عمل بینی فانتزی یا عروسکی

عمل بینی فانتزی

یکی از رایج‌ترین جراحی‌های پلاستیک، جراحی بینی است که در ایران نیز محبوبیت بسیاری پیدا کرده است. عمل جراحی بینی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است زیرا بینی در مرکز صورت قرار دارد و اگر تناسب آن با سایر اجزای صورت برقرار نشود، ممکن است زیبایی اجزای دیگر نیز تحت‌الشعاع قرار بگیرد.

بینیت از چه نوعی هست؟
استخوانی
گوشتی
گوشتی - استخوانی
نمیدانم

انتخاب شکل و مدل بینی بعد از عمل می‌تواند فرایندی سخت و در عین حال مهم باشد. در دوره‌های مختلف نوع خاصی از بینی ممکن است مد شود، اما کسانی که مدگرا هستند باید توجه داشته باشند که بینی‌هایی با مدل‌های خاص بعد از مدتی ممکن است محبوبیت خود را از دست بدهند. در این میان عمل بینی فانتزی یا عروسکی در بین بعضی از اقشار طرفدار پیدا کرده است. در این مقاله به عمل بینی فانتزی و نکات مرتبط با آن پرداخته شده است.

بینی فانتزی یا عروسکی چیست؟

شاید برای بسیاری از افراد سوال باشد که بینی طبیعی با بینی عروسکی چه تفاوتی دارد؟ در پاسخ به این افراد باید گفت که بینی عروسکی به میزان بیشتری نسبت به بینی طبیعی کوچک شده و قوس دار و سربالا می‌باشد. علاوه بر آن این نوع بینی ممکن است از روبرو باریک‌تر به نظر آید و بالای پره‌های بینی نیز شیاردار باشد. لازم به ذکر است که مدل‌های عجیب و غیر معمول در مجموعه بینی فانتزی قرار نمی‌گیرند.

مشاوره آنلاین روی واتساپ
0999 - 11 46 580

در صورتی که زاویه میان بینی و لب بالایی 90 درجه باشد، بینی حالت طبیعی به خود خواهد گرفت. زمانی که زاویه 90 درجه به 105 درجه برسد بینی به سمت فانتزی شدن تمایل پیدا می‌کند. زوایای بالای 105 درجه اصطلاحا بینی خوکی نامیده می‌شوند.

زاویه بینی با لب

پیدایش بینی عروسکی

در اولین سال‌هایی که جراحی بینی انجام می‌شد به دلیل ضعیف بودن تکنیک‌های جراحی برای اصلاح شکل بینی، بافت‌های بینی به میزان زیادی حذف و بینی بیش از اندازه کوچک و سربالا می‌‌شد. با توجه به این که در گذشته تنها افراد ثروتمند می‌توانستند جراحی بینی انجام دهند، این نوع بینی نشانه توانمندی مالی افراد بود.

امروزه اگرچه تکنیک‌های جراحی پیشرفت بسیاری داشته، اما عده‌ای از افراد که آگاهی و شناخت کافی ندارند، همچنان بر اساس بینشی که در گذشته وجود داشت تمایل به داشتن بینی عروسکی نشان می‌دهند. این افراد باید در نظر داشته باشند که عملکرد اصلی بینی، تنفس است و هر گونه تغییری که بر بینی انجام می‌شود باید در راستای حفظ صحیح این عملکرد باشد.

جهت دریافت مشاوره رایگان و تخصصی شماره خود را وارد نمایید
ارسال

عمل بینی فانتزی یا عروسکی

عمل بینی فانتزی بیشتر در میان خانم‌ها رواج دارد. کسانی که درخواست بینی عروسکی دارند باید در نظر داشته باشند که برای درآمدن این نوع بینی لازم است که فرد بینی استخوانی با پوست نازک داشته باشد. کسانی که بینی گوشتی دارند نباید انتظار داشته باشند که جراح بتواند بینی آن‌ها را تبدیل به فرم عروسکی کند. علاوه بر آن در کسانی که اجزای صورتشان نسبتا بزرگ است این نوع بینی مناسب نیست چراکه تناسب میان اجزای صورت ممکن است از بین برود.

در این جراحی باید در نظر داشت که بینی بیش از حد کوچک نشود چرا که ممکن است عملکرد تنفسی بینی دچار اختلال شود؛ در نتیجه به نظر جراح خود اعتماد کنید و اصرار به کوچک شدن زیاد نداشته باشید.

به منظور عمل بینی فانتزی یا عروسکی در انتخاب جراح خود دقت بیشتری داشته باشید چراکه درآوردن این نوع بینی با حفظ عملکرد صحیح راه تنفسی نیاز به مهارت بالایی دارد. در بسیاری از موارد افراط در فانتزی کردن بینی موجب نارضایتی متقاضی بعد از جراحی می‌شود؛ پس بهتر است که قبل از انتخاب جراح نمونه‌ کارهای فانتزی او را مشاهده کنید.

