چرا جراحی ترمیمی بینی بسیار رایج است؟

چرا جراحی ترمیمی بینی بسیار رایج است؟

جراحی زیبایی بینی، یک عمل جراحی پیچیده است که برای بهبود جنبه‌های عملکردی و زیبایی بینی انجام می‌شود. جراح برای انجام این عمل زیبایی به مهارت، دقت و تجربه‌ی جراحی نیاز دارد. عمل جراحی زیبایی بینی ترکیبی از هنر، علم و تجربه است. به دلیل همین پیچیدگی است که بسیاری افراد از نتیجه‌ی عمل بینی خود راضی نیستند و به دنبال جراحی ترمیمی بینی می‌گردند. جراحی ترمیمی بینی چه برای اصلاح ظاهر و چه بهبود عملکرد بینی پس از جراحی زیبایی بینی اولیه باشد، انتخاب جراح مناسب و یک تیم باتجربه برای انجام جراحی ترمیمی بینی بسیار مهم است.

بینیت از چه نوعی هست؟
استخوانی
گوشتی
گوشتی - استخوانی
نمیدانم

در مجموعه‌ی طراح طب با تلفیق علم پزشکی و تکنولوژی، این امکان به وجود آمده است که متقاضی به هر آنچه مطابق با سلیقه‌ی او و مناسب برای زیبایی و سلامتش است، دست یابد. استفاده از اسکن سه بعدی برای طراحی چهره و کمک گرفتن از قالب‌های کنترلی در حین عمل زیبایی بینی باعث می‌شود میزان رضایت متقاضی از نتیجه‌ی جراحی به صورت چشمگیری افزایش یابد.

علل شایع بودن جراحی ترمیمی بینی

این‌یک واقعیت است که همه‌ی افرادی که تحت عمل جراحی بینی قرار می‌گیرند، همیشه از نتیجه نهایی جراحی خود راضی نخواهند بود. تخمین زده می‌شود که تقریباً ۱۰-۱۵% از افرادی که تحت عمل زیبایی بینی قرار می‌گیرند، پس از مدتی متقاضی جراحی ترمیمی بینی می‌شوند. بعضی افراد احساس می‌کنند که نتیجه‌ی عمل بینی آن‌ها خیلی غیرطبیعی به نظر می‌رسد و بینی جدید آن‌ها با سایر ویژگی‌های صورت آن‌ها سازگار نیست. گاهی نیز فرد به دنبال پررنگ‌تر کردن نتیجه است. برخی ممکن است با عدم تقارن بینی مواجه شوند. در برخی موارد ممکن است بعد از عمل بینی فرورفتگی یا انحراف در بینی ایجاد شود. در این موارد افراد برای دستیابی به نتایج بهتر به دنبال جراحی ترمیمی بینی هستند. از طرف دیگر، متقاضیانی هستند که به دلیل ایرادهای عملکردی تمایل به جراحی ترمیمی بینی دارند. ممکن است بعد از جراحی زیبایی بینی اولیه، فرد دچار انسداد بینی، ریزش غضروف یا جای زخم شوند.

مشاوره آنلاین روی واتساپ
0999 - 11 46 580

یکی دیگر از عواملی که در نتیجه‌ی یک عمل جراحی زیبایی بینی تأثیرگذار است، ارتباط نادرست و عدم درک انتظارات متقاضی توسط جراح است. برخلاف جراحی‌های معمول با اهداف مشخص (برداشتن لوزه‌ها یا آپاندیس)، جراحی بینی شامل ترکیبی پیچیده از خواسته‌ها و انتظارات متقاضی و مهارت، دقت و درک جراح است. این مسئله به‌سادگی می‌تواند شرایطی را ایجاد کند که نتیجه‌ی عمل بینی همیشه با سلیقه‌ی فرد مطابقت نداشته باشد. این عوامل به همراه انتخاب یک جراح بی تجربه و عوارضی که ممکن است در حین عمل بینی ایجاد شوند، می‌توانند نتایج جراحی زیبایی بینی را تحت تأثیر قرار دهند و منجر به تصمیم‌گیری برای انجام جراحی ترمیمی بینی شوند.

جهت دریافت مشاوره رایگان و تخصصی شماره خود را وارد نمایید
ارسال

مجموعه‌ی طراح طب با استفاده از اسکن سه بعدی و قالب‌های کنترلی قادر به جلوگیری از این مشکلات است. شما با انتخاب این مجموعه می‌توانید مطمئن باشید که به نتیجه‌ی مورد نظر خود خواهید رسید؛ بنابراین با رضایت از نتیجه‌ی جراحی زیبایی بینی خود نیاز به جراحی ترمیمی بینی نخواهید داشت.

