مشاهده نسخه کامل این صفحه

سوالات رایج کاشت مو

آیا کاشت مو به روشهای طبیعی با ریزش مو همراه است یا کاشت مو دائمی است؟

کاشت مو به روشهای طبیعی مانند FIT و FUT دائمی است و در آینده هیچ گونه ریزشی نخواهد داشت زیرا محل بانک مو در این دو روش، پشت سر متقاضی است که ناحیه امن در برابر ریزش محسوب میشود.


آیا اسکار و جای زخم در محل کاشت مو باقی میماند؟

با پیشرفت تکنولوژی و روشهای کاشت مو و استفاده از جدیدترین دستگاه‌ها که ظرافت بسیار زیادی دارند، هیچ گونه جای زخم و اسکار در سطح سر باقی نخواهد ماند.


آیا کاشت مو با بیهوشی همراه است؟

خیر لازم به ذکر است که کاشت مو یک عمل سرپایی است و با بی‌حسی موضعی در کلینیک‌های تخصصی مجاز کاشت مو انجام می‌پذیرد.


آیا متقاضی در حین فرایند یا بعد از کاشت مو احساس درد خواهد داشت؟

همان‌طور که ذکر شد این فرایند با بی‌حسی موضعی در ناحیه سر انجام می‌شود و در حین کاشت مو هیچ‌گونه دردی را حس نخواهد کرد و حتی پس از فرایند کاشت نیز هیچ‌گونه داروی مسکنی نیاز نیست. نهایتاً در برخی موارد خاص، پزشک داروهای مسکن ضعیف مانند استامینفون را برای متقاضی تجویز می‌کند.


پیشنهاد مطلب : کاشت موی سه بعدی

آیا پیش از کاشت مو، باید موهای متقاضی تراشیده شود؟

به دلیل پرهیز از خطرات ناشی از عفونت و همچنین راحتی و سهولت انجام فرایند در روش‌های FIT، FUT و ترکیبی نیاز است که موهای فرد تراشیده شود. البته لازم به ذکر است که در روش HRT که عموماً برای بانوان توصیه می‌شود، نیازی به کوتاهی مو نیست.


آیا رشد موهای کاشته شده ثابت بوده و همیشه در یک حد کوتاه باقی می‌مانند؟

اگر کاشت مو به صورت طبیعی انجام شود، رشد مو همانند قبل بوده و اندازه آن ثابت نخواهد ماند. بنابراین جای هیچ نگرانی برای موهای شما نخواهد بود و کاملاً طبیعی رشد خواهد کرد.


کاشت مو در چند جلسه انجام می‌شود؟

کاشت مو وابسته به بانک موی متقاضی و میزان تراکم لازم، معمولاً در یک جلسه انجام می‌شود.


کدام روش برای کاشت مو مناسب است؟

یکی از سوالات رایج بین متقاضیان کاشت مو، انتخاب روش مناسب برای کاشت است. اما واقعیت این است که انتخاب روش مناسب وابسته به بانک موی مناسب فرد دارد. البته میزان تراکم کاشت نیز مهم است. به طور کلی هر یک از روش‌های کاشت مو، مزایا و معایب خاص خود را دارد که نمی‌توان به طور کلی برای همه متقاضیان یک روش را تجویز کرد. بنابراین بهترین راه برای انتخاب روش مناسب، توسط پزشک و بر اساس شرایط متقاضی کاشت مو است.آیا کاشت مو با آسیب رسیدن به موهای قبلی فرد همراه است؟

در صورتی که کاشت مو توسط پزشک متخصص انجام نشود، می‌تواند خطرات این چنینی را همراه داشته باشد. اگر سوراخ زدن برای کاشت با دقت کافی انجام نشود، ریشه موهای اطراف آسیب خواهد دید که این امر موجب ریزش موهای فرد می‌شود.


اگر قسمتی از پوست سر دچار اسکار یا سوختگی باشد، آیا امکان کاشت مو بر روی آن ناحیه وجود دارد؟

بله در کاشت مو محدودیتی از این نظر وجود ندارد و بسیاری از افراد برای برطرف کردن ناحیه‌ای که دچار سوختگی یا اسکار باشد، از کاشت مو استفاده می‌کنند.


کاشت مو با لیزر انجام می‌شود؟

متاسفانه استفاده از واژه جراحی یا کاشت با لیزر صرفاً یک روش تبلیغاتی منفی بوده که هیچ‌گونه صحت علمی و عملی نداشته و تنها به عنوان ابزاری برای بازاریابی توسط افراد سودجو استفاده می‌شود. البته باید توجه داشت که استفاده از تکنولوژی لیزر صرفا در بخش برش و ایجاد سوراخ در سر قابل استفاده است که این امر به دلیل عوارض استفاده از لیزر، استفاده نمی‌شود زیرا حرارت بالای لیزر باعث آسیب رساندن به فولیکول‌ها و مویرگ‌های سر می‌شود که کیفیت کاشت مو را کاهش خواهد داد.


کاشت موی سه بعدی چگونه انجام می‌شود؟

استفاده از تکنولوژی اسکن سه بعدی چهره و مو، روشی نوین در زمینه کاشت مو محسوب می‌شود که با استفاده از آن، متقاضی می‌تواند خط رویش و تراکم مناسب برای کاشت مو را متناسب با ضخامت مو، تعداد فولیکول موی قابل برداشت، بانک موی سر و ... مشاهده و انتخاب کند و کاشت موی دقیق و طبیعی را با بالاترین کیفیت انجام دهد.


آیا اسکن مو به صورت سه بعدی برای موهای فرد ضرر دارد؟

خیر، زیرا استفاده از به‌روزترین تکنولوژی تصویر برداری سه بعدی که هیچ‌گونه اشعه یا لیزری ندارد، باعث شده به هیچ وجه به موهای فرد آسیب نرسد.


کاشت مو به روش مصنوعی چگونه است؟

عموماً کاشت مو به روش‌های FIT، FUT و ترکیبی که از روش‌های طبیعی کاشت مو محسوب می‌شوند، از محاسن بیشتری برخوردار هستند. اما روشی غیر طبیعی به نام HRT نیز وجود دارد که که روشی مصنوعی در کاشت مو محسوب می‌شود و عموماً در موارد نادری، توصیه می‌شود. بزرگ‌ترین عیب روش مصنوعی، غیردائمی بودن کاشت است که موقت بوده و نیاز به ترمیم دارد.

 
مشاوره تلفنی