سؤالات متداول در مورد عمل بینی (قسمت دوم)

سؤالات متداول عمل بینی قسمت دوم

در ادامه‌ی مقاله‌ی قبل در مورد سؤالات متداول عمل بینی، در این مقاله به سؤالات بیشتری پاسخ می‌دهیم.

بینیت از چه نوعی هست؟
استخوانی
گوشتی
گوشتی - استخوانی
نمیدانم

۱۵- بعد از عمل بینی چه چیزهایی بخوریم؟

در ۲۴ ساعت اول بعد از عمل بینی بهتر است از مایعات خنک و شیرین استفاده کنید، به این صورت عوارض جانبی بیهوشی نیز کاهش می‌یابد. در روزهای بعدی مصرف غذاهای نرم مثل پوره‎ی سیب‌زمینی، اسموتی‌ها و انواع سوپ‌ها توصیه می‌شود. هفته‌ی اول بعد از عمل بینی بهتر است از خوردن غذاهای داغ و تند خودداری کنید چون این غذاها باعث اتساع رگ‌ها شده و در نتیجه تورم و کبودی را افزایش می‌دهند. تا دوهفته بعد از عمل بینی از خوردن غذاهایی که جویدن آن‌ها مشکل است اجتناب کنید. پس از دوهفته می‌توانید رژیم غذایی همیشگی خود را از سر بگیرید.

۱۶- آیا حس بویایی بعد از عمل بینی از بین می‌رود؟

به دلیل تورم بافت داخلی بینی، پس از جراحی بینی موقتاً حس بویایی کاهش می‌یابد. پس از چند هفته که تورم کاهش پیدا کند، حس بویایی به حالت طبیعی برمی‌گردد.

مشاوره آنلاین روی واتساپ
0999 - 11 46 580

۱۷- آیا عمل بینی بر روی حس چشایی تأثیر دارد؟

حس بویایی و چشایی به شدت به هم وابسته هستند؛ بنابراین با کاهش حس بویایی در دوران بهبودی پس از عمل بینی حس چشایی نیز کاهش می‌یابد. اما همان‌طور که گفته شد با ازبین‌رفتن تورم، حس بویایی و به تبع آن حس چشایی به حالت طبیعی برمی‌گردد.

۱۸- بدترین روز بعد از عمل بینی چه روزی است؟

معمولاً در بیشتر افراد، دوران بهبودی بعد از عمل بینی دردناک نخواهد بود. اما تورم و احساس ناراحتی تا روز دوم یا سوم پس از جراحی به بیشترین میزان خود می‌رسد و بعد از آن کم‌کم رو به کاهش می‌رود.

۱۹- از چه سنی می‌توان عمل زیبایی بینی انجام داد؟

برای اینکه بتوانید تحت جراحی بینی قرار بگیرید باید در دوران میانی یا پایانی نوجوانی باشید. در این سن، رشد ساختار بینی به اتمام رسیده است. همچنین فرد از نظر احساسی نیز به بلوغ کافی برای تصمیم‌گیری در این مورد رسیده است.

جهت دریافت مشاوره رایگان و تخصصی شماره خود را وارد نمایید
ارسال

۲۰- نحوه‌ی خوابیدن بعد از عمل بینی چگونه است؟

پس از عمل بینی، شما باید برای یک هفته به پشت بخوابید و با استفاده از دو بالشت سر خود را بالا نگهدارید. در برخی موارد، باتوجه‌به شرایط ممکن است از فرد خواسته شود که این روند را مدت‌زمان بیشتری ادامه دهد.

۲۱- چه مدت بعد از عمل بینی می‌توانم به پهلو بخوابم؟

اینکه تا چه مدت باید به پشت خوابیده و سر را توسط دو بالشت بالا نگهدارید از فردی به فرد دیگر متفاوت است. باتوجه‌به نوع جراحی و روند بهبودی بعد از آن این زمان تعیین می‌شود. اما به صورت کلی این نوع خوابیدن تا یک هفته بعد از عمل بینی باید ادامه داشته باشد پس از آن با پزشک خود مشورت کنید.

۲۲- نتیجه‌ی عمل بینی تا چه مدت ماندگار است؟

تغییراتی که طی جراحی روی بینی شما اعمال می‌شود دائمی است و تا پایان عمر باقی می‌ماند.