به منظور راحتی کار متقاضیان عمل بینی، تیم طراح طب با ارائه خدمات طراحی سه بعدی صورت و بینی این امکان را فراهم می‌آورد که متقاضیان، چهره و بینی بعد از عمل خود را به صورت سه بعدی مشاهده نمایند. این خدمات به متقاضیان جراحی بینی عروسکی این امکان را می‌دهد که با آگاهی بیشتری تصمیم‌گیری کنند و تنها در صورتی که بینی فانتزی یا عروسکی به چهره آن‌ها می‌آمد، برای این نوع جراحی اقدام کنند.

مراقبت های بعد از عمل بینی

مراقبت‌های بعد از عمل بینی عروسکی

بعد از عمل جراحی بینی به منظور تسریع روند بهبودی لازم است که به توصیه‌های پزشکتان توجه نمایید و آن‌ها را جدی بگیرید. هر پزشک با توجه به نوع بینی فرد و یا نوع جراحی که انجام داده ممکن است توصیه‌های خاصی داشته باشد اما به صورت کلی مراقبت‌های بعد از عمل شامل موارد زیر است:

• بعد از جراحی روی بینی شما اسپیلنت قرار داده می‌شود که باید 5 الی 7 روز ثابت بماند؛ در نتیجه طی این مدت صورت خود را خیس نکنید تا اسپیلنت شما شل نشود. به منظور پاک کردن صورتتان از دستمال مرطوب استفاده کنید.
• طی دوره بهبودی از خوردن غذاهای سفت که نیاز به جویدن زیاد دارند خودداری کنید. همچنین صحبت کردن، خمیازه کشیدن و خندیدن خود را کنترل کنید.
• به هنگام خوابیدن، سرتان اندکی بالاتر از بدنتان قرار گیرد، ترجیحا در زاویه 30 درجه.
• تا دو ماه بعد از عمل از مصرف دخانیات و الکل پرهیز کنید.
• فعالیت‌های سنگین و ورزش تا زمانی که جراحتان لازم بداند، ممنوع است.

هزینه عمل بینی فانتزی

مدل بینی درخواستی شما تاثیر چندانی در هزینه جراحی ندارد. هزینه بینی شما بستگی به جراح انتخابی شما دارد. هر اندازه که جراح شما مهارت و تجربه بالاتری داشته باشد، ممکن است هزینه بالاتری درخواست کند. لازم به ذکر است که اگر یک جراح هزینه متوسط و معقولی درخواست کرد به این معنا نیست که توانایی‌اش کمتر است و بلعکس اگر جراحی هزینه بالا تقاضا نمود نشان دهنده تبحر و مهارت او نیست.

از عوامل دیگری که در هزینه عمل بینی عروسکی دخیل است می‌توان به نوع بینی از نظر گوشتی یا استخوانی بودن و میزان تغییرات مورد نیاز بینی برای رسیدن به فرم دلخواه اشاره کرد.

عمل بینی نیمه فانتزی

بعضی از کسانی که می‌خواهند بینی‌شان مدل فانتزی داشته باشد، ممکن است تمام خصوصیات بینی فانتزی را نخواهند؛ مثلا دوست داشته باشند که بینی‌شان سربالا باشد اما بینی کوچک دوست نداشته باشند. در صورتی که مدل نهایی بینی، چیزی بین بینی طبیعی و فانتزی باشد، به آن بینی نیمه فانتزی گفته می‌شود.


نکات مرتبط با عمل بینی فانتزی یا عروسکی

اسکن سه بعدی بینی

اسکن سه بعدی صورت از تمامی زوایای چهره بدون استفاده از هیچگونه اشعه ای، انجام می شود. تصویر برداری سه بعدی موجب می شود، جراح و متقاضی جراحی بینی بتوانند تمامی تغییرات مورد نظر را به صورت مجازی بر روی چهره، اعمال نمایند.

اسکن سه بعدی بینی - جراحی مجازی

عمل بینی گوشتی

در گذشته گاها پیش می‌آمد که افرادی که بینی گوشتی داشتند بعد از عمل تغییرات بینی‌شان بعد از مدتی به حالت اولیه باز می‌گشت و به همین دلیل بسیاری از کسانی که بینی گوشتی داشتند از جراحی بینی خود منصرف می‌شدند. اما امروزه با استفاده از تکنیک‌های جدید، امکان بازگشت فرم بینی به حداقل رسیده است.

در اغلب بینی‌های گوشتی، بینی دارای افتادگی است زیرا بافت غضروفی ضعیف است و توانایی حمایت بافت‌ها را به میزان کافی ندارد. برای عمل این نوع بینی جراح باید بافت غضروفی فرد را تقویت کند تا بعد از جراحی بینی دوباره دچار افتادگی نشود. خوشبختانه با استفاده از تکنیک‌های جدید امکان این کار برای جراحان فراهم شده است و جراحی بینی گوشتی بدون هیچ مشکلی قابل انجام است.

نمونه عمل بینی گوشتی

مشاوره جراحی بینی

با ما تماس بگیرید

با ما تماس بگیرید

مشاوره و نوبت دهی
[از 10:30 الی 20:30]
021 73657500
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
پرسش و پاسخ تکمیلی سوال شما توسط کارشناسان طراح طب پاسخ داده خواهد شد.
ارسال نظر
مشاوره آنلاین
راه‌های ارتباطی