جراحی ترمیمی بینی چه‌کاری می‌تواند برای شما انجام دهد؟

جراحی ترمیمی بینی چه‌کاری می‌تواند برای شما انجام دهد؟

به بیان ساده، جراحی ترمیمی بینی، اصلاح و ترمیم ایرادات جراحی بینی قبلی است. در بعضی موارد، جراحی ترمیمی بینی شامل اصلاحات جزئی است که نتایج عمل اولیه را دقیق می‌کند. جراحی ترمیمی بینی می‌تواند شکل، اندازه و مشکلات عملکردی بینی را تغییر دهد. به عنوان مثال، ممکن است جراح بافت کافی را برنداشته باشد و بینی هنوز بیش‌ازحد برآمده یا خیلی پهن به نظر برسد و فرد هنوز بینی کوچک‌تری می‌خواهد. یک جراحی ترمیمی بینی ممکن است این مسئله را حل کند و فرد به فرم بینی مناسب برسد. یا ممکن است در جراحی اول تجمع بافت اسکار ایجاد شده باشد و جراحی ترمیمی بینی بتواند این مشکل را برطرف کند.

انتخاب جراح برای جراحی ترمیمی بینی

جراحی زیبایی بینی به عنوان یکی از دشوارترین جراحی‌های پلاستیک شناخته می‌شود و جراحی ترمیمی بینی حتی چالش‌برانگیزتر نیز خواهد بود بنابراین؛ این جراحی فقط باید توسط یک جراح بسیار مطمئن و باتجربه انجام شود. تصمیم خود را برای انتخاب جراح جهت جراحی ترمیمی، بر اساس تجربه، مهارت و مدارک جراح بنا کنید، نه برحسب قیمت.

طراح طب با چندین جراح مجرب و قابل اطمینان همکاری دارد، علاوه بر آن، این مجموعه با استفاده از اسکن سه بعدی چهره و طراحی سه بعدی نتیجه‌ی عمل این امکان را به شما می‌دهد تا نتیجه‌ی جراحی زیبایی بینی خود را، به راحتی در حین جلسه‌ی مشاوره، مشاهده کنید.

جراحی ترمیمی بینی چگونه است؟

در جراحی ترمیمی بینی چون نیاز به اصلاح ایرادات جراحی اولیه وجود دارد، زمان بیشتری صرف می‌شود. این جراحی معمولاً بین یک تا سه ساعت طول می‌کشد. جراحان برای انجام عمل ترمیم بینی، با توجه به شرایط متقاضی از هر دو روش جراحی باز و جراحی بسته استفاده می‌کنند؛ اما روش جراحی باز به دلیل اینکه دید بهتری برای جراح فراهم می‌کند و امکان خطا در آن کمتر است، بیشتر انجام می‌شود. پس از ایجاد برش‌ها، پوست بینی از استخوان و غضروف جدا می‌شود و پس از آن جراح با توجه به نیاز متقاضی ترمیم را انجام می‌دهد. در این جراحی ممکن است نیاز به پیوند غضروف وجود داشته باشد. وقتی نتیجه مطلوب حاصل شد، پوست دوباره روی چارچوب جدید بینی قرار داده می‌شود و برش‌ها بسته می‌شوند. برای کمک به حفظ شکل جدید در حین بهبودی بینی، روی قسمت خارجی بینی آتل قرار داده می‌شود. در برخی موارد برای حمایت ساختار تیغه‌ی بینی ممکن است تامپون یا اسپلینت داخل بینی گذاشته شود.

نتیجه‌ی جراحی ترمیمی بینی

روند بهبودی و نتیجه‌ی جراحی ترمیمی بینی

در بیشتر مواقع، در جراحی ترمیمی بینی مدت زمان طولانی‌تری برای برطرف شدن ورم، به‌ویژه در نوک بینی نیاز است. به‌طورکلی ۱۲ تا ۱۸ ماه یک بازه‌ی زمانی واقعی برای رسیدن به نتیجه‌ی نهایی جراحی ترمیمی است. بدون شک اصلاح جراحی ترمیمی بینی یکی از چالش‌برانگیزترین جراحی‌های پلاستیک است. دلیل آن این است که آناتومی اصلی بینی تغییر یافته است و حتی برخی از ساختارهای آن از بین رفته است. این امر گاهی اوقات می‌تواند پیش‌بینی در مورد بهبودی پس از جراحی ترمیمی بینی را تا قبل از انجام آن تقریباً غیرممکن کند. با داشتن این دانش و آگاهی به‌عنوان یک متقاضی جراحی ترمیمی، درک این نکته مهم است که بهبود شرایط بینی و بهتر شدن کلی آن نتیجه‌ی ایده‌آلی برای جرحی شماست.