شکل جدید بینی

۲۳- چگونه شکل جدید بینی‌ام را انتخاب کنم؟

تصمیم‌گیری در مورد اینکه دوست دارید بینی‌تان بعد از جراحی چگونه باشد یکی از سخت‌ترین و مهم‌ترین مراحل قبل از عمل بینی است. شما باید به این فکر کنید که چه چیزی در مورد بینی‌تان برای شما خوشایند نیست. آیا به نظرتان بینی بزرگی دارید؟ آیا بینی‌تان کج یا قوزدار است؟ آیا سوراخ‌های بینی‌تان بیش از حد بزرگ هستند؟ آیا دوست دارید نوک بینی شما زیباتر باشد؟ قبل از تصمیم نهایی شما باید با جراحتان در مورد این خواسته‌ها و انتظارات صحبت کنید و از او مشورت بگیرید. پزشک با انجام معاینات بالینی و بررسی نوع پوست به متقاضی می‌گوید که چه مقدار از خواسته‌هایش قابل‌اجرا هستند. در برخی موارد ممکن است این تعامل بین جراح و متقاضی به خوبی پیش نرود؛ امروزه با وجود تکنولوژی اسکن سه‌بعدی چهره این مسئله به راحتی قابل‌حل است. پیش از جلسه‌ی مشاوره با جراح، از چهره‌ی فرد اسکن سه‌بعدی تهیه می‌شود و در جلسه‌ی مشاوره، جراح تغییرات موردنظر متقاضی را بر روی مدل سه‌بعدی اعمال می‌کند و فرد می‌تواند در همان لحظه فرم نهایی بینی و چهره‌ی خود را به صورت مجازی مشاهده کند. درصورتی‌که متقاضی از نتیجه راضی باشد بر اساس این مدل سه‌بعدی، قالب‌های کنترلی ساخته می‌شود که در روز عمل بینی، جراح از این قالب‌ها برای رسیدن به فرم دلخواه متقاضی استفاده می‌کند. در نتیجه با استفاده از این روش شکل نهایی بینی همان شکلی خواهد بود که شما در روز مشاوره درخواست کرده‌اید.

۲۴- چگونه متوجه شوم نیاز به عمل ترمیمی بینی دارم؟

دومین عمل بینی که بر روی فرد انجام شود عمل ترمیمی یا عمل ثانویه نام دارد. عمل ترمیمی بینی نسبت به اولین جراحی که بر روی بینی انجام می‌شود پیچیدگی‌ها و خطرات بیشتری دارد. اگر نتیجه‌ی اولین عمل بینی خوب نباشد، ممکن است به جراحی ترمیمی نیاز پیدا کنید. قبل از تصمیم‌گیری جهت انجام جراحی ترمیمی، باید حداقل یک سال صبر کنید. در این زمان بینی فرصت این را خواهد داشت که به بهبودی کامل برسد. به یاد داشته باشید که تا یک سال پس از جراحی، بینی همچنان تغییر خواهد کرد به همین دلیل ممکن است در ابتدا نتیجه‌ی عمل بینی آن‌گونه که شما انتظار داشتید به نظر نرسد اما با گذشت زمان فرم نهایی بینی‌تان مطابق با سلیقه‌ی شما شود. درصورتی‌که بعد از گذشت این زمان نتیجه‌ی مطلوبی حاصل نشد و یا در این مدت بینی شما دچار آسیب شد می‌توانید برای تصمیم‌گیری در مورد جراحی ترمیمی با پزشک مشورت کنید.

۲۵- عمل بینی چگونه باعث تغییر چهره می‌شود؟

جراحی زیبایی باعث اصلاح بینی شده و کمک می‌کند که با دیگر اجزای صورت به تعادل برسد. عمل بینی هماهنگی چهره را افزایش می‌دهد و در نتیجه چهره جذاب‌تر و زیباتر به نظر می‌رسد.

عمل بینی و تغییر صدا

۲۶- آیا عمل بینی باعث تغییر صدا می‌شود؟

تغییر صدا بعد از عمل بینی بسیار بعید است ولی احتمال اندکی وجود دارد که صدا به مقدار خیلی کمی تغییر کند. مخصوصاً زمانی که در جراحی بینی انحراف تیغه‌ی بینی درمان شود این احتمال وجود دارد که باز شدن مسیرهای هوایی باعث تغییر کمی در کیفیت صدا شود.

۲۷- آیا امکان اصلاح انحراف تیغه‌ی بینی در عمل بینی وجود دارد؟

امکان اصلاح انحراف تیغه‌ی بینی یا سپتوپلاستی در حین عمل زیبایی بینی وجود دارد. در این حالت که به آن سپتورینوپلاستی گفته می‌شود، هم‌زمان تغییراتی جهت زیبایی ظاهری و همچنین اصلاح عملکرد بینی صورت می‌گیرد.


