعد از پایان جراحی اسپلینت یا گچ بر بینی قرار می‌گیرد تا استخوان بینی برای چند روز ثابت بماند و در محل مناسب جوش بخورد. همچنین از تامپون یا اسپلینت داخلی نیز درون سوراخ‌های بینی استفاده می‌شود تا به حفظ ساختار بینی کمک شود.

جهت دریافت مشاوره رایگان و تخصصی شماره خود را وارد نمایید
ارسال
جراحی بینی به روش بسته

مزایا و معایب

همان طور که گفته شد امروزه جراحی بینی به روش باز محبوبیت بیشتری در میان جراحان پیدا کرده است و کمتر کسی از روش بسته برای جراحی استفاده می‌کند. اما با توجه به مزایایی که روش بسته فراهم می‌کند، نمی‌توان آن را به صورت کامل حذف کرد و اگر یک جراح مهارت کافی در این روش داشته باشد، می‌توانید تغییرات قابل توجهی ایجاد کند.

در عمل بینی به روش باز جراح می‌تواند ساختارهای بینی را مشاهده کرده و تغییرات بیشتری برای رسیدن به فرم ایده‌آل بینی اعمال کند. این روش برای جراح راحت تر است اما زخم‌های بیشتری برای متقاضی ایجاد می‌کند و در نتیجه دوره بهبود بعد از عمل نیز طولانی‌تر خواهد بود.

با توجه به این که در روش بسته پوست به صورت کامل بالا نمی‌رود، مایع بافتی کمتری زیر پوست جمع شده و تورم کمتری ایجاد می‌شود. علاوه بر آن جراحی بینی به روش باز دو ساعت به طول انجامد که این مدت زمان در جراحی بینی به روش بسته کم‌تر است. بنابراین می‌توان گفت که جراحی بینی به روش بسته برای جراح سخت و برای متقاضی آسان‌تر است.

سختی جراحی به روش بسته از آن جهت است که جراح نمی‌تواند ساختارهای بینی را ببیند و با توجه به این که پوست بینی نیز کشیده می‌شود تشخیص فرم بینی نیز دشوار است. این نوع جراحی اصطلاحا جراحی کور نامیده می‌شود. در این روش جراح از طریق برش‌هایی که داخل سوراخ بینی ایجاد می‌کند به استخوان و غضروف بینی دسترسی پیدا می‌کند و هیچ گونه برش خارجی ایجاد نمی‌شود. در نتیجه یکی دیگر از مزایای این روش عدم نیاز به بخیه خارجی است و تنها از بخیه داخلی که جذبی است و نیاز به کشیدن ندارد، استفاده می‌شود. البته در جراحی بینی به روش باز نیز با استفاده از تکنیک‌های جدید دیگر جای بخیه مشخص نخواهد بود.

معاینه بینی

جراحی بینی به روش بسته برای چه کسانی مناسب است؟

همان طور که گفته شد هر دو نوع روش بسته به شرایط می‌تواند مفید باشد و هیچ کدام را نمی‌توان به طور کامل حذف کرد. این که چه روشی برای یک متقاضی مناسب‌تر است بسته به نوع بینی و خواسته‌های فرد می‌تواند متفاوت باشد که تنها با معاینه بالینی توسط پزشک مشخص می‌شود. معمولا در اشخاصی که بینی آن‌ها گوشتی است و تغییرات کمی برای آن‌ها در نظر گرفته می‌شود، جراحی به روش بسته قابل استفاده است. به این منظور لازم است که یک جراح با تجربه و مهارت کافی در این زمینه پیدا شود که معمولا کار مشکلی است. ممکن است یک جراح در زمینه جراحی به روش باز مهارت بالایی داشته باشد اما در جراحی به روش بسته ماهر نباشد. این موضوع در حین جراحی بسیار حائز اهمیت است زیرا کوچک‌ترین اشتباه می‌تواند مشکلات جدی از جمله مشکلات تنفسی برای متقاضی ایجاد کند. پس لازم است که برای این موضوع با احتیاط بیشتری اقدام شود.

هزینه جراحی بینی به روش بسته

صرف این که جراحی به کدام روش باز و بسته انجام می‌شود، در هزینه عمل بینی تاثیرگذار نیست. اگرچه معمولا تغییرات کمتری در جراحی بینی به روش بسته اعمال می‌شود و مدت زمان جراحی نیز کوتاه‌تر است، در این روش مهارت جراح بسیار حائز اهمیت است و هزینه عمل بینی نیز معمولا با توجه به مهارت و شهرت جراح تعیین می‌شود. همچنین در این روش تورم و کبودی کمتری برای متقاضی ایجاد می‌شود که این مزایای فراهم شده می‌تواند ملزم به پرداخت هزینه بیشتری باشد.

از دیگر عوامل تاثیرگذار در هزینه جراحی بینی به روش بسته، هزینه کلینیک و بیمارستانی است که جراحی در آن انجام می‌شود. به طبع هر چقدر که مرکز جراحی خدمات بهتری داشته باشد، هزینه بیشتری نیز دریافت می‌کند.


نکات مرتبط با جراحی بینی به روش بسته

نسبت‌های طلایی بین اجزای صورت

در صورت‌های زیبا، یک نسبت طلایی بین اجزای مختلف چهره وجود دارد که دانشمندان این نسبت را در بسیاری از اجزای زیبای طبیعت مانند گلبرگ‌های گل‌ها، بدن پرندگان، اجزای بدن حشرات و حتی استخوان بندی انگشتان دست کشف کرده‌اند. این عدد 1/618 است. بر این اساس در چهره‌های زیبا و ایده‌آل این نسبت طلایی در بین خطوط طولی، عرضی و عمودی صورت وجود دارد.

در خطوط عمودی، این نسبت بین فاصله خط رویش موها تا قاعده بینی به فاصله قاعده بینی تا زیر چانه دیده می‌شود. همچنین فاصله خط اتصال دهنده دو مردمک تا خط بین دو لب به فاصله خط بین دو لب تا زیر چانه نیز از این نسبت پیروی می‌کند. در اجزای افقی صورت‌های متناسب هم این نسبت می‌درخشد. مثلا اگر شما چهره‌ای ایده آل داشته باشید نسبت عرض لب‌های شما به عرض بینی شما به همین مقدار است. برای بررسی این نسبت‌ها می‌توانید یک عکس تمام رخ از خودتان بگیرید و سپس این خطوط را روی آن بکشید و با یک خط کش آنها را اندازه گیری کرده و با هم مقایسه کنید.

مشاوره جراحی بینی

با ما تماس بگیرید

با ما تماس بگیرید

مشاوره و نوبت دهی
[از 10:30 الی 20:30]
021 73657500
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
پرسش و پاسخ تکمیلی سوال شما توسط کارشناسان طراح طب پاسخ داده خواهد شد.
ارسال نظر
مشاوره آنلاین
راه‌های ارتباطی