نکات مرتبط با چرا جراحی ترمیمی بینی بسیار رایج است؟

نسبت‌های طلایی بین اجزای صورت

در صورت‌های زیبا، یک نسبت طلایی بین اجزای مختلف چهره وجود دارد که دانشمندان این نسبت را در بسیاری از اجزای زیبای طبیعت مانند گلبرگ‌های گل‌ها، بدن پرندگان، اجزای بدن حشرات و حتی استخوان بندی انگشتان دست کشف کرده‌اند. این عدد 1/618 است. بر این اساس در چهره‌های زیبا و ایده‌آل این نسبت طلایی در بین خطوط طولی، عرضی و عمودی صورت وجود دارد.

در خطوط عمودی، این نسبت بین فاصله خط رویش موها تا قاعده بینی به فاصله قاعده بینی تا زیر چانه دیده می‌شود. همچنین فاصله خط اتصال دهنده دو مردمک تا خط بین دو لب به فاصله خط بین دو لب تا زیر چانه نیز از این نسبت پیروی می‌کند. در اجزای افقی صورت‌های متناسب هم این نسبت می‌درخشد. مثلا اگر شما چهره‌ای ایده آل داشته باشید نسبت عرض لب‌های شما به عرض بینی شما به همین مقدار است. برای بررسی این نسبت‌ها می‌توانید یک عکس تمام رخ از خودتان بگیرید و سپس این خطوط را روی آن بکشید و با یک خط کش آنها را اندازه گیری کرده و با هم مقایسه کنید.

ترمیم بینی

عمل دوباره بینی یا رینوپلاستی به منظور اصلاح مشکلاتی که در عمل اول برطرف نشده یا بعد از عمل به وجود آمده، انجام می‌شود.

دلایل نیاز فرد به ترمیم بینی شامل:

- عدم تقارن بین دو طرف بینی
- افتادگی نوک بینی و بازگشت آن به حالت اولیه قبل از عمل
- عدم تقارن سوراخهای بینی
- چسبندگیهای داخل بینی
- دو تیکه شدن تیغه بینی
- رشد غضروف بینی
- فرورفتگیهای ناشی از دستکاریهای غیر استاندارد در جراحی ثانویه بینی
- پهن بودن بینی از رو به رو
- انحراف تیغه بینی
- کجی بینی
- تغییر شکل ناخواسته بینی

بزرگ کردن بینی

طراحی سه بعدی بینی

پس از آنکه اسکن سه بعدی از چهره فرد انجام شد، مراجعه کننده جراحی بینی طی یک جلسه مشاوره، به همراه جراح می‌تواند تصورات ذهنی خود را به صورت سه بعدی و مجازی بر روی چهره اعمال کند.

در درجه اول با استفاده از طراحی سه بعدی، جراح از دیدگاه و سلیقه بیمار خود آگاهی کامل پیدا می‌کند و در درجه دوم متقاضی می تواند تمامی تصورهای ذهنی خود را مشاهده کند و بتواند پیش از جراحی بینی، چهره ایده‌آل خود را مشاهده کند. اما این سوال مطرح خواهد شد که جراح چگونه می‌تواند در حین جراحی به قول خود عمل کند و بینی را مطابق با طراحی سه بعدی انجام شده، جراحی کند. تکنولوژی اسکن سه بعدی نقطه عطفی محسوب می‌شود که جراح با استفاده از آن می‌تواند بینی را مطابق با خواسته متقاضی، جراحی کند.

مشاوره جراحی بینی

با ما تماس بگیرید

با ما تماس بگیرید

مشاوره و نوبت دهی
[از 10:30 الی 20:30]
021 73657500
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
پرسش و پاسخ تکمیلی سوال شما توسط کارشناسان طراح طب پاسخ داده خواهد شد.
ارسال نظر
مشاوره آنلاین
راه‌های ارتباطی