نکات مرتبط با سؤالات متداول در مورد عمل بینی (قسمت دوم)

اسکن سه بعدی بینی

اسکن سه بعدی صورت از تمامی زوایای چهره بدون استفاده از هیچگونه اشعه ای، انجام می شود. تصویر برداری سه بعدی موجب می شود، جراح و متقاضی جراحی بینی بتوانند تمامی تغییرات مورد نظر را به صورت مجازی بر روی چهره، اعمال نمایند.

اسکن سه بعدی بینی - جراحی مجازی

قالب کنترلی

مهندسین طراح طب بر اساس طراحی سه بعدی و آنالیز تغییرات بینی، ابزار دقیقی را برای کنترل روند جراحی به منظور رسیدن به فرم دلخواه متقاضی، به عنوان قالب کنترلی، طراحی کرده و با جدیدترین پرینترهای سه بعدی آن را می‌سازند.

این ابزار به جراح این امکان را می‌دهد تا در حین جراحی، فرم بینی را با آن چک کند. اگر قالب بر روی بینی کاملا منطبق نشود، جراح باید تغییراتی را اعمال کند تا بتواند به فرم مورد نظر و طراحی شده، دست یابد. به عبارت دیگر، پایان زمان جراحی، زمانی است که قالب کنترلی به طور کامل بر روی بینی قرار بگیرد.

بنابراین با استفاده از این ابزار (قالب‌های کنترلی)، نگرانی متقاضی جراحی بینی بر طرف خواهد شد که جراح چگونه می‌تواند به فرم ایده آل و طراحی شده برسد.

قالب کنترلی در حین جراحی

قالب‌های کنترلی برای انواع بینی‌ها (گوشتی، استخوانی، ترمیم بینی، انحراف بینی و ...) کاربرد دارد و هر قالب مختص به فرم طراحی شده همان فرد می‌باشد و برای فرد دیگری کاربرد ندارد.

هنگامی که قالب کنترلی یا همان قالب بینی طراحی شده متقاضی ساخته می‌شود، در روز جراحی به همراه اطلاعات جراحی و عکس‌های دو بعدی فرد، به کلینیک جراحی ارسال می‌گردد؛ از آن رو عکس و تصاویر سه بعدی و یا تصاویر اسکن سه بعدی به همراه آنالیز دقیق تغییرات بینی در بورد اتاق عمل نصب می‌‌گردد. بنابراین با استفاده از این تکنولوژی، جراح با استفاده از ابزار دقیقی که بر اساس طراحی و سلیقه متقاضی ساخته شده است، جراحی خود را انجام می دهد. این امر توانسته است خطای جراحی را به حد بسیار زیادی کاهش دهد. بنابراین با افزایش دقت جراحی، رضایت متقاضیان جراحی بینی از نتیجه جراحی به صورت چشمگیری افزایش یافته است.

قالب کنترلی؛ طراحی مهندسی

زمانی که طراحی سه بعدی توسط جراح و متقاضی جراحی بینی انجام می‌شود، فایل طراحی توسط واحد طراحی و مهندسی طراح طب مورد بررسی دقیق مهندسی قرار می‌گیرد. مهندسان خبره طراح طب با استفاده از دقیق‌ترین نرم افزارهای طراحی مهندسی با دقت بسیار بالایی در حد صدم میلی‌متر، قالب‌های بینی را طراحی می‌کنند.

مرکز طراح طب

برای کنترل فرم بینی سه نوع قالب بینی طراحی و ساخته می‌شود که در ادامه کاربرد هر یک از آن‌ها ذکر شده است. اما قالب‌های کنترلی یا ماکت‌های پیش ساخته بینی چگونه و با چه دقتی ساخته می‌شوند؟

قالب بینی یا همان قالب کنترلی بعد از طراحی توسط تیم فنی، با استفاده از جدیدترین تکنولوژی پرینترهای سه بعدی با بالاترین دقت ممکن ساخته می‌شوند. بنابراین طراحی و ساخت قالب‌های کنترلی به صورت منحصر به فرد برای هر مراجعه کننده انجام می‌شود.

مشاوره جراحی بینی

با ما تماس بگیرید

با ما تماس بگیرید

مشاوره و نوبت دهی
[از 10:30 الی 20:30]
021 73657500
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
پرسش و پاسخ تکمیلی سوال شما توسط کارشناسان طراح طب پاسخ داده خواهد شد.
ارسال نظر
مشاوره آنلاین
راه‌های ارتباطی